Najlepšie eliptické trenažéry – tipy pre rok 2018

Načo vlastne chodiť do fitka, keď si môžete pokojne a pohodlne zacvičiť aj doma? Stále viac domácností si do bytu kupuje špeciálne stroje na cvičenie. Predtým tak obľúbené stacionárne bicykle a bežecké pásy nahrádzajú sľubnejšie a efektívnejšie zariadenia.

Medzi takéto moderné a efektívne zariadenia bezpochyby patria aj eliptické trenažéry, niekedy známe aj pod názvom orbitrack.

Vzhľadom k tomu, že počet noviniek na trhu sa neustále zvyšuje a niekedy nie je ľahké sa v nich zorientovať, môže vám pomôcť náš článok. Nájdete v ňom užitočné rady, podľa ktorých by ste sa pri nákupe mali riadiť a ako vždy nezabúdame ani na trojicu najlepších produktov na trhu.

Najlepšie eliptické trenažéry

ACRA BE 42

Spokey KREKKA

Spokey Vigo II

ACRA BE 42

Spokey KREKKA

Spokey Vigo II

Lacný základ

Zlatá stredná cesta

Pre náročných

Klady

Dostupná cena

Vysoká miera stability

Tichý chod

Zaujímavý dizajn

Mohutná konštrukcia

Dobrá kvalita prevedenia

Počítač so širokou škálou funkcií

Tichý chod

Robustná a odolná konštrukcia

Pekný dizajn

Univerzálnosť použitia

Veľký a prehľadný displej

Podpora Bluetooth

Zápory

Mierne konštrukčné nedostatky

Vyššia cena

Vysoká cena

ZhrnutieLacné zariadenie od klasického výrobcu Brother. Svojimi parametrami a vlastnosťami je plne dostačujúce na rekreačné cvičenie.Výborný eliptický trenažér pre každého, kto hľadá ideálny pomer medzi kvalitou a cenou. Konštrukcia je odolná a celkovo sa zariadenie vyznačuje vysokou mierou kvality.Vynikajúci stroj pre milovníkov náročného cvičenie. Za vyššiu cenu získa používateľ vynikajúcu kvalitu a skvelý dizajn. Prístroj bol navrhnutý tak, aby splnil očakávania aj tých najnáročnejších používateľov.

Zobraziť na Heureka.sk

Zobraziť na Heureka.sk

Zobraziť na Heureka.sk

Recenzia: ACRA BE 42

Nosnosť: 130 kg | Dĺžka kroku: 34 cm | Brzdy: magnetické | Stredová os: guľôčkové ložiska | Ovládanie záťaže: elektronické | Kĺbový spoj: guľôčkové ložiska | Snímač pulzovej frekvencie: áno | Hmotnosť: 35 kg | Približná cena: 205 €

KLADY:
 • Dostupná cena
 • Vysoká miera stability
 • Tichý chod

ZÁPORY:
 • Mierne konštrukčné nedostatky

ACRA BE 42 pochádza z dielne rakúskej firmy Brother. Tá je známa pre výborný pomer cena/výkon svojich produktov. Tým sa môže pýšiť aj jej model eliptického trenažéru.

Najväčšou výhodou je nízka cena. Za tú dostanete výborne zhotovené zariadenia využívajúce vysoko kvalitné materiály. Všade, kde je to možné sa tiež nachádzajú guľôčkové ložiská a kvalitné magnetické brzdy. Výhodou je aj vysoká stabilita a tichý chod, vďaka ktorému vás nebude nič zbytočne rušiť.

Samozrejme nemôžete očakávať, že za cenu mierne presahujúcu 200 € dostanete úplne dokonalý výrobok. Pripraviť sa teda musíte na to, že nie všetko vždy drží presne na svojom mieste. S ohľadom na cenu však ide o vynikajúce zariadenie, ktorému nie je veľmi čo vytknúť.

V prípade, že si chcete v pokoji doma zacvičiť a nechcete platiť za fitcentrum, ste na správnom mieste. Za málo peňazí dostanete kvalitný stroj, ktorý vydrží veľmi dlhú dobu.

Zobraziť na Heureka.sk >>

Recenzia: Spokey KREKKA

Nosnosť: 135 kg | Počet programov: 12 | Brzdy: magnetické | Počet stupňov záťaže: 16 | Ovládanie záťaže: elektronické | Záťažové koleso: 7 kg | Snímač pulzovej frekvencie: áno | Hmotnosť: 44,3 kg | Približná cena: 365 €

KLADY:
 • Zaujímavý dizajn
 • Mohutná konštrukcia
 • Dobrá kvalita prevedenia
 • Počítač so širokou škálou funkcií

ZÁPORY:
 • Vyššia cena

Druhým produktom na našom zozname je kvalitný eliptický trenažér s označením Spokey KREKKA. Ide o zariadenie, ktoré sa vyznačuje vynikajúcim pomerom kvalita/cena.

Prístroj je vybavený počítačom so širokou škálou funkcií, ktoré umožňujú používateľovi upravovať tréning podľa individuálnych potrieb a taktiež monitorovať cvičenie. Intenzitu tréningu je možné regulovať pomocou 16-stupňovej automatickej regulácie odporu. Prístroj je vybavený 12 predvolenými programami, vďaka čomu je trenažér vhodný pre rôzne skupiny ľudí.

Vstavané kolieska značne uľahčujú manipuláciu s prístrojom. Celkovo je konštrukcia vyrobená z vysoko kvalitných materiálov a komponentov. Vnútorný odpor trenažéra je magnetický, hmotnosť zotrvačníka je 7 kg.

V celku ide o veľmi kvalitný eliptický trenažér, ktorého najväčšou nevýhodou je vyššia cena, za ktorú sa na trhu predáva. S ohľadom na parametre zariadenia je však cena rozumná.

Spokey KREKKA je klasický predstaviteľ zlatej strednej cesty, ktorý spája vynikajúci pomer kvalita/cena, resp. cena/výkon s vlastnosťami, ktoré urobia dojem aj na náročnejších používateľov.

Zobraziť na Heureka.sk >>

Recenzia: Spokey Vigo II

Nosnosť: 150 kg | Počet programov: 15 | Brzdy: magnetické | Počet stupňov záťaže: 32 | Ovládanie záťaže: elektronické | Záťažové koleso: 9 kg | Snímač pulzovej frekvencie: áno | Hmotnosť: 53,3 kg | Približná cena: 525 €

KLADY:
 • Tichý chod
 • Robustná a odolná konštrukcia
 • Pekný dizajn
 • Univerzálnosť použitia
 • Veľký a prehľadný displej
 • Podpora Bluetooth

ZÁPORY:
 • Vysoká cena

Ak patríte medzi milovníkov náročnejšieho cvičenia, určite sa neuspokojíte s lacnejšími modelmi. Naproti tomu si rozhodne obľúbite Spokey Vigo II, ktorý boduje svojimi perfektnými vlastnosťami.

Veľkou devízou je tichá prevádzka stroja. Vďaka tomu, že všetko sedí tak, ako má, nikde nič nevŕzga a nebudete pri cvičení rušiť ostatných členov domácnosti. Robustná konštrukcia z kvalitných materiálov bez problémov udrží aj ťažších jedincov, ktorí si môžu na stroji bez problémov zacvičiť. Svojim dizajnovým prevedením dobre zapadne do moderne ladených domácností.

Prístroj je vybavený šikovným počítačom so širokou škálou funkcií a 15 defaultnými programami umožňujúcimi individualizáciu tréningu. Veľký a prehľadný displej zlepšuje ovládateľnosť prístroja. Veľkou výhodou je aj možnosť pripojenia na Bluetooth, ktorá umožňuje pripojenie mobilných zariadení k eliptickému trenažéru.

Ako iste vidíte, Spokey Vigo II disponuje vynikajúcimi parametrami a vlastnosťami. Nikoho preto určite neprekvapí, že sa na trhu predáva za pomerne vysokú cenu presahujúcu 500 €.

Ak patríte medzi vášnivých športovcov a neuspokojíte sa s lacným základom, potom neváhajte. V podobe Spokey Vigo II získate perfektne prevedený model, blížiace sa svojou úrovňou zariadeniam pre profesionálov.

Zobraziť na Heureka.sk >>

späť na obsah ↑

Najpredávanejšie eliptické trenažéry podľa Heureky

späť na obsah ↑

Ako si správne vybrať eliptický trenažér

Pri nákupe si určite overte, či je eliptický trenažér vhodný k vašej fyzickej kondícii a zdravotnému stavu. Pri nákupe potom najprv zistite, pre akú výšku a váhu je daný prístroj určený. Od výšky postavy sa odvíja dĺžka krokov.

Významnými kritériami je aj typ brzdného systému, šliapacieho stredu, ovládanie záťaže a kĺbového spoja. V neposlednom rade si všimnite aj prevedenie rámu a prítomnosť dodatočných funkcií či príslušenstva.

Pre koho je určený?

Eliptický trenažér sa radí medzi cvičebné stroje, využiteľné bez ohľadu na vek či pohlavie. Vďaka tomu, že nezaťažuje kĺbový aparát ho možno použiť aj ako pomôcku pre zlepšenie fyzickej kondície či pri rehabilitácii. Zvláštnu obľubu si vyslúžil u žien, pretože spevňuje sedacie svalstvo. V prípade, že netrpíte vážnymi chorobami pohybového aparátu, môžete na eliptickom trenažéri cvičiť bez akéhokoľvek obmedzenia.

Výška a váha, tvar a dĺžka kroku

Aby ste nemuseli prístroj po niekoľkých dňoch užívania vymeniť, skontrolujte odporúčané miery. Nosnosť by mala plne zodpovedať váhe a výške najťažšie osoby, ktorá bude stroj používať. Od týchto základných parametrov sa totiž odvíja zhotovenie rámu a všetkých namáhaných súčastí zariadenia. V prípade váhy je to hlavne odolnosť samotnej konštrukcie, u výšky potom dĺžka kroku a ergonómie.

Dĺžka kroku udáva, ako prirodzený váš pohyb bude. Pri výbere sa rozhodne poobzerajte po trenažéri s dĺžkou minimálne 38 cm. Tá je totiž univerzálna pre nižšie i vyššie postavy, a preto ponúkne uspokojivý komfort pre všetkých členov domácnosti. Všeobecne tiež platí, že s rastúcou dĺžkou kroku rastie aj prirodzenosť pohybu.

Brzdový systém

V súčasnej dobe sa využíva jeden z troch rôznych brzdných systémov – páskový, magnetický alebo elektromagnetický. Líšia sa najmä cenou a samozrejme svojimi vlastnosťami. Podrobnosti nájdete v nasledujúcej tabuľke:

Typ systému Výhody Nevýhody
Páskový Nízka cena Vysoká miera hluku, rýchle opotrebovanie
Magnetický Tichý chod, dlhá životnosť Vyššia cena
Elektromagnetický Možnosť práce vo veľmi vysokej záťaži, dlhá životnosť Značná cena

Pre využitie v domácnosti plne postačujú magnetické brzdy. Profesionálni športovci by sa ale mali poobzerať po drahším elektromagnetickom systému, ktorý navyše umožňuje presne merať prejdenú vzdialenosť pre potreby štatistiky.

Šliapací stred

Rovnako tak pri výbere typu šliapacieho stredu hrá kľúčovú úlohu finančná čiastka, ktorú ste ochotní zaplatiť. Na trhu môžete nájsť výrobky so stredmi miskovými a ložiskovými.

Miskové stredy bývajú typické pre lacnejšie eliptické trenažéry zo supermarketov. Avšak hojne sa objavujú aj v nižších cenových skupinách špecializovaných obchodov. Ich výhodou je veľmi nízka cena. Na druhej strane vyžadujú pravidelnú údržbu a opravy pri problémoch zvyčajne vyjde drahšie než nový stroj.

Ložiskové stredy sú síce o niečo drahšie, ale ich životnosť je nepomerne vyššia. Zároveň zaručujú úplne tichý chod i pri intenzívnom cvičení.

 Ovládanie záťaže

Aj ovládanie záťaže sa objavuje v dvojitom prevedení, pričom hlavný rozdiel spočíva v jeho komplexnosti a cene. Ide o manuálny a elektronický spôsob.

Manuálne riadenie záťaže funguje na princípe otočného kolieska s niekoľkými stupňami. Zvyčajne ponúka výber z ôsmich nastavení intenzít, ktoré riadite jednoduchým otočením gombíka. Žiadne ďalšie vychytávky neočakávajte.

Elektronický systém ponúka omnoho väčšiu mieru flexibility. Využiť možno automatický režim, ktorý dávkuje zaťaženie podľa vybraného programu. Vďaka tomu môžete zvoliť cieľ cvičenia a stroj sa o všetko postará sám. Rovnako plynule však prejdete aj do manuálneho režimu prostredníctvom digitálneho displeja.

Kĺbový spoj

Dôležitú úlohu hrá aj prevedenie kĺbového spoja. Zásadným spôsobom ovplyvňuje výdrž zariadenia a nutnosť pravidelnej údržby. Momentálne sa na trhu vyskytujú tri základné druhy kĺbových spojov – klzné puzdrá, zliatinové puzdrá a puzdrá ložiskové. Podrobnosti ponúka nasledujúca tabuľka:

Druh puzdra Výhody Nevýhody
Klzné Nízka cena Nutnosť pravidelnej údržby a premazávania, tiež sa vyznačuje nižšou odolnosťou
Zliatinové Bezúdržbové prevedenie, vysoká odolnosť pre rekreačné využitie Vyššia cena
Ložiskové Pre profesionálnych športovcov Veľmi vysoká cena

Najlepšie ložiskové puzdrá nie sú pre rodinné rekreačné využitie nutnosťou. Sú stavané tak, aby vydržali obrovskú záťaž, ktorú so sebou prináša cvičenie profesionálov. Inak fungujú úplne rovnako ako puzdrá zo zliatin.

Dodatočné funkcie

Veľký význam môžu mať pre niektorých používateľov aj dodatočné funkcie uľahčujúce presun zariadenia alebo meranie športových aktivít.

V prvom rade sú to praktické kolieska a stabilizačné nožičky. Vzhľadom k tomu, že ťažšie výrobky vážia až 85 kg, je dobré, keď sú vybavené kolieskami. Tie značne uľahčujú presun z miesta na miesto. Stabilizačné nôžky potom pomôžu vyrovnať prípadné nerovnosti na podlahe.

Pokročilejšie elektronické eliptické trenažéry potom dovoľujú meranie pulzovej frekvencie. S pomocou snímačov je možné sledovať efektivitu cvičenia. Vďaka prepojeniu s PC si potom viete ľahko viesť vlastnú štatistiku cvičenia alebo si zobraziť na monitore krajinu pre priblíženie svojho pocitu reálnym bežeckým podmienkam.

Najpredávanejšie eliptické trenažéry podľa Heureky

Najlepšie eliptické trenažéry – tipy pre rok 2018
5 (100%) 3 votes

Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podeľte sa s nami o váš názor

Okomentujte