Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie autochladničky 2024 – recenzie a porovnanie

Ak patríte k ľuďom, ktorí obľubujú výlety, stanovanie, či pikniky, určite viete, že zbaliť jedlo na celý deň, nie je vždy jednoduché. Dnes sú čoraz rozšírenejšie autochladničky, ktoré sa napájajú cez zapaľovač automobilu. V prípade, že uvažujete o kúpe prenosnej chladničky do auta, prečítajte si náš článok. Na prvé miesto ako voľbu pre náročných sme zaradili autochladničku G21 C&W 45 l.

Nastaviteľná rukoväť

Autochladnička s integrovanými kolieskami, ktorá okrem chladenia ponúka aj možnosť ohrevu.

Indikátor prevádzky

Čierno-modrý pomocník chladí aj ohrieva, navyše dbá na vašu bezpečnosť. Napájanie zo zástrčky i v aute.

ECO režim

Dá sa použiť ako chladiaci box alebo box s funkciou udržiavania tepla na nápoje a jedlá. USB pripojenie.

Najlepšie autochladničky

Recenzia: G21 C&W 45 l – autochladnička na kolieskach

G21 C&W 45 l Recenzia autochladničky Pre náročných

Príkon: 55 W | Chladiaci účinok: 23°C | Objem: 45 l | Hmotnosť: 10 kg | Materiál: plast | Približná cena: 160 €

Klady
 • Veľký objem
 • Možnosť ohrevu
 • Integrované kolieska
 • Indikátor prevádzky
 • Kvalitné prevedenie
Zápory
 • Vyššia cena
 • Vyššia váha

Kvalitná prenosná chladnička do auta G21 C&W 45 l vyhovie aj náročným používateľom. Vďaka duálnemu napájaniu (autochladnička 12V 230V) ju využijete nielen v aute, ale aj na chalupe, či doma. Okrem chladenia je tento model chladničky doplnený aj ohrevom a to až do 55 °C. Preto vám poslúži aj v zime alebo pri rozvoze teplých jedál.

Autochladnička disponuje naozaj nadštandardným objemom 45 litrov, takže sa do nej pohodlne zmestí jedlo i nápoje na celý deň. Potraviny ochladí, v porovnaní s okolím, až o 23 °C. Vďaka kvalitnej izolácii a dvom ventilátorom si chladnička udrží vnútornú teplotu naozaj dlho.

O prevádzke chladničky informujú dve svetelné kontrolky. Zelená indikuje chladenie, červená ohrev. Aj keď je táto chladnička do auta pomerne ťažká (9 kg), vďaka integrovaným kolieskam a nastaviteľnej rukoväti je jej presúvanie jednoduché. Káble chladničky prakticky schováte do priehradky, ktorá je na ne určená.

Recenzia: Sencor SCM 3224BL – autochladnička s indikátorom prevádzky

Autochladnička Sencor Zlatý stred

Príkon: 60 W | Chladiaci účinok: 16-18°C | Objem: 24 l | Hmotnosť: 8 kg | Materiál: plast | Približná cena: 79 €

Klady
 • Kompaktné rozmery
 • Funkcia chladenia aj ohrevu
 • Indikátor prevádzky
 • Pripojenie do zástrčky aj auto prípojky
 • Bezpečné používanie
Zápory
 • Vyššia hmotnosť
 • Vnútorný objem by mohol byť väčší

Autochladnička Sencor SCM 3224BL už na prvý pohľad vyzerá ako praktický spoločník na cesty. Na niekoľkohodinovú jazdu autom, túru do prírody, víkend na chate alebo piknik si môžete zobrať, na čo si len pomyslíte. Nápoje, ktoré potrebujete udržať studené, alebo jedlo, ktoré ostane dlho teplé.

Autochladničku môžete napojiť na 230V elektrickú zásuvku alebo na 12V prípojku v aute. Je to tedy autochladnička 12V aj chladnička do auta 230V. Vďaka funkciám, ktorými Sencor disponuje, vaše nápoje a potraviny zostanú vždy také, aké potrebujete – teplé alebo studené. Pri chladení je teplotný rozdiel až 16 °C oproti okolitej teplote. Zohrieva až do 60 °C.  Prevádzku autochladničky rozpoznáte aj podľa zeleného a červeného indikátora.

Ponúka objem 24 l, čo je šesť 1,5-litrových alebo päť 2-litrových PET fliaš. Pekný moderný dizajn s praktickými odkladacími vreckami myslí aj na vašu bezpečnosť. Veko sa otvorí iba vtedy, keď je správne zložená rukoväť. Tá istá rukoväť funguje ako podpera otvoreného veka, aby pri manipulácii s obsahom chladničky nedošlo k zraneniu. Autochladnička Sencor je vhodná na použitie na cestách aj doma, treba však počítať s mierne vyššou hmotnosťou.

Recenzia: Klarstein BeerBelly 21 – chladnička do auta s ECO režimom

Autochladnička Klarstein BeerBelly 21 Lacný základ

Príkon: 55 W | Chladiaci účinok: 20°C | Objem: 21 l | Hmotnosť: 3,2 kg | Materiál: polyuretán | Približná cena: 62 €

Klady
 • Dostupná cena
 • Multifunkčné využitie
 • Flexibilné napájanie
 • Potravinársky bezpečný materiál
 • ECO režim
Zápory
 • Nič závažné

S Klarstein BeerBelly 21 už nikdy nebudete musieť vyberať medzi teplým alebo studeným občerstvením na cestách! Tento multifunkčný chladiaci a ohrievací box s objemom 21 litrov je vaším nepostrádateľným spoločníkom, či už vyrážate na dlhé cesty, festivaly alebo pikniky.

S rozmermi 46 × 36 × 29 cm, BeerBelly 21 sa pýši vysokou flexibilitou využitia vďaka možnosti napájania cez sieťový kábel, autozapaľovač alebo USB. Vyrobený z kvalitného potravinársky bezpečného plastu, s veľkou rukoväťou fungujúcou ako bezpečný uzáver, tento box zaručuje bezpečnosť a pohodlie.

Vďaka Peltierovmu článku s delta teplotou 18 – 20 °C pri okolitej teplote 24 – 26 °C a maximálnou teplotou ohrevu 55 °C, môžete mať svoje obľúbené jedlá a nápoje vždy v požadovanej teplote. Navyše, s ECO režimom pri 15 W, BeerBelly 21 ponúka efektívne udržiavanie teploty pri minimálnej spotrebe. Objavte slobodu výberu medzi chladením a ohrevom a vychutnajte si každú dobrodružnú cestu s Klarstein BeerBelly 21!

Najpredávanejšie autochladničky podľa Heureky

Ako správne vybrať chladničku do auta?

Pri kúpe autochladničky by ste mali zvážiť najmä to, ako často ju budete používať a koľkým ľuďom bude slúžiť. Podľa toho si vyberiete druh autochladničky a jej veľkosť. Myslieť by ste mali aj na chladiaci účinok chladničky a jednoduchosť jej používania.

Typy autochladničiek

Na trhu dnes nájdete tri základné druhy autochladničiek:

Pasívne chladiace boxy

Pasívne boxy sú najlacnejšie a najjednoduchšie modely autochladničiek. Ich vnútro je pasívne chladené namrazenými chladiacimi vložkami (ploché, plastové nádoby naplnené kvapalinou). Okrem nízkej ceny je ich výhodou aj to, že nepotrebujú elektrické napájanie. Chladenie je však časovo obmedzené a chladiace vložky je potrebné, aspoň jeden deň vopred, vložiť do mrazničky. Dobre izolované modely udržia chlad vo vnútri aj počas celého dňa. Tieto chladničky do auta sú vhodné na pikniky.

Termoelektrické autochladničky

Zlatú strednú cestu autochladničiek predstavujú termoelektrické modely. Tie pracujú na princípe Peltierovho javu, ktorý hovorí o tom, že keď jednosmerný prúd preteká obvodom spojeným z dvoch rôznych kovov, vzniká medzi nimi teplotný rozdiel. Spoj sa buď ochladzuje alebo ohrieva. Cena týchto autochladničiek predstavuje rozumný kompromis.

Autochladničky obyčajne disponujú duálnym napájaním. V aute ich zapojíte do zapaľovača (12 V), je to autochladnička 12v, a doma alebo na chate do klasickej zásuvky (230 V). Po príchode do cieľa tak stačí chladničku do auta prepojiť zo zapaľovača do elektrickej siete a jej obsah nemusíte hneď prekladať. Vnútro chladničky je možné, v porovnaní s okolitou teplotou, ochladiť o 20 – 30 °C. Modely, ktoré aj ohrievajú sú ideálnou voľbou na rozvoz jedla.

Najlepšie autochladničky

Kompresorové autochladničky

Kompresorové autochladničky pracujú na rovnakom princípe ako klasické domáce chladničky. Okrem toho, že chladia, dokážu tiež mraziť. Tieto modely sú vybavené batériami, takže chladia aj bez zapojenia do siete a to až po dobu 20 hodín. Rovnako nie sú závislé na teplote okolia. Nevýhodou kompresorové chladničky do auta je jej vysoká cena.

Náš tip

Starosť o auto môže byť aj príjemná a základná výbava niekedy nestačí. Podívejte sa i na naše porovnanie vysávačov do auta, držiakov na tablety či strešných boxov.

Objem chladničky do auta

Kapacita autochladničky sa udáva v litroch. Na trhu nájdete modely od 10 do 100 litrov, pričom je potrebné myslieť na to, že vnútro chladničky do auta je obyčajne atypické. Údaj v litroch neposkytuje príliš jasnú predstavu o tom, koľko reálnych potravín alebo nápojov sa do chladničky skutočne zmestí. Preto mnohí výrobcovia autochladničiek uvádzajú v popisoch produktov objem prerátaný na plechovky alebo plastové fľaše. Do 25 litrovej chladničky sa napríklad vojde až 8 fliaš s objemom 1,5 litra.

Chladiaci účinok

Tento parameter sa týka termoelektrických modelov a udáva to, o koľko je schopná autochladnička ochladiť svoje vnútro, v porovnaní s teplotou okolia. V našich teplotných podmienkach by ste mali hľadať modely s chladiacim účinkom nad 25 °C. Takto budete mať aj v lete v chladničke relatívne optimálnu teplotu. Typické lacné autochladničky 12V často tak velký teplotný rozdiel nezvládajú.

Jednoduchá manipulácia

Jednoduché používanie chladničky do auta závisí od rôznych parametrov. Prvým z nich je veľkosť. Tá súvisí s objemom a mali by ste ju prispôsobiť svojim konkrétnym potrebám. Do príliš malej autochladničky sa vám nezmestí to, čo potrebujete. Na druhej strane zbytočne veľká autochladnička zaberie príliš veľa miesta a spotrebuje veľa energie.

V prípade autochladničiek s napájaním by ste si pred kúpou mali overiť dĺžku kábla. Ten by mal pohodlne dosiahnuť od zapaľovača do kufra auta. Autochladnička by mala byť rovnako vybavená priehradkou (najčastejšie vo veku), do ktorej káble schováte, ak chladničku nepoužívate.

Chladničky do auta s nižšou hmotnosťou bez problémov prenesiete v ruke. Ich rukoväte sú ergonomicky upravené tak, aby boli pohodlné. Ťažšie modely by mali disponovať kolieskami a výsuvnou rukoväťou, za ktorú je možné chladničku ťahať.

Pozor

Či máte nové auto, alebo vám na ňom veľmi záleží, nezabúdajte na havarijné poistenie.

Najpredávanejšie autochladničky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.5 (50 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár