Najlepšie autochladničky – tipy pre rok 2018

Ak patríte k ľuďom, ktorí obľubujú výlety, stanovanie, či pikniky, určite viete, že zbaliť jedlo na celý deň, nie je vždy jednoduché. Najmä v teplých dňoch je potrebné myslieť na to, ako udržať potraviny a nápoje chladné. Práve na tento účel slúžia autochladničky.

V minulosti sa obľube tešili najmä chladiace boxy, ktoré chladia svoj obsah pasívne. Dnes sú čoraz rozšírenejšie autochladničky, ktoré sa napájajú cez zapaľovač automobilu. V prípade, že uvažujete o kúpe prenosnej chladničky, prečítajte si náš článok.

Najlepšie autochladničky

Campingaz Icetime

Sencor SCM 2025

G21 C&W 45 l

CAMPINGAZ ICETIME PLUS 26 L

Sencor SCM 2025

G21 C&W 45 l

Lacný základ

Zlatá stredná cesta

Pre náročných

Klady

Nízka cena

Nízka váha

Chladenie až 22 hodín

Dostatočný objem

Duálne napájanie

Ochrana autobatérie

Chladenie o 20 °C

Kvalitná izolácia

Veľký objem

Možnosť ohrevu

Integrované kolieska

Indikátor prevádzky

Kvalitné prevedenie

Zápory

Pasívne chladenie

Chladiace vložky je potrebné dokúpiť

Menší objem

Ťažké veko 

Vyššia cena

Vyššia váha

ZhrnutiePasívna autochladnička, ktorá je ideálnou voľbou v prípade piknikov alebo kratších výletov.Kvalitná a praktická autochladnička, ktorá vám poslúži na každom výlete či pri ceste na dovolenku.Autochladnička s veľkým objemom, ktorá okrem chladenia ponúka aj možnosť ohrevu. Vhodná aj na rozvoz jedál.

POROVNAJTE CENY

POROVNAJTE CENY

POROVNAJTE CENY

Recenzia: Campingaz Icetime Plus 26 L

Príkon: – | Chladiaci účinok: – | Objem: 26 l | Hmotnosť: 3,4 kg | Materiál: plast | Farba: modrá

KLADY:
 • Nízka cena
 • Nízka váha
 • Chladenie až 22 hodín
 • Dostatočný objem

ZÁPORY:
 • Pasívne chladenie
 • Chladiace vložky je potrebné dokúpiť

Lacná chladnička Campingaz Icetime Plus 26 L patrí k chladiacim boxom. Pri chladení svojho obsahu nevyužíva elektrickú energiu, ale chlad, ktorý odovzdávajú chladiace vložky. Tie nie sú súčasťou balenia, ale je potrebné ich dokúpiť.

Pomocou chladiacich vložiek je možné udržať, vo vnútri boxu, optimálnu teplotu až po dobu 22 hodín. O izoláciu boxu sa stará polyuretánová pena, ktorá je umiestnená v oblasti dna, rohov i veka. Vnútorný objem 26 litrov je dostatočný na celodenný pobyt na pláži alebo na piknik.

S hmotnosťou 3,4 kg box jednoducho prenesiete všade tam, kde si želáte. Rukoväť boxu je ergonomická, čo je zárukou pohodlnej manipulácie. Samozrejmosťou je zámok proti náhodnému otvoreniu. Tento box nájdete na trhu v modrej farbe.

Porovnajte ceny >>

Recenzia: Sencor SCM 2025

Príkon: 47 W | Chladiaci účinok: 20 °C | Objem: 20 l | Hmotnosť: 4,1 kg | Materiál: plast | Farba: modrá

KLADY:
 • Duálne napájanie
 • Ochrana autobatérie
 • Chladenie o 20 °C
 • Kvalitná izolácia

ZÁPORY:
 • Menší objem
 • Ťažké veko

Prenosná chladnička Sencor SCM 2025 patrí k modelom s duálnym napájaním. Využiť ju teda môžete v aute (12 V) i doma (230 V) . Doma ju pohodlne zapojíte v sieťovej zásuvke, v aute vám na tento účel poslúži zapaľovač. Pri zapojení v elektrickej sieti môžete využiť praktický režim ECO, ktorý chladenie vypne, keď teplota vnútra dosiahne 12 °C.

Šikovným doplnkom chladničky je ABS monitor. Ten chráni batériu auta pred úplným vybitím a v prípade potreby chladničku automaticky vypne. Chladiaci účinok tohto modelu je 20 °C. To znamená, že chladničky ochladí vnútro, v porovnaní s okolitou teplotou, až o 20 °C.

Objem chladničky je 20 l a zmestí sa do nej až 6 PET fliaš s objemom 1 liter. Izolácia je vyrobená z polyuretánovej peny a cyklopentánu. Výhodou je dvojité vetranie. Veko chladničky je odnímateľné a otvoríte ho iba vtedy, keď je rukoväť sklopená.

Napájacie káble chladničky sa dajú prakticky schovať do veka, takže vám nebudú nikde zavadzať a nemusíte sa báť, že ich stratíte. Tento model nájdete na trhu v modrej farbe.

Porovnajte ceny >>

Recenzia: G21 C&W 45 l

Príkon: 55 W | Chladiaci účinok: 23 °C | Objem: 45 l | Hmotnosť: 10 kg | Materiál: plast | Farba: sivá

KLADY:
 • Veľký objem
 • Možnosť ohrevu
 • Integrované kolieska
 • Indikátor prevádzky
 • Kvalitné prevedenie

ZÁPORY:
 • Vyššia cena
 • Vyššia váha

Kvalitná prenosná chladnička G21 C&W 45 l vyhovie aj náročným používateľom. Vďaka duálnemu napájaniu (12 a 230 V) ju využijete nielen v aute, ale aj na chalupe, či doma. Okrem chladenia je tento model chladničky doplnený aj ohrevom a to až do 55 °C. Preto vám poslúži aj v zime alebo pri rozvoze teplých jedál.

Chladnička disponuje naozaj nadštandardným objemom 45 litrov, takže sa do nej pohodlne zmestí jedlo i nápoje na celý deň. Potraviny ochladí, v porovnaní s okolím, až o 23 °C. Vďaka kvalitnej izolácii a dvom ventilátorom si chladnička udrží vnútornú teplotu naozaj dlho.

O prevádzke chladničky informujú dve svetelné kontrolky. Zelená indikuje chladenie, červená ohrev. Aj keď je chladnička pomerne ťažká (9 kg), vďaka integrovaným kolieskam a nastaviteľnej rukoväti je jej presúvanie jednoduché. Káble chladničky prakticky schováte do priehradky, ktorá je na ne určená.

Porovnajte ceny >>

späť na obsah ↑

Najpredávanejšie autochladničky podľa Heureky

späť na obsah ↑

Ako správne vybrať autochladničku?

Pri kúpe autochladničky by ste mali zvážiť najmä to, ako často ju budete používať a koľkým ľuďom bude slúžiť. Podľa toho si vyberiete jej druh a veľkosť. Myslieť by ste mali aj na chladiaci účinok chladničky a jednoduchosť jej používania.

Typy autochladničiek

Na trhu dnes nájdete tri základné druhy autochladničiek:

 • Pasívne chladiace boxy

Pasívne boxy sú najlacnejšie a najjednoduchšie modely autochladničiek. Ich vnútro je pasívne chladené namrazenými chladiacimi vložkami (ploché, plastové nádoby naplnené kvapalinou). Okrem nízkej ceny je ich výhodou aj to, že nepotrebujú elektrické napájanie. Chladenie je však časovo obmedzené a chladiace vložky je potrebné, aspoň jeden deň vopred, vložiť do mrazničky. Dobre izolované modely udržia chlad vo vnútri aj počas celého dňa. Tieto autochladničky sú vhodné na pikniky.

 • Termoelektrické autochladničky

Zlatú strednú cestu autochladničiek predstavujú termoelektrické modely. Tie pracujú na princípe Peltierovho javu, ktorý hovorí o tom, že keď jednosmerný prúd preteká obvodom spojeným z dvoch rôznych kovov, vzniká medzi nimi teplotný rozdiel. Spoj sa buď ochladzuje alebo ohrieva. Cena týchto autochladničiek predstavuje rozumný kompromis.

Autochladničky obyčajne disponujú duálnym napájaním. V aute ich zapojíte do zapaľovača (12 V) a doma alebo na chate do klasickej zásuvky (230 V). Po príchode do cieľa tak stačí chladničku prepojiť zo zapaľovača do elektrickej siete a jej obsah nemusíte hneď prekladať. Vnútro chladničky je možné, v porovnaní s okolitou teplotou, ochladiť o 20 – 30 °C. Modely, ktoré aj ohrievajú sú ideálnou voľbou na rozvoz jedla.

 • Kompresorové autochladničky

Kompresorové autochladničky pracujú na rovnakom princípe ako klasické domáce chladničky. Okrem toho, že chladia, dokážu tiež mraziť. Tieto modely sú vybavené batériami, takže chladia aj bez zapojenia do siete a to až po dobu 20 hodín. Rovnako nie sú závislé na teplote okolia. Nevýhodou týchto autochladničiek je ich vysoká cena.

Objem

Kapacita autochladničiek sa udáva v litroch. Na trhu nájdete modely od 10 do 100 litrov, pričom je potrebné myslieť na to, že vnútro chladničky je obyčajne atypické. Údaj v litroch neposkytuje príliš jasnú predstavu o tom, koľko reálnych potravín alebo nápojov sa do chladničky skutočne zmestí. Preto mnohí výrobcovia chladničiek uvádzajú v popisoch produktov objem prerátaný na plechovky alebo plastové fľaše. Do 25 litrovej chladničky sa napríklad vojde až 8 fliaš s objemom 1,5 litra.

Chladiaci účinok

Tento parameter sa týka termoelektrických modelov a udáva to, o koľko je schopná autochladnička ochladiť svoje vnútro, v porovnaní s teplotou okolia. V našich teplotných podmienkach by ste mali hľadať modely s chladiacim účinkom nad 25 °C. Takto budete mať aj v lete v chladničke relatívne optimálnu teplotu.

Jednoduchá manipulácia

Jednoduché používanie autochladničky závisí od rôznych parametrov. Prvým z nich je veľkosť. Tá súvisí s objemom a mali by ste ju prispôsobiť svojim konkrétnym potrebám. Do príliš malej chladničky sa vám nezmestí to, čo potrebujete. Na druhej strane zbytočne veľká autochladnička zaberie príliš veľa miesta a spotrebuje veľa energie.

V prípade autochladničiek s napájaním by ste si pred kúpou mali overiť dĺžku kábla. Ten by mal pohodlne dosiahnuť od zapaľovača do kufra auta. Autochladnička by mala byť rovnako vybavená priehradkou (najčastejšie vo veku), do ktorej káble schováte, ak chladničku nepoužívate.

Chladničky s nižšou hmotnosťou bez problémov prenesiete v ruke. Ich rukoväte sú ergonomicky upravené tak, aby boli pohodlné. Ťažšie modely by mali disponovať kolieskami a výsuvnou rukoväťou, za ktorú je možné chladničku ťahať.

Najpredávanejšie autochladničky podľa Heureky

Najlepšie autochladničky – tipy pre rok 2018
3.5 (69.83%) 59 votes

Dominika Halusková

Písaniu sa venujem už niekoľko rokov. K mojím najobľúbenejším témam patrí všetko, čo zaujíma ženy. Práve preto sa na tejto stránke venujem najmä elektronike určenej starostlivosti o telo a elektronike do domácnosti. Vo voľnom čase sa s radosťou venujem vareniu. Rovnako si užívam dlhé prechádzky po horách a nádherné východy slnka nad kopcami.

Podeľte sa s nami o váš názor

Okomentujte