Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie

Recenzia antivírusu Norton 360 Deluxe

10. 8. 2020 Aktualizované

Recenze Norton 360 Deluxe

Antivírusové programy Norton pochádzajú od americkej spoločnosti NortonLifeLock, ktorá sa zaoberá vývojom počítačového softwaru. Táto firma sa objavila na trhu už v roku 1982 a odvtedy sa vývojárom podarilo svoje antivírusy rozšíriť po celom svete.

Medzi najlepšie antivírusy sme zaradili balíček Norton 360 Deluxe, ktorý dokáže ochrániť počítač a elektroniku. V rámci  podrobnej recenzie vás zoznámime s jeho základmi a skúsenosťami z testovania.

Náš tip

Odporúčame navštíviť článok o aktuálne najlepších antivírusoch, ktorý obsahuje aj tipy, ako si vybrať správny bezpečnostný program pre vaše elektronické zariadenia.

Norton 360 Deluxe

Antivírus Norton 360 Deluxe je skvelou voľbou pre bežných internetových užívateľov, ktorí sú pravidelne vystavovaný možnými internetovými hrozbami. Balíček, ktorý sme testovali si môžete zaobstarať už od 1 199 Kč (približne 45 €), pričom ročná licencia poslúži až pre 5 počítačov ( s operačným systémom Windows alebo Mac),smartfónov alebo tabletov. Samozrejme je možné kúpiť aj lacnejšiu alebo drahšiu licenciu, v závislosti na vašich konkrétnych potrebách.

Spoločnosť naviac sľubuje, že pokiaľ ich program nedokáže účinne odstrániť všetky vírusy, tak vám vráti peniaze. To je skvelý prístup, ktorý si ceníme, a ktorý dokazuje, že vývojári si za svojim produktom stoja.

Náš tip

Populárny eshop Alza.sk ponúka tento antivírusový program v prvej aj druhej verzii za výhodnejšiu cenu.

Menším negatívom je, že zvýhodnená cena sa vzťahuje len na prvý rok (respektíve 2, záleží čo si zvolíte), potom musíte zaplatiť plnú čiastku 2 399 Kč ročne (približne 91,50 €).

Na stránke je oficiálna podpora v českom jazyku, kde nájdete odpovede na problémy s inštaláciou a používaním tohto antivírusu. Aj keď na stránke nenájdete online podporu, namiesto toho si môžete vyplniť kontaktný formulár s vašim dotazom a prianím.

Inštalácia a prostredie – 9,5/10

Nainštalovať Norton 360 Deluxe je jednoduché. Zatiaľ, čo predošlé verzie si vyžadovali vyplnenie veľkého množstva informácii, aktuálnej verzii stačí e-mailová adresa a heslo. Po vyplnení týchto údajov si antivírus pohodlne stiahnete. Inštalačný súbor zaberie približne 5 MB na disku.

 

Po prvotných krokoch sa na obrazovke objaví menu s kolónkami. Text nie je dostupný v slovenskom jazyku. Avšak je v češtine, čo by nemalo robiť problém skoro žiadnemu slovenskému občanovi. Páči sa mi možnosť inštalovať antivírus priamo do počítača alebo do iného zariadenia. Takže do svojho telefónu si môžete ochranu nainštalovať ihneď. Výborne!

Funkcie a možnosti – 9/10

Po prvom spustení Norton 360 Deluxe sa objaví ponuka s niekoľkými úlohami. Máte možnosť skontrolovať stav zabezpečenia vášho zariadenia, spustiť ochranu cez VPN, zálohovanie do cloudu, nastaviť správcu hesiel alebo rodičovskú kontrolu.

Norton deluxe 360 funkcie a možnosti

Úplne najlepšie je, že na väčšinu úkonov stačí iba jeden klik. Jedným kliknutím si preveríte stav počítača, telefónu či tabletu, jediným kliknutím sa v rámci služby VPN pripojíte do oblasti Holandska, Nemecka alebo inej lokality.

Pre spustenie Norton Password Manageru alebo zálohovania je potrebné niečo krátko vyplniť, avšak všetko pomerne rýchlo zvládne aj začiatočník. Počas testovania antivírus reagoval vždy rýchlo, Ani raz program nespadol alebo sa neobjavili technické problémy.

Ochrana počítača – 10/10

Počas opakovaných hĺbkových testov nám antivírus Norton ohlásil niekoľko problémov. Vírusy boli našťastie ihneď odstránené a nasledujúci test už prebehol bez problémov. Takže Norton 360 Deluxe funguje, tak ako má. Po reštarte počítač pracoval úplne v poriadku, nedošlo k vymazaniu dát alebo nefunkčnosti nejakých aplikácii.

Medzi funkciami nájdete taktiež nastavenie výkonu daného zariadenia a správa spustenia aplikácii po štarte systému. Je možné tiež vymazať dočasné súbory v prehliadači, optimalizovať disk, spravovať prístup k webovej kamere, bránu firewall a veľa ďalších operácii.

Ak vám ani jedna z vyššie uvedených úloh nič nehovorí, nerobte si starosti. Po nainštalovaní si antivírus Norton 360 Deluxe všetko zapne tak, aby bolo vaše zariadenie maximálne chránené. Najdôležitejšia ochrana je v podstate aktivovaná automaticky, takže sa nemusíte o nič starať. To je veľká výhoda, ktorú ocenia hlavne začiatočníci alebo starší ľudia, ktorí niektorým pojmom až tak nerozumejú.

Pozreli sme aj na názory zahraničných kolegov. Web Tomsguide dal tomuto antivírusu hodnotenie 4,5/5. Aj pri testovaní na PCmag dopadol veľmi dobre.

Hardwarová náročnosť a skúsenosti – 10/10

Po stiahnutí antivírusového programu Norton 360 Deluxe vám zaberie 586 MB na disku. Niektoré konkurenčné antivírusy zaberajú aj dvakrát toľko kapacity. Preto sme z tejto stránky spokojný. Po spustení testu som nezaregistroval žiadne sekania, nestabilitu systému alebo iné problémy. Doba hĺbkovej kontroly sa pohybovala okolo 15 – 20 minút.

Recenze Norton 360 Deluxe

Norton 360 Deluxe preto hodnotím veľmi pozitívne. Nie je sa načo sťažovať. Inštalácia prebehla rýchlo, antivírus na disku nezaberie veľa miesta a kontrola nespôsobila chodu počítača problémy. Je potrebné podotknúť, že závisí aj to aký máte počítač. Osobne pracujem na hernej pc zostave.

Taktiež mám aj pozitívne skúsenosti s mobilnou antivírusovou ochranou. Stačí poslať e-mail, stiahnuť si aplikáciu pre Android alebo pre iOs do mobilu a program jednoducho nainštalovať.

HW požiadavky na počítač:

 • Procesor: V systémoch Windows 10/8/7: 1 GHz
 • Windows 10: 2 GB (minimálne 512 MB pamäť RAM – potrebné pre nástroj Recovery Tool)
 • Windows 8/7: 1 GB (32 bitov) alebo 2 GB (64 bitov) (minimálne 512 MB pamäť RAM – potrebné pre nástroj Recovery Tool)
 • 300 MB voľné miesto na pevnom disku

Podporované prehliadače:

 • Microsoft Internet Explorer 8.0 alebo novšiu verziu
 • Microsoft Edge
 • Mozilla Firefox
 • Google Chrome

HW požiadavky na mobil:

 • Android 4.1 alebo novšia verzia
 • iPhone alebo iPad, v ktorých je spustená aktuálna verzia iOs (prípadne predchádzajúce dve)
 • 15 MB voľné miesto
Náš tip

Prečítajte si porovnanie najlepších antivírusových programov.

Záverečné hodnotenie

9.6

Perfektný

Norton 360 Deluxe je najlepší antivírus z celého testu. Inštalácia je jednoduchá, ponúka ochranu pred vírusmi, malware, ochráni vaše heslá a poskytuje zabezpečenie cez VPN. Odporúčame začiatočníkom aj náročnejším používateľom. Navyše je pre päť zariadení za jednu cenu.

Inštalácia a prostredie
9.5
Funkcie a možnosti
9
Ochrana počítača
10
Hardwarová náročnosť a skúsenosti
10
Klady
 • Rýchla a ľahká inštalácia
 • Slušná porcia funkcii
 • Nenáročný na HW
 • VPN bez obmedzenia
 • Kvalitný a sebestačný firewall
 • Podporuje Windows, Android, MacOS a iOS
 • Licencia pre päť zariadení
Zápory
 • Bez online chatu
 • Vyššia cena
 • Iba CZ verzia

Najpredávanejšie antivírusy na Heureka

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (1 hlas)

Autor

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád nové technológie, históriu, internet a zaujímavé knihy. Predtým pôsobil ako redaktor Prima ZOOM, šiestym rokom sa naplno venuje Testádu a postupne preniká do tajov SEO. Obdivuje Elona Muska, rád si zacvičí a občas prebehne. Po večeroch začal písať knihu o Osvienčime, učí sa programovací jazyk Python.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár