Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie vibračné plošiny – recenzie a tipy 2024

13. 10. 2021 Aktualizované

Zdravie je to najdôležitejšie, čo máme. Podporiť ho môžeme cvičením, no skvelou alternatívou ku klasickým tréningom sú vibračné plošiny. V tomto článku sa o nich dozviete všetko potrebné a pomôžeme vám aj vybrať si tú správnu pre vás. Víťazom nášho testu sa stala vibračná plošina InSPORTline VibroGym Charles.

Najlepšie vibračné plošiny

Najlepšia celkovo

Moderná a efektívna vibračná plošina, s ktorou si vyformujete postavu svojich snov.

Najlepší pomer cena/kvalita

Slávny produkt, ktorý prináša bezkonkurenčný pomer ceny a kvality.

Najlepšia lacná

Skladná vibračná plošina, ideálna na domáce použitie pre menej náročných za priaznivú cenu.

Recenzia: InSPORTline VibroGym Charles

InSPORTline VibroGym Charles recenziaNáš tipTestado Pre náročných

Výrobca: InSPORTline | Výkon: 500 W | Nosnosť: 120 kg | Hmotnosť: 36 kg | Počet programov: 3 | Cena: od 550 €

Klady
 • Umožňuje nastaviť kombinované vibrácie
 • Tiché používanie
 • Intenzívne a efektívne cvičenie
 • Skvelá kvalita materiálov a prevedenia
 • Dobrý manuál
 • Tri LED displeje
Zápory
 • Vyššia cena
 • Vyššia hmotnosť

Vibračná plošina InSPORTline VibroGym Charles patrí medzi najlepšie na trhu. Ponúka úžasnú kvalitu a vysoký výkon. Keďže sú vibrácie tejto plošiny tak intenzívne, stačí len pár minút cvičenia denne a dostavia sa želané výsledky.

Výhodou zariadenia je jej tiché používanie a prítomnosť troch LED displejov, na ktorých sa objavujú všetky potrebné informácie. Poteší aj dobrý manuál.

Recenzia: Gymbit Vibro Shaper Deluxe

Vibro Shaper Deluxe recenzia Zlatý stred

Výrobca: Gymbit | Výkon: 200 W | Nosnosť: 100 kg | Počet programov: 3 | Cena: od 250 €

Klady
 • Fantastický pomer ceny a kvality
 • Takmer 100 nastavení rýchlosti
 • Účinné cvičenie
 • Jednoduché používanie
 • Diaľkové ovládanie
 • Príslušenstvo
 • Ľahké prenášanie (integrované kolieska)
 • Kompaktné rozmery
Zápory
 • Nosnosť len 100 kg
 • Menšia plocha vibračnej plošiny

Jednou z najzaujímavejších vibračných plošín na trhu je VibroShaper. Možno ste reklamu na ňu zazreli aj v televízii. Ide o veľmi obľúbený produkt, ktorý ponúka výborný pomer ceny a kvality.

Zariadenie sa dá všestranne a jednoducho používať, ponúka 99 rôznych rýchlostí a tri stupne intenzity. Výhodou je možnosť diaľkového ovládania a jednoduchého prenášania. Sympatické sú aj kompaktné rozmery a bohaté príslušenstvo v balení. Nepotešila nás však nižšia nosnosť a menšia plocha vibračnej plošiny.

Recenzia: inSPORTline Devyn

inSPORTline Devyn recenzia Lacný základ

Výrobca: inSPORTline | Výkon: 200 W | Nosnosť: 100 kg | Hmotnosť: 9,5 kg | Počet programov: 4 | Približná cena: 180 €

Klady
 • Kvalita za priaznivú cenu
 • 50 rýchlostí
 • Nízka hmotnosť
 • Ľahko skladná
Zápory
 • Slabší výkon
 • Nižšia nosnosť

Vibračná plošina inSPORTline Devyn je vhodné riešenie pre záujemcov o domáce posilňovanie a uvoľňovanie svalov, ktorí nechcú minúť vysokú sumu.  Prednosťou plošiny sú kompaktné rozmery a nízka hmotnosť (9,5 kg), vďaka čomu je ľahko skladná a vhodná na používanie aj v menších bytoch.

Na výber je k dispozícii 50 rýchlostí vibrácií a 4 programy, z toho 3 prednastavené a 1 manuálny. Oproti drahšej konkurencii disponuje slabším výkonom (200 W), mínusom je taktiež nižšia nosnosť (100 kg). Nesklame však kvalita spracovania od osvedčeného výrobcu. Pozitívom je i jednoduché ovládanie. Nastavenia môžete realizovať na paneli s prehľadným LED displejom alebo prostredníctvom diaľkového ovládania.

Najlepšie vibračné plošiny podľa Heuréky

Ako si vybrať vibračnú plošinu

Jednou z prvých vecí, ktoré by ste mali zobrať pri výbere vibračnej plošiny do úvahy, je dôveryhodnosť značky a predajcu. K značkám a predajcom sa vrátime v závere článku, teraz sa však chceme koncentrovať viac na jednotlivé parametre a funkcie týchto zaujímavých fitness zariadení.

Určite si položte aj otázku, aká je vaša motivácia ku kúpe vibračnej plošiny. Faktom je, že toto zariadenie môže byť veľmi užitočným pomocníkom na vašej fitness ceste. Myslíte to s používaním plošiny naozaj vážne a budete ju používať každý deň? Alebo patríte skôr medzi ľudí, ktorí nemajú na cvičenie čas a budú plošinu používať menej často?

Zvážte tiež to, kto bude plošinu používať. Tieto zariadenia majú určitú maximálnu nosnosť, preto je dobré vopred vedieť hmotnosť používateľa/používateľov.

Vo svete vibračných plošín platí, že určité modely sú vhodnejšie pre dosahovanie konkrétnych cieľov a iné zasa menej. Vedieť preto presne, čo chcete používaním vibračnej plošiny dosiahnuť, je veľmi podstatné. Kým niektoré vibračné plošiny môžu bez problémov do svojej prípravy zaradiť aj nároční športovci, iné môžu zase byť vhodné skôr pre rekreačné využitie.

Pri výbere by ste jednoducho mali zvážiť naozaj veľa faktorov a parametrov. Dúfame, že sme vás hneď na úvod tejto časti nášho článku nevystrašili. Všetko si totiž dopodrobna vysvetlíme a podáme vám pri výbere vibračnej plošiny pomocnú ruku.

Prečo používať vibračnú plošinu?

Ešte pred tým než sa vrhneme na všetky dôležité parametre a charakteristiky, ktoré by ste pri výbere vibračnej plošiny mali vziať do úvahy, venujeme priestor výhodám používania tohto zariadenia.

Čo je motiváciou pre používanie vibračnej plošiny? Určite je to zlepšenie zdravotného stavu. Vibračný tréning totiž ponúka veľké množstvo zdravotných benefitov. Medzi tie najdôležitejšie patria nasledovné:

Zníženie množstva telesného tuku

Takmer každý z nás sníva o redukcii svojej telesnej hmotnosti a telesného tuku. Málo kto však vie, že aj vibračná plošina môže byť fenomenálnym nástrojom na ceste k vysnívanej postave. Stačí 10 až 15 minút minimálne tri krát do týždňa a pocítite spaľovanie telesného tuku a v dôsledku toho aj žiadaný úbytok hmotnosti. Samozrejme, všetci vieme, že klasické cvičenie je na účely znižovania hmotnosti veľmi účinné. Vibračná plošina je však vynikajúcou alternatívou.

Zaujímavosťou je, že témou úbytku tuku použitím vibrácií sa zaoberali aj vedci. Zaujímavé výsledky mala napríklad táto štúdia z Oxford Academic.

Redukcia výskytu celulitídy

Celulitída je strašiakom, ktorý ohrozuje ženy naprieč všetkými vekovými kategóriami. Netreba sa jej však báť, ide totiž len o nahromadené tukové tkanivo. Vibračná plošina je schopná vyrovnávať vrstvy tukového tkaniva pod pokožkou a zamedziť tak jej deformácii. Redukcia celulitídy za pomoci tohto zariadenia tak môže byť veľmi úspešná.

Zlepšenie stavu svalov

Svalová sila sa dá získať rôznymi spôsobmi. Okrem klasických typov tréningu k nej vie napomôcť aj vibračná plošina. Pôsobením vibrácií sa totiž dosahuje sťahovanie svalov a následne aj aktivácia motoriky. Telo sa bráni pred nerovnováhou a vytvára svalové kontrakcie. Výsledkom pravidelného tréningu na vibračnej plošine tak môže byť zlepšenie svalového tonusu. Je však potrebné zamedziť tomu, aby si telo na impulz produkovaný vibračnou plošinou zvyklo. Telo sa potrebuje neustále adaptovať na nové výzvy, aby rast svalovej sily pokračoval.

Podpora obehovej sústavy (krvi aj lymfy)

Terapeutické využitie vibračných plošín na podporu obehovej sústavy nie je žiadnou novinkou. Pravidelné cvičenie pomocou vibrácií napomáha udržať správny krvný obeh a spôsobuje tiež zdravé rozšírenie ciev.

Nie je to však len krv, čo potrebuje v tele správnym spôsobom cirkulovať. Dôležitý je aj lymfatický systém. Cirkulácia lymfy je používaním vibračnej plošiny značne podporovaná. Úžitok z vibračného tréningu môžu mať aj ľudia s lymfatickým edémom. Keďže vibrácie dokážu stimulovať postihnuté miesta bez priameho kontaktu, je použitie vibračnej plošiny bezbolestné, no účinné.

Prevencia proti osteoporóze

Pravidelným cvičením je možné zvýšiť hustotu kostí v tele. Neplatí to však len pre bežné typy cvičenia. Aj pôsobenie vibračnej plošiny môže mať za následok zvýšenie hustoty kostí. Je tak účinným spôsobom, ako predchádzať osteoporóze.

Zlepšuje flexibilitu

Stuhnuté svaly môžu viesť ku kŕčom a nepríjemným zraneniam. Pomocou vibračnej plošiny predídete týmto nepríjemnostiam. Vibrácie produkované  týmito prístrojmi totiž dokážu uvoľniť svalstvo a podporiť prirodzený rozsah pohybu kĺbov.

Pomáha zbaviť sa stresu

Stres je zabijakom modernej doby. S vibračnou plošinou však s ním môžete ľahko zatočiť. Jedným z účinkov cvičenia na nej je aj uvoľňovanie hormónov šťastia. Presnejšie ide o serotonín a dopamín, ktoré vám pomôžu cítiť sa lepšie a uvoľnenejšie.

Typy vibrácií

Vibračné plošiny sú schopné produkovať rôzne typy vibrácií. Vo výsledku sú práve typy vibrácií najdôležitejším parametrom pri výbere týchto zariadení. Priamo totiž vplývajú na celkovú kvalitu vášho vibračného zážitku. Najčastejšie sa pri týchto zariadeniach stretávame s piatimi rôznymi druhmi vibrácií, ktoré si hneď aj bližšie predstavíme.

Triplanárne vibrácie

Plošiny pracujúce na princípe triplanárnych vibrácií generujú vibrácie v troch rovinách. Plošina sa tak pohybuje nielen hore a dole, no aj dopredu a dozadu. V závislosti od toho, akým typom motoru disponujú, dokážu vytvoriť aj vysokofrekvenčné vibrácie dosahujúce 5 000 otáčok za minútu.

Keďže je vibrácia triplanárnej vibračnej plošiny vznikajúca pohybom v troch rovinách, je považovaná za najintenzívnejšiu. Výsledkom je silný dopad na svaly používateľa a rovnako aj na jeho obehovú sústavu. Už po krátkom čase používania triplanárnej vibračnej plošiny budete cítiť, že vaše svaly pracujú. Môže sa dostaviť aj pocit pálenia, aký poznáme pri intenzívnom cvičení. Kým pre niektorých používateľov je to dôkaz toho, že plošina funguje a prinesie želané výsledky, pre iných je to odradzujúci element. Majú totiž pocit, že na plošine dlho nevydržia a zlyhali.

Odporúčame vám preto progresívne zvyšovať dobu, ktorú trávite na triplanárnej vibračnej plošine tak, aby si telo malo možnosť postupne zvyknúť. Odmenou vám bude zvýšenie hustoty kostí, úbytok prebytočnej hmotnosti a posilnenie svalov. Triplanárne vibračné plošiny jednoducho stoja za to.

Náš tip

Efektívne cvičenie doma vám môže umožniť aj kvalitný rotoped.

Oscilačné vibrácie

Prístroje schopné vytvoriť oscilačné vibrácie patria medzi používateľmi k veľmi obľúbeným. Zo všetkých typov vibračných plošín majú totiž najvyššiu amplitúdu. Princíp vibrácie týchto plošín spočíva v hojdacom pohybe. Jedna strana dosky plošiny sa pohybuje smerom dolu, zatiaľ čo náprotivná strana sa pohybuje v opačnom smere.

Výsledkom je vibrácia, ktorej charakteristiky a dopad na telo sú podobné chôdzi alebo behu. Keďže touto technológiou je možné vytvoriť poriadne silnú vibráciu, majú oscilačné vibračné plošiny potenciál na vysokú úroveň svalovej stimulácie.

Keďže pohyb oscilačných plošín je rovnaký, ako pohyb tela v pohybe, ponúkajú tieto prístroje veľmi silné a intenzívne vnemy. Práve z tohto dôvodu odporúčame oscilačné vibračné plošiny ľuďom, ktorí hľadajú stimuláciu svalových vlákienzlepšenie prietoku krvi v tele. Obehový systém je totiž používaním oscilačných vibrácií značne posilňovaný.

Lineárne vibrácie

Lineárne vibrácie sa od oscilačných líšia tým, že pri nich dochádza k pohybu hore a dole. Výsledkom je menšia záťaž na pohybovú sústavu, avšak môžu vyvolať nepríjemné pocity v hlave. Deje sa to najmä u nováčikov a drvivá väčšina používateľov si časom zvykne.

Používanie lineárnych vibračných plošín je potom veľmi príjemné, keďže sa pri nich dá dosiahnuť ideálna relaxácia svalov a zlepšenie cirkulácie. Od prístrojov tohto typu však neočakávajte veľký dopad na chudnutie a posilňovanie svalov.

Tento typ vibrácií preto odporúčame ľuďom, ktorí chcú jemnejšie pôsobenie na svoje telo a ide im predovšetkým o zlepšenie obehovej sústavy tela.

Duálne vibrácie

Tento typ vibrácií sa dá porovnať s oscilačnými vibráciami a lineárnymi vibráciami. V praxi ide o kombináciu oboch. Vibračné plošiny s duálnymi vibráciami disponujú väčším výkonom. Väčšina zariadení tohto typu ponúka možnosť viacerých nastavení. Dajú sa teda nastaviť tak, že budú pracovať podobne, ako oscilačné vibračné plošiny, alebo ako lineárne vibračné plošiny. Je tu však aj možnosť využívania týchto zariadení, ako kombinácie oboch.

Ak sa preto neviete rozhodnúť, či sú pre vás vhodnejšie vibračné plošiny pracujúce s lineárnou, alebo oscilačnou vibráciou, vyberte si duálnu vibráciu. Dostanete všestrannosť a to najlepšie z oboch svetov. Z hľadiska komfortu používania a funkčnosti sú vibračné plošiny tohto typu vynikajúce.

Sonické vibrácie

Pri tomto type vibrácií sa pracuje so zvukovými vlnami. Zjednodušene povedané, vo vibračnej plošine sú umiestnené vysoko výkonné reproduktory, ktoré dokážu produkovať pohyb hore a dole. Ten sa dá porovnať s lineárnymi vibráciami. Je však šetrnejší a jemnejší.

Z toho dôvodu sú sonické vibračné plošiny považované za najviac šetrné. Sú vhodné na terapiu starších ľudí a ďalších skupín používateľov, ktorí by nemohli používať intenzívnejšie typy vibračných plošín.

Nevýhodou tejto technológie je ale cena. Sonické vibračné plošiny totiž patria medzi tie najdrahšie.

Vibrácie a ich rýchlosť

Rýchlosť vibračnej plošiny predstavuje frekvenciu, ktorou sa plošina pohybuje. Rýchlosť vibrácie má veľký dopad na efekt, ktorý dosiahnete používaním vibračnej plošiny. Určite tak patrí medzi jeden z najdôležitejších parametrov, ktoré by ste mali brať pri výbere vibračných plošín do úvahy.

Najčastejšie sa stretávame s rôznymi rýchlosťami vibrácií:

 1. Najvyššiu rýchlosť vibrácie dosahujú triplanárne vibračné plošina a taktiež aj duálne vibračné plošiny. Najčastejšie sa vibračná rýchlosť pohybuje v rozmedzí 30 až 50 Hz.
 2. Najväčšiu flexibilitu v rýchlosti vibrácií dosahuje sonická technológia vibračných plošín. Tieto zariadenia dokážu pracovať s frekvenciami od 3 Hz až po 50 Hz.
 3. Oscilačné vibračné plošiny sú schopné dosahovať frekvenčný rozsah až 40 Hz.
 4. Najnižšiu vibračnú rýchlosť dosahujú lineárne vibračné plošiny. V priemere sa pohybuje okolo 15 Hz.

Čo je to G-force?

Pri prezeraní špecifikácií rôznych vibračných plošín sa často môžete stretnúť aj s pojmom G-force, alebo G-sila. O čo ide?

Výrobcovia sa často tvária, že ide o veľmi dôležitý parameter. Opak je však často pravdou. G-force totiž predstavuje silu, ktorá pôsobí na používateľa vplyvom gravitácie. V praxi je tak táto sila veľmi variabilná a jednoduché výpočty, ktoré sa ju často snažia vyjadriť, bývajú nepresné.

V niektorých prípadoch môže byť dokonca vysoká úroveň G-sily nežiadúca. Našim odporúčaním preto je, aby hodnota G-sily nebola príliš vysoká v prípade, že chcete prístroj používať na terapeutické účely.

Akú veľkú plošinu si vybrať?

Veľkosť vibračnej plošiny nepochybne patrí medzi parametre, ktorým by ste pri výbere mali venovať dostatok pozornosti. Vo všeobecnosti je väčšia doska vibračnej plošiny vhodná, pretože poskytuje viac priestorulepšiu stabilitu. Používanie širšej vibračnej plošiny umožňuje používateľovi vykonávať omnoho zložitejšie typy cvikov. Ak je plošina dostatočne veľká, je na nej možné aj ležať. Repertoár cvikov sa tak poriadne zväčšuje, v porovnaní s malými vibračnými plošinami. Nevýhodou veľkých vibračných plošín je ale ich náročnosť na priestor a skladovanie.

V mnohých domácnostiach nie je priestoru na rozdávanie. Práve v takýchto prípadoch sa skvele hodí mini-plošina. Tento typ vibračného zariadenia je dokonca možné odložiť aj pod posteľ. Nevýhodou však je obmedzenosť použitia. Na takúto plošinu si nebudete môcť ľahnúť. Cvičiť na nej bude možné len v stoji.

Náš tip

Získajte lepšiu kondičku behaním – vyskúšajte bežecký pás!

Povrch dosky vibračnej plošiny

Keďže povrch vibračnej plošiny je miestom, s ktorým budete pri cvičení najviac v kontakte, určite mu venujte pri výbere pozornosť.

Existuje viacero druhov povrchových prevedení dosiek vibračných plošín. Niektoré plošiny disponujú tvrdým protišmykovým povrchom. Ten síce poskytuje výbornú stabilitu, no môže byť nepohodlný pre bosé nohy.

Niektoré vibračné plošiny majú masážny, alebo pogumovaný povrch. Na tomto type povrchu sa dobre stojí aj s bosými nohami. Netreba zdôrazňovať, že stáť na masážnom povrchu je veľmi príjemné a prispieva to aj k terapeutickým benefitom takejto vibračnej plošiny.

Vrúbkované povrchy vibračných plošín môžu značnou mierou prispievať k zdravotne pozitívnemu pôsobeniu týchto zariadení. Prispievajú tiež k lepšej stabilite a majú protišmykový charakter. Platí to predovšetkým pre vrúbkované adhézne povrchy. Princíp funkčnosti je podobný, ako v prípade pneumatík. Použitie špecifických materiálov a vzorov má za následok lepšiu priľnavosť k povrchu. Pri vibračných plošinách to znamená, že adhézny povrch vás bude lepšie držať na vibračnej plošine a znižuje sa riziko pádu, či náhlej straty rovnováhy.

fitness pristroj vibračná plošina

Stabilita

Udržanie stability pri cvičení je veľmi dôležité a určite by ste preto mali zvážiť, či potrebujete vibračnú plošinu vybavenú úchytmi. Možnosť držať sa niečoho pri cvičení je často veľmi vítaná. Predovšetkým pri prístrojoch, ktoré dokážu produkovať poriadne intenzívne vibrácie.

Pri niektorých zariadeniach určených najmä pre terapeutické účely nie je potrebné mať úchyty. Aj pri vibračných plošinách, ktoré úchyty majú, treba poznamenať, že nie je vhodné sa o nich opierať celou váhou. Tým by sa totiž mohli stratiť, alebo významne znížiť, účinky cvičenia. Vždy je preto lepšie oprieť sa len cca na 50 percent. Pamätajte, že nejde o to, silno sa oprieť a odpočívať, ale získať trošku viac stability pre bezpečnejšie a dlhšie používanie vibračnej plošiny.

Prenášanie vibračnej plošiny

Len málo domácností si môže dovoliť dedikovanú miestnosť len pre fitness prístroje a príslušenstvo. Vo väčšine prípadov sa každý snaží šetriť priestorom vo svojom obydlí. Kompaktné rozmery vibračnej plošiny, resp. možnosť jej zloženia sú veľmi vítané. Rovnako tak aj možnosť jej prenášania z jednej miestnosti do druhej a pod.

Ak máte domácu posilňovňu a dostatok priestoru, nemusíte sa týmto vôbec pri výbere zaťažovať. Ak však priestoru je pomenej, alebo počítate s častým prenášaním vibračnej plošiny, určite sa porozhliadnite po modeli vibračnej plošiny s kolieskami. Poprípade vám môžu prísť vhod aj bezrámové vibračné plošiny. Takéto plošiny majú dostatočne malé rozmery na to, aby sa dali jednoducho prenášať. Niektoré disponujú dokonca tak malými rozmermi, že nie je problém doložiť ich pod posteľ alebo do skrinky.

Displej

Žijeme v 21. storočí a prítomnosť displeja na rôznych fitness prístrojoch nikoho neprekvapuje. Rovnako je to aj v prípade vibračných plošín. Minimálne jednoduchý LCD displej zobrazujúci základné údaje o cvičení a používaní prístroja nájdete takmer na každom modeli. Samozrejme, čím drahší a prepracovanejší model bude, tým lepšia bude s najvyššou pravdepodobnosťou aj kvalita jeho displeja.

Väčšina menších a kompaktnejších vibračných plošín disponuje LED displejom obohateným o niekoľko tlačidiel. Tie pomáhajú s ovládaním a nastavovaním vibračnej plošiny. Môžete si s nimi navoliť požadovanú rýchlosť, program a pod.

Väčšie a rozmernejšie vibračné plošiny majú spravidla aj väčšie a rozmernejšie displeje. Väčšia plocha displeja umožňuje zobraziť viac relevantných informácií, čo prispieva k pozitívnej skúsenosti pri používaní vibračnej plošiny.

U drahších modelov sa môžeme stretnúť s výpočtami BMI, pomerne presnými snímačmi telesného tuku, zobrazením vybraného programu a navolenej rýchlosti. Často zobrazovaným údajom je aj počet spálených kalórií.

Ak je displej dôležitým faktorom pre vás, určite mu venujte pozornosť pri výbere.

Náš tip

Bez hudby sa cvičí ťažko, pozrite si náš výber najlepších športových slúchadiel.

Kedy nepoužívať vibračnú plošinu

Aj keď sú vibračné plošiny fantastickým nástrojom, ktorý vám môže pomôcť zlepšiť si vaše zdravie, existujú aj kontraindikácie. Vždy je dobrým nápadom sa pred používaním vibračnej plošiny poradiť o jej vhodnosti pre vás s vašim lekárom. Vibračná plošina môže spôsobovať ťažkosti pri nižšie uvedených stavoch:

 • Tehotenstvo
 • Epilepsia
 • Žlčníkové kamene, kamene v obličkách a močovom mechúre
 • Reumatizmus, artritída a artróza
 • Problémy so srdcom
 • Poruchy pohybového aparátu
 • Poruchy cirkulácie a krvného obehu
 • Parkinsonova choroba
 • Migréna
 • Ťažšie stavy osteoporózy
 • Vážne stavy cukrovky
 • Rakovina

Pamätajte na to, že vibračná plošina má vaše zdravie zlepšovať. Vždy sa preto poraďte so svojim lekárom, či je jej použitie vo vašom prípade bezpečné. Vaše zdravie je najdôležitejšie. Nezúfajte, ak by vibračná plošina pre vás nebola vhodná. Existuje veľa iných spôsobov, ako pre svoje zdravie niečo urobiť.

Najlepšie značky vibračných plošín

Keď kupujete vibračnú plošinu, chcete, aby vám toto zariadenie slúžilo dostatočne dlho a bolo spoľahlivé. Kvalitu a životnosť vedia zaručiť kvalitné značky. Aké značky vibračných plošín sa oplatí kúpiť? To sa dozviete nižšie.

Vibračné plošiny Gymbit Vibro Shaper

Spoločnosť Studio Moderna ponúka širokú škálu fitness produktov s označením Gymbit. Vo všeobecnosti ide o dobrú voľbu a vibračné plošiny tejto značky sa tešia medzi používateľmi veľkej obľube.

Vibro Shaper Logo

Vibračné plošiny Master

Kvalitné vibračné plošiny sa rodia aj v Česku. Dôkazom toho je značka Master, ktorá je známa širokou ponukou fitness vybavenia pre profesionálov aj rekreačných používateľov.

Master Logo

Vibračné plošiny InSPORTline

Firmu InSPORTLine asi netreba nikomu predstavovať. Ide o silného hráča nielen na tunajšom trhu. Zariadenia tejto firmy sú vysoko kvalitné a vynikajú v pomere kvality a ceny.

InSportLine Logo

Kde kúpiť vibračnú plošinu?

Vynikajúcim miestom na nákup fitness pomôcok je Heuréka. Na stránkach tohto porovnávacieho webu si viete nájsť široký výber rôznych modelov vibračných plošín. Veľkou výhodou Heuréky je prehľadné zoradenie cenových ponúk. Vždy viete, aká cena je najvýhodnejšia. Zároveň sú veľmi nápomocné aj recenzie používateľov. Tie sa vzťahujú nielen k predávaným produktom, no aj k samotným predajcom. Pri výbere vibračných plošín je tak Heuréka veľmi hodnotným a šikovným nástrojom.

Okrem Heuréky existuje viacero konkrétnych internetových predajcov, u ktorých sa oplatí nakupovať vibračné plošiny. Príkladom je napríklad obchod Mediashop alebo Alza.

Cenové kategórie vibračných plošín

Jedným z najdôležitejších parametrov pri výbere vibračných plošín je bezpochyby cena. Ako to už pri fitness zariadeniach vo všeobecnosti býva, cena odráža vlastnosti, ktoré daný model prístroja ponúka.

Cena do 150 eur

Medzi najlacnejšie modely vibračných plošín patria tie bezrámové. Ich výhoda spočíva v kompaktnosti a jednoduchosti prenášania. Najčastejšie ide o oscilačné alebo horizontálne vibračné plošiny. V drvivej väčšine prípadov poskytujú len jednoduchý displej. Zariadenia tejto kategórie sú vhodné na terapeutické účely, no nečakajte od nich priveľkú intenzitu. Ak chcete efektívne posilniť telo a zhodiť prebytočné kilogramy, budete sa musieť porozhliadnuť po vyšších cenových kategóriách.

Cena od 150 do 300 eur

V tomto pomyselnom „zlatom strede“ nájdete veľký výber najrôznejších vibračných plošín. Z tejto cenovej hladiny si vyberie takmer každý a taktiež tu nájdete prístroje so širokým spektrom dostupných vlastností. Samozrejmosťou býva LED displej, ktorý zobrazuje potrebné informácie.

Cena od 300 eur

Najdrahšie vibračné plošiny na trhu ponúkajú najviac možností a funkcií. Často sú vyšperkované rôznymi modernými technológiami, ktoré inde nenájdete. Obohatené bývajú o podrobné LED displeje ponúkajúce mnoho relevantných informácií o cvičení.

Pri pokročilejších prístrojoch je štandardom možnosť bezdrôtového pripojenia so smartfónom prostredníctvom Bluetooth, vlastné integrované reproduktory, prepracované cvičebné programy a mnoho ďalšieho.

Ak sa zaraďujete medzi náročných používateľov, ktorí chcú od vibračnej plošiny čo najviac, odporúčame vám vyberať z drahších zariadení. Tie totiž majú najvyšší potenciál priniesť vám zdravotné a fitness výsledky.

Najlepšie vibračné plošiny podľa Heuréky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár