Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie sendvičovače – Test, recenzie a porovnanie

Datum 24.4.2019 Dominika Halusková Dominika Halusková

Každý z nás nepochybne vie, že žijeme v dobe, kedy sa snažíme stravovať rýchlo, ale zároveň zdravo. Teší nás, keď príprava jedla nezaberie viac ako pár minút a nemusíme mať z neho výčitky. K takýmto pokrmom sa rozhodne radia i sendviče alebo toasty.

Sendvičovače dokážu, v priebehu niekoľkých minút, vykúzliť chrumkavé toasty, ktoré sú pripravené bez oleja. Pochutia si na nich deti i dospelí. Na trhu sa nachádza množstvo sendvičovačov. Tie modernejšie disponujú i rôznymi nástavcami na prípravu iných pokrmov.

Ak máte záujem o kúpu takého spotrebiča, neváhajte si prečítať náš článok.

1Najlepšie sendvičovače

Tefal SM 155233ETA Valori 3151Tefal SW 854 D 16
recenzia Tefal SM 155233recenzia Eta Sorento 3151recenzia Tefal SW 854 D 16
Nízka cena
Kompaktný a malý
Nepriľnavý povrch
Jednoduchá údržba
Všestranné použitie
Jednoduchá údržba
Kvalitný povrch plôch pečenia
Moderné prevedenie
Všestranné použite
Až dvanásť nástavcov
Jednoduché použitie
Nástavce sa dajú umývať v umývačke riadu
Iba jeden fixný nástavec
Kratšia prívodná šnúra
Komplikovanejšia výmena nástavcov
Prívodná šnúra sa nedá naviť
Vyššia cena
Niektoré nástavce je potrebné dokúpiť
Jednoduchý sendvičovač, s ktorým pripravíte trojuholníkové toasty v priebehu niekoľkých minút.Multifunkčný sendvičovač, ktorý poteší každého, kto obľubuje sendviče, vafle a grilované jedlo.Moderný sendvičovač, ktorý ponúka až 12 druhov nástavcov na rôzne pokrmy. S týmto modelom si užijete v kuchyni mnoho zábavy.
POROVNAJTE CENYPOROVNAJTE CENYPOROVNAJTE CENY

Recenzia: Tefal SM 155233

recenzia Tefal SM 155233
Príkon: 700 W | Materiál plochy pečenia: teflón | Tvar sendvičov: trojuholníky | Počet nástavcov: 1

Klady
 • Nízka cena
 • Kompaktný a malý
 • Nepriľnavý povrch
 • Jednoduchá údržba
Zápory
 • Iba jeden fixný nástavec
 • Kratšia prívodná šnúra

Základný model sendvičovača Tefal SM 155233 je ideálnym pomocníkom na prípravu rýchlych raňajok alebo večere. Vnútorný povrch je nepriľnavý, takže jeho údržba bude pomerne jednoduchá. Vonkajší povrch z nerezovej ocele pôsobí skutočne moderným dojmom.

Dva svetelné indikátory, na prednej strane spotrebiča, informujú o tom, že je sendvičovač zapnutý (červený indikátor) a o tom, že je zohriaty v teplote na použitie (zelený indikátor). V tomto sendvičovači si upečiete klasické trojuholníkové sendviče.

Príkon 700 W je dostatočný na prípravu sendvičov v priebehu niekoľkých minút. Sendvičovač sa dá vertikálne uložiť. Tepelne izolované držadlo zvyšuje bezpečnosť použitia spotrebiča. Samozrejmosťou je aj uzamknutie držadla.

Recenzia: ETA Valori 3151

recenzia Eta Sorento 3151
Príkon: 650 W | Materiál plochy pečenia: antiadhézny povrch | Tvar sendvičov: trojuholníky + lastúry | Počet nástavcov: 4 |

Klady
 • Všestranné použitie
 • Jednoduchá údržba
 • Kvalitný povrch plôch pečenia
 • Moderné prevedenie
Zápory
 • Komplikovanejšia výmena nástavcov
 • Prívodná šnúra sa nedá naviť

Model ETA Valori 3151 patrí k multifunkčným sendvičovačom. V jeho balení nájdete štyri nástavce, s ktorými si pripravíte chutné trojuholníkové i lastúrové sendviče, vafle a grilované dobroty. Vďaka automatickej regulácii teploty a nepriľnavému povrchu sa vám jedlo už nikdy nepripáli.

Bezpečnosť použitia sendvičovača zvyšuje ochranná tepelná poistka a studené držadlo. Praktickým doplnkom sú tiež protišmykové nožičky. Svetelná signalizácia prevádzky uľahčí používanie sendvičovača. Červená kontrolka informuje o prevádzke a zelená o dosiahnutí ideálnej teploty.

Sendvičovač môžete skladovať vo zvislej polohe, takže v kuchynskej linke nezaberie veľa miesta. Tento model sa predáva v modernom nerezovom prevedení, ktoré dopĺňajú čierne plastové prvky.

Recenzia: Tefal SW 854 D 16

recenzia Tefal SW 854 D 16
Príkon: 700 W | Materiál plochy pečenia: teflón | Tvar sendvičov: lastúry | Počet nástavcov: 4 (+8)

Klady
 • Všestranné použite
 • Až dvanásť nástavcov
 • Jednoduché použitie
 • Nástavce sa dajú umývať v umývačke riadu
Zápory
 • Vyššia cena
 • Niektoré nástavce je potrebné dokúpiť

Moderný sendvičovač Tefal SW 854 D 16 sa vyznačuje všestranným použitím. Súčasťou jeho balenia sú štyri nástavce, s ktorými pripravíte sendviče (lastúry), panini, vafle a jednohubky. Okrem tejto, štandardnej výbavy, sa dá k sendvičovaču dokúpiť ďalších osem nástavcov.

Moderné, nerezové prevedenie je odolné a pôsobí nadčasovo. Nástavce sú vyrobené z nepriľnavého materiálu, na ktorý sa nepripaľujú zvyšky potravy. Údržba nástavcov je skutočne jednoduchá a môžete ich pohodlne umývať i v umývačke riadu.

Bezpečnosť používania zvyšuje studené držadlo a jeho uzamknutie. Sendvičovač je, vďaka vertikálnemu uskladneniu, naozaj spratný a nezaberá veľa miesta. Prívodná šnúra sa dá schovať do spotrebiča. Dva svetelné indikátory informujú o chode a pripravenosti sendvičovača.

2Odporúčané alternatívy sendvičovačov

 • Sencor SSM 9300 patrí k lacným modelom, s ktorým ale dostanete až tri vymeniteľné nástavce. S týmto modelom teda pripravíte okrem toastov i vafle a panini. Samozrejmosťou je nepriľnavý povrch. Menšou nevýhodou je neatraktívne, biele, plastové prevedenie.
 • Domo DO 9136 je sendvičovač z drahšej cenovej kategórie, ktorý disponuje vysokým výkonom (1 000 W). Jeho šikovným zlepšením je regulácia teploty pečenia (v rozsahu 200–250° C). S tromi nástavcami si pripravíte okrem sendvičov i vafle a panini.

3Najpredávanejšie sendvičovače podľa Heureky

4Ako správne vybrať sendvičovač?

Sendvičovač patrí k malým spotrebičom. V priebehu niekoľkých minút zachráni každé raňajky alebo večeru. Aj keď nie je výber sendvičovača taký komplikovaný ako napríklad výber chladničky alebo sporáka, existuje niekoľko parametrov (druhy sendvičovačov, príkon, jednoduchá údržba), na ktoré by ste sa mali, pred jeho kúpou, zamerať.

Druhy sendvičovačov

Na trhu nájdete dnes dva základné druhy sendvičovačov – bežné a multifunkčné. Bežné sendvičovače majú fixný nástavec a slúžia iba na pečenie klasických toastov. Takéto sendvičovače patria obyčajne k lacnejším.

Multifunkčné sendvičovače disponujú niekoľkými rôznymi nástavcami. Najčastejšie sa dajú v takomto sendvičovači pripravovať panini a vafle. Modernejšie sendvičovače majú nástavcov ešte viac (na šišky, oblátky, keksy…). Samozrejmosťou je, v porovnaní s bežnými sendvičovačmi, vyššia cena.

Príkon

S príkonom sendvičovača súvisí čas prípravy pokrmu. Väčšina sendvičovačov disponuje príkonom okolo 700 – 800 W, ktorý je ideálnym pomerom medzi spotrebou energie a časom pečenia. Na trhu nájdete aj modely, ktorých príkon dosahuje až 1000 W. Tie sú obyčajne drahšie a bývajú doplnené možnosťou regulácie teploty.

Jednoduchá údržba

Aj keď je použitie sendvičovača pomerne jednoduché, jeho údržba si vyžaduje trochu praxe. Pri pečení sa často stáva, že zo sendviča vytečie syr, ktorý sa prilepí na plochy sendvičovača. Vnútro sendvičovača býva často vyrobené z materiálov, ktoré sú nepriľnavé, ale náchylné na poškriabanie.

Preto ich treba čistiť opatrne, najlepšie vlhkou handričkou. Určite by ste sa mali vyhnúť používaniu kovových predmetov. Výhodou nástavcov drahších, multifunkčných sendvičovačov je možnosť ich umývania v umývačke riadu.

Najpredávanejšie sendvičovače podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.6 (349 hlasov)

Autor článku

Dominika Halusková
Dominika Halusková

Písaniu sa venujem už niekoľko rokov. K mojím najobľúbenejším témam patrí všetko, čo zaujíma ženy. Práve preto sa na tejto stránke venujem najmä elektronike určenej starostlivosti o telo a elektronike do domácnosti. Vo voľnom čase sa s radosťou venujem vareniu. Rovnako si užívam dlhé prechádzky po horách a nádherné východy slnka nad kopcami.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár