Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie virtuálne privátne siete VPN 2022

Dátum 1.2.2021 Tomáš Hajduk Tomáš Hajduk

Pomocou virtuálnej privátnej siete (VPN) je možné vytvoriť bezpečné spojenie medzi koncovým zariadením a vzdialeným serverom na základe zmeny IP adresy. Mnoho ľudí má pocit, že pri surfovaní na internete je ich totožnosť anonymná. To je však veľmi ďaleko od pravdy a naše internetové počiny zanechávajú za sebou stopy.

Bezpečnejším a anonymnejším riešením je prehliadanie internetu pomocou VPN. Okrem toho ponúkajú VPNky aj možnosť prehliadania v danej krajine nedostupného obsahu. Víťazom nášho testu sa stal CyberGhost VPN.

Víťaz testu

Špičková ochrana a nekompromisná anonymita za dobrú cenu.

Skvelá alternatíva

Využíva špeciálne šifrovanie a má mnoho dostupných serverov za výhodnú cenu.

Výborná, no drahšia

Táto kvalitná VPN je bezpečná a anonymná, no aj finančne náročnejšia.

3 najlepšie virtuálne privátne siete (VPN) súčasnosti

CyberGhost VPN NordVPN ExpressVPN
Test CyberGhost VPN Recenzia NordVPN Test ExpressVPN
Naše hodnotenie 10
recenzia
9,8
recenzia
9,2
recenzia
Cena / mesiac od 2,25 € od 6,99 € od 8,32 €
Počet zariadení 7 6 3
Počet krajín 90 62 94+
Počet serverov 7 000 5 800 148+
Anonymná registrácia
Platba kryptomenami
L2TP
PPTP
SSL
TLS
Open VPN
Kompatibilita so všetkými systémami
Online podpora
Zistiť viac Zistiť viac Zistiť viac

Recenzia: CyberGhost VPN

cyberghost-vpn-malinke-logo

Klady
 • Výhodné cenové akcie
 • Až pre 7 zariadení
 • Kompatibilná so všetkými platformami
 • Vysoká miera anonymity
 • Špičkové šifrovanie pre všetky protokoly
 • Slušná optimalizácia
Zápory
 • Nedá sa nič vytknúť

CyberGhost VPN patrí medzi popredné služby poskytujúce precíznu a bezpečnú ochranu formou intuitívneho užívateľského prostredia a skvelej optimalizácie. Po jednoduchej inštalácii si môžete vybrať z 7 000 VPN serverov v 90 krajinách sveta. Tieto skvelé služby môžete použiť až na 7 zariadeniach, čím ušetríte zbytočné výdavky.

Vysoká miera anonymity je zaistená už počas registrácie, pri ktorej stačí len e-mailová adresa. Platiť sa dá buď bežnými prostriedkami alebo Bitcoinom. CyberGhost VPN patrí nielen k výborným službám svojho druhu, ale rovnako tiež k tým cenovo dostupnejším. Tento software odporúčame začiatočníkom i pokročilým užívateľom.

Špeciálne pre čitateľov Testado.sk pripravila spoločnosť CyberGhost unikátnu zľavu. Iba u nás získate službu CyberGhost VPN za iba 2,25 € mesačne, čo je rozhodne najlepšia ponuka na trhu.


* Táto cena platí pri objednaní služby na 18 mesiacov.

Recenzia: NordVPN

nordvpn-malinke-logo

Klady
 • Dobrá cena
 • 4173 VPN serverov
 • Až pre 6 zariadení
 • Príjemné grafické rozhranie
 • Špičkové šifrovanie pre všetky protokoly
 • Podpora Bitcoinu, Ripple a Etherum
Zápory
 • Pripojenie k serverom trvá chvíľku dlhšie

Virtuálna privátna sieť NordVPN si v našom rebríčku vybojovala krásne druhé miesto. Netreba sa tomu čudovať, pretože sa nemá za čo hanbiť. Užívateľa hneď na začiatku poteší anonymná registrácia a možnosť platby kryptomenami. Po jednoduchej inštalácii ponúka program 5080 VPN serverov zo 62 krajín. Služba naviac funguje až na 6 zariadeniach súčasne.

Vysoká miera anonymity je zaistená špičkovým šifrovaním pre najpoužívanejšie protokoly, pričom najmä menej skúsených užívateľov poteší výber serverov pomocou príjemného grafického rozhrania. A keby ste aj napriek tomu neboli náhodou spokojný, garantuje predajca 30 dňovú záruku vrátenia peňazí. Môžete si však byť istý, že akékoľvek problémy sa softwaru NordVPN vyhli oblúkom.

Recenzia: ExpressVPN

expressvpn-malinke-logo

Klady
 • VPN servery v 94 krajinách
 • Aplikácie pre všetky platformy
 • Vysoká miera anonymity
 • Špičkové šifrovanie pre všetky protokoly
 • Skvelá optimalizácia
Zápory
 • Menšie množstvo serverov
 • Len pre 3 zariadenia
 • Vyššia cena

ExpressVPN patrí k hviezdnym stáliciam svojho odboru. Túto virtuálnu privátu sieť si obľúbilo veľké množstvo užívateľov po celom svete, pretože je zárukou kvality a stability. Intuitívne prostredie je vhodné ako pre začiatočníkov, tak i pre technicky zdatných počítačových nadšencov. Inštalácia je jednoduchá a po prvých minútach máte k dispozícii na výber 148 VPN serverov v 94 lokalitách sveta.

Vysoká miera anonymity a vynikajúce šifrovanie všetkými možnými protokolmi sú samozrejme zaistené. K tomu ešte prirátajte skvelú optimalizáciu, rýchlu online podporu a 30 dňovú záruku vrátenia peňazí. Menšou nevýhodou je len možnosť pripojenia 3 zariadení.

Ako vybrať VPN – virtuálnu privátnu sieť

Čo je VPN a na čo je dobrá

Skratka VPN sa dá preložiť ako virtuálna privátna sieť (Virtual Private Network). Ide o vynikajúcu technológiu, ktorá chráni vaše súkromie a dáta. Kvalitná VPN je schopná presmerovať vybranú IP adresu napríklad od Nemecka, Veľkej Británie, či do vzdialených ázijských krajín. To v konečnom dôsledku znamená, ze vás na internete nikto nevypátra. Tento fakt oceníte nielen doma, ale aj v prípade pripojenia do nestráženej verejnej Wi-Fi siete v kaviarňach, či na vlakových staniciach.

VPN sa primárne využíva na zabezpečenie súkromia užívateľa a na využívanie obsahu, ktorý je za normálnych okolností, v danej krajine, cenzurovaný. Uveďme si praktický príklad. Vycestujete do Ázie, v ktorej sa – podľa vašej aktuálnej IP adresy – nedá spustiť napríklad služba Netflix, či program Slovenskej televízie. Ak si ale zapnete VPN a pripojíte sa na Slovenskú republiku, bude sa Vaša IP adresa tváriť, ako by ste boli stále doma. Služba vám tak bude fungovať aj na miestach, na ktorých by to nebolo, za bežných okolností, vôbec možné.

Okrem týchto služieb je v prípade VPN kľúčová aj možnosť anonymného surfovania. Či už pridáte príspevok na nejaké fórum, alebo si prečítate internetový článok, neustále zanechávate na internete digitálne stopy. V prípade, že si zapnete VPN, budete na internete zanechávať iba falošné dáta, prostredníctvom ktorých vás nikto nikdy nevystopuje.

Náš tipNáš tip

Zabezpečenie počítača je dnes už snáď štandardné, máte aj vy na svojom počítači dobrý antivírus?

Aké sú nevýhody VPN

Každá kvalitná služba niečo stojí a ani v tomto prípade to nie je inak. Musíte teda zvážiť, či vám výdaje za vašu bezpečnosť, anonymitu a nové možnosti stoja. Ďalej je nutné si uvedomiť, že používanie VPN je v niektorých krajinách nelegálne.

V takomto prípade sa nejedná iba o vzdialené krajiny, akými sú Spojené arabské emiráty, Čína, či Irak. Použitie VPN je ilegálne napríklad aj v neďalekom Bielorusku. Za využívanie tejto služby hrozí v niektorých krajinách dokonca trest odňatia slobody. Používanie VPN teda v krajinách, kde je zakázané, v žiadnom prípade neodporúčame.

Sú VPN zadarmo kvalitné?

Tieto služby v skutočnosti zadarmo nie sú, pretože sú vám počas ich používania servírované otravné reklamy. Navyše ste sužovaní obmedzenými dátami a pochybnou bezpečnosťou. VPN zadarmo jednoznačne neodporúčame.

Čo je OpenVPN

OpenVPN je relatívne nový a vysoko konfigurovateľný protokol. Verzia ExpressVPN podporuje napríklad porty UDP i TCP. Výhodou je extrémna bezpečnosť a open source. Nevýhodou je skutočnosť, že tento protokol nepodporujú všetky zariadenia.

Čo je L2TP / IPsec

Všetky súčasné VPN a operačné systémy podporujú L2TP / IPsec protokol. Ich používanie je oveľa bezpečnejšie ako v prípade protokolu PPTP. Na druhej strane sú ale pomalšie. V prípade L2TP sa občas stretnete s problémom s firewallmi. To preto, že využíva port UDP 500, ktorý blokuje brány firewallu.

Čo je IKEv2

IKEv2 patrí medzi extrémne bezpečné protokoly, ktoré vytvorila spoločnosť Microsoft a Cisco. Protokol podporuje zariadenia BlackBerry a vyniká stabilitou v prípade straty pripojenia alebo prepínania siete. Vo všeobecnosti sa považuje IKEv2 za bezpečnejší než L2TP / IPsec. Na druhej strane ide o pomalší protokol ako OpenVPN.

Čo je PPTP

PPTP protokol nie je v dnešnej dobe považovaný za bezpečný, pretože bol v roku 2012 prelomený šifrovací protokol MS-CHAPv2. Z tohto dôvodu jeho použitie neodporúčame. Hoci ide o rýchlu službu, ktorú podporujú i staršie zariadenia, vníma sa ako najmenej bezpečná.

Čo je SSTP

SSTP pochádza z dielne Microsoftu a preto má na systémoch s Windows prakticky rovnaké výhody ako OpenVPN. Všeobecne mu však odborníci príliš nedôverujú, pretože sa obávajú jeho nedotiahnutia k dokonalosti a prípadných softwearových trhlín. SSTP je rovnako jeden z najpomalších protokolov.

Automatický protokol

Väčšina VPN programov ponúka svojim užívateľom možnosť automatického protokolu. Pravdou samozrejme je, že táto varianta patrí medzi najrýchlejšie a najpohodlnejšie. Na druhej strane sa vám môže stať, že budete využívať protokol, ktorý nie je pre vaše potreby ideálny.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.9 (383 hlasov)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár
Uživatel
František (29. 11. 2019 15:11)

VPN zadarmo kvalitné niesu? Ja používam Proton VPN a zadarmo, a ešte sa mi nestalo, že by som bol nespokojný. Tak isto používam aj Proton Mail, zhodou okolností tiež zadarmo a som až nadmieru spokojný. Ako s dizajnom, tak (čo je v tomto prípade najdôležitejšie) aj so zabezpečením a úrovňou šifrovania.

Odpovědět

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pridať komentár