Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie WiFi routery značky TP-link – recenzie a porovnanie

8. 9. 2020 Aktualizované

WiFi routery sa nenápadne a pomaličky stali hlavným spôsobom pripojenia našich domácností s internetom. Určite máte jeden aj u vás doma a pripájate naň viacero zariadení. V tomto článku vám chceme priblížiť Wifi routere značky TP link a vysvetliť vám, v čom sú ich silné a slabé stránky.

Najlepší celkovo

Špičkový router s úžasnou rýchlosťou pre najnáročnejších používateľov.

Najlepší pomer cena/kvalita

Výkonný a moderný router s výborným pomerom cena/výkon.

Najlepší lacný

Obľúbený a lacný router, ktorý splní požiadavky väčšiny domácností.

Recenzia: TP-Link TL-MR6400

Wifi router TP-Link TL-MR6400 recenzia Pre náročných

WiFi triedy: 802.11 a/b/g/n/ac/ax | Frekvenčné pásmo: 2,4; 5 GHz | Rýchlosť WiFi: 5 925 MB/s | Rýchlosť LAN: 1 000 Mbit/s | Počet LAN konektorov: 8 | Počet externých antén: 8 | Hmotnosť: 2 000 g | Približná cena: 400 €

Klady
 • Nekompromisná rýchlosť
 • 8 LAN portov
 • Fantastické pokrytie
 • Integrovaný antivírus
 • Užitočná aplikácia
 • Dizajn
Zápory
 • Vysoká cena

Chcete si dopriať neuveriteľnú rýchlosť WiFi a priam úžasné pokrytie? Ak patríte medzi naozaj náročných zákazníkov a chcete pre seba to najlepšie možné pripojenie, môžeme vám odporúčať router TP-Link TL-MR6400.

Tento špičkový router disponuje obrovským výkonom, vďaka čomu dokáže prostredníctvom 8 externých antén vytvoriť dokonalé pokrytie WiFi vo vašej domácnosti alebo kancelárii. Štandard 801.11 ax ponúka šialenú rýchlosť až 5 952 MB/s.

Toto zariadenie navyše skvele vyzerá a určite vzbudí pozornosť. Skvele dokáže spolupracovať s Alexou od Amazonu. V zariadení je integrovaný antivírus, vďaka čomu sa zvyšuje bezpečnosť pred útočníkmi z vonku.

Pochvalu si zaslúži aj skvele spracovaná aplikácia, ktorá umožňuje bezbolestne urobiť počiatočné nastavenia routera. Okrem toho ponúka aj rodičovskú kontrolu a jednoduchý manažment hostiteľských sietí.

Kto chce toto moderné a výkonné zariadenie, bude si musieť priplatiť. Cena je jediným negatívom, ktoré sa nám v súvislosti s týmto produktom podarilo nájsť.

Recenzia: TP-Link Archer C6

Recenzia TP-Link Archer C6 wifi router Zlatý stred

WiFi triedy: 802.11 a/b/g/n/ac | Frekvenčné pásmo: 2,4; 5 GHz | Rýchlosť WiFi: 1 200 Mbit/s | Rýchlosť LAN: 1 000 Mbit/s | Počet LAN konektorov: 4 | Počet externých antén: 4 | Hmotnosť: 830 g | Približná cena: 40 €

Klady
 • Výborný pomer výkon/cena
 • Dostatočná rýchlosť
 • Výborné pokrytie
 • Mobilná aplikácia
Zápory
 • Nič

Jedným za najobľúbenejších a najpredávanejších WiFi routerov značky TP-Link je Archer C6. Ide o zariadenie, ktoré je vydarené v každom slova zmysle.

V prvom rade vyzdvihneme výborný pomer ceny a výkonu. Za naozaj rozumnú sumu ponúka skvelé pokrytie, o ktoré sa stará pätica externých antén. Dostatočne vysoká je aj rýchlosť prenosu dát, ktorá pre LAN pripojenie dosahuje 1 000 Mbit/s a pre WiFi až 1 200 MB/s.

Veľmi sa nám osvedčila aj mobilná aplikácia. Umožňuje totiž rýchlo a pohodlne vykonať počiatočné nastavenia siete a manažovať sieť podľa potrieb.

Kvalitný TP-Link router Archer C6 je stávkou na istotu. Kúpou tohto produktu sa vám do rúk dostane spoľahlivý router, ktorý vás nesklame.

Recenzia: TP-Link TL-WR841N

Wifi router TP-Link TL-WR841N recenzia Lacný základ

WiFi triedy: 802.11 b/g/n | Frekvenčné pásmo: 2,4 GHz | Rýchlosť WiFi: 300 MB/s | Rýchlosť LAN: 100 Mbit/s | Počet LAN konektorov: 4 | Počet externých antén: 2 | Hmotnosť: 700 g | Približná cena: 20 €

Klady
 • Nízka cena
 • Spoľahlivosť
Zápory
 • Horšie pokrytie
 • Nižšia rýchlosť prenosu dát

Jednoduchý router za dobrú cenu, ktorý solídne odvedie svoju prácu. Asi takto by sme mohli charakterizovať TP-Link TL-WR841N.

Ide o základný model, ktorý dokáže pracovať s prenosovou rýchlosťou 300 Mbit/s. Tá je v porovnaní s drahšími zariadeniami nízka. Svoj účel ale splní pre nenáročných používateľov na bežné účely používania. Dve 5 dB antény sú schopné vytvoriť len horšie pokrytie.

TP-Link TL-WR841N je pomalší router do rúk nenáročného zákazníka, ktorý hľadá spoľahlivé zariadenie za nízku cenu.

TP-Link TL-MR6400 TP-Link Archer C6 TP-Link TL-WR841N TP-Link Archer C7 TP-LINK Archer AX10 TP-Link TL-WR940N
Wifi router TP-Link TL-MR6400 recenzia Pre náročných Recenzia TP-Link Archer C6 wifi router Zlatý stred Wifi router TP-Link TL-WR841N recenzia Lacný základ Wifi router TP-Link TL-WA850RE recenzia Wifi router TP-LINK Archer AX10 recenzia Wifi router TP-Link TL-WR940N recenzia
WiFi triedy 802.11 a/b/g/n/ac/ax 802.11 a/b/g/n/ac 802.11 b/g/n 802.11 a/b/g/n/ac 802.11 a/n/ac/ax 802.11 b/g/n
Frekvenčné pásmo 2,4; 5 GHz 2,4; 5 GHz 2,4 GHz 2,4; 5 GHz 2,4; 5 GHz 2,4; 5 GHz
Približná cena 400 € 40 € 20 € 60
75 € 25 €
Rýchlosť WiFi 5 925 MB/s 1 200 MB/s 300 MB/s 1 750 MB/s 1 500 MB/s 450 MB/s
Rýchlosť LAN 1 000 Mbit/s 1 000 Mbit/s 100 Mbit/s 1 000 Mbit/s 1 000 Mbit/s 100 Mbit/s
Počet LAN konektorov 8 4 4 4 4 4
Počet externých antén 8 4 2 3 4 3
Hmotnosť 2 000 g 830 g 700 g 940 g 780 g 720 g
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny
Porovnať
ceny

Pri výbere routera musíte dávať pozor na viacero parametrov. Medzi najdôležitejšie patrí prenosová rýchlosť, frekvencia, pokrytie, zabezpečenie, druh antény, vstupy a výstupy atď.

Ak sa chcete v tejto problematike lepšie orientovať, určite si preštudujte náš článok s názvom Najlepšie Wi-Fi routery.

Dozviete sa v ňom všetko potrebné o najdôležitejších parametroch a charakteristikách týchto zariadení. Ponúkame v ňom aj prehľad recenzií zaujímavých modelov rôznych značiek.

Tp-link logo

O značke TP-link

Na trhu je na výber veľké množstvo routerov od rôznych výrobcov. Prečo by ste mali venovať pozornosť práve značke TP-link?

Spoločnosť s názvom TP-link bola založená v roku 1996. Postupne sa stala jedným z najväčších poskytovateľov sieťových produktov na svete. Zákazníci si firmu obľúbili predovšetkým kvôli poskytovaniu inovatívnych, spoľahlivých a kritikmi oceňovaných riešení.

Firma TP-Link je často hodnotená odborníkmi ako najlepší poskytovateľ WLAN produktov. V súčasnosti je spoločnosť aktívna vo viac ako 120 krajinách sveta, kde predáva svoje produkty. Sieťové zariadenia TP-Link majú doma desiatky miliónov zákazníkov po celom svete.

Na rozdiel od niektorých ďalších firiem sa TP-link sústreďuje nielen na výrobu, ale aj na vývoj svojich produktov. Spoločnosť berie do úvahy svoje produkty vo vzťahu k službám a zákazníkom. Tento holistický prístup je taktiež aplikovaný aj na celkový výskum, vývoj a ďalšie procesy v rámci spoločnosti.

Pre zákazníkov je dôležité, aby značke mohli veriť. TP-link to veľmi dobre vie a snaží sa o vytvorenie vernosti zákazníkov, prostredníctvom kvality a inovatívnosti.

Medzi najčastejšie predávané produkty firmy TP-link patria routery, adaptéry, kamery, switche a veľké množstvo ďalších bezdrôtových aj drôtových zariadení, ktoré nájdu svoje uplatnenie v osobnom aj pracovnom živote.

Značku TP-link možno odporúčať aj z dôvodu, že ide o jedného z troch najvýznamnejších poskytovateľov sieťových technológií na svete. Pre konečného zákazníka to síce nezaváži, no spoľahnúť sa môže na kvalitu a spoľahlivosť zariadení, ktoré firma TP-link vyvíja a predáva.

Prečo si vybrať router TP-link?

Čiastočne sme na túto otázku odpovedali už v predošlom texte. Predsa len, predstavenie firmy môže vyznieť trošku všeobecne a zákazník hľadá konkrétnejšie a „hmatateľnejšie“ odpovede.

Routery TP-link sa predávajú naprieč všetkými cenovými kategóriami. Bez ohľadu na to, či patríte medzi nenáročných zákazníkov, alebo pokročilých používateľov, v ponuke produktov TP-link nájdete, čo hľadáte.

Samotné vlastnosti a schopnosti routerov sa značne líšia v závislosti od ceny. Čo ale majú všetky spoločné je kvalita a spoľahlivosť. Tieto dve parametre znamenajú pri sieťových zariadeniach veľa a firma TP-link to veľmi dobre vie.

V súvislosti s produktmi TP-link ešte možno povedať, že ponúkajú výborný výkon v pomere k cene. Sú preto dobrou voľbou aj pre používateľov, ktorí vždy hľadajú tie najvýhodnejšie spôsoby, ako zhodnotiť svoje investície do sieťových zariadení.

Kúpa routeru od spoľahlivej značky má výhodu aj pri reklamácii. Občas sa jednoducho nedá predísť situácii, keď musíme tovar reklamovať. Overená značka sa takmer vždy zachová správne a reklamáciu bez ťažkostí vyrieši.

Náš tip

So smart TV sa môžete pripojiť na WiFi a užívať si svoje obľúbené online multimédiá.

Ako nastaviť router TP-link?

Nastavenie routera je pre mnohých ľudí nočnou morou a najradšej by sa mu vyhli. Ak patríte medzi nich, môžete využiť služby odborníka, ktorý vám router doma nastaví. Riešením však môže byť aj hľadanie návodu na internete.

Možno vám bude nápomocný text, v ktorom vám v krátkosti popíšeme proces nastavenia routera TP-link.

Domáce routery si môžete nakonfigurovať pomocou webového prehliadača. Budete však potrebovať pripojiť k routeru LAN kábel a prepojiť ho s počítačom. Následne bude možné pomocou počítača previesť všetky potrebné nastavenia.

Po prepojení routera s počítačom navštívte na počítači prostredníctvom webového prehliadača konfiguračnú stránku routera. Ako to urobiť? Stačí napísať do poľa, kde sa v prehliadači zadáva adresa, IP adresu routera. Tú nájdete v návode k routeru alebo je tiež na jeho zadnej strane.

IP adresa sa udáva v takomto tvare: 192.168.1.1. Samozrejme, čísla sa môžu líšiť.

Čo robiť v prípade, že sa vám nedarí zistiť adresu routera? Môžete využiť aj príkaz ipconfig, ktorý je potrebné zadať do príkazového riadka. Adresa routera by mala byť uvedená ako Default gateway, teda predvolená brána.

Keď sa dostanete ku konfiguračnej stránke, budete musieť na pripojenie k routeru zadať aj užívateľské meno a heslo. Podrobnosti by mali byť uvedené v návode k routeru. Nájsť ich však môžete aj na zadnej strane zariadenia.

Zabezpečte si router

Našim odporúčaním je hneď po prvom prihlásení si zmeniť heslo ku konfigurácii routera. Niekedy je možné zmeniť aj používateľské meno, čo vám taktiež odporúčame.

Zmena hesla je jednoduchá. Princíp je jednoduchý ako v prípade akejkoľvek inej zmeny prihlasovacieho mena/hesla.

Do kolónky Old User Name napíšete svoje staré používateľské meno. Do kolónky New User Name zase to nové, ktoré ste si zvolili.

Rovnako je to aj s heslom. Do okienka Old Password vyplňte staré heslo a následne do kolónky New Password nové heslo. Tento krok musíte zopakovať ešte raz a do kolónky Confirm New Password ešte raz napísať nové heslo.

Nové meno aj heslo je dobré si niekde zapísať a uložiť. V prípade, že by ste prihlasovacie údaje stratili, môžete router TP-link reštartovať stlačením a podržaním tlačidla Reset. Vrátite tak router k predvolenému prihlasovaciemu menu aj heslu.

Ďalšie nastavenia

Na stránke konfigurácie routera je možné nastaviť omnoho viac, než len používateľské meno a prihlasovacie heslo.

V nastaveniach je možné zmeniť typ pripojenia, ktorý je označený ako Connection Type. Obvykle je továrenské nastavenie správne, avšak dá sa zmeniť.

Ďalej si môžete nastaviť iné meno pre router, región, vysielací kanál atď. Keď chcete doma WiFi používať, určite zaškrtnite možnosť – Enable Wireless Radio, ktorá vám umožní používať Wifi.

Bezpečnosť Wifi

V rozhraní nastavení routera si používateľ môže vybrať, či chce nechať viditeľný názov siete, alebo ho chce skryť.

Bezpečnosť vašej domácej WiFi siete by vám určite nemala byť ľahostajnou. Odporúčame vám preto nastaviť si WPA/WPA2 typ zabezpečenia.

Vaša WiFi sieť by mala mať za každých okolností nastavené aj heslo. To zabráni prístupu neznámych ľudí. Je dobré, ak si vyberiete bezpečné heslo zložené z veľkých aj malých písmen, číslic a špeciálnych znakov. Neodporúča sa vybrať také heslo, ktoré je možné nájsť v slovníku, teda bežné slovo.

Kde kúpiť router TP-link?

Pri nakupovaní na internete má zákazník jedinečnú možnosť porovnať ceny a dostupnosť produktov naprieč veľkým množstvom online predajcov za krátky čas. Tento proces ešte väčšmi uľahčuje porovnávací web Heuréka. Nájdete na ňom zoradené ceny tak, aby ste sa už nikdy nemuseli obávať, že vám ujde ten najvýhodnejší deal.

Okrem porovnania cien sa na Heuréke jednoducho dostanete aj k užívateľským recenziám. Bez ohľadu na to, čo na internete kupujete, je vždy prínosné dopátrať sa k recenziám skutočných používateľov daného produktu. Pri tom však výhody Heuréky nekončia. Nájdete tu totiž aj recenzie predajcov. Viete si tak ľahko zhodnotiť a vybrať toho najspoľahlivejšieho predajcu za najlepšiu cenu.

Nie každý rád hľadá čo najvýhodnejšiu cenu. Mnoho zákazníkov chce predovšetkým rýchlo nakúpiť v osvedčenom obchode. Ak aj vy patríte do tejto kategórie, skúste internetový obchod Datart. Nájsť tu môžete široký výber sieťovej techniky vrátane routerov TP-link.

Našim posledným odporúčaním v kontexte toho správneho miesta na nákup WiFi routera, je internetový obchod Alza. V ponuke tohto predajcu nájdete mnoho produktov, vďaka ktorým bude vaša domáca sieť fungovať rýchlo, bezpečne a spoľahlivo. Nechýba tu ani pestrá ponuka routerov.

Oba spomínané obchody, Datart aj Alza, sa môžu pýšiť výnimočne dobrým servisom pre zákazníkov. V prípade akýchkoľvek nejasností alebo ťažkostí ich preto neváhajte priamo kontaktovať.

Cenové kategórie

Sieťová technika TP-Link, routery nevynímajúc, sa predáva v širokom rozmedzí cien. Produkty v rôznych cenových kategóriách oplývajú rôznymi vlastnosťami. Ako sú na tom routery TP-Link? Za akú cenu sa dajú zaobstarať a čo od danej ceny možno očakávať? Odpovede na tieto otázky sa dozviete nižšie v texte.

Cena do 25 eur

V tejto cene nájdete len routery so slabšou rýchlosťou a menším pokrytím.

Cena od 25 do 75 eur

Zlatá stredná cesta medzi routermi s dostatočnou rýchlosťou a pokrytím pre väčšinu používateľov.

Cena nad 75 eur

Vyššia rýchlosť a lepšie pokrytie zariadení v tejto cene urobí radosť náročnejším používateľom.

Najpredávanejšie TP-link WiFi routery podľa Heureky

Zdroje:

https://www.ehs.sk/nastavenie-routera-tp-link
https://www.testado.sk/najlepsie-wi-fi-routery/
https://www.alza.sk/ako-vybrat-wifi-router-art17631.htm
https://www.dostupnyinternet.sk/blog/ako-si-vybrat-wi-fi-router/

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár