Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Ostatné

Najlepšie kapsule do kávovaru – recenzie a porovnanie 2024

26. 5. 2024 Aktualizované

Ani vy si neviete predstaviť ráno bez šálky poriadnej kávy? Možno máte doma kávovar na kapsuly a zišla by sa vám rada s výberom tých správnych. Tie najlepšie kapsule do kávovaru sa líšia v kvalite a vlastnostiach, ktoré majú vplyv na výslednú kvalitu vášho kofeínového nápoja. Radšej preto nič nenechávajte na náhodu a prečítajte si potrebné informácie z tohto článku.
Pre milovníkov Starbucks odporúčame Starbucks By Nespresso Espresso Roast, pre jej výraznú chuť.
Na večerné posedenie možno aj s deťmi je fajn lahodná čokoláda Tassimo Milka.

Najlepšie kapsule Nescafé

Vyvážená kombinácia intenzívnej kávy a jemného mlieka.

Najlepšie kapsule Tassimo

Lahodný čokoládový nápoj, ktorý deti ako aj dospelých.

Najlepšie kapsule Nespresso

Prestížna Starbucks káva pôvodom z Južnej Ameriky.

Najlepšie kapsule Lavazza

Jemne sladká, krémová a likérová zmes 100% arabiky.

Recenzia: NESCAFÉ Dolce Gusto Au Lait – harmonické spojenie mlieka a kávy

najlepsie kapsule do kavovaru NESCAFÉ® Dolce Gusto® Café Au Lait XXL

Typ nápoja: Kávový s mliekom | Príchuť:  Café Au Lait | Druh kávy: 100% robusta| Balenie: 30 kapsúl | Približná cena: 8 €

Klady
 • Dobrá cena
 • Vyvážená chuť
 • Chutí skvele aj bez cukru
Zápory
 • Nevhodné pre ľudí s alergiou na mlieko

Jedným z najobľúbenejších druhov kávy vo forme kapsúl od Nescafé je Dolce Gusto Au Lait. Tento nápoj predstavuje harmonické spojenie lahodného mlieka a intenzívnej kávy. Druh kávy je tu čistá robusta. Výhodou nápoja je, že skvele chutí aj bez toho, aby ste do neho museli pridávať cukor.

Balenie 30 kusov stojí niečo málo pod 10 eur a ide tak o výhodnú kúpu. Ako jedinú nevýhodu tohto skvelého nápoja vnímame fakt, že nie je vhodný pre ľudí s intoleranciou na laktózu.

Recenzia: Tassimo Milka – kapsule plné lahodnej čokolády

najlepsie kapsule do kavovaru TASSIMO kapsuly Milka

Typ nápoja: horúca čokoláda | Príchuť:  mliečna čokoláda | Druh kávy: bez kofeínu | Balenie: 8 kapsúl | Približná cena: 5 €

Klady
 • Výborná chuť
 • Skvelé pre deti aj dospelých
 • Cena
Zápory
 • Veľa cukru

Večery nie sú vhodné na pitie povzbudivých kávových nápojov. Namiesto nich si ich môžete spríjemniť s kapsulami Tassimo Milka. V týchto kapsulách sa neskrýva kofeín, ale lahodná čokoláda. Horúca čokoláda nie je vhodná len pre deti, no jej chuť si zamilujú aj dospelí. Navyše sa predáva za rozumnú cenu.

Nevýhodou tohto nápoja je vyšší obsah cukru, ktorým disponuje. Ak si strážite hmotnosť, alebo len jednoducho nechcete prijímať zbytočne veľa kalórií, konzumujte tento chutný nápoj len striedmo.

Recenzia: Starbucks by Nespresso Espresso Roast – výrazná a plná chuť kávy

najlepsie kapsule STARBUCKS® by NESPRESSO® Espresso Roast

Typ nápoja: káva | Príchuť:  espresso | Druh kávy: 100% Arabica | Balenie: 10 kapsúl | Približná cena: 4 €

Klady
 • Starbucks
 • Výrazná a plná chuť
 • Hliníkové kapsule
Zápory
 • Nič

Kávovarové kapsule Starbucks By Nespresso Espresso Roast sú skvelou cestou, ako si užiť produkt od Starbucks v pohodlí domova. Tieto hliníkové kapsule sa vyznačujú výraznou a plnou chuťou. Káva, v tomto prípade 100% Arabica, bola totiž silne pražená. Zaujímavá je aj aróma tejto kávy pochádzajúcej z Južnej Ameriky.

Ak máte radi silnejšiu a výraznejšiu kávu a ste fanúšikom Starbucks, nemáte prečo váhať. Kapsule do kávovaru Starbucks By Nespresso Espresso Roast budú pre vás ideálnou voľbou.

Recenzia: Lavazza BLUE Caffé Crema Dolce – jemne sladká, krémová káva

najlepsie kapsule Lavazza BLUE Caffé Crema Dolce

Typ nápoja: káva | Príchuť:  Lungo | Druh kávy: 100% Arabica | Balenie: 100 kapsúl | Približná cena: 24 €

Klady
 • Dobrá cena
 • Pevná zlatistá pena
 • Káva pochádza z certifikovaných fariem
Zápory
 • Nie je čo vytknúť

Lavazza BLUE Caffe Crema Lungo je jemne sladká, krémová a likérová zmes 100% arabiky z brazílskych a indických káv. Má pevnú zlatistú penu a stredne praženú zmes, ktorá poskytuje vyváženú a plnú chuť. Káva z týchto kapsúl je ideálna pre rannú kávu alebo kedykoľvek počas dňa.

Tieto kapsule sú kompatibilné s kávovarmi so systémom Lavazza BLUE. Kapsule obsahujú 9 g kávy a sú balené vo vákuovom obale, aby si udržali maximálnu čerstvosť a arómu. Odporúčaná dávka je 40 ml, čo zabezpečí hustú a zlatistú penu s dlhotrvajúcim aftertastom.

Kapsule sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú jednoduchý spôsob prípravy kvalitnej kávy s bohatou chuťou a arómou. Lavazza BLUE Caffe Crema Lungo je skvelou voľbou pre každodenné použitie, s množstvom benefitov, ako sú ľahká príprava, bohatá chuť a krémová pena.

Najlepšie kapsule do kávovaru

Názov Popis Cena
TOP kapsule do kávovaru
1. kapsule do kávovaru NESCAFÉ Dolce Gusto Au Lait recenzia NESCAFÉ Dolce Gusto Au Lait 8 € Fantastický kávový nápoj s mliekom v balení s 30 dávkami. Do obchoduPorovnať ceny
2. najlepsie kapsule do kavovaru TASSIMO kapsuly Milka Tassimo Milka 5 € Ak milujete čokolády Milka tento produkt je pre vás absolútnou nutnosťou. Do obchoduPorovnať ceny
3. najlepsie kapsule STARBUCKS® by NESPRESSO® Espresso Roast Starbucks By Nespresso Espresso Roast 4 € Kvalitné espresso Starbucks u vás doma. Do obchoduPorovnať ceny
4. najlepsie kapsule Lavazza BLUE Caffé Crema Dolce Lavazza BLUE Caffe Crema Lungo 24 € Výrazná brazílska káva pre každého milovníka intenzívnych káv. Do obchoduPorovnať ceny
5. najlepšie kapsuly do kavovaru Kapsuly illy HES Home 18 ks ETHIOPIA Kapsuly illy HES Home ETHIOPIA 9 € Odrodová, 100% Arabica káva s miernou, delikátnou arómou s nádychom vône jasmínu a citrusových plodov. Do obchoduPorovnať ceny
6. TASSIMO Jacobs Krönung Espresso recenzia TASSIMO Jacobs Krönung Espresso 5 € Výborné espresso s vyváženou chuťou a arómou. Do obchoduPorovnať ceny

Najpredávanejšie kapsule do kávovaru podľa Heureky

Ako vybrať kapsule do kávovaru

Káva je súčasťou života obrovského množstva ľudí, medzi ktorých s najväčšou pravdepodobnosťou patríte aj vy. Nech už ste milovníkom klasickej zalievanej kávy, espressa alebo krémového latté, kofeín vám dokáže život trochu uľahčiť. Pri príprave kávy si často ceníme rýchlosť a jednoduchosť. Práve kvôli tomuto dôvodu sa stali kávovary na kapsule veľmi žiadaným artiklom.

Čo má najväčší vplyv na kvalitu a chuť kávy z takéhoto kávovaru? Áno, uhádli ste – sú to kapsule. Určite ich preto nechcete vyberať len tak náhodne. Radšej by ste mali venovať ich výberu dostatok pozornosti.

Aj totožná cenová kategória vie poskytnúť produkty s rôznymi vlastnosťami, odlišnými chuťami a ďalšími charakteristikami.

Ako si ale vybrať správne? Presne s týmto účelom sme napísali tento článok. Poradíme vám v ňom, čo si všímať pri výbere kapsúl do kávovaru a ako správne zhodnotiť všetky významné kritériá. Veríme, že po prečítaní tohto článku budete presne vedieť, ako si vybrať kapsuly do kávovaru podľa svojich potrieb.

najlepsie kapsule do kavovaru milion kapsul

Na čo sa zamerať?

Aj keď je tento článok zameraný na kapsule a nie na kávovary, musíte pri výbere zhodnotiť aj značku kávovaru. Je to nielen z dôvodu kompatibility, ale tiež preto, že rôzne technológie používané rôznymi výrobcami majú vplyv aj na chuť a ďalšie vlastnosti nápoja. Určite chcete nájsť takú kávu, ktorá vás uspokojí aj po chuťovej stránke.

Pri výbere si všímajte aj objem nápoja. Mali by ste ho prispôsobiť vášmu obľúbenému hrnčeku, ktorý používate na vychutnávanie kávy.

Ak patríte medzi experimentátorov, určite si radi vyskúšate aj rôzne ďalšie typy nápojov, ktoré toho s kávou nebudú mať veľa spoločného. Na spestrenie sú totiž na výber aj rôzne typy ďalších nekávových nápojov, akými sú čaječokolády.

Vedeli ste, že na chuť kávy z kapsulového kávovaru má vplyv aj materiál kapsule? Tak, teraz už viete. V tomto článku preto venujeme priestor aj výhody a nevýhody materiálov a dotkneme sa aj čoraz viac obľúbených opakovateľne použiteľných kapsúl.

Každý zákazník pri výbere zohľadňuje aj cenu. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli zaradiť do tohto článku aj informácie o cenových kategóriách a o tom, čo od nich môžete očakávať.

Testado radí

Zaujímavým a jednoduchým spôsobom prípravy kávy je pomocou moka koťogo kanvičky. Ich cena začína približne na desiatich eurách, pričom si vďaka nej dokážete pripraviť naozaj kvalitnú a výbornú kávu.

Značka kávovaru

Pre mnohých milovníkov kávy je možno prekvapením, že sa v tomto článku budeme venovať aj výrobcom kávovarov. Priestor im venujeme z jednoduchého dôvodu. V súčasnosti totiž na trhu dominuje trojica výrobcov, ktorí ponúkajú patentované systémy kapsúl. Vo výsledku sa tak dajú používať v týchto kávovaroch len určité kapsuly.

Na kompatibilitu kapsúl a kávovarov si dávajte pri nákupe veľký pozor. Bolo by nepríjemné kúpiť si nejaké a nemôcť ich následne použiť.

najlepsie kapsule vkladanie kapsule

Spomínaná trojica dominantných výrobcov na trhu ponúka kapsule s nasledovnými vlastnosťami:

Nescafé Dolce Gusto – kapsule tejto spoločnosti sa vyznačujú predovšetkým vyváženou chuťou. Nescafé sa sústredí na čisté kávy, prípadne na ochutené a mliečne kávy.

Tassimo – táto firma produkuje známe T-disky. Uplatniť sa v kávovaroch Tassimo dajú aj alternatívy.

Nespresso – disponuje systémom Tchibo. Majitelia týchto kávovarov majú tak k dispozícii veľké množstvo rôznych kapsúl od rozličných výrobcov a s rozličnými vlastnosťami.

Ako je to s kompatibilitou kapsúl a jednotlivých výrobcov kávovarov? Dozviete sa nižšie.

V prípade prvej menovanej firmy, Nescafé, sú k dispozícii len oficiálne podporované kapsule. Používateľ je tak obmedzený len na 16 rozličných príchutí. Ak by vás tieto príchute omrzeli, mali by ste, bohužiaľ, smolu. Kávovary Nescafé využívajú unikátny systém, ktorý by jednoducho nedovolil použitie iného typu kapsúl.

Ak vlastníte kapsulový kávovar Tassimo, máte trošku pestrejšie možnosti. Nie ste totiž obmedzený len na oficiálne Tassimo kapsule. Pripraviť si môžete aj obľúbené nápoje od Starbucks alebo Kraft. Nemusíte sa báť, že by vás dostupné chute omrzeli a vždy môžete svoje chuťové poháriky prekvapiť niečím novým.

A čo Nespresso? Obľúbenosť kávovarov tohto výrobcu je zapríčinená v nemalej miere aj tým, že ponúka takmer úplnú slobodu vo voľbe nápoja. Kávovar Nespresso totiž podporuje viac ako 20 rôznych výrobcov kapsúl, vďaka čomu vám vôbec nehrozí, že by ste s ním nudili.

Náš tip

Doprajte si aj vy možnosť vychutnať si každý deň nezabudnuteľnú šálku kávy s kvalitným kávovarom.

Druhy kávy

Mnoho kofeínových nadšencov vie o skutočnosti, že existujú dva druhy kávy, ktoré sa v súčasnosti najviac používajú. Ide o Robustu a Arabicu. Každá z nich má iné vlastnosti, preto je určite dobrým nápadom venovať im trochu priestoru aj v tomto článku.

Arabica – káva tohto typu je väčšinou drahšia. Ponúka však rozmanitejšie spektrum chutí a aróm. Často disponuje ľahšou, niekedy až priam ovocnou chuťou.

najlepsie kapsule kava

Robusta – je ťažšia káva, ktorá býva lacnejšia. Disponuje výraznejšie kyslou chuťou.

Vo väčšine kapsúl nájdete zmes vyššie popísaných dvoch druhov kávy. Zriedkavá však nie je ani 100% Arabica.

Vplyv na chuť kávy však nemá len jej druh, ale aj pôvod. Kávy z rôznych oblastí majú svoje špecifické vlastnosti, podobne, ako je tomu u vín.

Často sa do kávových aj nekávových kapsúl pridávajú aj rôzne príchuteprísady. Vanilka, kokos, mandle patria medzi tie najobľúbenejšie. Je logické, že rôzne sirupy, arómy a príchute budú mať zásadný vplyv aj na povahu a vlastnosti výsledného nápoja.

Ako vidíte, svet kávy je plný rozmanitých chutí. Stojí za to objavovať ho. Niet lepším spôsobom, ako si ho zažiť na vlastnej koži, než začať experimentovať a nájsť to, čo vás bude najviac baviť a čo vám bude najviac chutiť.

Náš tip

Ak hľadáte kvalitnú a chutnú zrnkovú či mletú kávu, tak vám odporúčame prečítať článok Najlepšia káva. V ňom nájdete zaujímavé informácie ohľadom kávy a taktiež tipy na tie najlepšie.

Množstvo nápoja

Pri výbere kapsúl do kávovaru berte do úvahy aj množstvo nápoja, ktoré preferujete. Niektorí milovníci kávy majú radšej menší objem, no vyššiu koncentráciu. Iní zase nedajú dopustiť na viac kávového nápoja.

Množstvo kávy

Všímajte si tiež množstvo kávy v kapsulách. Najčastejšie sa v nich nachádza od 5 do 10 gramov kávy.

Venujte pozornosť údaju o množstve kávy, ktorý nájdete na každom balení. Často je uvedený údaj súhrnný pre všetky kusy v ňom. Nie je však problém vydeliť celkové množstvo kávy v balení počtom kusov v ňom. Jednoducho sa tak dopracujete k množstvu v jednej kapsule.

Počet kapsúl v balení

Keď sa vyberiete nakupovať, určite si všimnite aj počet kapsúl v balení. Jedna kapsula = jeden nápoj. Urobte si potrebné zásoby najmä v prípade, že pijete kávu často.

V kontexte počtu kapsúl v balení nemôžeme nespomenúť nekalé praktiky niektorých predajcov, ktorí neváhajú vytvárať iluzórne akcie a predávať menšie balenia za cenu väčších. Dávajte si preto pozor a nenechajte sa nachytať!

kapsule do kavovaru kavovar

Nekávové nápoje

Medzi najväčšie výhody kávovarov na kapsule patrí fakt, že dávajú veľký priestor výrobcom pri navrhovaní najrôznejších príchutí a aróm. Vo výsledku si tak majitelia týchto prístrojov môžu užívať nielen kvalitnú kávu, ale aj ďalšie nápoje.

Medzi najobľúbenejšie patrí čokoláda, ktorá je k dispozícii v rôznych variantoch a príchutiach.

Populárne sú tiež čaje, predovšetkým Matcha. Fantastické je napríklad Matcha Latte. Vychutnať si však možno aj klasické zelené, čierne alebo ovocné čaje.

Materiál kapsúl

V úvode tejto kapitoly sme naznačili, že aj materiál, z ktorého je kapsula vyrobená, má vplyv na celovú chuť nápoja.

Najčastejšie sa stretávame s kombináciou hliníkovej nádobky a plastového viečka. Táto kombinácia funguje skvele, pretože dokáže obsah kapsule udržať čerstvý po poriadne dlhú dobu.

Niektorí výrobcovia využívajú aj papierové kávové kapsule. Tento typ kapsúl je určený pre kávovary s plytkou pákou a najčastejšie obsahujú 7 gramov kávy. Aby bol ich obsah čo najdlhšie čerstvý, používajú sa okrem papiera aj rôzne fólie.

Počet použití

Ekológia je častou témou súčasnosti a nevyhla sa ani kapsulám do kávovarov. Výsledkom ekologického myslenia v tejto oblasti sa začali čoraz viac presadzovať opakovateľne použiteľné kapsuly. Ide o typ kapsúl, ktoré je možné po použití znovu naplniť a používať mnoho krát.

Ide o veľmi pokrokovú a šetrnú alternatívu voči bežným kapsulám na jedno použitie. Tieto plniteľné kapsule síce stoja pri počiatočnom nákupe viac, no ich kúpa sa vyplatí. Napĺňanie kapsúl je totiž omnoho lacnejšie, než nákup úplne nových. Vo výsledku tak nebudete šetriť len našu krásnu planétu, ale aj svoju peňaženku.

Nezabudnite však na hygienu a pred tým, než sa vyberiete naplniť si svoje kapsuly na viac použití, venujte trochu času a úsilia ich dôkladnému vyčisteniu.

najlepsie kapsule hotova kava

Kde kúpiť kapsule do kávovaru?

Tradičnou otázkou pri nákupe je aj – kde nakúpiť? V prípade kapsúl do kávovarov je odpoveď pomerne jednoduchá. Našim odporúčaním na nákup je internetový web Heuréka. Ide o porovnávač cien, ktorý poskytuje prehľadné zoradenie cenových ponúk. Nikdy sa preto nestane, že by vám unikla tá najvýhodnejšia cenová ponuka.

Okrem toho ponúka Heuréka aj nemalé množstvo obchodov na výber. Vybrať ten správny si môžete vďaka transparentným recenziám reálnych používateľov. Nakoniec recenzie tu nie sú len na predajcov, ale aj na samotný ponúkaný tovar.

Druhým našim typom na miesto nákupu je Alza. Tento internetový obchod má veľmi dobrú reputáciu a treba povedať, že zaslúžene. Vyniká totiž v pestrej ponuke produktov, rýchlej dobe dodania a výbornou zákazníckom servise.

Najobľúbenejšie značky

Pri káve je kvalita vždy nad kvantitou. Odporúčame vám preto siahať vždy po kapsulách do kávovaru, ktoré pochádzajú od kvalitného a osvedčeného výrobcu. Aby sme vám výber čo najviac uľahčili, vybrali sme pre vás tie najlepšie značky kapsúl do kávovaru.

Kapsule Nescafé – Dolce Gusto

Určite nám dáte za pravdu, že Nescafé – Dolce Gusto má vybudovaný skvelý image. Nejde tu len o kávu, ale aj o dizajn. Možno preto je táto značka veľmi obľúbená medzi mladými ľuďmi. Kapsule od Nescafé sú vysoko kvalitné a prekvapia štedrou a plnou arómou i chuťou.

Dolce_Gusto logo

Kapsule Tassimo

S kapsulami Tassimo sa určite nebudete nudiť. V ponuke tejto značky je totiž veľké množstvo rôznych nápojov. Nechýbajú medzi nimi ani kultové príchute Jacobs, Milka alebo L’or. Vychutnať si môžete dokonca aj nápoje Kraft a legendárne Starbucks.

Tassimo-Logo

Kapsule Nespresso

Podobne ako Tassimo, aj Nespresso ponúka veľké množstvo rôznych príchutí a nápojov. Nespresso spolupracuje s viac ako 20 výrobcami, takže o variabilitu je v prípade tejto značky postarané. Vynikajúca je aj kvalita, ktorá sa u kapsúl tejto značky zaraďuje medzi najvyššiu na trhu.

nespresso-logo

Kapsule Tchibo Cafissimo

Kapsule Tchibo Cafiisimo sú veľmi obľúbené. Nie je sa čomu čudovať, veď kávovar Cafissimo sa používa veľmi jednoducho a ponúka tiež najmodernejší dizajn. Optimálny tlak pri príprave kávy zabezpečuje patentovaný systém troch tlakov. Samozrejmosťou je široký výber rôznych druhov kávy a príchutí.

tchibo-sk-logo

Cena a cenové kategórie

Jedným z rozhodujúcich kritérií pri nákupe čohokoľvek je aj cena. Aj v prípade kapsúl do kávovarov cena rozdeľuje produkty do rôznych skupín. My sme si všimli hranicu 5 eur, ktorá delí kapsuly do dvoch kategórií.

Cena do 5 eur

V tejto cene sa dá kúpiť menšie balenie všetkých možných kapsúl. Výber určite nebudete mať obmedzený z hľadiska druhu ani príchute. Pripraviť sa však budete musieť na obmedzenie v počte kapsúl v balení. V drvivej väčšine prípadov ich nebude viac, ako 20-25.

Cena nad 5 eur

Ak sa rozhodnete do kapsúl investovať trošku viac, odmenou vám budú väčšie balenia. Počítať môžete aj s viac, ako 30 kapsulami v balení. Samozrejme, k dispozícii vám budú rôzne zaujímavé produkty, ktoré môžu vynikať chuťou, kvalitou aj zložením.

Najpredávanejšie kapsule do kávovaru podľa Heureky


Zdroje:

https://kavove-kapsule.heureka.sk/poradna/ako-si-vybrat-kapslovu-kavu/

https://www.nespresso.com/au/en/coffee-selector

https://whichnespresso.com/ultimate-guide-to-nespresso-coffee-capsules/

https://www.ateriet.com/new-to-coffee-pods/

https://www.choice.com.au/food-and-drink/drinks/tea-and-coffee/articles/coffee-capsules

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.5 (10 hlasov)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár