Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia nástroja na tvorbu webu – Webglobe webeditor

WebGlobe logo

Webglobe editor je intuitívny nástroj na tvorbu webových stránok. Umožňuje prácu s vizuálnymi prvkami bez potreby znalostí kódovania. Ovládanie je jednoduché a rozhranie intuitívne, a tak ponúka široké možnosti na prispôsobenie webu podľa vlastných predstáv. V našom teste sme vyskúšali, ako tento webový editor funguje a aké sú jeho výhody aj nevýhody.

O Webglobe

Slovenská spoločnosť Webglobe pôsobí okrem Slovenska aj v Česku a Srbsku a svoju činnosť rozvíja od roku 1999. Hlavnou činnosťou firmy je registrácia domén a poskytovanie webhostingových služieb. S viac ako 150 000 klientmi a takmer 300 000 registrovanými doménami patrí medzi popredných prevádzkovateľov v obore. Spravuje približne 1 200 fyzických a viac ako 3 000 virtuálnych serverov umiestnených v zhruba 10 dátových centrách.

Dôležité parametre – 9,5/10

Webglobe WebEditor je online nástroj na tvorbu webových stránok, ktorý sa ovláda priamo cez internetové rozhranie po prihlásení na stránke webglobe.sk. Nie je nutná žiadna inštalácia ani predchádzajúce skúsenosti s programovaním. Na spustenie vlastného projektu stačí zadať e-mail, vybrať heslo a adresu budúcej webovej stránky. Pre aktiváciu platenej domény alebo prémiových funkcií je potrebné zadať aj fakturačné údaje

Spustenie je rýchle a prebehne v niekoľkých jednoduchých krokoch, počas ktorých vás naviguje podrobný sprievodca.

Typ stránky

Podobne ako bežný webhosting od Webglobe, aj webový editor ponúka bezpečnú a stabilnú prevádzku. Ku každému vášmu projektu automaticky získate SSL certifikát zdarma, pričom veľkým plusom sú aj automatické zálohy.

Záloha webu

Webglobe podporuje len domény druhého rádu (napr. testado.sk) a nie domény tretieho rádu s názvom poskytovateľa (napr. názov.webglobe.sk). Hoci niektorí preferujú bezplatné webové stránky s názvom poskytovateľa hlavne z finančných dôvodov, pre malé či osobné projekty, my vnímame výhradné používanie domén druhého rádu pozitívne. Vlastná adresa zvyšuje zapamätateľnosť a serióznosť vášho projektu, pričom náklady nie sú vysoké: doména “.sk” či “.com” stojí u Webglobe 10,99 EUR ročne.

Cena a cenové programy Webglobe webeditor – 8,5/10

Orientovať sa v cenovej ponuke webeditora Webglobe je jednoduché: dostupná je jedna bezplatná a jedna platená verzia. V našej recenzii sa primárne zameriame na platený variant. Bezplatný webeditor považujeme za dobrú voľbu na začiatok, aby ste si mohli nástroj vyskúšať, alebo ak potrebujete len základné internetové prezentácie.

WebEditor Free WebEditor Premium
Webglobe free Webglobe premium
Cena 0 eur 9,90 eur / mesiac
Počet stránek 2 neomezeně
Místo 100 MB 3 GB

* Cena Premium Webglobe je uvádzaná pri ročnej platbe. Pri platbe každý mesiac vás vyjde na 11,9 eur.

Priestor 100 MB, bežná ponuka u základných programov na tvorbu webu, môže byť rýchlo zaplnený, hlavne pri ukladaní náročnejších súborov, ako sú fotografie v plnom rozlíšení alebo videá. Oproti tomu 3 GB poskytuje dostatok miesta aj pre rozsiahlejšie projekty. Aj keď niektoré webové editory ponúkajú ešte väčší webový priestor, považujeme 3 GB za dostačujúcu a primeranú veľkosť zodpovedajúcu cene.

Každý si môže urobiť predstavu o počte stránok, ktoré bude jeho web potrebovať, a rozhodnúť sa, či mu budú postačovať len dve. Je dôležité poznamenať, že mnohé nástroje na tvorbu webových stránok nepočítajú počet stránok vôbec, ani vo svojom základnom balíčku. Pri platenej verzii WebEditora Premium je neobmedzený počet stránok samozrejmosťou.

WebEditor Premium má oproti bezplatnej ponuke ešte niekoľko výhod:

 • Štatistiky návštevnosti
 • Napojenie na Google Analytics
 • Možnosť vloženia vlastného kódu
 • Prevádzka bez Webglobe reklamy

Webglobe zdarma

Hoci Webglobe ponúka základný program, pri ktorom neplatíte za samotný editor, nie je táto služba úplne zdarma a nedá sa cez ňu prevádzkovať web úplne bez poplatku. Zaplatiť si budete musieť doménu.

Pokiaľ by ste si chceli Webglobe vopred vyskúšať, máme pre vás dobrú správu – nie je nutné si ihneď kupovať vlastnú doménu. Webglobe WebEditor si môžete nezáväzne vyskúšať na 30 dní zdarma, a to aj bez publikovania na vlastnej adrese. Ak sa rozhodnete pre tento nástroj pre tvorbu webu, neprídete o svoj návrh vytvorený v skúšobnom programe. Môžete v ňom plynule pokračovať po prechode na platenú verziu. Webglobe zároveň ponúka aj záruku vrátenia peňazí po dobu 60 dní.

Ako už bolo spomenuté, bezplatná verzia Webglobe editora má obmedzenia. Ponúka menší priestor, zobrazuje logo poskytovateľa a chýbajú jej niektoré prvky pre analýzu a personalizáciu. Napriek tomu sú ostatné aspekty služby na vysokej úrovni. Zahŕňajú bezpečnosť, stabilnú prevádzku a množstvo prvkov na použitie na vašom webe. Na rozdiel od niektorých iných poskytovateľov bezplatná verzia neobmedzuje počet šablón.

Design a prispôsobenie – 9/10

Webglobe ponúka 80 rôznych šablón pre tvorbu webu. Každú šablónu môžete vizuálne upraviť a vytvoriť tak originálny design. Táto flexibilita umožňuje vytvorenie jedinečného vzhľadu vašej stránky.

Webglobe vybrať šablonu

Pri výbere farby pre obsahové prvky si viete vybrať len paletu šiestich farieb. Túto paletu si môžete prispôsobiť z prednastavených možností alebo si vytvoriť vlastnú kombináciu. Pre obsahové prvky potom zvolíte dizajn podľa tejto kombinácie. Farbu písma môžete vybrať ľubovoľne. Avšak, pri fontoch ste obmedzení. Pre celý web si vyberáte iba jednu sadu štýlu písma. Ponuka nezahŕňa ozdobné alebo extravagantné fonty, okrem jednej výnimky. Napriek tomu prednastavené kombinácie fontov sú navrhnuté tak, aby ladili a zlepšovali dizajn vášho webu, či už pre podnikanie, alebo osobný blog.

Ak vám ponúkané prednastavené možnosti nestačia a ovládate základy kódovania webu, máte možnosť využiť HTML blok s podporou CSS. Webglobe umožňuje aj vloženie vlastného kódu pre celú stránku. Toto je ideálne, ak chcete pridať skripty alebo produkty tretích strán. Takto vás dizajnové obmedzenia editora neobmedzujú, vrátane šablón fontov a farebných paliet. Táto flexibilita je výhodou pre pokročilú personalizáciu webu.

Webglobe vloženie vlastného kódu

V nastavení designu môžete upraviť favicon, teda logo zobrazujúce sa v záložkách prehliadačov s vašou stránkou. Tiež je možné pridať banner na súhlas s cookies. Voľbu loga a hlavičky môžete na web ľubovoľne vkladať v rôznych variantách.

Všetky šablóny sú dnes už plne responzívne a dokážu správne zobraziť obsah tak na počítači, ako aj na mobile.

Používateľské prostredie a ovládanie – 10/10

Ovládanie je riešené pomocou intuitívneho a prehľadného prostredia. Všetko zvládnete používať ihneď aj bez návodu a bez skúsenosti s webeditormi. Pri úprave webu používate editáciu WYSIWYG (What You See Is What You Get). To znamená, že pracujete len s grafickými prvkami a nepotrebujete znalosť žiadneho programovacieho jazyka (hoci, ako už bolo spomenuté, je možné si stránky upravovať aj vkladaním kódov).

Webglobe editor ako funguje

Po kliknutí na jednotlivú stránku, obsahový prvok aj jeho konkrétnu časť prejdete do podrobného nastavenia. Nové prvky je možné pomocou symbolu „+“ zaradiť na akékoľvek miesto na stránkach. Existuje aj možnosť ich posunúť vyššie alebo nižšie, duplikovať alebo zmazať. Veľkosť obrázkov či napríklad blokov textu zmeníte pomocou drag&drop – kurzorom chytíte a posuniete.

So zarovnaním a určením rovnakej veľkosti ako majú susedné objekty, vám pomôžu múdre odrážky. Pre každý z pridaných prvkov môžete použiť aj dva, tri alebo štyri stĺpce. Na rozdiel od mnohých webových editorov, má Webglobe priamo v administrácii čiastočne upraviteľné aj náhľady fotografií – od veľkosti náhľadového obrázku, až po jeho prevedenie na čierno-bielu variantu.

Webglobe je česká spoločnosť, ponúka administratívu hlavne v slovenčine, občas sa však môžete stretnúť aj s českými výrazmi. Podporovaná je aj angličtina, čo ocenia najmä medzinárodní používatelia. Vytvorenie menších webových stránok môže byť hotové už za niekoľko hodín, v závislosti od vašich požiadaviek a predchádzajúcich skúseností.

Funkcie a obsahové prvky – 8/10

V rámci prvkov, z ktorých môžete skladať webové stránky, je k dispozícii široká paleta možností. Ako už bolo spomenuté, dostupné sú v oboch verziách – platenej i bezplatnej.

Kľúčové vlastnosti Parametre
Cena platenej tarify za mesiac 9,90 €
Počet platených taríf 1 (+ 1 zdarma)
Vyskúšanie zdarma
Možnosť prevádzky zdarma  (okrem platenej domény)
Slovenské administrácia
Slovenčina používateľskej podpory
Zálohovanie webu 100 MB – 3 GB
Zálohování webu
Tvorba e-shopu ×
Drag & Drop ovládanie
WYSIWYG (What You See Is What You Get)
Responzivita
Vlastný HTML / CSS
Počet šablón 80 (plne editovatelné)

Základné prvky webu

Webglobe ponúka obsahové prvky navrhnuté pre efektívnu tvorbu webu. Vďaka širokému výberu šablón sa nemusíte trápiť s návrhom jednotlivých blokov. Stačí, ak vyberiete, vložíte, doplníte vlastný text a obrázky – a vaša stránka je hotová. V ponuke sa nachádzajú rôzne sekcie, ako napríklad noviny, cenník, služby, „o nás“, výzva na akciu, často kladené otázky, prehľad tímu, kontakt, novinky, a to všetko vrátane hlavičky alebo päty. K dispozícii je aj galéria fotografií, videí a hudby, a tiež kalendár.

Prvky Webu Webglobe

Pri vkladaní prvkov máte na výber z niekoľkých prednastavených štýlov, ktoré je možné kedykoľvek spätne upraviť. Tieto vzory poskytujú inšpiráciu pre rýchlejšiu tvorbu webu. Máte možnosť vytvoriť si obsah a jeho rozloženie od základu, vďaka funkcii vlastného obsahového prvku. V prednastavených aj vlastných prvkoch môžete kombinovať text, obrázky, štítky, tlačidlá a ďalšie elementy v rôznych štýloch alebo usporiadaní na stránke.

Pokročilejšie možnosti

Všetky nastavenia, ktoré vykonáte na začiatku inštalácie, je možné spätne kedykoľvek zmeniť, či už ide o názov vašich stránok alebo šablónu. Ak by ste chceli začať úplne nanovo, môžete vykonať kompletný reštart. Webglobe webeditor podporuje tiež jazykové mutácie a uzamknutie jednotlivých stránok vašej prezentácie.

Zaujímavou rýchlou funkciou je personalizácia odkazov. Okrem odkazu na konkrétnu stránku môžete prejsť aj na vybraný blok, poslať e-mail, telefonovať alebo stiahnuť súbor. Za zmienku stojí aj bohatá galéria ikon a symbolov.

Webový editor okrem vlastných služieb podporuje aj niektoré funkcie tretích strán. Integrovať môžete napríklad Google Analytics, vyhľadávanie Google alebo Cookiebot od Usercentrics.

E-shop

Webglobe editačné prostredie poskytuje prvky pre e-shopy, ako sú šablóny produktov s tlačidlom „kúpiť teraz“, ktoré však slúžia len na prezentáciu. Funkčné nakupovanie, správu produktov či objednávok Webglobe webeditor neponúka. Hodnotíme ho teda ako nevhodný pre e-shopy, hoci je možné niektoré funkcie doplniť kódmi a službami tretej strany.

Marketing a propagácia – 8,5/10

Keďže dobre vyzerajúci a obsahom naplnený web sám o sebe nestačí, poskytuje Webglobe nástroje na lepšie zviditeľnenie vášho webu. Každá stránka môže mať svoje SEO nastavenia: názov, meta popis a kľúčové slová. Môžete pridať aj alternatívne nadpisy k obrázkom. To pomáha zobraziť váš web vo výsledkoch vyhľadávačov.

Webeditor Webglobe poskytuje nástroje na analýzu návštevnosti vašej webovej stránky, aby ste mohli monitorovať nárast počtu návštevníkov a vyhodnocovať efektívnosť vašich propagačných stratégií. Tieto analytické nástroje vám umožnia sledovať vývoj návštevnosti a poskytnú vám dôležité informácie na vyhodnocovanie úspechu rôznych marketingových kampaní a propagácie vašej stránky.

Vďaka prednastavenej možnosti prepojenia vašich stránok so sociálnymi sieťami môžete odkázať návštevníkov webu aj na váš Facebook, Instagram, X alebo LinkedIn či iné sociálne siete.

Používateľská podpora – 10/10

Používateľské prostredie je jednoduché a intuitívne. Ak by ste sa však náhodou nevedeli pohnúť ďalej, na webových stránkach Webglobe nájdete podrobné vysvetlenie, ako používať editor, ako aj informácie o fungovaní všetkých aspektov webových stránok od domény až po propagáciu

Samozrejme sa môžete obrátiť aj na živú podporu. Tá funguje na telefónnom čísle 02 581 010 62  alebo na e-maile [email protected]. Telefón je dostupný pondelok až piatok: 7:00 až 22:00 / víkendy: 8:00 až 18:00. Využiť môžete aj kontaktný formulár na webe alebo on-line chat pre rýchlu otázku.

Záverečné hodnotenie – Webglobe webeditor

9.1

Perfektný

Webeditor Webglobe má veľmi jednoduché a intuitívne používanie. Tvorba stránok je rýchla vďaka prednastaveným šablónam, ktoré stačí len vyplniť. Pokiaľ by ste si ale chceli s webom vyhrať, oceníte skvelú prispôsobiteľnosť. Webglobe editor sa príliš nehodí na prevádzkovanie e-shopu. Free verzia, rovnako ako tá platená, vyžaduje aj nákup domény, na to treba pamätať. Samotná prevádzka zadarmo má prítomnú reklamu a obmedzenú veľkosť i počet stránok, nie však funkcie. Pri platenom programe vás poteší dobrá cena. V našej recenzii tiež chválime, že si môžete tvorbu webu vyskúšať nezávazne zadarmo a v prípade problémov vám poradí dobre fungujúca používateľská podpora.

Dôležité parametre
9.5
Cena a cenové programy
8.5
Dizajn a prispôsobenie
9
Používateľské prostredie a ovládanie
10
Funkcie a obsahové prvky
8
Marketing a sebapropagácia
8.5
Používateľská podpora
10
Klady
 • Intuitívne používateľské prostredie
 • Detailná nastaviteľnosť designu
 • Veľké množstvo prednastavených prvkov
 • Možno vyskúšať zadarmo
 • Dobrá podpora a info na webe
Zápory
 • Nie je možné prevádzkovať úplne zadarmo
 • Nepodporuje systém e-shopu
 • Nemá balíček s viac ako 3 GB

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.6 (11 hlasov)

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár