Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie držiaky na tablet do auta 2024

12. 5. 2022 Aktualizované

Tablet v aute je vítaným multifunkčným zariadením. Zabaví deti na dlhých cestách, poteší navigáciou s veľkými mapami, či uľahčí prácu profi vodičom. Starostlivo sme vybrali tipy na najlepšie držiaky na tablet do auta, ktoré sú zárukou bezpečného uchytenia. Šoférom, ktorí vyžadujú mať stále výhľad na tablet, odporúčame držiak na palubnú dosku Fixed Tab XL.

Na palubnú dosku

Odolný a flexibilný držiak na tablet do auta na palubnú dosku. Pre tablety od 7 až do 13″, so širokými možnosťami polohovania.

Do ventilácie

Univerzálny držiak do auta na tablet, mobil aj navigáciu do ventilácie. Malý, ľahký, so silnými magnetmi pre pevné uchytenia zariadenia.

Na opierku hlavy

Kvalitný držiak tabletu na opierku hlavy s ramenom pre nastavenie ideálnej polohy obrazovky pre spolujazdcov na zadných sedadlách.

Najlepšie držiaky na tablet do auta

Recenzia Fixed Tab XL – najlepší držiak na tablet do auta na palubnú dosku alebo sklo

Držiak na tablet do auta FIXED Tab XL

Spôsob umiestenia: na palubnú dosku, na čelné sklo | Typ uchytenia: mechanické | Pre tablety s uhlopriečkou: 7 – 13″ | Natočenie, polohovanie: áno | Vhodný aj pre mobily: nie | Hmotnosť: – | Približná cena: 15 €

Klady
 • Odolná a stabilná konštrukcia
 • Aj pre veľké tablety až do 13″
 • Dlhé teleskopické rameno
 • Široké možnosti otáčania a polohovania
 • Jednoduché prichytenie pomocou prísavky
Zápory
 • Nie je určený aj pre mobily

Stojan na tablet do auta Fixed Tab XL predstavuje spoľahlivé a flexibilné riešenie na uchytenie tabletu v aute. Určený je pre zariadenia s uhlopriečkou v rozmedzí od 7 až do 13″, vďaka čomu je použiteľný pre takmer akýkoľvek tablet. Mechanický držiak na tablet do auta možno jednoducho prichytiť pomocou prísavky, a to na palubnú dosku alebo čelné sklo. Na bezpečné upevnenie tabletu slúžia rozbaľovacie kliešte s ochranným čalúnením.

Výhodou držiaku na tablet do auta je teleskopické vysúvacie rameno s maximálnou dĺžkou 17 cm. Plusom je taktiež 360° kĺb, ktorý umožňuje jednoduché polohovanie obrazovky, presne podľa potrieb vodiča.

Uplatnenie nájde najmä u profesionálov. Držiak na tablet do auta je totiž ideálny do väčších áut – MPV, dodávok alebo nákladných vozov, v ktorých je palubná doska vzdialenejšia od vodiča. Dobrá správa navyše znie, že držiak na tablet od výrobcu Fixed nesklame ani cenou, ktorá sa pohybuje v pásme priemeru.

Recenzia Connect IT InCarz 6Strong360 – univerzálny držiak na tablet do ventilácie

Držiak na tablet do auta CONNECT IT InCarz

Spôsob umiestenia: do ventilácie | Typ uchytenia: magnetické | Pre tablety s uhlopriečkou: univerzálne | Natočenie, polohovanie: áno | Vhodný aj pre mobily: áno | Hmotnosť: 63 g | Približná cena: 18 €

Klady
 • Univerzálne použitie pre rôzne zariadenia
 • 6 silných magnetov
 • Pevne drží v mriežke
 • Jednoduché upevnenie
 • Ľahký a kompaktný
Zápory
 • Potrebné je nalepiť kovovú doštičku na zariadenie

Malý a ľahký držiak do auta, ktorý pevne uchytí mobil aj tablet. Takto možno v skratke charakterizovať univerzálny magnetický držiak tabletov do ventilácie Connect IT InCarz 6strong360. Držiak na tablet do auta má nenáročnú inštaláciu. Potrebné je ho iba zasunúť do vetracej mriežky, akurát na zariadenie je ešte potrebné prilepiť kovovú kontaktnú doštičku.

Vďaka 6 silným magnetom triedy N45 udrží smartfón aj väčšinu tabletov a navigácií. A to aj v prípade vysokej rýchlosti či väčších nerovností na vozovke. Konkrétne limity, čo sa týka veľkosti, uhlopriečky alebo hmotnosti zariadení, výrobca neuvádza. Skúsenosti používateľov však potvrdzujú, že magnety fungujú ozaj spoľahlivo. Komfortné nastavenie polohy tabletu zabezpečuje 360° kĺb.

Ako sme už hneď v úvode spomenuli, držiak do auta na tablet je veľmi kompaktný, keď ho nepoužívate, v interiéri v podstate vôbec neprekáža. Váži len 63 g. Vzhľadom na dobrú cenu, v kategórii držiakov do ventilácie nie je veľmi nad čím váhať.

Recenzia FIXED Tab Passenger 2 – držiak tabletu na opierku hlavy s nastaviteľným ramenom

Držiak na tablet do auta FIXED Tab Passenger 2

Spôsob umiestenia: na opierku hlavy | Typ uchytenia: mechanické | Pre tablety s uhlopriečkou: 7 – 13″ | Natočenie, polohovanie: áno | Vhodný aj pre mobily: nie | Hmotnosť: 220 g | Približná cena: 20 €

Klady
 • Aj pre veľké tablety až do 13″
 • Nastaviteľné rameno pre ideálnu polohu sledovania
 • Drží pevne
 • Jednoduchá montáž
Zápory
 • Nie je určený aj pre mobily
 • Mierne vyššia cena

Držiak tabletu na opierku hlavy Fixed Tab Passenger 2 spríjemní cestovanie na zadných sedadlách. Uvítajú ho predovšetkým rodičia, ktorí budú môcť deťom skrátiť cestu videami či filmami na tablete s uhlopriečkou až do 13″.

Prednosťou držiaku na tablet do auta je možnosť nastaviť optimálnu polohu. Držiak je totiž vybavený otočnou hlavou o 360° a zároveň nastaviteľným ramenom. To znamená, že tablet sa dá otočiť a nakloniť tak, aby sledovanie bolo pohodlné aj pre pasažierov na vedľajších sedadlách.

Oceňujeme taktiež kvalitu spracovania a materiálov (kombinácia tvrdeného plastu a hliníkovej zliatiny), čo sľubuje odolnosť aj pri silnejších otrasoch. Praktickou stránkou je jednoduchá montáž. Nevyžaduje použitie žiadneho náradia ani skrutiek. Držiak na tablet do auta postačí osadiť medzi tyčky opierky hlavy. Cena držiaku na tablet do auta je síce o čosi vyššia, ale kvalita a nastaviteľné rameno stoja za príplatok.

Najpredávanejšie držiaky a stojany do auta

Ako vybrať držiak na tablet do auta

Tablet v aute je prínosnejšie zariadenie, než sa by na prvý pohľad mohlo zdať. Dotyková obrazovka má celý rad spôsobov využitia pre zábavu, uľahčenie práce či zvýšenie pohodlia na cestách.

V prvom rade zabaví deti i ostatných spolucestujúcich, ktorí môžu sledovať filmy, videá či rozprávky. Aj dlhá cestá na dovolenku tak ubehne o poznanie rýchlejšie. Vodiči tablet v aute zase premenia na palubný displej a navigáciu, ktorá im na veľkom displeji poskytne výborný prehľad a bezpečnú pozíciu pre sledovanie máp.

Držiak na tablet do auta Fixed

Neoceniteľným pomocníkom je pre profesionálnych vodičov dodávok či kamiónov. Vďaka tabletu v aute môžu odhodiť neprehľadné kopy papierov a všetky informácie o trasách či tovare mať neustále ľahko dostupné, navyše dokáže spoľahlivo zastúpiť klasickú gps navigáciu. Držiaky na tablet do auta navyše ochránia tablet pred pádom a potešia jednoduchou montážou.

Ponuka držiakov na tablet do auta je dnes bohatá. Aké sú najdôležitejšie faktory, ktoré treba pri výbere držiaku zvážiť?

 • umiestnenie podľa vašich potrieb
 • veľkosť – držiak do auta na tablet musí byť kompatibilný s vaším tabletom
 • pevnosť uchytenia a stabilita konštrukcie, ktorá odolá otrasom
Náš tip

Uvažujete aj o novom tablete? Pomôže vám výber najlepších tabletov tohto roka v rôznych cenových kategóriách.

Typ držiaku podľa umiestnenia v aute

Na otázku, kam je najvhodnejšie umiestniť držiak na tablet v aute, neexistuje jediná správna odpoveď. Všetko závisí od vašich potrieb a preferencií. Aké máte možnosti a čo sú ich silné a slabé stránky?

Držiak na tablet do auta na palubnú dosku Najpoužívanejší typ, obľube sa teší obzvlášť medzi vodičmi z povolania, v dodávkach či kamiónoch. Držiak sa na palubnú dosku pripevňuje pomocou prísavky. Polohu obrazovky možno prispôsobiť, na čo slúži otočný kĺb a výsuvné rameno.
Držiak do auta na tablet na sklo  Podobne, ako v predošlom prípade, sa na uchytenie na sklo používa prísavka. Rovnako je zväčša disponuje otočným kĺbom a nastaviteľným ramenom. Pozor ale, aby vám tablet neclonil vo výhľade na cestu.
Držiak tabletu do auta do ventilácie Poskytuje jednoduché a rýchle uchytenie. Výhodou upevneniu do mriežky klimatizácie je to, že tablet nebráni vodičovi vo výhľade. Ideálny je pre mobily a tablety menších rozmerov. Pre väčšie a ťažšie zariadenie je vhodné uprednostniť iný druh.
Držiak tabletu na opierku hlavy Držiak sa upevňuje na zadnú stranu predných sedadiel – na tyčky, ktoré držia opierku. Jeho cieľová skupina je jasná – spolucestujúci a predovšetkým deti na zadných sedadlách. Konštrukcia držiaku na tablet do auta medzi opierky nemá tendenciu sa počas jazdy hýbať. Niektoré modely dovoľujú otáčanie aj polohovanie pre optimálny sklon displeja.
Držiak na tablet do auta medzi opierky (sedadlá) Druhá možnosť, ako sledovať filmy či seriály, na zadných sedadlách. Tentokrát sa držiak do auta na tablet inštaluje pomocou kovových tyčí medzi držadlá hlavových opierok oboch predných sedadiel. Umiestnenie v strede poteší lepšími pozorovacími uhlami pre všetkých pasažierov.

Typ držiaku podľa mechanizmu uchytenia tabletu

Stretnúť sa môžete s niekoľkými odlišnými spôsobmi uchytenia tabletu. Najpoužívanejšie je mechanické, s ktorým tablet upevníte pomocou klieští. Tie sú štandardne prispôsobiteľné pre tablety s rozličnými rozmermi. Všímajte si, či sú prvky uchytenia pogumované, čo zabráni poškrabaniu tabletu pri jeho vkladaní do držiaku.

Ďalším variantom je magnetické uchytenie. Rozšírenejšie je však najmä u držiakov na mobily. Aby spoľahlivo udržalo aj tablet v aute, musí disponovať dostatočne silnými magnetmi.

Alternatívou, vhodnou predovšetkým pre deti na zadných sedlách, je puzdro, ktoré zavesíte na opierku hlavu. Stojan na tablet do auta na sedadlo často býva súčasťou organizéra. Do jeho priehradiek vložíte nielen tablet, ale aj hračky, nápoje, jedlo či hygienické potreby (ako bonus chráni sedadlo pred znečistením).

Veľkosť (kompatibilita s tabletom)

Držiak do auta na tablet musí vyhovovať rozmerom vášho zariadenia. Väčšina držiakov umožňuje nastaviť šírku uchytenia tablety s uhlopriečkou od 7″ až 13″. Na dostačujúcu hornú hranicu si dávajte pozor najmä vtedy, ak vlastníte veľký tablet nad 10″.

Držiak na tablet do auta - Fixed

Niektoré držiaky do auta sú univerzálne pre rôzne typy zariadení, môžete do nich umiestniť aj smartfón či navigáciu (už od uhlopriečky 3,5″). Zvoliť sa oplatí držiak do auta na tablet, ktorý ponúka väčšie rozmedzie, než vyžaduje váš súčasný tablet. V budúcnosti, pokiaľ si zaobstaráte zariadenie s akokoľvek veľkým displejom, nebude musieť znova vynaložiť prostriedky na kúpu nového držiaka.

Testado radí

Prihliadať by ste mali aj na nosnosť držiaka. Myslite pritom na to, že tablety majú o dosť vyššiu hmotnosť než smartfóny. Ak umiestnite veľký tablet napr. do držiaka s magnetickým uchytením, ktorý je skonštruovaný pre ľahšie zariadenia, nemusí túto záťaž zvládnuť.

Materiál a stabilita

Držiak tabletu do auta má byť vyrobený z pevných materiálov. Spolu s kvalitným spracovaním to predstavuje záruku stability. To znamená, že tablet zostane počas jazdy nehybne uchytený, aj pri prejazde hrboľatými cestami.

Lacnejšie držiaky sú zväčša vyrobené z menej kvalitných plastov. Naopak, odolnejšie modely pochádzajú z kombinácie kovu a plastu. Výsledkom je nielen pevnejšie uchytenie, ale taktiež dlhšia životnosť.

Testado radí

Tablet nie je lacná záležitosť. Šetriť pri nákupe držiaka do auta na úkor bezpečnosti sa preto nevypláca. V prípade pádu a poškodenia zariadenia by ste za to napokon zbytočne zaplatili vysoký účet.

Čím má stojan na tablet do auta menej možností nastavovania, tým je stabilnejší. To však na druhej strane znižuje jeho univerzálnosť a funkčnosť používania. Hľadajte preto kvalitné materiály a pevnú konštrukciu. O spoľahlivosti držiakov vám veľa napovedia skúsenosti používateľov, o ktorých sa dočítate v recenziách.

Doplnkové funkcie

Držiak na tablet do auta môže byť vybavený viacerými užitočnými funkciami, ktoré zvyšujú komfort jeho používania:

 • Otočný kĺb alebo výsuvné rameno – dovoľujú jednoducho upraviť polohu tabletu (otáčať, nakláňať) aj počas jazdy, aby bola obrazovka v ideálnej polohe pre oči, resp. na dosah ruky.
 • Bezdrôtové nabíjanie – netreba si robiť starosti, či má baterka ešte dostatok energie, ani pripájať USB kábel, tablet sa nabíja priamo v držiaku. Funkcia býva výsadou skôr drahších modelov.

Držiaky na tablet do auta Fixed

Ako na montáž

Vo všeobecnosti možno povedať, že inštalácia držiaku na tablet do auta je veľmi jednoduchá. Bez väčších problémov ju zvládne prakticky každý, stačí postupovať podľa pokynov výrobcu.

Konkrétny spôsob závisí od typu držiaka. Najjednoduchšie je to v prípade modelov, ktoré stačí pripevniť zacvaknutím do ventilácie, alebo prichytiť na palubnú dosku či predné sklo pomocou prísavky. Držiaky tabletu na opierku hlavy sa upevňujú medzi tyčky, ktoré držia opierku.

Pozor

Pri inštalácii dbajte na dostatočne pevné uchytenie samotného držiaka i tabletu. Aby sa ani pri otrasoch, pri prejazde auta nerovnosťami, nemohol uvoľniť. Ak je nestabilný, z bezpečnostných dôvodov ho nepoužívajte.

Kde kúpiť držiak na tablet do auta

Držiaky na tablet do auta objavíte v mnohých obchodoch s elektronikou a príslušenstvom. Široký výber rôznych typov od radu výrobcov ponúka Alza. Produkty u popredného e-shopu sú prehľadne zoradené, nechýbajú medzi nimi praktické Alza držiaky na tablet do auta medzi opierky ani na palubnú dosku. A to v rôznych cenových hladinách. Pokiaľ je pre vás práve suma kľúčovým faktorom, odporúčame kliknúť na Heureku, kde ľahko zistíte, u ktorého predajcu nakúpite najvýhodnejšie.

Najobľúbenejšie značky

Držiaky na tablet do auta Fixed

Česká značka Fixed zásobuje trh praktickými riešeniami pre smartfóny a tablety, akými sú puzdrá, powerbanky, ochranné sklá alebo slúchadlá. Výrobca kladie dôraz na kvalitu a jednoduchosť používania svojich produktov. Platí to aj o držiakoch na tablet do auta. Obľube sa tešia držiaky tabletu na opierku hlavy a taktiež modely stvorené na palubnú dosku, vybavené dlhým teleskopickým ramenom.

Držiaky na tablet do auta Connect IT

Opäť výrobca so sídlom u našich západných susedov. Značka Connect IT si zakladá na čo najlepšom pomere ceny a výkonu. Pod heslom kvalita dostupná všetkým produkuje širokú škálu príslušenstva pre každodennú prácu aj zábavu – od nabíjačiek až po automobilové doplnky. Objavíte medzi nimi aj univerzálne držiaky na mobily a tablety, ktoré sa môžu pochváliť veľmi jednoduchou inštaláciou.

Držiaky na tablet do auta Hama

Nemecká značka Hama sa radí medzi popredných svetových výrobcov príslušenstva pre foto, video, audio a počítače. Na pulty predajní dodáva obrovský objem sortimentu, akým sú statívy, pamäťové karty či brašne na fotoaparáty a kamery. Jej stojany na tablet do auta sú typické kvalitou spracovania i širokými možnosťami polohovania.

Cena držiakov na tablet

Ponuka na trhu je rozmanitá, a to nielen čo sa týka druhov, ale aj cenoviek. Našťastie, v prípade tohto typu príslušenstva, sa netreba obávať vysokých nákladov ani v prípade TOP produktov. Držiaky na tablet do auta kúpite už za menej než 10 €, spolu s rastúcou kvalitou použitých materiálov a funkčnosťou sa cena šplhá nad 20 €.

Držiaky na tablet do auta do 12 €

Približne do tejto hranice v obchodoch nájdete základné modely držiakov na tablet do auta. Často z menej kvalitných plastov. Najlacnejším produktom, najmä od neznámych značiek, sa je najlepšie vyhnúť, alebo si pri ich prvom použití dôsledne overiť pevnosť uchytenia.

Držiaky na tablet do auta od 12 do 20 €

Keď svoj rozpočet navýšite len o zopár eur, zoženiete spoľahlivé mechanické i magnetické držiaky na tablety od osvedčených výrobcov. Vyznačujú vyššou bezpečnosťou a v neposlednom rade i funkčnosťou.

Držiaky na tablet do auta nad 20 €

Najvyššia cenová kategória patrí držiakom na tablety do auta pre náročných, ktorí sú ochotní si priplatiť za odolné materiály. A taktiež za široké možnosti nastavenia pre ideálnu polohu sledovania obsahu, čo ocenia profesionálni vodiči i spolucestujúci.

Obľúbené stojany do auta na tablety a telefóny

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.9 (11 hlasov)

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár