Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Najlepšie eliptické trenažéry – test a recenzie 2021

Dátum 23.7.2019 Tomáš Hajduk Tomáš Hajduk

Načo vlastne chodiť do fitka, keď si môžete pokojne a pohodlne zacvičiť aj doma? Stále viac domácností si do bytu kupuje špeciálne stroje na cvičenie. Predtým tak obľúbené stacionárne bicykle a bežecké pásy nahrádzajú sľubnejšie a efektívnejšie zariadenia.

Medzi takéto moderné a efektívne zariadenia bezpochyby patria aj eliptické trenažéry, niekedy známe aj pod názvom orbitrack.

Vzhľadom k tomu, že počet noviniek na trhu sa neustále zvyšuje a niekedy nie je ľahké sa v nich zorientovať, môže vám pomôcť náš článok. Nájdete v ňom užitočné rady, podľa ktorých by ste sa pri nákupe mali riadiť a ako vždy nezabúdame ani na trojicu najlepších produktov na trhu.

1Najlepšie eliptické trenažéry

ACRA BE 42

HMS H 9249

HMS H1830
recenzia Acra BE 42 recenzia HMS H 9249 recenzia HMS H1830
Dostupná cena
Vysoká miera stability
Tichý chod
Vydarený dizajn
Prehľadný displej
Mohutná konštrukcia
Dobrá kvalita materiálov
Výborný pomer kvality a ceny
Tiché cvičenie
Kvalitné prevedenie
Zaujímavý dizajn
Jednoduché ovládanie
Mierne konštrukčné nedostatky Zlá stabilita
Miskový stred
Vyššia cena
Lacné zariadenie od klasického výrobcu Brother. Svojimi parametrami a vlastnosťami je plne dostačujúce na rekreačné cvičenie. Výborný eliptický trenažér pre všetkých jedincov drobnejších postáv a nízkej váhy. Konštrukcia je veľmi odolná a displej ponúka všetky potrebné informácie. Skvelá voľba pre každého milovníka náročného cvičenia. Ponúka výbornú kvalitu a vlastnosti, ktoré uspokoja aj profesionálnych používateľov.
POROVNAJTE CENY POROVNAJTE CENY POROVNAJTE CENY

Recenzia: ACRA BE 42

recenzia Acra BE 42
Nosnosť: 130 kg | Dĺžka kroku: 34 cm | Brzdy: magnetické | Stredová os: guľôčkové ložiska | Ovládanie záťaže: elektronické | Kĺbový spoj: guľôčkové ložiska | Snímač pulzovej frekvencie: áno | Hmotnosť: 35 kg | Približná cena: 205 €

Klady
 • Dostupná cena
 • Vysoká miera stability
 • Tichý chod
Zápory
 • Mierne konštrukčné nedostatky

ACRA BE 42 pochádza z dielne rakúskej firmy Brother. Tá je známa pre výborný pomer cena/výkon svojich produktov. Tým sa môže pýšiť aj jej model eliptického trenažéru.

Najväčšou výhodou je nízka cena. Za tú dostanete výborne zhotovené zariadenia využívajúce vysoko kvalitné materiály. Všade, kde je to možné sa tiež nachádzajú guľôčkové ložiská a kvalitné magnetické brzdy. Výhodou je aj vysoká stabilita a tichý chod, vďaka ktorému vás nebude nič zbytočne rušiť.

Samozrejme nemôžete očakávať, že za cenu mierne presahujúcu 200 € dostanete úplne dokonalý výrobok. Pripraviť sa teda musíte na to, že nie všetko vždy drží presne na svojom mieste. S ohľadom na cenu však ide o vynikajúce zariadenie, ktorému nie je veľmi čo vytknúť.

V prípade, že si chcete v pokoji doma zacvičiť a nechcete platiť za fitcentrum, ste na správnom mieste. Za málo peňazí dostanete kvalitný stroj, ktorý vydrží veľmi dlhú dobu.

Recenzia: HMS H 9249

recenzia HMS H 9249
Nosnosť: 120 kg | Dĺžka kroku: 30 cm | Brzdy: magnetické | Stredová os: misková | Ovládanie záťaže: ručné | Kĺbový spoj: klzné púzdra | Snímač pulzovej frekvencie: áno | Hmotnosť: 34,5 kg | Približná cena: 210 €

Klady
 • Vydarený dizajn
 • Prehľadný displej
 • Mohutná konštrukcia
 • Dobrá kvalita materiálov
 • Výborný pomer kvality a ceny
Zápory
 • Zlá stabilita
 • Miskový stred

Ďalším výrobkom nášho prehľadu je HMS H 9249. Ten predstavuje dobrú voľbu pre jedincov nižšej hmotnosti, ktorým nevadí nižšia nosnosť a tiež nižšie maximálne možné zaťaženie.

Konštrukcia je mohutná a vyrobená z kvalitných materiálov. Pri dodržaní maximálneho zaťaženia bez problémov zvládne aj intenzívnu prevádzku. Navyše sa dá predpokladať jej dlhá životnosť. Prehľadný displej ponúka všetky potrebné informácie o cvičení a zároveň slúži aj na ovládanie funkcií eliptického trenažéra. Vďaka svojmu peknému dizajnovému prevedeniu produkt dobre zapadne do každej domácej i verejnej posilňovne.

Významnejším nedostatkom je horšia stabilita zariadenia. Plastové nôžky, na ktorých stojí nie sú príliš pevné a časom dochádza k ich prehýbaniu. Stroj má navyše tendenciu po podlahe šmýkať. Miskové stredy je nutné udržiavať v dobrej kondícii a v prípade ich poškodenia sa oprava príliš neoplatí. Z tohto dôvodu zaraďujeme medzi slabšie vlastnosti tohto eliptického trenažéra tiež miskový stred.

Rekreační športovci menších postáv si prídu na svoje. Dostanú totiž kvalitné zariadenie so širokou paletou funkcií. To všetko za stále výhodnú cenu, takže prístroj poteší aj fanúšikov dobrého pomeru kvality a ceny.

Recenzia: HMS H1830

recenzia HMS H1830
Nosnosť: 130 kg | Dĺžka kroku: 30 cm | Brzdy: magnetické | Stredová os: misková | Ovládanie záťaže: digitálne | Kĺbový spoj: klzné púzdra | Snímač pulzovej frekvencie: áno | Hmotnosť: 51 kg | Približná cena: 450 €

Klady
 • Tiché cvičenie
 • Kvalitné prevedenie
 • Zaujímavý dizajn
 • Jednoduché ovládanie
Zápory
 • Vyššia cena

Ak patríte medzi nadšencov náročných tréningov, určite sa neuspokojíte s menej kvalitnými a lacnými modelmi. Takéto lacné zariadenia vám celkom určite nebudú stačiť. Ak ste však naozaj náročný, potom vám rozhodne padne do oka trenažér HMS H1830, ktorý si vás získa svojimi vynikajúcimi vlastnosťami.

Veľkou výhodou je tiché cvičenie na stroji. Všetko sedí presne ako má a nič tu neškrípe ani nevŕzga. To vám zaistí cvičenie, ktoré nebude rušiť ani ďalších členov domácnosti. Masívna konštrukcia stroja je vyrobená z kvalitných materiálov. Vďaka tomu bez problémov udrží aj ťažších cvičiacich. Vďaka nosnosti až 130 kg si na stroji bez problémov zacvičia aj rozmernejší jedinci. Svojim efektným dizajnovým spracovaním dobre zapadne do moderne vybavených miestností. Vďaka jeho zovňajšku ho nemusíte hneď po docvičení skrývať a môžete ho nechať ľuďom na očiach.

Prístroj disponuje užitočným počítačom so širokým výberom funkcií a tiež 12 predvolenými programami. Tieto možnosti umožňujú vysokú mieru individualizácie tréningu. Prehľadný a dobre čitateľný displej uľahčuje ovládateľnosť prístroja.

Ako ste si iste všimli, HMS H1830 má výborné vlastnosti a parametre. Vyššia cena, ktorú si za neho predajcovia pýtajú, by preto nemala byť pre nikoho prekvapením.

Ak patríte medzi ľudí vášnivo milujúcich pohybovú aktivitu a neuspokojíte sa s lacnými prístrojmi, potom určite neváhajte. Eliptický trenažér HMS H1830 bude pre vás plniť funkciu zariadenia, ktorého kvalita sa približuje tej pre profesionálov.

2Najpredávanejšie eliptické trenažéry podľa Heureky

3Ako si správne vybrať eliptický trenažér

Pri nákupe si určite overte, či je eliptický trenažér vhodný k vašej fyzickej kondícii a zdravotnému stavu. Pri nákupe potom najprv zistite, pre akú výšku a váhu je daný prístroj určený. Od výšky postavy sa odvíja dĺžka krokov.

Významnými kritériami je aj typ brzdného systému, šliapacieho stredu, ovládanie záťaže a kĺbového spoja. V neposlednom rade si všimnite aj prevedenie rámu a prítomnosť dodatočných funkcií či príslušenstva.

Pre koho je určený?

Eliptický trenažér sa radí medzi cvičebné stroje, využiteľné bez ohľadu na vek či pohlavie. Vďaka tomu, že nezaťažuje kĺbový aparát ho možno použiť aj ako pomôcku pre zlepšenie fyzickej kondície či pri rehabilitácii. Zvláštnu obľubu si vyslúžil u žien, pretože spevňuje sedacie svalstvo. V prípade, že netrpíte vážnymi chorobami pohybového aparátu, môžete na eliptickom trenažéri cvičiť bez akéhokoľvek obmedzenia.

Výška a váha, tvar a dĺžka kroku

Aby ste nemuseli prístroj po niekoľkých dňoch užívania vymeniť, skontrolujte odporúčané miery. Nosnosť by mala plne zodpovedať váhe a výške najťažšie osoby, ktorá bude stroj používať. Od týchto základných parametrov sa totiž odvíja zhotovenie rámu a všetkých namáhaných súčastí zariadenia. V prípade váhy je to hlavne odolnosť samotnej konštrukcie, u výšky potom dĺžka kroku a ergonómie.

Dĺžka kroku udáva, ako prirodzený váš pohyb bude. Pri výbere sa rozhodne poobzerajte po trenažéri s dĺžkou minimálne 38 cm. Tá je totiž univerzálna pre nižšie i vyššie postavy, a preto ponúkne uspokojivý komfort pre všetkých členov domácnosti. Všeobecne tiež platí, že s rastúcou dĺžkou kroku rastie aj prirodzenosť pohybu.

Brzdový systém

V súčasnej dobe sa využíva jeden z troch rôznych brzdných systémov – páskový, magnetický alebo elektromagnetický. Líšia sa najmä cenou a samozrejme svojimi vlastnosťami. Podrobnosti nájdete v nasledujúcej tabuľke:

Typ systému Výhody Nevýhody
Páskový Nízka cena Vysoká miera hluku, rýchle opotrebovanie
Magnetický Tichý chod, dlhá životnosť Vyššia cena
Elektromagnetický Možnosť práce vo veľmi vysokej záťaži, dlhá životnosť Značná cena

Pre využitie v domácnosti plne postačujú magnetické brzdy. Profesionálni športovci by sa ale mali poobzerať po drahším elektromagnetickom systému, ktorý navyše umožňuje presne merať prejdenú vzdialenosť pre potreby štatistiky.

Šliapací stred

Rovnako tak pri výbere typu šliapacieho stredu hrá kľúčovú úlohu finančná čiastka, ktorú ste ochotní zaplatiť. Na trhu môžete nájsť výrobky so stredmi miskovými a ložiskovými.

Miskové stredy bývajú typické pre lacnejšie eliptické trenažéry zo supermarketov. Avšak hojne sa objavujú aj v nižších cenových skupinách špecializovaných obchodov. Ich výhodou je veľmi nízka cena. Na druhej strane vyžadujú pravidelnú údržbu a opravy pri problémoch zvyčajne vyjde drahšie než nový stroj.

Ložiskové stredy sú síce o niečo drahšie, ale ich životnosť je nepomerne vyššia. Zároveň zaručujú úplne tichý chod i pri intenzívnom cvičení.

Ovládanie záťaže

Aj ovládanie záťaže sa objavuje v dvojitom prevedení, pričom hlavný rozdiel spočíva v jeho komplexnosti a cene. Ide o manuálny a elektronický spôsob.

Manuálne riadenie záťaže funguje na princípe otočného kolieska s niekoľkými stupňami. Zvyčajne ponúka výber z ôsmich nastavení intenzít, ktoré riadite jednoduchým otočením gombíka. Žiadne ďalšie vychytávky neočakávajte.

Elektronický systém ponúka omnoho väčšiu mieru flexibility. Využiť možno automatický režim, ktorý dávkuje zaťaženie podľa vybraného programu. Vďaka tomu môžete zvoliť cieľ cvičenia a stroj sa o všetko postará sám. Rovnako plynule však prejdete aj do manuálneho režimu prostredníctvom digitálneho displeja.

Kĺbový spoj

Dôležitú úlohu hrá aj prevedenie kĺbového spoja. Zásadným spôsobom ovplyvňuje výdrž zariadenia a nutnosť pravidelnej údržby. Momentálne sa na trhu vyskytujú tri základné druhy kĺbových spojov – klzné puzdrá, zliatinové puzdrá a puzdrá ložiskové. Podrobnosti ponúka nasledujúca tabuľka:

Druh puzdra Výhody Nevýhody
Klzné Nízka cena Nutnosť pravidelnej údržby a premazávania, tiež sa vyznačuje nižšou odolnosťou
Zliatinové Bezúdržbové prevedenie, vysoká odolnosť pre rekreačné využitie Vyššia cena
Ložiskové Pre profesionálnych športovcov Veľmi vysoká cena

Najlepšie ložiskové puzdrá nie sú pre rodinné rekreačné využitie nutnosťou. Sú stavané tak, aby vydržali obrovskú záťaž, ktorú so sebou prináša cvičenie profesionálov. Inak fungujú úplne rovnako ako puzdrá zo zliatin.

Dodatočné funkcie

Veľký význam môžu mať pre niektorých používateľov aj dodatočné funkcie uľahčujúce presun zariadenia alebo meranie športových aktivít.

V prvom rade sú to praktické kolieska a stabilizačné nožičky. Vzhľadom k tomu, že ťažšie výrobky vážia až 85 kg, je dobré, keď sú vybavené kolieskami. Tie značne uľahčujú presun z miesta na miesto. Stabilizačné nôžky potom pomôžu vyrovnať prípadné nerovnosti na podlahe.

Pokročilejšie elektronické eliptické trenažéry potom dovoľujú meranie pulzovej frekvencie. S pomocou snímačov je možné sledovať efektivitu cvičenia. Vďaka prepojeniu s PC si potom viete ľahko viesť vlastnú štatistiku cvičenia alebo si zobraziť na monitore krajinu pre priblíženie svojho pocitu reálnym bežeckým podmienkam.

Najpredávanejšie eliptické trenažéry podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.6 (231 hlasov)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár