Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Webglobe WordPress Hosting – recenzie a skúsenosti

WEBGLOBE logo

Dnes sa v recenzii zameriame na ponuku Webglobe. Ide o balíček, ktorý zahŕňa webhosting – priestor na internete pre váš web. Súčasťou je aj WordPress redakčný systém známy ako CMS (z anglického Content Management System). Tento systém umožňuje ľahkú editáciu a správu obsahu vašich stránok. Pozrieme sa na to, ako funguje Webglobe WordPress Hosting a či je vhodný pre vaše potreby.

Varianty webhostingu webglobe 

Webglobe ponúka rôzne cenové balíčky a dva typy hostingu: klasický webhosting a WordPress webhosting. Klasický hosting Webglobe sme recenzovali skôr. Teraz sa pozrieme na Webglobe WordPress hosting. Najprv si však vysvetlíme hlavné rozdiely medzi týmito typmi hostingu, aby ste si mohli ľahšie vybrať ten, ktorý bude najlepšie vyhovovať vašim potrebám. 

Zameranie na WordPress Webglobe Hosting

Klasický webhosting od Webglobe podporuje redakčné systémy WordPress, Joomla alebo Prestashop. Ich inštalácia je jednoduchá a všetky tri systémy pobežia s týmto webhostingom spoľahlivo. 

V obľúbenosti editačných prostredí jednoznačne vedie WordPress, ktorý je vôbec najpoužívanejším systémom na správu internetových stránok. Beží na ňom 43% webov, od malých blogov až po najväčšie spravodajské online servery.

Keďže je taký obľúbený, programátori a webdesignéri preň vyvíjajú množstvo pluginov a grafických šablón. Tieto nástroje umožňujú prispôsobiť si stránky podľa vlastných potrieb. Navyše, WordPress vyniká jednoduchou obsluhouPreto Webglobe ponúka okrem základného typu aj hosting, ktorý sa na WordPress špecializuje. 

A prečo chcieť Webglobe WordPress Hosting, keď aj klasický Webglobe webhosting dokáže s týmto redakčným systémom dobre spolupracovať? Špecializácia spočíva hneď v niekoľkých rôznych veciach: 

 • Predinštalovaný WordPress (bez nutnosti vlastného nastavovania) 
 • Predinštalované najdôležitejšie pluginy 
 • Tutoriály pre WordPress vo forme video kurzov a e-bookov 
 • Až 12-krát rýchlejšie načítanie stránok 

Z prvých troch bodov je zrejmé, že Webglobe WordPress Hosting je ideálny predovšetkým pre začiatočníkov, ktorí si chcú vytvoriť profesionálne stránky, v tvorbe webu sa však ešte len snažia zorientovať. Oceniť môžu nielen výber redakčného systému, ale aj jednoduché sprevádzkovanie vďaka predinštalovanému systému a návodu na jeho obsluhu.

Prednastavený set dôležitých pluginov je ďalšou veľkou výhodou, ktorá uľahčí začiatky. Skúsení používatelia s vlastnými doplnkami a znalosťami o WordPress zrejme tieto funkcie nevyužijú. Pre nich nemusí byť medzi klasickým a “wordpressovým” hostingom Webglobe zásadný rozdiel. Parametre a funkcie WordPress hostingu sú podobné ako u nešpecializovaných hostingu. 

Webglobe WordPress šablóny

Cenové balíčky 

Webglobe ponúka celkom tri cenové balíčky rôznej pokročilosti. Sú vhodné tak pre základnú webovú prezentáciu ako aj pre náročné projekty. V prípade potreby je možné upgradovať svoju pôvodnú voľbu a rozšíriť si možnosti.

Webglobe cenové balíčky

* Uvedené ceny sú mesačné a bez DPH. Akcia sa vzťahuje na nákup nových služieb, pri objednávke na min. 1 rok. 

V tabuľke sme pre vás pripravili základný prehľad parametrov ponuky:

Parametre tarifu WordPress Štart WordPress Plus WordPress Ultra
Počet domén 1 doména 3 domény 5 domén
Priestor 5 GB pre WordPress a e‑maily 100 GB pre WordPress a e‑maily neobmedzený priestor
E-mailové schránky 5 e-mailových schránek neobmedzený počet neobmedzený počet
Databáza 1 databáza 10 databáz neobmedzený počet

Ak by sme porovnali ponuku klasického webhostingu od Webglobe a webhostingu so zameraním na WordPress, cenovo nám vyjde druhá možnosť o 0,6 € až 1,5 € za mesiac drahšia. 

Za používanie WordPressu sa neplatí. Avšak na svoje fungovanie na internete potrebuje hosting. Webglobe WordPress Hosting je drahší než klasický webhosting tejto spoločnosti, nie kvôli prítomnosti WordPressu, ale kvôli špeciálnemu prispôsobeniu a podpore pre začiatočníkov. Podľa nášho hodnotenia je cenový rozdiel medzi balíčkami minimálny, najmä pri drahších balíčkoch. Investícia 1,5 € mesačne do špecializovaného hostingu namiesto vlastného štúdia WordPressu sa vyplatí

Webglobe WordPress Hosting neumožňuje bezplatné skúšobné obdobie, takže si ho nemôžete nezáväzne otestovať. Ak by vám napriek tomu poskytnuté služby nesedeli a rozhodli by ste sa pre inú alternatívu, Webglobe vám ponúka možnosť vrátenia peňazí do 60 dní od nákupu bez akýchkoľvek otázok. 

Webglobe WordPress Hosting parametre – 9/10 

Webglobe WordPress Hosting ponúka rôzne balíčky, od základných až po neobmedzené služby, čo ho robí vhodným pre rôzne typy webových projektov – od osobných stránok, cez firemné prezentácie, až po e-shopy. Je dôležité podotknúť, že pre nové webstránky bude často postačujúci aj základný balíček s 5 GB priestoru, ktorý pre bežné použitie určite nie je nedostatočný. Oproti iným hostingom teda Webglobe neponúka len limitované alebo skúšobné riešenia. 

Všetky balíčky Webglobe WordPress Hosting poskytujú rovnako kvalitné služby bez ohľadu na veľkosť alebo počet domén. Rozdiel je len v možnosti obnovy dát jedným kliknutím, ktorá chýba v najlacnejšom balíčku. Túto funkciu nájdete iba v dvoch drahších variantoch. Zálohy sú v najlacnejšom balíčku WordPress Start voliteľné. 

Každý WordPress webhosting ponúka: 

 • predinštalovaný WordPress 
 • najdôležitejšie pluginy 
 • exkluzívne videá a e-booky 
 • automatické aktualizácie 
 • automatické malware scany 
 • 24/7 ochranu proti kyberútokom 
 • SSL certifikát 

Okrem multihostingu pre viac domén (podľa zvoleného balíčka) môžete počítať aj s neobmedzeným počtom subdomén. O výkon sa starajú rýchle NVMe SSD disky so samostatnou konfiguráciou PHP pri každej doméne. 

Podrobnejšie skúmanie wordpressových služieb odhalí, aké užitočné pluginy sú súčasťou balíčka. Na editáciu obsahu slúži štandardne editor Gutenberg alebo môžete využiť Elementor. Neverejný plugin Webglobe Welcome zjednodušuje prácu s WordPressom pre začiatočníkov. K dispozícii sú aj pluginy pre analýzu návštevnosti (napr. Google Analytics), zvýšenie bezpečnosti (Wordfence) a zlepšenie rýchlosti načítania webu (LiteSpeed Cache).

Prečo Webglobe WordPress

Dostupnosť – 9/10 

Dostupnosť a spoľahlivosť hostingu je kľúčovým parametrom. Hosting od Webglobe WordPress celkovo funguje veľmi stabilne. Nemusíte sa obávať výpadkov či problémov s načítaním, vďaka niekoľkonásobnému isteniu serverov a využívaniu virtualizačnej technológie Proxmox. 

Služba sa môže pochváliť vysokou dostupnosťou 99,98%. Aj keď niektoré hostingové služby ponúkajú dostupnosť až 99,99%, hodnota 99,98% predstavuje stále nadpriemerný štandard. V praxi to znamená, že možný výpadok nepresiahne 1,752 hodiny za celý rok. 

WebGlobe Webhosting a bezpečnosť

Zabezpečenie – 9,5/10 

Webglobe kladie veľký dôraz na bezpečnosť svojich hostingových služieb a ochranu dát klientov. Hostingová infraštruktúra zahŕňa datacentrá DC7, TTC Teleport a THP2 v Prahe, ako aj Sitel, Slovak Telecom a SWAN v Bratislave. Tieto zariadenia spĺňajú prísne bezpečnostné normy, zabezpečujúc vysokú úroveň ochrany, spoľahlivé napájanie a efektívne chladenie. 

Webglobe zaručuje bezpečný prenos dát vďaka šifrovanému FTP (SFTP / SCP / SSHFS; cez port 222), ktoré chráni vaše prihlasovacie údaje pred neoprávneným čítaním. V prípade potreby bezproblémového pripojenia cez firewall alebo proxy server môžete využiť pasívny režim. Súčasťou všetkých typov hostingových služieb Webglobe je tiež SSL certifikát pre overený a bezpečný prenos dát. 

Webglobe WordPress Hosting sa môže pochváliť funkciou Malware Scan od BitNinja Security, ktorá prebieha raz týždenne, ako aj firewallom a DDoS ochranou. Ku každej doméne je automaticky inštalovaný aj DNSSEC (Domain Name System Security Extensions), čo zaručuje užívateľom, že informácie DNS (protokol systému doménových mien) sú správne poskytnuté, kompletné a že ich integrita nebola nijako narušená počas prenosu. 

Za účelom ochrany pred neoprávneným prístupom, ako je napríklad nezamknutý počítač alebo uniknuté heslo, Webglobe zavádza dvojúrovňovú autentifikáciu a možnosť šifrovania adresárov. Všetky weby a e-maily sú dennodenne automaticky zálohované. U pokročilých balíčkov možno zálohy obnoviť jednoduchým kliknutím, zatiaľ čo pri základnom balíčku si užívatelia môžu zálohovanie prispôsobiť podľa potreby. 

Administrácia – 8,5/10 

Webglobe, ako slovenská spoločnosť, ponúka užívateľské prostredie plne v slovenčine, ktoré je zároveň jednoduché a intuitívne. Napriek širokej škále nastavení je administrácia veľmi jednoduchá a prehľadná. V našom teste sme nezaznamenali žiadne problémy s jeho fungovaním. Občasné krátke pársekundové čakanie na načítanie ponuky je pri spúšťaní nového projektu očakávané, no malé oneskorenia sme zaznamenali aj pri jednoduchších operáciách, ako je napríklad prechod do správy domény. 

Prihlásiť sa môžete pomocou hesla alebo cez MojeID. Po prihlásení v administračnom prostredí ihneď uvidíte prehľad svojich financií – zahrňuje faktúry, kredity a provízie. Predovšetkým sa však zameriava na správu vašich projektov. Záložky s doménami, webeditormi a celkovými službami tvoria veľkú časť stránok. Na prvý pohľad vidíte, kedy vám konkrétny produkt expiruje, a priamo z úvodnej stránky si môžete predĺžiť registráciu domény. Toto je obzvlášť praktické, ak spravujete viacero webov, pretože zabezpečuje lepšiu prehľadnosť. 

Moje služby webglobe

K menu s DNS záznamami a detailmi vybranej domény sa dostanete cez tlačidlo nastavenia (symbolizované tromi zvislými bodkami) pri vašej registrovanej doméne. Medzi dostupnými možnosťami nájdete nastavenie DNS, presmerovanie domény, poistku domény, automatické zaslanie upomienky na platbu pred koncom platobného obdobia, ako aj možnosť zrušiť služby alebo zmeniť fakturačné údaje. 

Administrácia - webhosting webglobe WordPress

Správa hostingu, e-mailov alebo SSL certifikátu je rovnako jednoduchá ako správa domény, všetko z jedného administračného prostredia. Stačí vybrať príslušnú položku v ľavom menu. V sekcii webhostingu nájdete, okrem možností spoločných s doménou, aj voľbu zasielania upozornení pri prekročení limitov FTP kvóty, databázovej kvóty alebo e-mailového limitu. Pre zjednodušenie práce sú k dispozícii poznámky, kam si môžete ukladať dôležité informácie. 

Len ešte raz pripomíname, že pri Webglobe WordPress Hostingu na rozdiel od klasického hostingu nemusíte nič sami nastavovať. Web beží na tomto redakčnom systéme ihneď. 

Podpora – 10/10 

Webglobe WordPress Hosting si zaslúži pochvalu za poskytovanie podrobných informácií nielen o svojich službách, ale aj o webhostingu a doménach vo všeobecnosti. Ak sa stretnete s akýmikoľvek otázkami, pravdepodobne nájdete odpovede v sekcii „Poradňa“, ktorá je zrozumiteľná aj pre technických nováčikov. Nechýba ani blog, ktorý ponúka inšpiráciu pre tvorbu vašich vlastných webových stránok. 

Webhosting webglobe WordPress

Po prihlásení do svojho účtu nájdete v administrácii Webglobe možnosti pre kontakt, vrátane kontaktného formulára. Všetky kontaktné informácie sú tiež dostupné na webovej stránke webglobe.sk. 

Webglobe môžete kontaktovať na telefónnom čísle +421 2 581 010 62, e-mailom [email protected] alebo cez kontaktný formulár webu. Telefón je dostupný pondelok až piatok: 7:00 až 22:00 / víkendy: 8:00 až 18:00. Na správu vám Webglobe odpovie do 24 hodín. Pre rýchlu reakciu môžete vyskúšať aj on-line chat, kde sa vám bude venovať odborník a odpovie vám na vaše otázky. 

Záverečné hodnotenie – Webglobe WordPress Hosting

9.2

Perfektný

Webglobe hosting špecializovaný na WordPress je ešte jednoduchší ako klasický Webglobe hosting a je vyladený na spoluprácu s týmto populárnym redakčným systémom. To ocenia najmä menej skúsení používatelia, ktorí chcú mať správe nastavené stránky ihneď po spustení. Nováčikom sa tiež bude páčiť návod na obsluhu aj predinštalované wordpressové doplnky. Administrácia je jednoduchá a zvládne ju každý. Vybrať si môžete z niekoľkých cenových balíčkov, ktoré sa odlišujú ponúkaným priestorom, nie kvalitou služieb.

Parametre
9
Dostupnosť
9
Zabezpečenie
9.5
Administrácia
8.5
Podpora
10
Klady
 • Jednoduché ovládanie a žiadne zložité nastavovanie
 • Návod na WordPress na hosting
 • Výber z viacerých balíčkov pre malé i veľké projekty
 • Bezpečnosť
 • 60-dňová garancia vrátenia peňazí
 • Dobrá zákaznícka podpora
Zápory
 • Občas trošku dlhšie načítanie administrácie

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.7 (10 hlasov)

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár