Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie gainery 2024

Ak chcete nabrať a spevniť svalovú hmotu, zlepšiť svoj fyzický a športový výkon, a zabezpečiť kvalitnú regeneráciu po tréningu, kvalitné gainery by nemali chýbať vo vašej strave. Tieto produkty sú základom pre efektívne budovanie a obnovu svalovej hmoty.
Medzi širokým spektrom dostupných produktov sa vyníma špičkový gainer New Mutant Mass, ktorý prináša zloženie vysokej kvality na novú úroveň. Tento gainer je vhodný pre mužov aj ženy. Vyskúšajte ho a presvedčte sa o jeho účinkoch sami!

Prémiová kvalita

Špičková kvalita s vysokým objemom bielkovín, BCAA, EEAS a glutamínov.

Flexibilné dávkovanie

Ideálny pomer zloženia a ceny s dôrazom na komplex vitamínov a minerálov.

Pre ženy aj mužov

Sacharidovo-proteínový gainer s aminokyselinami za veľmi dostupnú cenu.

Najlepší gainer pre ženy aj pre mužov

Recenzia: Mutant Mass – prémiová kvalita, gainer na objem

Mutant mass gainer

Forma: prášok | Balenie: 6 800 gramov | Odporúčaná denná dávka: 280 gramov | Približná cena: 57 €

Klady
 • Prémiové zloženie
 • Pre kulturistov aj vzpieračov
 • Menej cukru
 • Viac BCAA, EEAS a glutamínov
 • 6 príchutí
Zápory
 • Nenašli sme

Mutant Mass je osvedčená značka s tradíciou od roku 2005 a dnes patrí medzi najpredávanejšie produkty na budovanie svalstva v EÚ, dostupné vo viac ako 100 krajinách. Každá porcia obsahuje viac ako 1100 kalórií a má o 52 % menej cukru v porovnaní s pôvodným zložením. Ak hľadáte výkonný gainer, Mutant Mass je jasnou voľbou. Či už potrebujete gainer na pribratie alebo na zvýšenie objemu, Mutant Mass by mal spĺňať vaše očakávania.

Ponúka tiež široký výber príchutí, ako sú vanilková zmrzlina, tri druhy čokolády, alebo kombinácia jahody a banánu. Nové zloženie obsahuje aj ovos, sladké zemiaky a avokádo. Patentovaná technológia navyše zlepšuje využitie proteínov pre svaly

Recenzia: Serious Mass – skvelý gainer na priberanie

Serious Mass - Optimum Nutrition

Forma: prášok | Balenie: 2 720 gramov | Odporúčaná denná dávka: 334 gramov | Približná cena: 60 €

Klady
 • Ideálny pomerom ceny a zloženia
 • Bielkoviny z rôznych zdrojov
 • Až 25 vitamínov a minerálov v zložení
 • Vysoká dávka kalórií v každej dávke
Zápory
 • Denná dávka je vyššia oproti konkurencii

Gainer Serious Mass predstavuje zlatý stred s výborným zložením, ktoré optimalizuje pomer bielkovín, sacharidov, aminokyselín, vitamínov a minerálov. Výrobca sa sústredil nielen na komplex sacharidov pre rozličné rýchlosti vstrebávania, ale aj na kombináciu pomalších a rýchlejšie stráviteľných zdrojov bielkovín. Viac ako 250 gramov sacharidov v jednej dávke zabezpečuje dostatočnú energiu.

Flexibilné dávkovanie pred a po tréningu, medzi jedlami alebo pred spaním umožňuje prispôsobiť veľkosť dávky individuálnym potrebám. S výberom až 6 rôznych príchutí – od banánu, cez arašidové maslo po cookies krém – tento gainer poskytuje dlhodobé potešenie a variabilitu.

Recenzia: Aminostar Actions Whey Gainer – univerzálny gainer pre ženy aj mužov

Aminostar Actions Whey Gainer

Forma: prášok | Balenie: 2 250 gramov | Odporúčaná denná dávka: 100 gramov | Približná cena: 30 €

Klady
 • Vynikajúca cena
 • Komplex rýchlych, stredných aj pomalých sacharidov
 • Obsahuje srvátkové aminokyseliny
 • Minimálne množstvo tuku
Zápory
 • Iba 3 príchute

Ak začínate s budovaním svalovej hmoty a hľadáte vhodný gainer, tento produkt od známej značky Aminostart Actions Whey Gainer by mohol byť vašou prvou voľbou. Patrí medzi základné sacharidovo–proteínové gainery. Jeho zloženie kombinuje sacharidy rôznych typov – rýchle, stredné aj pomalé, čo je ideálne pre výkon aj regeneráciu. Obsahuje tiež komplex esenciálnych aj neesenciálnych aminokyselín a minimálne množstvo tukov, ale vďaka srvátkovej zložke je bohatý na proteíny. Ponúka tri štandardné príchute: jahodu, čokoládu a vanilku.

Najlepšie gainery nášho výberu

Obrázok Názov Zhrnutie
TOP prípravky na detox
1. Mutant mass gainer Mutant Mass Najpredávanejší produkt v EÚ na budovanie svalstva so špičkovým zložením. Do obchoduPorovnať ceny
2. Serious Mass - Optimum Nutrition Serious Mass Kvalitné bielkoviny v spojení s komplexnými sacharidmi, vitamínmi a minerálmi. Do obchoduPorovnať ceny
3. Aminostar Actions Whey Gainer Aminostar Actions Whey Gainer Cenová bomba s rýchlymi aj pomalými sacharidmi, srvátkou a aminokyselinami. Do obchoduPorovnať ceny
4. Hyper mass 5000 gainer Hyper Mass 5000 Gainer známej značky s obsahom bielkovín a kreatín monohydrátu aj pre začiatočníkov. Do obchoduPorovnať ceny
5. Kevin Levrone Anabolic Mass Kevin Levrone Anabolic Mass Anabolický gainer s pokročilou rastovou formulou pre rast aj regeneráciu svalov. Do obchoduPorovnať ceny
6. Compava gainer koktail Kompava Gainer Koktail Gainer s jednoduchými aj komplexnými sacharidmi, antioxidantmi a enzýmami. Do obchoduPorovnať ceny
7. Whey Mass Gain - Megabol Megabol Whey Mass Gain Kurkumou obohatený doplnok, ktorý pôsobí protizápalovo aj podporuje detoxikáciu. Do obchoduPorovnať ceny

Najpredávanejšie gainery podľa Heureky

Ako vybrať najlepší gainer a čo si všímať

Pri výbere najlepšieho gainera je dôležité vedieť, na čo sa zamerať. Gainer, obľúbený najmä medzi fitness nadšencami a aktívnymi športovcami, je zmesou esenciálnych živín navrhnutých na podporu rýchlej regenerácie a rastu svalovej hmoty po intenzívnom tréningu.

Čo je gainer a aké má účinky?

Gainer patrí k obľúbeným výživovým doplnkom, najmä medzi nadšencami fitness a aktívnymi športovcami. Je zmesou esenciálnych živín navrhnutou na podporu rýchlej regenerácie a rastu svalovej hmoty po intenzívnom tréningu alebo inom fyzickom vyťažení.

Nie sú samozrejme určené len pre profesionálnych športovcov, rovnako tak nájdu uplatnenie aj u tých, ktorí sa aktívne venujú fyzickej aktivite. Je vhodný aj pre ľudí s vyšším energetickým výdajom a tých, ktorí majú ambície budovať si väčšiu svalovú hmotu alebo chcú zvýšiť svoju svalovú hmotu.

Rýchlejšia regenerácia svalov

Gainer zabezpečuje rýchlu regeneráciu svalov dodaním potrebných živín na opravu a obnovu po cvičení. Proteíny opravujú poškodené svalové vlákna a sacharidy obnovujú glykogén.

Nárast svalovej hmoty

Vďaka vyváženej kombinácii proteínov a sacharidov gainer podporuje nárast svalovej hmoty. Proteíny sú stavebné bloky svalov a sacharidy poskytujú energiu potrebnú na intenzívne tréningy, čo umožňuje lepší rast svalov.

gainery cvicenie

Zlepšená výdrž a výkonnosť

Sacharidy a proteíny hrajú kľúčovú úlohu vo zvyšovaní výdrže a výkonnosti. Sacharidy poskytujú energiu potrebnú pre dlhšie a intenzívnejšie tréningy, zatiaľ čo proteíny podporujú opravu a regeneráciu svalov. Vďaka tomu gainer pomáha zlepšovať fyzickú kondíciu a výkonnosť.

Poskytnutie dôležitých živín

Gainer často obsahuje nielen esenciálne živiny ako proteíny a sacharidy, ale aj vitamíny a minerály, ktoré sú nevyhnutné pre správnu funkciu tela a podporujú celkové zdravie. Týmto spôsobom zabezpečuje komplexné doplnenie dôležitých živín.

Udržanie kvalitnej hmotnosti

Gainer je účinným nástrojom pre udržanie kvalitnej hmotnosti, poskytujúc energiu z sacharidov a ochranu svalovej hmoty pomocou proteínov. Toto je kľúčové nielen pre športovcov, ale aj pre osoby, ktoré si chcú udržať fyzickú kondíciu.

Lepší metabolizmus tukov

Gainer tiež pozitívne ovplyvňuje metabolizmus tukov vďaka vyváženému zloženiu živín. Sacharidy poskytujú energiu pre aktívne cvičenie, čo napomáha spaľovaniu tukov, zatiaľ čo proteíny pomáhajú udržať svalovú hmotu, čo zvyšuje bazálny metabolizmus v tele.

Čo si všímať pri výbere gainera

Obsah bielkovín Kvalitný gainer s vysokým podielom bielkovín pomáha zabezpečiť, že vaše svaly majú dostatok živín na optimálnu regeneráciu a rast, čo je kľúčové pre dosiahnutie vašich cieľov. Proteíny sú stavebnými kameňmi svalov a ich dostatočný príjem je nevyhnutný pre obnovu a rast svalov.
Obsah cukrov Ideálny obsah cukrov by mal byť čo najnižší. Príliš vysoký obsah cukru môže spôsobiť rýchle a krátkodobé zvýšenie energie, no následne môže dôjsť k únave a poklesu výkonu. Optimalizovaný obsah cukrov v gaineri pomáha udržať stabilnú hladinu energie počas tréningu.
Viac druhov bielkovín Prítomnosť viacerých druhov bielkovín je dôležitá pre komplexnú výživu svalov. Rôzne typy bielkovín poskytujú rôzne aminokyseliny, čo podporuje optimálnu regeneráciu a rast svalov. Týmto spôsobom sa zabezpečí, že svaly majú prístup k rôznym potrebným živinám.
Dôležité vitálne živiny Vitamíny, minerály a tiež ďalšie mikroživiny sú kľúčové pre správne fungovanie celého organizmu, vrátane svalového systému. Ich prítomnosť v gaineri zabezpečuje, že telo má k dispozícii všetky potrebné látky na optimálnu regeneráciu tkanív a rovnako tak aj vývoj svalov.
Chuť alebo príchuť Chuť alebo príchuť má významný vplyv na jeho pravidelnú konzumáciu. Ak je gainer chutný a príjemný na konzumáciu, je pravdepodobnejšie, že ho budete užívať pravidelne. To zabezpečí, že do organizmu dostanete potrebné živiny na podporu vášho cvičebného režimu.

Aké je zloženie a prečo pomáha gainer na objem?

Aké zloženie a účinné látky sa ukrývajú v gaineroch? To je otázka, ktorá môže poskytnúť dôležité informácie o ich účinkoch a rovnako tak aj vplyve na celý organizmus.

gainer prasok

Proteíny

Gainer je špeciálny druh doplnku stravy navrhnutý na podporu nárastu hmotnosti a rovnako tak aj svalovej hmoty. Najčastejšie tu nájdeme srvátkový proteín, ktorý je známy svojou rýchlosťou vstrebávania a taktiež vysokou biologickou hodnotou. Táto vlastnosť umožňuje organizmu rýchlo využiť esenciálne aminokyseliny na regeneráciu a tiež rast svalov.

 • Bežný prijem proteínov by mal byť okolo 60 g denne, pri výkone aj viac.

Rýchle, stredné a pomalé sacharidy

Oproti štandardnej proteínovej výžive je pre gainery typickou časťou ich zloženia kombinácia sacharidov. Kým v tých lacnejších prevažujú rýchle zdroje sacharidov, tie kvalitnejšie obsahujú celý komplex sacharidov, vrátane stredných a pomalých. Najčastejšie sa pre to využívajú kukuričný škrob, maltodextrín alebo jačmenný škrob, ktoré pomáhajú získať telu energiu.

 • Štandardný príjem by mal byť do 200 g denne, viac iba vtedy, ak je to treba.

Aminokyseliny

Pre syntézu bielkovín, ktoré tvoria svalstvo, majú nenahraditeľnú úlohu aminokyseliny. V gaineroch sú obsiahnuté aj kvôli ich schopnosti podporovať rast a obnovu svalových tkanív po fyzickej aktivite, tréningu alebo športovom výkone. Čím väčší komplex ich v gaineri je, tým lepšie. Najviac sú zastúpené BCAA aminokyseliny, glutamín, lyzín, prolín, arginín a alanín.

 • Denná dávka aminokyselín nie je stanovená, BCAA sa odporúča 3 až 5 g.

Vitamíny

Na ochranu pred oxidačným stresom, pre podporu srdca, nervového systému aj krvného obehu a ako podpora pre fyzickú výkonnosť a mentálnu energiu sú v gaineroch obsiahnuté aj vitamíny. Niektoré obsahujú iba tie základné, čiže vitamín C a E, no tie kvalitnejšie gainery majú rovno celý komplex potrebný pre športový výkon, vrátane vitamínov A, D, K, C a skupiny B.

 • V gainery je taký mix objemu vitamínov, ktorý je pre telo ideálny.

gainery aj pre zeny

Minerály

Ďalšou dôležitou súčasťou zloženia sú minerály. Ich zmysel je pre telo podobný, ako pri vitamínoch, čiže podporujú biochemické procesy, majú význam pre pohybový, cievny aj nervový aparát a zlepšujú fyzickú aj mentálnu vitalitu. Najviac zastúpené sú minerály železo, zinok a chróm, ktoré pomáhajú na metabolizmus, svalstvo, krvný obeh a červené krvinky.

 • Denná dávka minerálov je individuálna, v gaineroch je ich ale dostatok.

Lipidy alias tuky v gaineroch

Poslednou zložkou, ktorá je v gaineroch zastúpená, ale naozaj iba v minimálnom množstve, sú tuky. Tie sú samozrejme prirodzenou súčasťou živín, ktoré sú pre telo potrebné, pričom z pohľadu energie ide o najvyššiu energetickú zásobu pre organizmus. V priemere každý gram tuku dá telu zhruba 40 kJ energie, čo sa zíde najmä v období počas tréningu a fyzickej záťaži.

 • Priemerne by mal človek prijať denne 70 g tukov, viac iba pri vyššej záťaži.

Ako často a kedy gainer užívať?

Gainery sú zdroj energie a živín potrebných pre podporu športového výkonu, na naberanie svalstva a zvýšenie kalorického príjmu. Ideálne je užívať ich pravidelne a každý deň.

Pred tréningom

Konzumácia gaineru pred tréningom je vhodná vtedy, ak potrebujete zvýšiť úroveň prijatej energie a túto energiu potom budete vedieť naplno využiť. Pred fyzickou aktivitou je vhodné užívať také, kde prevažujú rýchle sacharidy, ktoré vám dajú dostatok energie využiteľnej prakticky okamžite. Ideálne je gainer v tomto prípade užiť 30 až 60 minút pred tréningom.

Po tréningu

Ďalšou možnosťou využitia je čas po tréningu Tento spôsob použitia je veľmi rozšírený najmä v prípade kulturistov, bodybuilderov a športovcov na špičkovej úrovni. Práve po fyzickej aktivite totiž vzniká anabolické okno a telo dokáže živiny prijaté z gaineru využiť najlepšie. Okrem toho sa zníži hladina glykénu, telo potrebuje doplniť energiu a svaly zas regenerovať.

najlepšie gainery vo fitku na strojoch

Ráno alebo večer

Ak zvyknete raňajkovať neskôr alebo príliš neskoro po zobudení sa, je veľmi pravdepodobné, že telo nemá od posledného jedla dostatok živín. Práve v tejto situácii môže byť potom gainer vynikajúcim riešení na rýchle získanie potrebných kalórií. To isté platí aj pred spaním, kedy telo bude bez bielkovín, cukrov a energie dlhšiu dobu, gainer si teda môžete dať aj večer.

Kedykoľvek počas dňa

Ak si zvolíte gainer v prevedení all-in-one, môže byť 1 alebo 2 krát do dňa užitočnou náhradou bežnej stravy. Nielen, že vám pomôže naplniť energetický príjem, ale bude pôsobiť aj ako doplnenie dôležitých vitamínov a minerálov, ktoré by ste inak z priemernej stravy získali len veľmi ťažko. Pre ľudí s vychudnutou postavou je takéto užívanie dokonca najlepšie.

Somatotypy a pre koho je aký gainer vhodný

Hoci gainery môžu užívať prakticky všetci muži a ženy, podľa toho, akú stavbu tela máte, je dobré postupovať aj pri výbere konkrétneho druhu a pri spôsobe fyzickej záťaže.

Somatotyp Vysvetlenie
Endomorf Človek s týmto somatotypom sa vyznačuje vyšším percentuálnym zastúpením tuku v tele, čo sa prejaví aj rýchlejším priberaním. Pre stavbu teba sú typické širšie ramená a širšie boky, no bohužiaľ s tým aj zavalitejšia postava. Ak ste práve tento typ postavy, mali by ste voliť gainery s čo najnižším obsahom sacharidov. Ako podpora sa odporúča užívať spaľovače tukov.
Mezomorf Mezomorfná postava je pre bodybuilding a vypracovanie svalstva najvhodnejšia. Typovo ide o atletickú postavu s prevažujúcim zastúpením svalovej hmoty, naopak, podkožného typu má tento somatotyp naozaj iba minimálne. Užívanie gainerov je pre týchto ľudí hračka, lebo veľmi ľahko a rýchlo naberajú hmotu, preto sú v zložení dôležité proteíny a aminokyseliny.
Ektomorf Ak ste označovaný svojou postavou ako ektomorf, máte minimum podkožného tuku, ale aj svalovej hmoty. Ľudia s takouto postavou ju majú chudú a so slabou kostrou a nabrať pre nich hmotu je naozaj zázrak. Pri voľbe gaineru treba pozerať na vysoký obsah nielen bielkovín, ale aj sacharidov, avšak s dôrazom na komplexné. Pre svaly sú zas potrebné aminokyseliny.

Ako na optimálne dávkovanie a ako začať

Gainery nie sú určené ako športová výživa či jej doplnok iba pre kulturistov alebo športovcov, ktorí sa venujú fyzickej aktivite dlhodobo. Naopak, práve ľudia, ktorí ešte len začínajú s nejakým cvičením či pohybom, sú presne tou cieľovou skupinou, ktorá by sa o ne mala zaujímať.

Dávkovanie v prvom rade závisí od toho, aký je účel gaineru. Ak chcete zvýšiť svoju výkonnosť, najlepšie je užívať ho pred a po tréningu či inej záťaži. Pokiaľ chcete nabrať svaly a spevniť ich, potom je pre vás naopak vhodné dávkovanie počas celého dňa a to v dvoch až troch rovnomerných dávkach. Takéto užívanie je optimálne pre ľudí s postavou označovanou ako ektomorf.

Čisto z hľadiska podpory svalstva, jeho regenerácie a naberania hmotnosti je ideálnou dobou pre užívanie čas po tréningu alebo fyzickej záťaži. Vtedy totiž vzniká anabolické okno ideálne pre naberanie a využívanie živín, či už ide o proteíny, sacharidy alebo aminokyseliny.

Na úvod je dobré sa orientovať aj podľa vašej aktuálnej telesnej hmotnosti. Ak máte menej ako 80 kg, štandardné dávkovanie gaineru je v rozmedzí 70 až 150 gramov. Pri hmotnosti 90 až 100 kg je denná dávka v limite 150 až 200 gramov gaineru. Ak to myslíte s cvičením a naberaním hmotnosti vážne, môžete pokojne pridať ďalších 100 gramov. Držte sa ale aj odporúčania výrobcu.

najlepšie gainery cvicenie s cinkami

Gainer vs. proteín, rozdiely a čo je lepšie?

Či už ste rekreačný športovec alebo sa venujete nejakej fyzickej aktivite cielene, dlhodobo a dokonca aj na profesionálnej úrovni, skôr či neskôr budete riešiť tému, či je lepší gainer alebo proteín. Najlepšie vidieť rozdiel podľa energetickej hodnoty v 1 dávke, kde má štandardný gainer 4 až 5 krát viac kalórií. To je spôsobené vyšším objemom sacharidov v zložení.

Proteíny sú vhodné predovšetkým ako doplnok určený špecificky pre svaly, takže majú v zložení oveľa menej cukrov a tukov. Bielkoviny v nich majú najmä živočíšny pôvod, obvykle sa využívajú hovädzie, srvátkové a vaječné proteíny, v menšom množstve sójový proteín.

Gainery sú naopak určené na jednoduché a rýchle doplnenie energie. Práve preto obsahujú viac sacharidov oproti proteínom, niekedy až 10–násobne, keďže ide o najlepší zdroj kalórií. Zároveň však obsahujú aj bielkoviny pre rast a posilnenie svalstva. Kvalitu určuje to, či obsahuje viac jednoduchých sacharidov pre okamžitú spotrebu, alebo viac komplexných.

Soft gainer vs. hard gainer a ich rozdiely

Pri výbere sa stretnete s dilemou, či zvoliť radšej soft gainer alebo hard gainer. Primárny rozdiel medzi nimi spočíva predovšetkým v energetickom obsahu, ktorý je závislý od objemu sacharidov a cukrov v celkovom zložení. Kým soft gainery ich majú obvykle nižšie množstvo, hard gainery sú energeticky bohatšie. Tam však rozdiely medzi nimi nekončia.

V hard gaineroch prevažujú rýchle sacharidy, ktoré sú zdrojom okamžitej energie. Hodia sa teda najmä pred tréningom, športovým výkonom alebo nejakou náročnejšou fyzickou aktivitou. Naopak, v soft gaineroch je rýchlych sacharidov a jednoduchých cukrov menej.

Vo veľkej väčšine soft gainerov je zastúpenie jednoduchých cukrov dokonca v objeme pod 5 gramov na dávku, čo znamená, že majú nižší glykemický index. Môžete ich tak použiť počas dňa aj ako náhradu jedného bežného jedla. Výhodou soft gainerov je aj fakt, že obsahujú viac bielkovín, sú teda vhodné na regeneráciu svalstva po výkone aj na zasýtenie hladu.

Môžu mať nejaké vedľajšie účinky? Tedy je gainer zdravý?

Gainery patria medzi potravinové produkty a na doplnenie výživy. Vzhľadom na ich zloženie, ktoré pozostáva zo sacharidov, proteínov, aminokyselín, vitamínov či minerálov sa nie je treba obávať žiadnych vážnejších nežiaducich účinkov či vedľajších vplyvov. Látky obsiahnuté v nich nepredstavujú zvýšenú záťaž ani pre srdce, žalúdok, črevný trakt, pečeň alebo obličky.

V niektorých individuálnych prípadoch však treba počítať s tým, že kým si telo a tráviaci systém na vysoký objem sacharidov a bielkovín zvyknú, môže prísť ku krátkodobým vedľajším efektom. Ide napríklad o nadúvanie, plynatosť, zápchu alebo naopak hnačku.

Vzhľadom na obsah niektorých alergénov, napríklad lepku, mlieka, mliečnych produktov typu srvátka alebo sóje a produktov z nich, sa môžu v prípade precitlivenosti objaviť nežiaduce reakcie. Vysoký obsah jednoduchých cukrov tiež môže spôsobiť hyperaktívne reakcie alebo precitlivenosť nervového systému. Rátať treba s kalorickým nadbytkom, ktorý je potrebné spáliť.

Náš tip

Pozrite si naše ďalšie naše články o doplnkoch stravy, ako napríklad o kolagéne na kĺby alebo o najlepších keto diétach.

najlepšie gainery prasok a cinky

Kde kúpiť gainery?

Gainery patria medzi typický produkt športovej a doplnkovej výživy. Nájdete ich v sortimente obchodov pre kulturistiku a bodybuilding a predávajú ich aj fitness centrá. Najlepšou možnosťou je však nákup z pohodlia domova cez internet, napríklad cez eshopy GymBeam či Kulturistika. Ešte lepšou voľbou je porovnávací portál Heureka s komplexnou ponukou.

Tá zahŕňa široké portfólio značiek a druhov gainerov, či už ide o soft, hard či produkty s pokročilým zložením alebo inovatívnu športovú výživu. Na portály si viete porovnať viacerých predajcov a eshopy, vrátane dlhodobých referencií a recenzií zákazníkov.

Najobľúbenejšie značky gainerov

Pri výbere sa môžete orientovať aj podľa výrobcu. Získate tak overené produkty, ktoré majú tisícky spokojných zákazníkov a dlhodobé referencie, recenzie a skúsenosti.

Mutant

Táto značka bola pôvodne známa pod skratkou PVL, dnes nesie označenie Mutant Nutrition. Práve jej gainer MutantMass ju preslávil po celom svete, no jej ponuka je omnoho širšia. Proteíny, stimulanty, kreatíny aj aminokyseliny sú určené pre fitness amatérov aj bodybuilderov.

Mutant gainer logo

Optimum Nutrition

Značkou s vysokou kvalitou produktov pre fitness, šport a kulturistiku je aj Optimum Nutrition. V jej ponuke sú nielen gainery, ale aj doplnky s kazeínom, proteínom či špeciálne prípravky so zložením pre ženy. Ak hľadáte optimálny pomer ceny a zloženia, práve ste ho našli!

Optimum nutrition logo

Aminostar

Dlhoročný výrobca s doplnkami a prípravkami prakticky pre každý druh športu, to je Aminostar. Značka má široké portfólio gainerov, proteínov, prírodných anabolizérov, spaľovačov tuku, keratínov aj proteínových tyčiniek pre rekreačných športovcov aj pre profesionálov.

aminostar logo

Cena gainerov

Bez ohľadu na to, akú značku si vyberiete, jedným z rozhodujúcich faktorov je cena. Tá nie vždy odráža kvalitu či zloženie, ale ide o dobrý orientačný parameter.

Cena do 20 €

V tejto cenovej relácii získate základný gainer, ktorý bude ponúkať štandardné zloženie, najmä s dôrazom na kombináciu proteínov a sacharidov s rôznou rýchlosťou vstrebávania. Očakávajte srvátkový proteínový koncentrát a základný výber príchuti produktu.

Cena od 20 € do 50 €

Ide o strednú kategóriu gainerov, kde získate štandardne najlepší možný pomer ceny a kvality. V tomto prípade máte garanciu nadpriemerného zloženia obohateného o komplex aminokyselín, vitamínov a minerálov s dôrazom na vysoký objem kvalitných bielkovín.

Cena vyššia ako 50 €

Špičková kvalita bez kompromisov v zložení, prémiové proteíny aj sacharidy, množstvo podporných látok a bohatá paleta príchutí aj mimo štandardného základu. V tejto cenovej hladine sú gainery určené pre profesionálov, ktorí očakávajú efektívny rast svalstva.

Zdroje:

https://www.protein.sk/ako-si-vybrat-gainer-318-clanok
https://www.protein.sk/co-je-to-gainer-2-clanok
https://gymbeam.sk/blog/ako-vybrat-najlepsi-gainer-pre-rast-svalov/
https://en.wikipedia.org/wiki/Gainer

Najlepšie gainery podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.6 (10 hlasov)

Autor

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár