Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Moto oblečenie

Najlepšie kombinézy na motorku 2024

Bezpečnosť na motorke a kvalitné moto oblečenie idú ruka v ruke. Obzvlášť kombinéza na motorku jazdcom prináša vysokú bezpečnosť. Ktorý typ a materiál moto kombinézy je pre vás je ideálny, a na čo všetko si dať pri nákupe pozor?
Ponúkame praktické rady ako vybrať a tipy na najlepšie kombinézy na motorku. Ako celkovo najlepšia v našom hodnotení uspela Alpinestars Missile 2, z hľadiska pomeru cenu a kvality odporúčame MBW T3 Evolution Gold.

1. miesto

Závodná moto kombinéza v prémiovej kvalite s množstvom bezpečnostných prvkov.

2. miesto

Prémiová kombinéza z hovädzej kože ponúkajúca skvelú ergonómiu, pohodlie a ochranu. Lepšia priedušnosť.

3. miesto

Bunda a nohavice na motorku, ktoré svojimi vlastnosťami nezaostávajú za kombinézami s vyššou cenou.

Najlepšie kombinézy na motorku

Recenzia: Alpinestars Missile 2 – kožená kombinéza na motorku v špeciálnom závodnom strihu

Recenzia Alpinestars MISSILE 2

Typ: dvojdielna | Materiál: hovädzia koža | Chrániče: áno | Aerodynamický hrb: áno | Približná cena: 990 €

Klady
 • Vysoká úroveň bezpečnosti
 • Slidery DFS na ramenách, lakťoch a kolenách
 • Špeciálne tvarovaný závodný strih
 • Certifikácia CE kategórie II prEN17092 – trieda AAA
 • Odnímateľná vnútorná vložka
Zápory
 • Vyššia cena

Nemáte motorku už iba na zábavu, ale jazdíte na nej závodne? Závodní jazdci aj tí rekreační potrebujú kvalitnú kombinézu, ktorá by im poskytla bezpečie, aj pocit komfortu. Odporúčame závodnú moto kombinézu Alpinestars Missile 2.

Dvojdielna kombinéza na motorku v čierno-červenom prevedení je vybavená rôznymi funkciami, ktoré zvyšujú bezpečnosť a komfort jazdy. Vyrobená je z hovädzej kože, ktorá je dvojito vystužená na najčastejšie zaťažovaných miestach, čo zvyšuje jej odolnosť voči nárazu a oderu. DFS slidery sú umiestnené na lakťovej časti a sú ľahko vymeniteľné. Polyamidové pružné vložky efektívne spevňujú kritické miesta, ako sú ramená a kolena, pričom zároveň neobmedzujú voľnosť pohybu.

Závodné protektory radu GP-R majú ergonomický tvar, ktorý sa prispôsobuje pohybom jazdca a neobmedzuje voľnosť pohybu, taktiež sú ľahké a pohodlné na nosenie. Špeciálne upravený strih zlepšuje mobilitu a celkový komfort počas jazdy. Nechýba aerodynamický hrb a odnímateľná vnútorná vložka. Kombinéza je navyše plne kompatibilná s airbagovými vestami, čo zvyšuje jej bezpečnosť a ochranu v prípade nehody.

Recenzia: Alpinestars Atemi V4 – jednodielna kombinéza na motorku z hovädzej kože

Recenzia Alpinestars ATEMI V4

Typ: jednodielna | Materiál: hovädzia koža | Chrániče: áno | Aerodynamický hrb: áno | Približná cena: 950 €

Klady
 • Maximálna ochrana proti odreninám
 • Prémiová hovädzia koža
 • Certifikované chrániče
 • Vodoodolné vnútorné vrecko
 • Príťažlivý dizajn
Zápory
 • Cena

Viete, v čom najmä je výnimočná jednodielna moto kombinéza Alpinestars ATEMI V4? Jednou z jej výhod je, že pri páde dokonale chráni pred odreninami každý centimeter vašej pokožky. Takisto je zabezpečená vyššia aerodynamika. Spoľahlivá ergonómia a pokroková technológia sú výsledkom úzkej spolupráce s tímami a jazdcami v MotoGP a World Superbike.

Kombinéza je vyrobená z výberovej 1,3 mm hrubej hovädzej kože, čo zabezpečuje vysokú odolnosť a ochranu. Odnímateľná výstelka pridáva na pohodlí a umožňuje jednoduché čistenie. Perforované plochy zlepšujú ventiláciu, zatiaľ čo strečové plochy zosilnenej textílie prispievajú k flexibilite a pohodliu.

Táto jednodielna kombinéza je vybavená vyberateľnými vnútornými CE chráničmi. Okrem toho obsahuje vonkajšie GP DSF Dynamic Friction Shield chrániče vyrobené z dvojkomponentného plastu s penovou výstelkou a vnútorné vrecko odolné proti vode ako bezpečné úložisko pre vaše cennosti. Na záver doplňme, že kvalitná a bezpečná kombinéza z kože presvedčí aj štýlovým dizajnom.

Recenzia: MBW T3 Evolution Gold – bunda a nohavice na motorku

Recenzia MBW T3 EVOLUTION GOLD

Typ: dvojdielna | Materiál: hovädzia koža | Chrániče: áno | Aerodynamický hrb: áno | Približná cena: 520 €

Klady
 • Kvalitná hovädzia koža
 • Kevlarový streč
 • Neoprénové doplnky
 • Systém MBW dvojitých chráničov
 • Antiseptická vložka
Zápory
 • Slabšie vetranie

Kombinéza na motorku MBW T3 Evolution Gold je skvelou voľbou pre motoristov, ktorí hľadajú spojenie cenovo dostupného produktu s vysokou úrovňou bezpečnosti a pohodlia. Je vyrobená z kvalitnej hovädzej kože, ktorá je dostatočne odolná a prispôsobiteľná. Na hodnote jej pridáva aj kevlarový streč – oteru aj žiaruvzdorný materiál, ktorý dobre odoláva oleju i vode a dobre sa čistí.

V kombinéze sú zabudované CE chrániče na ramenách, lakťoch, kolenách a holeniach, ktoré poskytujú potrebnú ochranu v prípade pádu. Mäkký chrbtový chránič zvyšuje celkovú bezpečnosť jazdca. Kovové chrániče ramien, lakťov a kolien sú ďalším typom ochranných prvkov, ktoré poskytujú ochranu pred odreninami, zlomeninami a inými zraneniami, ktoré by mohli vzniknúť v dôsledku nárazu alebo kontaktu s tvrdými povrchmi.

Antiseptická polyamidová podšívka má schopnosť rýchlo odvádzať pot z povrchu tela, čo pomáha udržiavať pokožku suchú a znižuje riziko podráždenia alebo vzniku nepríjemného zápachu. K pocitu pohodlia prispievajú aj neoprénový golier a zakončenia rukávov, ktoré minimalizujú vnikanie vetra a vody pod látku.

Najlepšie kombinézy na motorku

Obrázok Názov Parametre
TOP 5 kombinézy na motorku
1. Alpinestars MISSILE 2    recenzia Alpinestars Missile 2

Kombinéza na motorku v špeciálnom závodnom strihu pre perfektný zážitok z jazdy.

Aktuálna cena
2. Alpinestars ATEMI V4  recenzia Alpinestars Atemi V4

Jednodielna kombinéza na motorku z hovädzej kože v príťažlivom dizajne.

Aktuálna cena
3. MBW T3 EVOLUTION GOLD  recenzia MBW T3 Evolution Gold

Kvalitná dvojdielna moto kombinéza s prvkami z kevlaru a neoprénu.

 

Aktuálna cena
4. Spidi LASER PERFORATED PROrecenzia Spidi Laser Perforated PRO

Špičkovo navrhnutá a vyrobená jednodielna moto kombinéza s množstvom vychytávok.

 

Aktuálna cena
5. Spidi Sport Warrior Touring recenzia Spidi Sport Warrior Touring

Dvojdielna kombinéza na motorku je skvelou voľbou pre jazdu na okruhu aj mimo neho.

Aktuálna cena

Najpredávanejšie kombinézy na motorku podľa Heureky

Ako správne vybrať kombinézu na motorku

V obchodoch zoženiete rôzne typy kombinéz na motorky, výber ideálnej podľa vašich potrieb si je potrebné dôsledne premyslieť. Pri nákupe je nevyhnutné upriamiť pozornosť na niekoľko faktorov, predovšetkým bezpečnosť, odolnosť, pohodlnosť a taktiež praktickosť.

Zvoliť si môžete motorkársku kombinézu jednodielnu alebo dvojdielnu, textilnú či koženú. V nasledujúcich odsekoch sa pozrieme na všetky kritéria výberu podrobnejšie, a to vrátane materiálu, výberu správnej veľkosti aj otázky financií.

Prečo je kombinéza lepšia voľba ako nohavice a bunda zvlášť?

Pokiaľ po prvýkrát zvažujete kúpu kombinézy na motorku, či dokonca vôbec motorkárskeho oblečenia, zrejme riešite túto dilemu. Prečo si zaobstarať moto kombinézu, keď v ponuke obchodoch nájdete bundy a nohavice aj osobitne? Hlavnou výhodou moto kombinézy je to, že jazdcovi prináša vysoký stupeň ochrany. Vďaka tomu ju preferujú milovníci vysokej rýchlosti. Avšak pokiaľ jazdíte na motorke napr. iba na výlety, môže ísť pre vás o menej praktické riešenie.

Najlepšie moto kombinézy

Náš tip

Radšej si chcete kúpiť nohavice a bundu zvlášť? Prečítajte si recenzie na najlepšie moto nohavicemoto bundy + praktický návod ako správne vybrať.

Jednodielna alebo dvojdielna kombinéza na motorku?

V ponuke výrobcov nájdete dva základné druhy motorkárskych kombinéz. O tom, či je pre vás ten pravý jednodielny alebo dvojdielny variant kombinézy na motorku, rozhoduje najmä účel použitia. Zatiaľ čo kombinéza na moto vcelku je ideálna na závodný okruh, kombinácia bundy a nohavíc, ktoré k sebe pripnete zipsom, je praktickejšie riešenie na bežné jazdenie. Pred nákupom je však nevyhnutné zvážiť všetky pozitíva i negatíva:

Jednodielna kombinéza na motorku (kombinéza vcelku)

Klady
 • Vysoký stupeň bezpečnosti a odolnosti proti predratiu
 • Lepšia aerodynamika
 • Ideálna pre rýchlu jazdu na závodnom okruhu
Zápory
 • Nepraktická pre bežné jazdenie na motorke (napr. počas obeda v reštaurácii v nej musíte sedieť celý čas)

Dvojdielna kombinéza na motorku (kombinácia bundy a nohavíc)

Klady
 • Vysoká ochrana oproti bunde s nohavicami
 • Komfortnejšia – možnosť rozopnúť a zobliecť jeden diel
Zápory
 • Bunda je väčšinou kratšia
Náš tip

Hľadáte nový stroj a zaujímate sa o alternatívne zdroje energie? Pozrite si náš článok, v ktorom sme pre vás pripravili rebríček najlepších elektro motorek.

Materiál motorkárskych kombinéz

Materiál kombinézy na motorku je kľúčový aspekt, ktorý ovplyvňuje jej vlastnosti a odolnosť. Na výber máte dve základné možnosti – textil alebo kožu.

Kožené kombinézy na motorku pochádzajú z pravej, väčšinou hovädzej kože, čo prináša viacero predností, ale aj negatív. Kožené kombinézy sú pevné a výborne priliehajú k telu. Možno povedať, že jednodielne moto kombinézy z kože sú pre motorkárov najbezpečnejší druh oblečenia. Na druhej strane, koža má slabšiu odolnosť voči dažďu a v lete je v nej horúco. Prírodný materiál zároveň vyžaduje náročnejšiu starostlivosť. Negatívom je taktiež cena, ktorá je oproti textilným materiálom vo všeobecnosti vyššia. Najmä v prípade najkvalitnejších produktov.

Textilné motorkárske kombinézy sa najčastejšie vyrábajú z polyesteru. Síce neposkytujú tak vysokú mieru ochrany ako koža, ale sú pohodlnejšieodolnejšie voči poveternostným vplyvom. Spoľahnúť sa môžete na nepremokavosť. Potešia aj nenáročnou údržbou a bežných motorkárov aj civilizovanejším vzhľadom.

Treťou možnosťou je kombinácia kože a textilu, čo v praxi znamená, že ide o textilné moto oblečenie s koženými dielmi. Výhodou tejto alternatívy je spájanie silných stránok dvoch odlišných materiálov. Výsledkom je, že chrániče dobre držia na svojich miestach, pričom kombinéza na motorku má efektívnejšiu cirkuláciu vzduchu.

Najlepšie moto kombinézy páni

Náš tip

V rámci výbavy pre motorkára nezabudnite na rukavice! Ako si z bohatej ponuky vybrať dokonale padnúcu, bezpečnú a odolnú ochranu rúk, vám poradíme v článku Najlepšie moto rukavice.

Bezpečnosť

Oblečenie na motorku plní v prvom rade úlohu ochranného obleku. Efektívnosť ochrany, v prípade pádu či nárazu, závisí nielen od odolnosti materiálu kombinézy na moto. Mimoriadne dôsledne si všímajte, akými chráničmi je vybavená. Ich úlohou je ochrániť jazdca pred zraneniami kĺbov a iných citlivých častí tela, medzi ktoré patria lakte, ramená či kolená. Taktiež dbajte na ochranu chrbtice, ktorú má na starosti chránič chrbtice. Chrániče na motorku si môžete dokúpiť aj samostatne. Odporúčame vždy vyberať tie, ktoré sú homologované. Na chrániče, ktoré nespĺňajú nároky požadovaných noriem, sa totiž veľmi spoliehať nemôžete.

Bezpečná jazda v premávke vyžaduje, aby vás bolo spoľahlivo vidieť. Pri výbere kombinézy na moto preto nepodceňujete reflexné prvky. Najmä pri zníženej viditeľnosti a v noci sa stávajú maličkosťou, ktorá má silu zachraňovať životy. Ak na kombinéze na motorku výrazné reflexné prvky absentujú, je vhodné ich dokúpiť, a pridať priamo na kombinézu alebo na motorku.

Ako si skúšať a vybrať správnu veľkosť moto kombinézy

Aby vás kombinéza účinne chránila, na vašu postavu musí sadnúť ako uliata. Výber správnej veľkosti je preto mimoriadne dôležitý. Ideálne je, ak si kombinézu na motorku môžete pred kúpou vyskúšať v kamennej predajni. S nákupom cez internet vám pomôže tabuľka veľkostí, ktorú nájdete uvedenú pri jednotlivých produktoch. Orientačnú veľkosť kombinézy zistíte podľa tabuľky, ktorú uvádzame nižšie.

Keď si budete kombinézu skúšať, mala by byť na vašom tele čo najtesnejšia. Materiály moto kombinéz totiž zvyknú časom povoliť, resp. sa čiastočne poddajú. Na čo odporúčame obzvlášť upriamiť pozornosť? Všetky ochranné prvky sa musia nachádzať presne na tých miestach, kam patria. V opačnom prípade nebudú plnohodnotne plniť svoju funkciu, čo znamená, že pri prípadnom páde vás dostatočne neochránia.

Pri skúšaní je nevyhnutné si overiť, či vám motorkárska kombinéza dobre sedí. A to nielen v pokoji a pri chôdzi, ale aj keď si vysadnete na motorku. Kombinéze síce môže prinášať stiesnenejší pocit, avšak nesmie vás obmedzovať. V ponuke výrobcov nechýbajú kombinézy na motorku pre dámy a deti, ktoré sú prispôsobené špecifikám ženských a detských postáv.

Tabuľka veľkostí pre kombinézy na motorku:

Veľkosť Výška Dĺžka nôh Obvod hrudníka Obvod bokov
48 175 82 93 93
50 178 85 100 99
52 182 86 105 104
54 184 87 109 108
56 186 89 112 114
58 188 90 116 120
60 190 91 122 124

 

Ako čistiť oblečenie na motorku

Aby si kombinéza na motorku udržala svoje vlastnosti čo najdlhšie, vyžaduje to správnu starostlivosť. Základným pravidlom je nepodceňovať údržbu moto oblečenia počas celej sezóny, a v jej závere, pred uskladnením na dlhšiu dobu, pristúpiť na dôslednú očistu. Náročnosť údržby sa odlišuje v závislosti od materiálu, o čosi zložitejšia je v prípade kože.

 • Textilnú kombinézu na motorku môžete dať do bubna práčky, pri teplote maximálne 30°C. Vhodnejšie je však ručné pranie, stačí použiť teplú mydlovú vodu. Následne po usušení oblečenia naneste impregnačný sprej stvorený na textil. Naopak, vyhnúť sa je potrebné chemickému čisteniu, sušičke aj žehličke.
 • Koženú moto kombinézu čistite vlažnou vodou a prípravkom, ktorý je určený na kožené výrobky. Aby ste predišli poškodeniu, používajte hubku, nie kefu. Po usušení oblečenia v teplej miestnosti aplikujte balzam alebo impregnáciu na kožu v spreji.
Testado radí

Ako vyzerá správne skladovanie? Motorkárske oblečenie zaveste do suchého a vetraného priestoru, ďalej od radiátora či iného zdroja tepla. Kožený výrobok je pred uskladnením na dlhší čas najprv vhodné ošetriť impregnáciou.

motokombinéza pretekárska

Kde nakúpiť?

Kombinézy na motorku sa oplatí nakupovať u špecializovaných predajcov, ktorí poskytujú bohatú ponuku produktov pre motorkárov od osvedčených výrobcov. Motorkárske kombinézy, ako aj iné oblečenie a doplnky, objavíte na stránke obľúbeného predajcu športových potrieb inSPORTline. Ak je pre vás favoritom internetového nakupovania Alza, v jej ponuke nájdete aj kopec moto oblečenia. Odpovedať na otázku, ktorý internetový obchod má najlepšiu cenu, vám pomôže porovnávač cien Heureka.

Najobľúbenejšie značky

W-TEC kombinézy na motorku

Český výrobca oblečenia, prílb a doplnkov pre motorkárov, ktoré exportuje do mnohých štátov Európy. Cieľom spoločnosti je zlepšovať bezpečnosť motocyklistov, pričom sa sústredí na poskytovanie vyššej kvality, komfortu a nadštandardných služieb. Kombinézy na motorky s logom tejto značky možno charakterizovať ako funkčné, odolné a zároveň pohodlné.

4SR kombinézy na motorku

4SR logo

Česká firma ponúkajúca široký sortiment vybavenia pre motorkárov. Z jej výroby na trh smeruje oblečenie, ktoré sa vyznačuje funkčnosťou aj štýlovosťou. Ako o sebe uvádzajú predstavitelia firmy, keďže sami sú aktívni jazdci a pretekári, všetky materiály a vývoj testujú pod osobnou kontrolou. V ponuke značky nechýbajú okrem kombinéz, búnd a nohavíc ani doplnky.

RSA kombinézy na motorku

Logo RSA

Pod touto značkou vás v obchodoch čaká veľký výber motocyklového oblečenie a doplnkov. Produkty výrobcu sa môžu pochváliť priaznivým pomerom ceny a kvality. Nesklame ani ponuka kombinéz na motorku, v rámci ktorej nájdete pánske aj dámske modely.

Ceny

Keď už máte bližšiu predstavu o požiadavkách na vašu kombinézu, musíte ju konfrontovať s cenovkami predajcov. Cenový rozsah je pomerne široký. Suma kombinézy na motorku rastie spolu so zvyšujúcou sa kvalitou použitých materiálov a ochranných prvkov. Čo si môžete dovoliť kúpiť v rôznych cenových kategóriách?

Motorkárske kombinézy v cene do 300 eur

Kombinézu na motorku zoženiete aj za nízku cenu, počítať je však nevyhnutné so slabšou kvalitou použitých materiálov a chráničov, čo v praxi znamená horšiu úroveň bezpečnosti. V tejto cenovej hladine vhodnú kombinézu môže nájsť napríklad začiatočník, či príležitostný jazdec na motorke, ktorý nechce kvôli oblečeniu siahnuť hlbšie do vrecka.

Motorkárske kombinézy v cene od 300 do 750 eur

V strednej cenovej kategórii nájdete rozmanitú ponuku mnohých výrobcov, ktorá spĺňa nároky širokého spektra záujemcov. Zadovážiť si môžete textilné aj kožené kombinézy, ktoré disponujú dobrou úrovňou výbavy chráničov.

Motorkárske kombinézy v cene od 750 eur

Približne od tejto cenovej hranice očakávajte kombinézy na motorku najvyššej akosti. Bezpečné, pohodlné, vyrobené z prvotriednych materiálov, kvalitnej kože alebo špeciálne upravených textilných materiálov. Stvorené sú pre rekreačných a závodných jazdcov, ktorí vyžadujú najvyššiu mieru odolnosti a bezpečnosti.

Najpredávanejšie kombinézy na motorku podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.7 (10 hlasov)

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár