Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie kombinézy na motorku 2024

21. 12. 2021 Aktualizované

Bezpečnosť na motorke a kvalitné moto oblečenie idú ruka v ruke. Obzvlášť kombinéza na motorku jazdcom prináša vysokú bezpečnosť. Ktorý typ a materiál moto kombinézy je pre vás je ideálny, a na čo všetko si dať pri nákupe pozor?

Ponúkame vám praktické rady ako vybrať a tipy na najlepšie motorkárske kombinézy. Ako celkovo najlepšia v našom hodnotení uspela Shima Apex RS, z hľadiska pomeru cenu a kvality odporúčame RSA GPX.

Najlepšia celkovo

Kvalitná a vysoko bezpečná kombinéza na motorku vyrobená z prémiovej hovädzej kože.

Najlepší pomer cena/kvalita

Komfortná dvojdielna moto kombinéza, kombinujúca kožu a textil za výhodnú cenu.

Najlepšia lacná

Motorkárska kombinéza pre bezpečie i pohodlie bežných jazdcov za dostupnú cenu.

Najlepšie kombinézy na motorku

Recenzia: Kombinéza na motorku Shima Apex RS

Shima Apex RS - recenzia Pre náročných

Typ: jednodielna | Materiál: hovädzia koža |  Chrániče: áno | Aerodynamický hrb: áno | Približná cena: 800 €

Klady
 • Vysoká úroveň bezpečnosti
 • Vysokokvalitná hovädzia koža
 • 3D sieťované panely
 • Dvojité a trojité švy
Zápory
 • Vyššia cena

Motorkárska kombinéza Shima Apex RS ponúka kvalitné materiály a spracovanie spolu s viacerými vylepšeniami. Ide o jednodielnu kombinézu vyrobenú z vysokokvalitnej hovädzej kože, ktorú doplňujú 3D sieťované panely na podšívke.

Moto kombinéza v prípade pádu jazdca chráni celým radom ochranných prvkov. Vybavená je chráničmi ramien, lakťov, kolien a bokov. Jej súčasťou je taktiež chránič chrbta. Všetky chrániče sú homologované. Pre dosiahnutie ešte vyššej úrovne bezpečnosti slúži príprava pre chránič hrudníka. Na najviac exponovaných miestach, ako sú oblasti ramien, kolien či lakťov, sa nachádza zdvojená vrstva kože. Plusom sú dvojité a trojité švy.

Motorkárska kombinéza je doplnená o aerodynamický hrb, do ktorého môžete umiestniť hydrovak s objemom 0,5 l. Vyšší komfort prináša čiastočná perforácia, ktorá zlepšuje priedušnosť kombinézy. Voľnejší pohyb umožňujú stretchové panely. Prispôsobiť kombinézu potrebám jazdca umožňuje nastaviteľný obvod lýtok. Na záver doplňme, že kvalitná a bezpečná kombinéza z kože presvedčí aj štýlovým dizajnom.

Recenzia: Moto kombinéza RSA GPX

RSA GPX - recenzia Zlatý stred

Typ: dvojdielna | Materiál: kombinácia hovädzej kože a textilu |  Chrániče: áno | Aerodynamický hrb: áno | Približná cena: 420 €

Klady
 • Bezpečná a komfortná moto kombinéza
 • Kombinácia kože a textilu
 • Priaznivý pomer ceny a kvality
Zápory
 • Nič podstatné

Dvojdielna kombinéza na motorku RSA GPX je vytvorená z dvoch materiálov, kombináciou hovädzej kože a textilu. Vhodná je pre jazdcov, ktorí majú záujem o bezpečnosť a kvalitu za výhodnú cenu. Mnohých motorkárov si získa aj neutrálnym, čierno-bielym farebným dizajnom.

Úlohu ochranných prvkov zastupujú vyberateľné CE chrániče ramien, lakťov a kolien, ktoré dopĺňa penový chránič chrbta a penové chrániče bokov. Aerodynamiku i bezpečnosť posilňuje aerodynamický hrb.

O komfort jazdca sa starajú elastické panely nad kolenami aj bedrami. Pohodlie zvyšujú taktiež stretch panely, ktoré nachádzame v oblasti paží a rozkroku. Pozitívom je podšitie z príjemnej sieťoviny.  Na zopnutie bundy s nohavicami slúži obvodový zips.

Recenzia: Motorkárska kombinéza RSA Compact

RSA Compact - recenzia Lacný základ

Typ: dvojdielna | Materiál: polyesterová tkanina 600D |  Chrániče: áno | Približná cena: 260 €

Klady
 • Bezpečie a pohodlie za priaznivú cenu
 • Zimná odopínateľná vložka
 • Vyberateľné CE chrániče
Zápory
 • Vzhľadom na cenu nič podstatné

Kombinéza na motorku RSA Compact  je dvojdielny model, stvorený pre menej náročných. Zaujme nielen priaznivou cenou, ale aj dobrou úrovňou bezpečnosti a pohodlnosti. Vrchný materiál textilnej kombinézy na motorku tvorí polyesterová tkanina 600D vyznačujúca sa odolnosťou voči odretiu.

Motorkárska kombinéza jazdca ochraňuje v hornej časti CE chráničmi na ramenách a lakťoch aj mäkkým chrbtovým chráničom. Nohavice obsahujú CE chrániče na kolenách i vyberateľné penové chrániče na bokoch. V oblasti stehien nachádzame protinárazové vypchávky.

Moto oblečenie zvyšuje nielen bezpečnosť, ale aj komfort jazdca,  k čomu prispieva strech materiál nad kolenami a v časti bedier. K pohodliu prispieva taktiež zimná odopínateľná vložka. Užitočnými prvkami sú viaceré vrecká na nohaviciach i bunde, vrátane vnútorných, medzi ktorými nájdete aj jedno určené pre mobilný telefón. Bundu a nohavice do jedného celku spája zips, vďaka čomu je praktickým oblečením na bežné jazdenie.

Najpredávanejšie kombinézy na motorku podľa Heureky

Ako správne vybrať kombinézu na motorku

V obchodoch zoženiete rôzne typy kombinéz na motorky, výber ideálnej podľa vašich potrieb si je potrebné dôsledne premyslieť. Pri nákupe je nevyhnutné upriamiť pozornosť na niekoľko faktorov, predovšetkým bezpečnosť, odolnosť, pohodlnosť a taktiež praktickosť.

Zvoliť si môžete motorkársku kombinézu jednodielnu alebo dvojdielnu, textilnú či koženú. V nasledujúcich odsekoch sa pozrieme na všetky kritéria výberu podrobnejšie, a to vrátane materiálu, výberu správnej veľkosti aj otázky financií.

Prečo je kombinéza lepšia voľba ako nohavice a bunda zvlášť?

Pokiaľ po prvýkrát zvažujete kúpu kombinézy na motorku, či dokonca vôbec motorkárskeho oblečenia, zrejme riešite túto dilemu. Prečo si zaobstarať moto kombinézu, keď v ponuke obchodoch nájdete bundy a nohavice aj osobitne? Hlavnou výhodou moto kombinézy je to, že jazdcovi prináša vysoký stupeň ochrany. Vďaka tomu ju preferujú milovníci vysokej rýchlosti. Avšak pokiaľ jazdíte na motorke napr. iba na výlety, môže ísť pre vás o menej praktické riešenie.

Náš tip

Radšej si chcete kúpiť nohavice a bundu zvlášť? Prečítajte si recenzie na najlepšie moto nohavicemoto bundy + praktický návod ako správne vybrať.

Jednodielna alebo dvojdielna kombinéza na motorku?

V ponuke výrobcov nájdete dva základné druhy motorkárskych kombinéz. O tom, či je pre vás ten pravý jednodielny alebo dvojdielny variant kombinézy na motorku, rozhoduje najmä účel použitia. Zatiaľ čo kombinéza na moto vcelku je ideálna na závodný okruh, kombinácia bundy a nohavíc, ktoré k sebe pripnete zipsom, je praktickejšie riešenie na bežné jazdenie. Pred nákupom je však nevyhnutné zvážiť všetky pozitíva i negatíva:

Jednodielna kombinéza na motorku (kombinéza vcelku)

Klady
 • Vysoký stupeň bezpečnosti a odolnosti proti predratiu
 • Lepšia aerodynamika
 • Ideálna pre rýchlu jazdu na závodnom okruhu
Zápory
 • Nepraktická pre bežné jazdenie na motorke (napr. počas obeda v reštaurácii v nej musíte sedieť celý čas)

Dvojdielna kombinéza na motorku (kombinácia bundy a nohavíc)

Klady
 • Vysoká ochrana oproti bunde s nohavicami
 • Komfortnejšia – možnosť rozopnúť a zobliecť jeden diel
Zápory
 • Bunda je väčšinou kratšia
Náš tip

Hľadáte nový stroj a zaujímate sa o alternatívne zdroje energie? Pozrite si náš článok, v ktorom sme pre vás pripravili rebríček najlepších elektro motorek.

Materiál motorkárskych kombinéz

Materiál kombinézy na moto je kľúčový aspekt, ktorý ovplyvňuje jej vlastnosti a odolnosť. Na výber máte dve základné možnosti – textil alebo kožu.

Kožené kombinézy na motorku pochádzajú z pravej, väčšinou hovädzej kože, čo prináša viacero predností, ale aj negatív. Kožené kombinézy sú pevné a výborne priliehajú k telu. Možno povedať, že jednodielne moto kombinézy z kože sú pre motorkárov najbezpečnejší druh oblečenia. Na druhej strane, koža má slabšiu odolnosť voči dažďu a v lete je v nej horúco. Prírodný materiál zároveň vyžaduje náročnejšiu starostlivosť. Negatívom  je taktiež cena, ktorá je oproti textilným materiálom vo všeobecnosti vyššia. Najmä v prípade najkvalitnejších produktov.

Textilné motorkárske kombinézy sa najčastejšie vyrábajú z polyesteru. Síce neposkytujú tak vysokú mieru ochrany ako koža, ale sú pohodlnejšieodolnejšie voči poveternostným vplyvom. Spoľahnúť sa môžete na nepremokavosť. Potešia aj nenáročnou údržbou a bežných motorkárov aj civilizovanejším vzhľadom.

Treťou možnosťou je kombinácia kože a textilu, čo v praxi znamená, že ide o textilné moto oblečenie s koženými dielmi. Výhodou tejto alternatívy je spájanie silných stránok dvoch odlišných materiálov. Výsledkom je, že chrániče dobre držia na svojich miestach, pričom kombinéza na moto má efektívnejšiu cirkuláciu vzduchu.

Náš tip

V rámci výbavy pre motorkára nezabudnite na rukavice! Ako si z bohatej ponuky vybrať dokonale padnúcu, bezpečnú a odolnú ochranu rúk, vám poradíme v článku Najlepšie moto rukavice.

Bezpečnosť

Oblečenie na motorku plní v prvom rade úlohu ochranného obleku. Efektívnosť ochrany, v prípade pádu či nárazu, závisí nielen od odolnosti materiálu kombinézy na moto. Mimoriadne dôsledne si všímajte, akými chráničmi je vybavená. Ich úlohou je ochrániť jazdca pred zraneniami kĺbov a iných citlivých častí tela, medzi ktoré patria lakte, ramená či kolená. Taktiež dbajte na ochranu chrbtice, ktorú má na starosti chránič chrbtice. Chrániče na motorku si môžete dokúpiť aj samostatne. Odporúčame vždy vyberať tie, ktoré sú homologované. Na chrániče, ktoré nespĺňajú nároky požadovaných noriem, sa totiž veľmi spoliehať nemôžete.

Bezpečná jazda v premávke vyžaduje, aby vás bolo spoľahlivo vidieť. Pri výbere kombinézy na moto preto nepodceňujete reflexné prvky. Najmä pri zníženej viditeľnosti a v noci sa stávajú maličkosťou, ktorá má silu zachraňovať životy. Ak na kombinéze na motorku výrazné reflexné prvky absentujú, je vhodné ich dokúpiť, a pridať priamo na kombinézu alebo na motorku.

Ako si skúšať a vybrať správnu veľkosť moto kombinézy

Aby vás kombinéza účinne chránila, na vašu postavu musí sadnúť ako uliata. Výber správnej veľkosti je preto mimoriadne dôležitý. Ideálne je, ak si kombinézu na motorku môžete pred kúpou vyskúšať v kamennej predajni. S nákupom cez internet vám pomôže tabuľka veľkostí, ktorú nájdete uvedenú pri jednotlivých produktoch. Orientačnú veľkosť kombinézy zistíte podľa tabuľky, ktorú uvádzame nižšie.

Keď si budete kombinézu skúšať, mala by byť na vašom tele čo najtesnejšia. Materiály moto kombinéz totiž zvyknú časom povoliť, resp. sa čiastočne poddajú. Na čo odporúčame obzvlášť upriamiť pozornosť? Všetky ochranné prvky sa musia nachádzať presne na tých miestach, kam patria. V opačnom prípade nebudú plnohodnotne plniť svoju funkciu, čo znamená, že pri prípadnom páde vás dostatočne neochránia.

Pri skúšaní je nevyhnutné si overiť, či vám motorkárska kombinéza dobre sedí. A to nielen v pokoji a pri chôdzi, ale aj keď si vysadnete na motorku. Kombinéze síce môže prinášať stiesnenejší pocit, avšak nesmie vás obmedzovať. V ponuke výrobcov nechýbajú kombinézy na motorku pre dámy a deti, ktoré sú prispôsobené špecifikám ženských a detských postáv.

Tabuľka veľkostí pre kombinézy na moto:

Veľkosť Výška Dĺžka nôh Obvod hrudníka Obvod bokov
48 175 82 93 93
50 178 85 100 99
52 182 86 105 104
54 184 87 109 108
56 186 89 112 114
58 188 90 116 120
60 190 91 122 124

 

Ako čistiť oblečenie na motorku

Aby si kombinéza na motorku udržala svoje vlastnosti čo najdlhšie, vyžaduje to správnu starostlivosť. Základným pravidlom je nepodceňovať údržbu moto oblečenia počas celej sezóny, a v jej závere, pred uskladnením na dlhšiu dobu, pristúpiť na dôslednú očistu. Náročnosť údržby sa odlišuje v závislosti od materiálu, o čosi zložitejšia je v prípade kože.

 • Textilnú kombinézu na motorku môžete dať do bubna práčky, pri teplote maximálne 30°C. Vhodnejšie je však ručné pranie, stačí použiť teplú mydlovú vodu. Následne po usušení oblečenia naneste impregnačný sprej stvorený na textil. Naopak, vyhnúť sa je potrebné chemickému čisteniu, sušičke aj žehličke.
 • Koženú moto kombinézu čistite vlažnou vodou a prípravkom, ktorý je určený na kožené výrobky. Aby ste predišli poškodeniu, používajte hubku, nie kefu. Po usušení oblečenia v teplej miestnosti aplikujte balzam alebo impregnáciu na kožu v spreji.
Testado radí

Ako vyzerá správne skladovanie? Motorkárske oblečenie zaveste do suchého a vetraného priestoru, ďalej od radiátora či iného zdroja tepla. Kožený výrobok je pred uskladnením na dlhší čas najprv vhodné ošetriť impregnáciou.

Kde nakúpiť?

Kombinézy na motorku sa oplatí nakupovať u špecializovaných predajcov, ktorí poskytujú bohatú ponuku produktov pre motorkárov od osvedčených výrobcov.  Motorkárske kombinézy, ako aj iné oblečenie a doplnky, objavíte na stránke obľúbeného predajcu športových potrieb inSPORTline. Ak je pre vás favoritom internetového nakupovania Alza, v jej ponuke nájdete aj kopec moto oblečenia. Odpovedať na otázku, ktorý internetový obchod má najlepšiu cenu, vám pomôže porovnávač cien Heureka.

Najobľúbenejšie značky

W-TEC kombinézy na motorku

W-TEC-logo

Český výrobca oblečenia, prílb a doplnkov pre motorkárov, ktoré exportuje do mnohých štátov Európy. Cieľom spoločnosti je zlepšovať bezpečnosť motocyklistov, pričom sa sústredí na poskytovanie vyššej kvality, komfortu a nadštandardných služieb. Kombinézy na motorky s logom tejto značky možno charakterizovať ako funkčné, odolné a zároveň pohodlné.

4SR kombinézy na motorku

4SR logo

Česká firma ponúkajúca široký sortiment vybavenia pre motorkárov. Z jej výroby na trh smeruje oblečenie, ktoré sa vyznačuje funkčnosťou aj štýlovosťou. Ako o sebe uvádzajú predstavitelia firmy, keďže sami sú aktívni jazdci a pretekári, všetky materiály a vývoj testujú pod osobnou kontrolou. V ponuke značky nechýbajú okrem kombinéz, búnd a nohavíc ani doplnky.

RSA kombinézy na motorku

RSA logo

Pod touto značkou vás v obchodoch čaká veľký výber motocyklového oblečenie a doplnkov. Produkty výrobcu sa môžu pochváliť priaznivým pomerom ceny a kvality. Nesklame ani ponuka kombinéz na motorku, v rámci ktorej nájdete pánske aj dámske modely.

Ceny

Keď už máte bližšiu predstavu o požiadavkách na vašu kombinézu, musíte ju konfrontovať s cenovkami predajcov. Cenový rozsah je pomerne široký. Suma kombinézy na motorku rastie spolu so zvyšujúcou sa kvalitou použitých materiálov a ochranných prvkov. Čo si môžete dovoliť kúpiť v rôznych cenových kategóriách?

Motorkárske kombinézy v cene do 300 eur

Kombinézu na motorku zoženiete aj za nízku cenu, počítať je však nevyhnutné so slabšou kvalitou použitých materiálov a chráničov, čo v praxi znamená horšiu úroveň bezpečnosti. V tejto cenovej hladine vhodnú kombinézu môže nájsť napríklad začiatočník, či príležitostný jazdec na motorke, ktorý nechce kvôli oblečeniu siahnuť hlbšie do vrecka.

Motorkárske kombinézy v cene od 300 do 750 eur

V strednej cenovej kategórii nájdete rozmanitú ponuku mnohých výrobcov, ktorá spĺňa nároky širokého spektra záujemcov. Zadovážiť si môžete textilné aj kožené kombinézy, ktoré disponujú dobrou úrovňou výbavy chráničov.

Motorkárske kombinézy v cene od 750 eur

Približne od tejto cenovej hranice očakávajte kombinézy na motorku najvyššej akosti. Bezpečné, pohodlné, vyrobené z prvotriednych materiálov, kvalitnej kože alebo špeciálne upravených textilných materiálov. Stvorené sú pre rekreačných a závodných jazdcov, ktorí vyžadujú najvyššiu mieru odolnosti a bezpečnosti.

Najpredávanejšie kombinézy na motorku podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 5.0 (1 hlas)

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár