Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Najlepšie čínske obchody – recenzie a tipy

1. 10. 2021 Aktualizované

Nakupovanie v čínskych obchodoch a eshopoch sa stalo synonymom pre nekompromisne nízke ceny. Niet sa prečo čomu čudovať, že sa obchody z ďalekého východu tešia v tunajších podmienkach tak vysokej obľube.

V tomto článku sa preto pozrieme bližšie na tých najlepších čínskych predajcov a zanalyzujeme si ich silné a slabé stránky. Osobne doporučujeme nakupovať na AliExpress, pretože má vychytané snád všetky slúžby a najširší výber produktov zo všetkých oblastí.

Najväčšia a ponuka

Najlepší čínsky eshop s najväčšou ponukou.

Množstvo noviniek na trhu

Obľúbený obchod plný noviniek a horúcich ponúk.

Výborné ceny

Ďalší skvelý obchod, kde nakúpite za nízke ceny.

Najlepšie čínske eshopy

Názov Zhrnutie
Najlepšie čínské eshopy
1. Aliexpress logo recenzie AliExpress.com
92 % ★★★★★
čítať recenziu
Doba dodania: 7 až 27 dní
Možnosť dopravy zdarma: Áno
Stránky v Slovenčine: Áno (strojový preklad)
Vyskúšať
2. Gearbest logo recenzie Gearbest.com
90 % ★★★★★
čítať recenziu
Doba dodania: 15 až 28 dní
Možnosť dopravy zdarma: Nie
Stránky v Slovenčine: Áno
Vyskúšať
3. Banggood logo Banggood.com
90 % ★★★★★
čítať recenziu
Doba dodania: 7 až 25 dní
Možnosť dopravy zdarma: Nie
Stránky v Slovenčine: Áno (strojový preklad)
Vyskúšať
4. Wish logo recenzia Wish.com
84 % ★★★★
čítať recenziu
Doba dodania: 10 až 28 dní
Možnosť dopravy zdarma: Nie
Stránky v Slovenčine: Áno (strojový preklad)
Vyskúšať
5. Dresslily logo eshop Dresslily.com
80 % ★★★★
čítať recenziu
Doba dodania: 7 až 25 dní
Možnosť dopravy zdarma: Áno
Stránky v Slovenčine: Áno (strojový preklad)
Vyskúšať
6. LightInTheBox logo eshop Lightingthebox.com
76 % ★★★
čítať recenziu
Doba dodania: 14 až 21 dní
Možnosť dopravy zdarma: Áno
Stránky v Slovenčine: Nie (k dispozícii čeština)
Vyskúšať

Zhodnotenie troch najlepších vybraných čínskych eshopov

Recenzia AliExpress – najlepší čínsky e-shop s najväčšou ponukou

Aliexpress logo recenzie

Klady
 • Veľmi výhodné ceny
 • Vo väčšine prípadov doprava zdarma
 • Ochrana zákazníkov
 • Dostatočne obšírne popisy produktov
 • Dostupné recenzie užívateľov (aj fotky produktov)
 • Neuveriteľne veľký výber tovaru
Zápory
 • Len strojová slovenčina
 • Pri nákupe drahších predmetov je treba zachovať opatrnosť

Na prvé miesto nášho výberu najlepších čínskych internetových obchodov sme nemohli zaradiť nič iné, ako Aliexpress.

Tento predajca je najznámejším a najobľúbenejším nielen u nás, ale celosvetovo. V neuveriteľne pestrej ponuke Aliexpressu je zahrnuté úplne všetko. Od oblečenia a šperkov, až po elektroniku a športové potreby. Samozrejme, nájdete tu tiež obrovské množstvo ďalších výrobkov vrátane kozmetiky, hračiek, dekorácií a pod.

Veľkou výhodou tohto obchodu je ochrana zákazníkov. Všetky objednávky sú promptne vybavené a odoslané. Poväčšine dorazia do cieľa za dva týždne, niekedy sa však môže dodacia lehota nepríjemne predĺžiť. To však platí pre všetky nákupy z Číny bez ohľadu na predajcu. Ak by mal zákazník s objednávkou akýkoľvek problém, môže využiť ochrannú lehotu a tzv. Otvorenie sporu (openingdispute). Ide vlastne o vytvorenie reklamácie. Aliexpress nemá problém s vrátením peňazí.

Doprava ja v drvivej väčšine prípadov zdarma, čo taktiež chválime. Na zhrnutie, Aliexpress je tým najlepším miestompre nákupy z ďalekej Číny.

Recenzia Gearbest – obľúbený obchod plný noviniek a horúcich ponúk

Gearbest logo recenzie

Klady
 • Veľké množstvo elektroniky a „gadgetov“
 • Rýchla dodacia doba
 • Jednoduchá navigácia na stránkach
Zápory
 • Slovenský preklad stránok nie je najlepší
 • Platí sa za dopravu

Pre milovníkov najnovších elektronických hračiek a všemožných gadgetov je najlepším čínskym eshopomGearbest. Na prvý pohľad ide len o ďalší obchod plný lacného čínskeho tovaru. Nič však nemôže byť ďalej od pravdy. Na rozdiel od ostatných obchodov je totiž Gearbest zameraný špecificky na elektroniku a rôzne novinky v tomto segmente.

Užívatelia tohto eshopu si ho pochvaľujú a považujú ho za jeden z najlepších. Platbu je možné uskutočniť kartou, alebo prostredníctvom elektronickej peňaženky PayPal. Druhý typ platby je bezpečnejší a má za následok aj rýchlejšie časy dodania. Nevýhodou je však nutnosť platiť za dopravu, aj keď ide skôr o symbolickúsumu. Spomenieme tiež preklad stránok do slovenčiny, ktorý je urobený strojovo a je to na ňom poznať.

Recenzia Bangood – skvelý obchod, kde nakúpite za nízke ceny

Banggood logo

Klady
 • Pestrá ponuka rôznych produktov
 • Používateľmi osvedčený obchod
 • Doprava zdarma
 • Možnosť platby prostredníctvom PayPalu
Zápory
 • Na dodanie tovaru si počkáte
 • Reklamácia tovaru môže byť problematická

Ďalším obchodom čínskeho pôvodu v našom zozname je Banggood. Tento eshop je veľmi známy a taktiež aj obľúbený predovšetkým v Rusku a ďalších krajinách. Na internete môžete nájsť mnoho jeho pozitívnych recenzií nielen u nás, ale aj vo svete.

Výhodou obchodu Banggood je množstvo tovaru, ktoré si v ňom môžete zakúpiť. Nájdete tu naozaj všetko, na čo si spomeniete. Na rozdiel od portálov, ako je Aliexpress, je Banggood koncovým predajcom. To je výhodou, pretože nemusíte sledovať recenzie jednotlivých predajcov, stačí sa orientovať podľa recenzií produktov. Všetky nákupy zastrešuje Banggood.

Nakupovať na webe Banggood síce je možné v slovenskom jazyku. Ide však len o automatický preklad, ktorý nie je veľmi dobrý.

Vo všeobecnosti je Banggood bezpečným obchodom. Kúpený tovar je možné reklamovať a vrátiť v prípade nespokojnosti. Avšak musíte sa pripraviť na poriadne dlhé čakanie.

Ako nakupovať v čínskych internetových obchodoch

Nakupovanie v čínskych online obchodoch sa vo výraznej miere nelíši od nakupovania v tuzemských eshopoch. Aj napriek tomuto faktu má nakupovanie z Ázie svoje špecifiká. V tejto časti textu vám preto chceme priblížiť, na čo si máte pri nákupe z Číny dávať pozor, aby ste boli so svojim nákupom spokojný.

Výhody a nevýhody nakupovania z Číny

Ako to už v živote býva, aj nakupovanie z čínskych eshopov so sebou nesie rôzne výhody a nevýhody. Aby sme vám pomohli objektívne zhodnotiť jednotlivé silné a slabé stránky nakupovania z týchto webov, prinášame vám súhrn výhod a nevýhod.

Výhody

Určite nikoho neprekvapí, že hlavným lákadlom pre nákup z čínskych eshopov je cena. Naozaj, tieto weby ponúkajú tak nízke ceny, že nákupom na nich môžete značne ušetriť. Niektoré produkty dostupné na čínskych eshopoch nájdete aj v tunajších obchodoch. Často predávané za dvoj či trojnásobok ceny.

Veľmi výhodné je nakupovanie drobných položiek. Často vám stačí pár eur a môžete si kúpiť rôzne drobnosti, ktoré by vás inak stáli omnoho viac peňazí.

Obrovský výber dostupných produktov taktiež patrí medzi veľké výhody čínskych online obchodov. Vyberať si totiž môžete z ohromného množstva výrobkov všemožných kategórií.

Veľmi sa nám páči, že väčšina ázijských eshopov ponúka dopravu buď zdarma, alebo za veľmi nízke ceny. To je skvelé, pretože v spojení s nízkou cenou produktov je to recept na tie najvýhodnejšie nákupy.

Pri výbere a zvažovaní kúpy akéhokoľvek tovaru je vždy prínosné, ak máte k dispozícii recenzie skutočných používateľov. Pri nákupe si tak môžete pozrieť, aké skúsenosti s vybraným produktom mali ostatní používatelia. Často sú k dispozícii aj fotografie, vďaka ktorým budete mať ešte lepšiu predstavu o skutočnej podobe a vlastnostiach daného produktu.

V prípade webov typu „trhovisko“, ako je napríklad Aliexpress, si môžete prezerať aj recenzie samotných predajcov. Vďaka tomu si môžete vybrať takého, ktorý vám sprostredkuje príjemný nákupný zážitok. Spoľahlivosť je totiž odmeňovaná pozitívnymi recenziami používateľov.

Väčšina eshopov z Číny ponúka zákazníkom ochrannú lehotu. Vďaka tejto lehote je nákup zákazníka chránený v prípade, že by tovar nedorazil, resp. dorazil poškodený. Vo väčšine prípadov sa predajca nebráni možnosti vrátiť peniaze za nákup.

Pri prezeraní produktov dostupných v čínskych obchodoch ste si možno všimli obrovskú detailnosť popisov a charakteristík. Vďaka týmto obšírnym opisom je možné získať lepšiu predstavu o vlastnostiach tovaru.

Nevýhody

Ako je to s úskaliami nákupu na týchto weboch?

V prvom rade môže byť rizikové nakupovanie prostredníctvom platobnej karty. Pri nákupe v nami vybraných obchodoch, ktoré sme vám predstavili v tomto článku sa nemusíte obávať. Nakupovanie na nich je bezpečné a nikto vám údaje z vašej karty (ani peniaze) kradnúť nebude. Ak však chcete byť extra opatrný, vždy si zvoľte nákup prostredníctvom PayPal.

Klasickým úskalím pri objednávaní tovaru z Číny je dlhá dodacia doba. Naozaj, niekedy budete potrebovať poriadnu dávku trpezlivosti. Nie je vzácnym javom, že trvanie dodania tovaru môže presiahnuť aj jeden mesiac. Vo väčšine prípadov by ste však mali mať zakúpený tovar doma už do dvoch týždňov. Dobu dodania môže výrazne urýchliť nákup z európskych skladov.

Niekedy sa stane, že je potrebné zakúpený tovar reklamovať. Keď nakupujete z tunajších obchodov, býva reklamácia jednoduchá. V prípade, že ste daný tovar kúpili z čínskeho eshopu, môže sa všetko poriadne skomplikovať. Za prvé, predĺži sa doba vybavovania reklamácie. Tovar musíte poslať späť do Číny a čakať na odpoveď. Ak budete mať šťastie a uznajú vám reklamáciu, budete musieť znovu čakať na zaslanie nového tovaru alebo poslanie peňazí na účet.

Čínske produkty sa v minulosti netešili veľkej obľube predovšetkým kvôli ich slabšej kvalite. Aj keď tento trend je už na ústupe a možno badať výrazný nárast kvality výrobkov z Číny, je kvalita mnohých produktov slabšia. Ak sa však pri nákupe budete riadiť recenziami skutočných používateľov, nemusíte sa obávať zlej kvality.

Klady
 • Veľmi výhodné ceny
 • Skvelé riešenie pre nákup maličkostí
 • Neuveriteľne veľký výber tovaru
 • Lacná doprava, resp. doprava zdarma
 • Dostupné recenzie tovaru aj predajcov
 • Zákazník je chránený ochrannou lehotou
 • Veľmi detailné opisy tovaru
Zápory
 • Určité riziko pri platbe kartou
 • Na dodanie tovaru si počkáte dlhšie
 • Reklamácia môže byť náročná
 • Kvalita produktov môže byť nižšia

Ako je to s clom a DPH?

V prípade nákupu z Číny nezabúdajte na clo a DPH. Často totiž musíte k cene objednaného produktu započítať aj ďalšie poplatky. DPH a clo môže premeniť na prvý pohľad výhodný nákup na priemerný alebo aj celkom nevýhodný.

Ako sa vyhnúť plateniu DPH a cla? Existujú určité pravidlá, ktoré si rozoberieme v nasledujúcich riadkoch:

 • DPH nemusíte platiť v prípade, že zakúpený tovar vrátane dopravy nepresiahne cenu 22 eur.
 • Ak celková cena vašej objednávky presahuje 150 eur, budete musieť zaplatiť nielen DPH ale aj clo.
 • Samotná výška cla sa vypočítava z celkovej ceny produktu (vrátane ceny dopravy)
 • DPH sa vypočítava nielen z ceny produktu a dopravy, ale aj cla.
 • Dávajte si pozor na fakt, že niektoré druhy tovaru majú na DPH a clo špecifické pravidlá.
 • Ak chcete mať lepšiu predstavu o rôznych poplatkoch, odporúčame vám navštíviť stránku finančnej správy.

Na zhrnutie tejto podkapitoly – nakupujte tak, aby celková cena tovaru a dopravy nepresiahla 22 eur. Nebudete tak musieť platiť nielen clo, no ani DPH. Platenie cla nemusí byť pravidlom, ak patríte medzi obľúbencov šťasteny. Niektoré zásielky totiž prechádzajú aj bez preclenia, avšak na to by sme sa nespoliehali.

Otázka platenia: Paypal vs. Kreditka

Túto podkapitolu považujeme za dôležitú. Väčšina ľudí na Slovensku totiž preferuje nákup tovaru prostredníctvom kreditnej karty.

Existuje však bezpečnejší a lepší spôsob, ako platiť za nákupy na internete. Je ním PayPal. Pri jeho použití na nákup z Číny sú vaše peniaze chránené. Je jednoduchšie vymáhať ich v prípade potreby späť. Ďalšou, nespornou výhodou, je fakt, že pri nákupe cez PayPal neuvádzate nikde svoje osobné údaje. Tie potom nemôžu byť zneužité.

Ak sa predsa len rozhodnete pre nákup pomocou kreditnej karty, uistite sa, že máte nastavené limity. To znamená, že z vašej karty môže odísť len konkrétna suma. Dobrým extra krokom je aj zrušenie povolenia zahraničných platieb po každej transakcii.

Cinske shopy uvodny obrazok

Čo nekupovať v čínskych eshopoch?

Aj keď považujeme nákupy z čínskych obchodov za výhodné, existuje niekoľko vecí, na ktoré si treba dávať pozor.

V prvom rade si dávajte pozor na fake výrobky a falzifikáty. Určite neodporúčame nákup značkových výrobkov, nech už ide o elektroniku, oblečenie, alebo čokoľvek iné. Značkové výrobky si vždy radšej zakúpte priamo zo stránky danej značky.

Mnohé stránky bojujú proti problémom falzifikátov a niektoré z nich majú dokonca ambíciu predaj falšovaných produktov úplne zastaviť. Celoplošná kontrola predávaných vecí by však bola príliš náročná a je realistické domnievať sa, že aj pri kontrole falzifikátov z času na čas niečo prekĺzne.

Takže sa nenechajte zlákať veľmi nízkymi cenami a radšej sa vyhnite nákupu značkových vecí s vedomím, že podľa všetkého pôjde o falzifikáty.

Nákup oblečenia cez čínske eshopynie je veľmi ideálny. Nech už ide o spodnú bielizeň, či večerné šaty. Niekedy však existuje šanca, že bude problém „napasovať“ správnu veľkosť. Číňania sú notoricky známi tým, že ich veľkostné tabuľky môžu byť iné, ako tie vo zvyšku sveta. Keď si napríklad kúpite tričko veľkosti L v čínskom eshope, nemusí ísť o L, na aké ste zvyknutý v európskych obchodoch.

Mnoho ľudí ale nakupuje oblečenie a obuv na čínskych eshopoch s veľkou úspešnosťou a tieto nákupy si pochvaľujú. Nechceme vás preto úplne odrádzať, len vás vyzývame k zvýšenej opatrnosti. Určite si podrobne prezrite rozmery oblečenia, veľkostné tabuľky a všetky dostupné informácie. Dôkladne sa potom premerajte a veľkosť vyberajte až potom.

Pre rodičov s malými deťmi je veľmi lákavý nákup rôznych lacných hračiek. Nákup hračiek z Číny však nemusí byť pre vaše ratolesti bezpečným riešením. Na plastové výrobky určené deťom totiž existujú rôzne normy, ktoré majú zabezpečiť ich bezpečnosť. Pre svoje deti chce každý len to najlepšie a je preto nutné si tieto normy odsledovať. V prípade lacných čínskych výrobkov najskôr nebudú spĺňané.

Na záver tejto podkapitoly jedno odporúčanie. Nekupujte veci, ktoré naozaj nepotrebujete. Pri prezeraní produktov v čínskych eshopoch, ktoré sa predávajú niekedy až za smiešne nízke ceny, totiž vzniká zaujímavý psychologický fenomén. Je ním nakupovanie totálnych zbytočností, ktoré človek nikdy nevyužije. Nakupujte preto logicky, nie emocionálne a držte sa trošku viac minimalistickej filozofie.

Cinske shopy recenzie a testy

Čo sa oplatí kupovať v čínskych eshopoch?

Takmer všetko. Asi takto by znela krátka odpoveď na túto otázku. Faktom je, že kvalita čínskych výrobkov neustále rastie, čo si uvedomilo aj mnoho popredných svetových firiem, ktoré sťahujú svoje továrne práve do najľudnatejšej krajiny sveta.

Aj samotná Čína je domovom mnohých úspešných a kvalitných značiek. Dobrým príkladom je napríklad Xiaomi, firma, ktorá okrem svetoznámych mobilov vyrába širokú škálu ďalších produktov vrátane oblečenia a rôznych elektronických gadgetov. Pri vašich potulkách nekonečnými produktovými stránkami čínskych eshopov si určite všímajte produkty tejto firmy.

Pre väčšinu nakupujúcich je kľúčová čo najnižšia cena. Tejto téme sme sa venovali v kapitole o cle, DPH a poplatkoch. Ak chcete nakúpiť najvýhodnejšie, nakupujte položky, ktorých cena nepresahuje 22 eur. Tak sa vyhnete plateniu cla aj DPH.

Vo výsledku sa tak v čínskych online obchodoch najviac oplatí nákup rôznych drobnostílacnejších výrobkov. S poštovným zadarmo, alebo často neprevyšujúcim hodnotu jedného eura sa oplatí nakupovať širokú škálu produktov. Hlavne si dávajte pozor na recenzie používateľov a nakupujte bezpečne (preferovane cez PayPal).

Nákup v čínskych eshopoch sa ešte viac oplatí, keď využívate rôzne zľavy, akcie a zľavové kupóny. Často sa k nim dokáže dostať aj obyčajný nakupujúci a dokážu zmeniť výhodné nakupovanie na ešte výhodnejšie.

 

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 5.0 (8 hlasov)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár