Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie jogurtovače 2024 – Test a recenzie

24. 2. 2023 Aktualizované

Jogurtovače sú zaujímavé spotrebiče, ktoré dokážu z jednoduchého mlieka a pridanej jogurtové kultúry vytvoriť za pár hodín výborný jogurt. Nielenže tak nemusíte kupovať jogurty z obchodu, ale tiež si môžete vyrobiť pokrm s obľúbenou chuťou, vo vysokej kvalite a za menej peňazí.

Jogurtovačov je na výber celá rada, preto sme sa rozhodli pripraviť nasledujúci článok s výberom troch najlepších jogurtovačov na trhu. Dozviete sa, ktorý sa pre vaše potreby najviac hodí a aké ďalšie funkcie môže toto zariadenie mať. Samozrejme sme nezabudli ani na pár rád a tipov, ako si vybrať ten správny produkt. Pre výrobu väčšieho množstva jogurtu odporúčame Steba JM2.

Najlepší celkovo

Vysoko kvalitný prístroj, ktorý zvládne vyrobiť väčšie množstvo jogurtu s minimálnym úsilím.

Najlepší pomer cena/výkon

Praktický elegantný jogurtovač pripraví naraz 7 chutných jogurtov ako od babičky.

Najlepší lacný

Kompaktné rozmery a ľahká konštrukcia. Výborná voľba pre výrobu menšieho množstva jogurtu.

Najlepšie jogurtovače

Recenzia: Jogorutovač Steba JM2

Steba JM2 recenzia Pre náročných

Výrobca: Steba | Príkon: 21 W | Celkový objem: 2,4 l | Hmotnosť: 2,5 kg | Indikátor: áno | Približná cena: 40 €

Klady
 • Možnosť výroby väčšieho množstva jogurtu
 • Zvuková signalizácia
 • LCD displej
 • Nastavenie času
Zápory
 • Väčšie rozmery prístroja

Zdravá príprava jogurtov nebola nikdy jednoduchšia. Jogurtovač Steba JM 2 má azda úplne všetko, čo by ste mohli očakávať od kvalitného jogurtovača. Vďaka jednoduchej manipulácii, veľkému množstvu pohárov a kvalitnej konštrukcii je toto zariadenie vhodné aj pre najnáročnejších užívateľov.

Už na prvý pohľad ide poznať, že sa jedná o kvalitný domáci spotrebič. Konštrukcia zaujme oceľovými prvkami a kapacitou na až 12 pohárov jogurtu. Lákavý je aj LCD displej, na ktorom môžete ľahko zistiť, koľko času zostáva, a pomocou tlačidiel zvoliť čas na prípravu od 8 do 15 hodín. Samozrejmosťou je tiež prítomnosť zvukovej signalizácie a automatického vypnutia po skončení výroby jogurtu.

Jediným negatívom sú veľké rozmery tohto zariadenia, kvôli ktorým zaberá veľa cenného miesta. S veľkým objemom súvisí aj riziko nerovnomernej distribúcie teploty – niektoré poháre jogurtu môžu byť ohrievané menej ako iné. Je teda potrebné nastaviť dlhší čas prípravy, aby sa používateľ uistil, že všetky jogurty budú naozaj hotové.

Jogurtovač Steba JM 2 patrí medzi kvalitné prístroje ako po stránke výroby jogurtov, tak i z hľadiska prevedenia konštrukcie. Zariadenie je vďaka veľkej kapacite pohárov vhodné aj pre viac ľudí. Prístroj sa preto nestratí ani v mnohopočetnej domácnosti.

Recenzia: Jogurtovač Guzzanti GZ 705

Jogurtovač GUZZANTI GZ 705 Zlatý stred

Výrobca: Guzzanti | Príkon: 20 W | Celkový objem: 1,33 l | Hmotnosť: 1,9 kg | Indikátor: áno | Približná cena: 35 €

Klady
 • Plnoautomatizovaný domáci spotrebič
 • Krásny dizajn s LCD displejom
 • Súčasťou 7 sklenených pohárov
 • Jednoduchá obsluha a údržba
 • Tichý chod
Zápory
 • Nič podstatné

Jogurt na raňajky, na desiatu, od chuti, pre vnúčatá… Nahraďte jogurty z obchodu domácimi mliečnymi pochúťkami, ktoré si vyrobíte jednoducho a rýchlo v elektrickom jogurtovači Guzzanti GZ 705.

Plnoautomatizovaný jogurtovač Guzzanti zaujme na prvý pohľad. Dizajn ufa umocňujú antikor a plastové prvky, taktiež LCD displej s časovačom v rozmedzí 1 až 14 hodín, ukazovateľom času a hlavným vypínačom. Súčasťou je sedem sklenených pohárov s celkovým objemom 1,33 litra.

Obsluha je jednoduchá. Stačí nastaviť časovač, jogurtovač vypne sám. Ani pri časovo náročnejšej výrobe jogurtu vás tento praktický domáci spotrebič nebude unavovať. Užívatelia si pochvaľujú jeho tichý chod. Rovnako aj nenáročnú údržbu. Samotný jogurtovač stačí utrieť vlhkou utierkou, sklenené nádoby môžete umývať v umývačke riadu.

Recenzia: Jogurtovač Ariete Yogurella ART 621

Ariete 621 Jogurtovač recenzia Lacný základ

Výrobca: Ariete | Príkon: 20 W | Celkový objem: 1 l | Hmotnosť: 0,55 kg | Indikátor: áno | Približná cena: 20 €

Klady
 • Nízka cena
 • Svetelný indikátor
 • Možnosť umývania v umývačke riadu
 • Ľahká konštrukcia
 • Pekný dizajn
Zápory
 • Iba jedna nádoba
 • Nemá LCD displej

Prvý z prístrojov, ktoré je na našom zozname, je Ariete Yogurella 621. Konštrukcia tohto jogurtovača je ľahká, kompaktná a ľahko prenosná. Rovnako tak je jednoduchá aj samotná výroba jogurtu.

Jogurtovač Ariete Yogurella 621 je klasické zariadenie na výrobu domácich jogurtov. Disponuje litrovou nádobou, do ktorej sa dajú pridať aj ďalšie ingrediencie podľa preferencií používateľa. Nádoba má tiež uzatvárateľné veko a celá sa potom dá krátkodobo uskladniť do chladničky.

Výhodou je možnosť umývať nádobu v umývačke. Ďalším pozitívom je aj svetelný indikátor, ktorý dá vedieť, kedy je jogurt hotový. V tomto prípade to tak bude za 12 hodín. Pekný dizajn jogurtovača trochu kazí fakt, že má len jednu nádobu. Pokiaľ žijete v početnejšej domácnosti, tento jogurtovač pre vás vhodný najskôr nebude.

Ariete Yogurella 621 je kompaktný jogurtovač s jediným pohárom, ktorý svoju prácu odvedie dobre a spoľahlivo. Tento výrobok je vhodný skôr pre jedného konzumenta, ktorému nebude vadiť výroba jogurtu v menších dávkach.

Najpredávanejšie jogurtovače podľa Heureky

Ako si správne vybrať jogurtovač

Pri výbere jogurtovača by vás malo zaujímať niekoľko základných vecí. Niektoré zariadenia sú malé a majú iba jeden pohár na výrobu jogurtu. Potom sú tu aj také, čo dokážu vyrobiť naraz až 12 domácich jogurtov. Všetky zariadenia však pracujú na rovnakom princípe, kedy sa mlieko a jogurtová kultúra zahrejú na určitú teplotu a vznikne tak jogurt.

Väčšina zariadení obsahuje aj ďalšie funkcie, ako je svetelná signalizácia alebo možnosť nastaviť čas výroby jogurtu s automatickým vypnutím po dokončení.

Náš tip

Okrem jogurtu si môžete doma vyrobiť vlastnú domácu zmrzlinu. K tomu vám dopomôže kvalitný zmrzlinovač.

Výhody jogurtovača

Jednou z najväčších výhod jogurtovača je jeho jednoduchá obsluha. Celý proces prípravy jogurtov vám nezaberie ani polhodinu. Ďalšou výhodou je napríklad aj možnosť nechať zariadenie bežať v určitú dobu, najčastejšie cez noc, a ráno si už môžete vychutnať domáci jogurt.

Jogurty vlastnej výroby sú zdravšie: na rozdiel od kupovaných jogurtov nemajú tie domáce žiadne “éčka” ani ďalšie pridané látky, ktoré iba zvyšujú trvanlivosť, ale ľudskému telu rozhodne neprospievajú.

Aj keď téma šetrenia a ochrany prírody tu bola mnohokrát, aj vďaka používaniu jogurtovača môžete uľaviť našej planéte od plastov. Nádoby od kúpených jogurtov väčšina z nás vyhadzuje, v jogurtovači máte však poháre, ktoré viete používať opakovane.

krabičková dieta bratislava

Ako jogurtovače fungujú?

Každý jogurtovač funguje na rovnakom princípe. Stačí naliať požadované množstvo mlieka do pohárov a pridať jogurtovú kultúru či biely jogurt s obsahom jogurtových kultúr. Všetky poháre potom uzavriete, zakryjete jogurtovač vekom a spustíte proces.

Zariadenie, ktoré disponuje LCD displejom, bývajú tiež vybavené dvomi tlačidlami na nastavenia dĺžky časovača. Niektoré jogurtovače dokážu pripraviť jogurt už za 6 hodín, iným trvá rovnaká činnosť až 15 hodín.

Spravidla si ale môžete vybrať, ako dlho potrebujete nechať zariadenie bežať. S pribúdajúcim časom sa totiž mení aj chuť výsledného produktu, v zásade sa však odporúča nechať jogurtovač bežať okolo 12 hodín.

Pri zariadeniach bez LCD displeja funguje proces rovnako, len neuvidíte zostávajúci čas do dokončenia. K nastaveniu času tu slúži otočné koliesko. Po skončení výroby jogurtu je vhodné nechať poháre vychladnúť a následne ich dať do chladničky. Zvýši sa vďaka tomu trvanlivosť jogurtu až na 8 dní.

Kritériá výberu

Pri výbere jogurtovača treba sa treba rozhodovať na základe určitých dôležitých parametrov, ktoré vám pomôžu zúžiť výber a nájsť ten správny model pre vás. Najpodstatnejšie parametre sú v tomto prípade prevedenie a množstvo pohárov, ktoré je možné použiť na výrobu jogurtu.

Podstatné sú tiež náhradné diely a funkcie ako je automatické vypnutie, svetelný indikátor alebo aj vybavenie jogurtovača LCD displejom.

Konštrukcia

Väčšina zariadení sa hmotnosťou pohybuje v rozmedzí 1 až 2 kilogramov. Nejde teda o príliš ťažký spotrebič. Lacnejšie jogurtovače sú vyrobené prevažne z plastu, drahšie modely už majú oceľové prvky.

Pri výbere je dobré zvážiť množstvo pohárov, ktorými bude jogurtovač disponovať. Na výber sú totiž zariadenia ako s jednou jedinou nádobou, tak aj s 12 pohármi.

Náhradné diely

Pred kúpou konkrétneho jogurtovača je tiež dobré zistiť, či je možné dokúpiť si náhradné diely. Môže sa vám totiž stať, že sa nejaké poháre rozbijú a potom už nebudete môcť využívať plnú kapacitu zariadenia.

Ďalšie funkcie

Jogurtovače sú rôzné a môžu obsahovať aj mnohé funkcie. Najpodstatnejšie, čo by vás malo pred nákupom zaujímať, je spôsob vypnutia čiže signalizácie. Na výber je ako zvukový, tak i svetelný indikátor.

Veľmi komfortná je preto funkcia automatického vypnutia. Ak totiž necháte bežať jogurtovač cez noc a ráno nestihnete v určitý čas vstať alebo na jogurtovač zabudnete, môžete jogurty prevariť, čo pokazí ich inak lahodnú chuť.

Ďalej by ste mali mať na pamäti výber časovača. Existujú totiž jogurtovače, ktoré zapnete a zakaždým idú pevne stanovených 12 hodín, iné sa však dajú určenými ovládacími prvkami nastaviť presne tak, ako potrebujete.

LCD displej

V neposlednom rade je dobré ujasniť si, či si chcete zaobstarať zariadenie disponujúce LCD displejom. Displej totiž môže u jogurtovača značne zjednodušiť ďalšie činnosti: zakaždým totiž ukáže, koľko času ostáva do dokončenia vrátane posledných minút. Prístroje s LCD displejom sú síce väčšinou drahšie, na druhú stranu výrazne zvyšujú komfort používania.

Najpredávanejšie jogurtovače podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.1 (43 hlasov)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár
Uživatel
Veronika (19. 5. 2023 13:05)

Super napad stranka s takymi recenziami ! :-)

Odpovědět

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár