Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Moto oblečenie

Najlepšie moto oblečenie 2024

Či už obľubujete motokros alebo cestné motorky, kvalitné moto oblečenie patrí k základom bezpečného jazdenia. Nepochybne dôležitú úlohu pri jeho výbere zohráva i komfort a dizajn.

Pripravili sme pre vás výber a recenzie na najlepšie oblečenie na motorku – bundy, nohavice a kombinézy. Nezabudli sme ani na obuv a rukavice, otestovali aj prilby. Aby sme vám nákup uľahčili, prinášame vám taktiež návody, ako správne vybrať jednotlivé kusy výbavy podľa vašich potrieb.

Prilby na motorku

Airox Commander Carbon

Keď kupujeme oblečenie na motorku, výbava by nebola nekompletná bez prilby. Práve tá je hlavným bezpečnostným prvkom. Keďže ochraňuje hlavu, jej význam pri páde je markantný, veď preto povinnosť ju nosiť prikazuje zákon. Výber prilby, ktorú si nasadíte na hlavu, nesmiete podceniť zo žiadneho hľadiska.

Aby ste s ňou boli spokojní, dôležitá je totiž nielen bezpečnosť, ale veľa zaváži aj komfort pri nosení. Prilba vám prosto musí úplne vyhovovať a dobre sedieť. Všímať si je potrebné spôsob zapínania i mechanizmus vetrania. Vlastnosti prilby v značnej miere udáva materiálové spracovanie, od ktorého závisí životnosť, hmotnosť i odolnosť. Samozrejme, podstatný je tiež druh helmy, ktorý volíme najmä podľa typu motorky.

Ako si overíte, že ste si zvolili správnu veľkosť prilby? Aký typ a materiál je pre vás ideálny?  Pripravili sme pre vás kompletného sprievodcu výberom, v ktorom okrem množstva praktických rád nájdete tipy na najlepšie prilby na motorku.

Moto bundy

W-TEC Black Heart Wings Leather Jacket recenzia

Motorkárska bunda je často prvý kus moto oblečenia, ku ktorému dolaďujeme zvyšok. Hoci štýlovým dizajnom zaujme na prvý pohľad, predovšetkým plní bezpečnostné funkcie. Kvalitné motocyklové bundy odolajú nepriazni počasia a sú účinným ochranným štítom tela jazdca.

Investovať sa oplatí do moto bundy, ktoré má certifikované chrániče na citlivých miestach, ako sú lakte, ramená, chrbtica a trup. Bezpečnosť posilňujú taktiež reflexné prvky. Praktickou súčasťou, ktorú oceníte počas horúcich dní, sú vetracie otvory. V zimnom období vás zase udrží v teple vyberateľná termo vložka.

V článku sme dali dohromady najdôležitejšie rady, ktoré vám pomôžu nájsť odolnú a komfortnú moto bundu. Kožená alebo textilná? Pozreli sme sa na plusy aj mínusy rôznych materiálov, a taktiež určenie správnej veľkosti. Nákup vám zjednodušia recenzie na najlepšie moto bundy. Špecificky sme sa zamerali aj na motorkárky, a starostlivo vybrali najlepšiu koženú bundu dámsku.

Moto rukavice

Shima VRS-2 recenzia

Ruky sú pri jazde na motorke jedným z najohrozenejších častí tela. Oplatí sa preto staviť na odolné rukavice na motorku. Jednak ochránia pred poveternostnými vplyvmi počas jazdy a zároveň znižujú pravdepodobnosť zranenia pri páde.

V súčasnosti sa na trhu nachádza široká ponuku rôznych typov. Vyrábajú sa ako bezprsté, krátke alebo dlhé moto rukavice. Každý druh je stvorený pre odlišný štýl jazdenia. Iné vlastnosti rukavíc vyžaduje priaznivec motokrosu, než cestných alebo pretekárskych motoriek.

Rozmanitá je aj cenová škála. Iste sa však zhodneme na tom, že prvoradá je vždy bezpečnosť. Ale prehliadať by ste nemali ani priedušnosť či možnosti pohybu, čo prispieva k vyššej pohodlnosti. Do výberu ideálnych rukavíc vstupuje ešte viacero ďalších faktorov. Ako sa v tom zorientovať a ktoré sú dnes najlepšie rukavice na motorku, sa dozviete v našom nákupnom sprievodcovi.

Náš tip

Radi na motorke objavujete nové regióny na Slovensku či v zahraničí? Poradíme vám, ako vybrať spoľahlivú navigáciu na motorku.

Moto obuv

Tschul TX6-Pro recenzia

Oblečenie na motorku od pása na hor už máme za sebou, nemenej dôležitá je však ochrana nôh. Čo všetko by mali spĺňať kvalitné topánky na motorku? Najprv si všímajte úroveň bezpečnosti (veľa napovie certifikácia), no podstatný je i komfort nosenia.

Aj v tomto prípade platí, že na pultoch obchodov objavíte niekoľko druhov, a typ budete opäť kupovať podľa štýlu jazdy. Topánky na motorku výrobcovia špecificky navrhujú pre potreby enduro, chopper či závodných motocyklistov.

Aby moto obuv zaručovala maximálnu ochranu, musí na vaše nohy padnúť ako uliata. Voľbe optimálnej veľkosti topánok preto venujte náležitú pozornosť. Ako bližšie upresňujeme v článku, číslo vhodnej obuvi ovplyvňuje i to, v akom počasí najčastejšie jazdíte. Dočítate sa tam všetky dôležité informácie o tom, na čo myslieť pri kúpe. Nechýbajú ani recenzie na TOP topánky na motorku, ktoré sa vyznačujú najlepšími vlastnosťami.

Motorkárske nohavice

OZONE Daft recenzia

Kúpa spodnej časti oblečenia na motorku podlieha obdobným princípom ako pri bundách, ale má si svoje osobitosti. Kľúčová ostáva bezpečnosť, ktorej by malo sekundovať pohodlie, s čím úzko súvisí správne číslo motorkárskych nohavíc. Medzi základné aspekty výberu patrí tiež druh motorky a materiál.

Moto nohavice sú zvyčajne vytvorené z kože, syntetických textílií alebo džínsoviny. V článku sme zosumarizovali silné a slabé stránky každého variantu. Nech už podľa vlastných preferencií uprednostnite akýkoľvek typ nohavíc, chýbať nesmú spoľahlivé ochranné prvky. Tie sa osádzajú na najcitlivejšie miesta ako sú bedrové kĺby alebo kolená.

Svoje slovo má bez pochybností i štýl. Vďaka rozmanitej ponuke od mnohých značiek moto nohavice ľahko zladíte s ostatným oblečením, prilbou či ruksakom na motorku, aby spolu vytvárali dizajnový komplet. Ako inšpirácia poslúži náš výber moto nohavíc pre pánov aj dámy, vrátane motocross oblečenia.

Moto kombinézy

Najlepšie moto oblečenie Shima Apex RS - recenzia

Na záver prehľadu moto oblečenia sme si nechali alternatívu k nohaviciam a bundám. Kombinézy na moto vynikajú vysokou mierou ochrany. Preto ich zvyčajne vidíme u jazdcov na najrýchlejších modeloch, vrátane profesionálov na závodných okruhoch.

Pred kúpou váš čaká zodpovedanie si dvoch základných otázok. Prvá znie – kombinéza na motorku jednodielna alebo dvojdielna? Zatiaľ čo model v celku boduje maximálnou bezpečnosťou, ten druhý je praktickejší na bežné jazdenie. Ďalšia dilema sa týka materiálu. V zásade ide o textil alebo kožu.

Aj tentokrát úroveň bezpečnosti závisí nielen od odolnosti materiálu, ale i ochranných prvkov. Veľkým plusom býva chránič chrbtice. Dbajte však na to, aby chrániče boli homologované. Okrem tipov na najlepšie kombinézy na moto vám v texte prinášame i návod, ako si skúšať a vybrať optimálnu veľkosť pre vašu postavu.

Náš tip

Uvažujete o kúpe novej motorky? Vďaka viacerým výhodám sa dnes čoraz väčšej obľube tešia elektrické modely. Pokiaľ vás táto téma zaujíma, viac sa dozviete v článku o najlepších elektrických motorkách.

Kde kúpiť oblečenie na motorku

Moto oblečenie dnes zoženiete v množstve kamenných moto predajní a e-shopoch. Navštíviť sa oplatí osvedčených predajcov so širokou ponukou kvalitných značiek. Aby ste nemuseli zbytočne dlho surfovať na internete, prinášame vám tipy na niekoľko z nich.

E-shop InSPORTLine je dobre známy u priaznivcom rôznych športov. Bohatou ponukou presvedčí aj motorkárov. S logom mnohých výrobcov si objednáte nielen samotné oblečenie, ale taktiež prilby, chrániče, okuliare a ďalšie doplnky. V sekcii pre deti oblečiete a vybavíte všetkým potrebným najmladšie ročníky milovníkov motoriek.

Ak aspoň občas nakupujete na Alze, iste vás neprekvapí, že v jej online katalógu narazíte takmer na všetko, a to vrátane výbavy pre motorkárov. Moto oblečenie, prilby, chrániče či dokonca náhradné diely alebo stojany na motorku. To všetko prináša od radu značiek a v rôznych cenových hladinách, za dostupné sumy aj pre náročných.

Pokiaľ máte pochybnosti, kde nakúpite najvýhodnejšie, kliknite na Heureku. Pohromade vás tam čaká obrovská ponuku moto oblečenia od mnohých e-shopov. Ľahko si vyfiltrujete presne to, čo hľadáte, a okamžite si porovnáte ceny u rôznych predajcov.

Najobľúbenejšie značky moto oblečenia

Moto oblečenie značky Ozone

Logo OZONE

Prehľad najobľúbenejších značiek vo svete oblečenia pre motorkárov začíname u našich severných susedov. Poľský výrobca moto výbavy zaujme tým, že prináša priaznivé cenovky na kvalitných výrobkoch. Ide o prilby, topánky, rukavice či nepremokavé oblečenie do dažďa. Zoženiete to napríklad v internetovom obchode InSPORTLine.

Moto oblečenie značky W-TEC

Logo_W-TEC

Česká značka oblečenia a doplnkov pre motorkárov, ktorej sa podarilo presadiť aj v zahraničí, v mnohých európskych krajinách. Výrobca sa sústredí na kvalitu, komfort a nadštandardné služby. S logom tejto značky do vašej výbavy môžu pribudnúť prilby, obuv, nohavice či bundy. Širokú ponuku výrobcu na nájdete v e-shope InSPORTLine.

Moto oblečenie značky RSA

Logo RSA

Opäť česká značka s obrovským sortimentom pre motorkárov. Zákazníkov si úspešne získava priaznivým pomerom medzi cenou a kvalitou. Jej prednosťou je taktiež dizajn produktov. Či už máte záujem o nohavice, kombinézy, rukavice alebo rôzne doplnky, spoľahnúť sa môžete na precízne spracovanie.

Moto oblečenie značky NOX

NOX logo

Značka NOX patrí francúzskej spoločnosti s dlhoročnou tradíciou. Orientuje sa na moto prilby vysokej kvality. Z jej produkcie na trh smeruje celý rad modelov, vrátane otvorených, výklopných, crossových či integrálnych prílb.

Moto oblečenie značky Shima

Logo SHIMA

Ako posledného na zozname TOP značiek máme poľského zástupcu. Pri navrhovaní a výrobe moto oblečenia spája štýlovosť s kvalitou a dôrazom na spracovanie detailov. Produkcia nesklame ani šírkou sortimentu, v ktorom nechýbajú kombinézy, rukavice, nohavice a bundy.

Najobľúbenejšie prilby na motorku podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.8 (10 hlasov)

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár