Najlepšie domáce pekárne – tipy pre rok 2018

Vôňa doma upečeného chleba sa nedá zameniť s nijakou inou vôňou. Aj keď sa chlieb piekol vo veľkom doma najmä v minulosti, dnes sa k tomuto procesu vracia čoraz viac ľudí. Na pečenie chleba slúžia domáce pekárne, ktoré zvládnu, okrem pečenia, aj vymiešanie a vykysnutie cesta.

Domáce pekárne sú veľmi populárne. Práve preto ich dnes na trhu nájdete skutočne mnoho. Vybrať tú správnu nemusí byť práve najjednoduchšie. V prípade, že plánujete kúpu domácej pekárne, prečítajte si náš článok.

Najlepšie domáce pekárne

Sencor SBR 1031

ETA 7149 90020 Delicca

Tefal PF 611838

Sencor SBR 1031

ETA 7149 90020 Delicca

Tefal PF 611838

Lacný základ

Zlatá stredná cesta

Pre náročných

Klady

Nízka cena

Všestranné využitie

Množstvo šikovných funkcií

Možnosť pečenia s orechmi, sušeným ovocím

Veľká kapacita

Dva hnetacie háky

Množstvo šikovných funkcií

Elegantné prevedenie

Program na bezlepkový chlieb

Až 19 programov

Veľká kapacita

Vysoký príkon

Príslušenstvo na bagety a žemle

Dva hnetacie háky

Zápory

Menšia celková kapacita

Nižší príkon

Iba jeden hnetací hák

Biele prevedenie

Krátke podsvietenie displeja

Nástavec na bagety je potrebné dokúpiť

Dlhý zvukový signál ukončenia pečenia

Vyššia cena

Väčšie rozmery a hmotnosť

ZhrnutieJednoduchá domáca pekáreň, ktorá je ideálnou voľbou vtedy, ak si chcete občas pripraviť menší bochník chleba.Praktická domáca pekáreň s množstvom automatických funkcií, ktorá disponuje i programom na bezlepkový chlieb.Objemná domáca pekáreň, vhodná i do domácnosti s väčším počtom ľudí. Okrem voňavého chleba si v nej pripravíte i chutné bagety a žemle.

POROVNAJTE CENY

POROVNAJTE CENY

POROVNAJTE CENY

Recenzia: Sencor SBR 1031

Príkon: 580 W | Počet hnetacích hákov: 1 | Počet programov: 12 | Max. kapacita: 900 g | Hmotnosť: 4,2 kg

KLADY:
 • Nízka cena
 • Všestranné využitie
 • Množstvo šikovných funkcií
 • Možnosť pečenia s orechmi, sušeným ovocím

ZÁPORY:
 • Menšia celková kapacita
 • Nižší príkon
 • Iba jeden hnetací hák
 • Biele prevedenie

Sencor SBR 1031 je jednoduchá, ale plne automatická domáca pekáreň. Pripravíte v nej nielen klasický, ale i toastový chlieb. Rovnako v nej môžete piecť i pečivo s pridaním orieškov, hrozienok alebo sušeného ovocia. Okrem pečiva v nej pripravíte i džemy a cesto na pizzu alebo na tortové korpusy.

Celková kapacita pekárne je 900 gramov. Zvoliť si môžete z troch veľkostí bochníka (450, 700 a 900 g). O vymiešanie cesta sa postará jeden hnetací hák. Šikovným doplnkom sú dve úrovne pečenia chlebovej kôrky (svetlá a tmavá). Po dopečení si pekáreň udrží vnútornú teplotu po dobu 60 minút.

Všetky potrebné informácie zobrazí prehľadný, modrou farbou podsvietený, LCD displej. V prípade výpadku prúdu si pekáreň pamätá nastavenie po dobu 20 minút. Pekáreň je vybavená 12 prednastavenými programami, s ktorými upečiete rôzne druhy chleba.

Súčasťou balenia sú recepty, odmerky a háčik na vysunutie hnetacieho háku z chleba. Samozrejmosťou je priehľadné veko, cez ktoré môžete priebeh prípravy chleba sledovať. Menšou nevýhodou je biele prevedenie, ktoré nezapadne do modernej kuchyne.

Porovnajte ceny >>

Recenzia: ETA 7149 90020 Delicca

Príkon: 800 W | Počet hnetacích hákov: 2 | Počet programov: 12 | Max. kapacita: 1300 g | Hmotnosť: 6,8 kg

KLADY:
 • Veľká kapacita
 • Dva hnetacie háky
 • Množstvo šikovných funkcií
 • Elegantné prevedenie
 • Program na bezlepkový chlieb

ZÁPORY:
 • Krátke podsvietenie displeja
 • Nástavec na bagety je potrebné dokúpiť
 • Dlhý zvukový signál ukončenia pečenia

V domácej pekárni ETA 7149 90020 Delicca si, vďaka 12 prednastaveným programom, pripravíte okrem chleba i džem, či tortový korpus alebo cesto na lahodné rožky. V tejto pekárni si môžete, pomocou špeciálneho nástavca, upiecť tiež bagety. Nástavec však nie je súčasťou balenia a je potrebné ho dokúpiť.

Pekáreň sa môže pochváliť celkovou kapacitou až 1300 g. Veľkosť bochníka, ktorý sa chystáte piecť, sa dá jednoducho nastaviť. Rovnako si môžete zvoliť z troch stupňov prepečenia kôrky (svetlá, stredná, tmavá). Cesto starostlivo spracujú dva hnetacie háky.

Použitie pekárne uľahčí niekoľko praktických funkcií. Určite vás poteší odložený štart, možnosť pozastavenia pečenia (na pridanie ingrediencií), pamäť pri výpadku elektrickej energie a optimálna teplota až 60 minút po dopečení.

Samozrejmosťou tejto pekárne je priehľadné veko a prehľadný displej. Ovládanie pekárne je jednoduché a slúži naň niekoľko tlačidiel. V balení tohto modelu nájdete recepty, odmerky a háčik na vysunutie hnetacieho háku z chleba.

Porovnajte ceny >>

Recenzia: Tefal PF 611838

Príkon: 1600 W | Počet hnetacích hákov: 2 | Počet programov: 19 | Max. kapacita: 1500 g | Hmotnosť: 7,9 kg

KLADY:
 • Až 19 programov
 • Veľká kapacita
 • Vysoký príkon
 • Príslušenstvo na bagety a žemle
 • Dva hnetacie háky

ZÁPORY:
 • Vyššia cena
 • Väčšie rozmery a hmotnosť

Modernú a výkonnú domácu pekáreň Tefal PF 611838 si obľúbite vďaka jej všestrannému využitiu. Tento model má prednastavených až 19 programov. Vďaka nim si okrem chleba upečiete i rôzne bagety, či pripravíte cesto na tortu alebo uvaríte džem.

Výhodou pekárne je množstvo šikovných funkcií. K tým najbežnejším patrí odložený štart a udržiavanie teploty po dopečení (60 minút). Zvoliť si môžete z troch veľkostí bochníka (750, 1000 a 1500 g) a z troch stupňov prepečenia kôrky. O vymiešanie cesta sa postarajú dva hnetacie háky.

Súčasťou balenia sú praktické nástavce na bagety a žemle. K pekárni tiež dostanete knihu receptov odmerku, štetec a háčik na vysunutie hnetacieho háku z chleba. Ovládanie je jednoduché, pomocou tlačidiel na hornej strane pekárne. Podsvietený displej vám poskytne všetky potrebné informácie.

Porovnajte ceny >>

späť na obsah ↑

Najpredávanejšie pekárne podľa Heureky

späť na obsah ↑

Ako správne vybrať domácu pekáreň?

Pred kúpou domácej pekárne je potrebné vedieť najmä to, ako často a pre koľko ľudí budete chlieb piecť. Na základe toho si vyberiete správnu veľkosť. Ďalej by ste sa mali zamerať na programy pekárne, povrch formy na pečenie, jednoduché použitie a príslušenstvo.

Veľkosť

Na trhu nájdete rôzne veľké domáce pekárne. Veľkosť je dôležitá najmä preto, že príliš veľká pekáreň bude pre vás znamenať zbytočne vyhodené peniaze. Nielen preto, že s veľkosťou pekárne rastie i jej cena, ale i preto, že príliš veľký chlieb nakoniec nedojedený vyhodíte.

Menšie pekárne (do 1 kg) sú teda ideálnou voľbou do domácností, v ktorých chleba obľubujú dvaja ľudia. Zároveň sú vhodné aj pre tých, ktorí si radšej častejšie pripravia rôzne druhy menšieho chleba. Veľké pekárne (okolo 1,5 kg) sú určené do domácnosti, v ktorých žije viac osôb.

Dôležité je tiež spomenúť to, že pekárne obyčajne disponujú možnosťou voľby veľkosti bochníka, takže v pekárni s kapacitou jeden kilogram upečiete napríklad i polkilový chlieb.

Programy

Využitie domácej pekárne závisí od jej programov. Domáca pekáreň má obyčajne istý počet predvolených programov. Vo všeobecnosti sa nedá povedať, že pekáreň s väčším počtom programov je lepšia. Ak zvažujete kúpu pekárne, mali by ste si overiť, či vami zvolený model disponuje programom, ktorý plánujete využívať.

Okrem programov na rôzne druhy chleba, ponúkajú pekárne tiež programy na miesenie cesta na pizzu, tortový korpus alebo cestoviny. Rovnako môžete rátať i s programom na prípravu džemu. Modernejšie pekárne disponujú tiež programami na pečenie bagiet a žemlí.

Povrch formy

Na trhu dnes nájdete pekárne s formami z troch základných materiálov:

 • Teflón – najbežnejší materiál, ktorým je potiahnutá forma na pečenie chleba. Výhodou takejto formy je ľahká údržba a nepriľnavosť (chlieb sa dá ľahko vyklopiť). Umývanie formy je jednoduché, po jej vychladnutí ju stačí opláchnuť pod tečúcou vodou. Rozhodne by ste sa mali vyhnúť používaniu drôteniek, ktoré by povrch poškriabali. Chlieb by sa vo forme následne prichytával.
 • Nerez – pekárne s nádobami z nerezu sú obyčajne drahšie. Nerez nie je náchylný na poškriabanie. Okrem toho, že môžete nádobu umývať ako chcete, môžete tiež do cesta bez obáv primiešať rôzne semená, či orechy. Nevýhodou tohto povrchu je ale to, že aj napriek vymasteniu môže dôjsť k prichyteniu chleba v nádobe.
 • Keramika – keramikou potiahnuté formy sú odolné voči poškriabaniu a ich životnosť je skutočne dlhá. Chlieb sa v nich neprichytí a jednoducho ho z formy vyklopíte. Nevýhodou tohto materiálu je jeho krehkosť a vysoká cena.

Jednoduché použitie

Použitie pekárne je vo všeobecnosti jednoduché. Do nádoby vložíte ingrediencie a tlačidlami si zvolíte program, ktorý chcete. Pekáreň potom v niekoľkých krokoch cesto automaticky vymiesi, nechá ho vykysnúť a následne upečie bochník chleba.

K jednoduchosti použitia pekárne prispieva niekoľko praktických funkcií a doplnkov, ktoré sme zhrnuli v nasledujúcej tabuľke.

Odložený štart – Prípravu chleba si naplánujete na konkrétny čas
Priehľadné veko – Na sledovanie priebehu miesenia, kysnutia a pečenia
Displej – Informácie o stave prípravy chleba
Zvukový signál – Informácia o dokončení jednotlivých krokov prípravy chleba
Sklopné hnetacie háky – Nezanechávajú diery v hotovom chlebe
Udržiavanie teploty po dopečení – Chlieb je teplý i hodinu po dopečení
Pamäť pri výpadku elektriny – Po obnovení elektriny automaticky pokračuje v programe
Voľba veľkosti bochníka – Prispôsobí veľkosť vašim potrebám
Voľba prepečenia kôrky – Rôzne prepečená kôrka, od svetlej po tmavú
Špeciálne príslušenstvo – Príslušenstvo na bagety, žemle, sladké pečivo

Najpredávanejšie pekárne podľa Heureky

Najlepšie domáce pekárne – tipy pre rok 2018
4.6 (91.67%) 12 votes

Dominika Halusková

Písaniu sa venujem už niekoľko rokov. K mojím najobľúbenejším témam patrí všetko, čo zaujíma ženy. Práve preto sa na tejto stránke venujem najmä elektronike určenej starostlivosti o telo a elektronike do domácnosti. Vo voľnom čase sa s radosťou venujem vareniu. Rovnako si užívam dlhé prechádzky po horách a nádherné východy slnka nad kopcami.

Podeľte sa s nami o váš názor

Okomentujte