Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

AliExpress – recenzia

30. 9. 2020 Aktualizované

Aliexpress uvodna strana do recenzieVíťaz testuTestado

Obchod Aliexpress je ozajstným čínskym Amazonom. Svojim návštevníkom ponúka neuveriteľne veľké množstvo produktov za bezkonkurenčne nízke ceny.

AliExpress je skutočne fenoménom, ktorému sa oplatí venovať pozornosť. V tejto recenzii sa dozviete všetko potrebné, čo o tomto eshope potrebujete vedieť.

Hodnotenie eshopu AliExpress

9.2

Perfektný

Aliexpress je tým najlepším miestom na výhodné nákupy z Číny. Ponúka neprekonateľne pestrú ponuku tovaru a veľmi výhodné ceny.

Ponuka produktov
10
Nakupovaie
9
Platenie
10
Doručenie
8
Recenzie používateľov
9
Klady
  • Veľmi výhodné ceny
  • Vo väčšine prípadov doprava zdarma
  • Ochrana zákazníkov
  • Dostatočne obšírne popisy produktov
  • Dostupné recenzie užívateľov (aj fotky produktov)
  • Neuveriteľne veľký výber tovaru
Zápory
  • Len strojová slovenčina
  • Pri nákupe drahších predmetov je treba zachovať opatrnosť

O obchode Aliexpress

Väčšina ľudí pozná tento obchod. Ide totiž o najznámejší čínsky obchod na Slovensku a v Čechách. Nie je sa čomu čudovať, len málo predajcov sa môže pýšiť tak pestrou ponukou produktov. Na stránke www.aliexpress.com totiž môžete nájsť viac než 100 miliónov výrobkov. Tie sú rozdelené do rôznych kategórií.

Aliexpress je osvedčeným obchodom, ktorý denne navštevujú desaťtisíce zákazníkov. V hre je už od roku 2010. Predstavuje virtuálne trhovisko, na ktorom sú aktívni rôzni menší i väčší predajcovia, prevažne z Číny. Aliexpress sa tak často prirovnáva k platforme Ebay. Na oboch týchto weboch majú totiž predajcovia veľkú mieru nezávislosti. Aliexpress plní funkciu sprostredkovateľa medzi zákazníkom a predajcom. Dobrá povesť je pre tento web veľmi dôležitá a preto patrí medzi najbezpečnejšie čínske eshopy.

Internetový obchod Aliexpress disponuje aplikáciou, vďaka ktorej je nakupovanie cez smartfón jednoduché. Ak patríte medzi ľudí, ktorí radi nakupujú pomocou svojho mobilu, bude vám táto aplikácia veľmi užitočná.

Aliexpress nemá slovenskú verziu stránky. K dispozícii ale je (nie veľmi vydarená) strojová slovenčina.

Ponuka produktov

V ponuke produktov Aliexpress skutočne žiari. Ako sme spomenuli vyššie, na tejto stránke je ponúkaných viac ako 100 miliónov produktov. Čo si zákazníci na tejto stránke najčastejšie vyberajú? Veľmi obľúbenou kategóriou produktov sú mobilné telefóny a ich príslušenstvo. Nájdete tu súčiastky, kryty a ochranné časti pre prakticky akýkoľvek smartfón.

Veľkej obľube sa teší aj kategória oblečenia a obuvi. Za veľmi výhodné ceny si na Aliexpresse môžete zostaviť pokojne aj celý šatník.

Pestrá je tiež ponuka hračiek pre deti. Nájdete tu všemožné stavebnice, figúrky a hry, ktoré si deti zamilujú. Pri nákupe hračiek si však vždy dávajte pozor na ich bezpečnosť.

Ak hľadáte obchod, kde nájdete výhodné ponuky počítačovkancelárskej techniky, určite vám produkty na Aliexpresse vyhovejú. Nájdete tu počítače, notebooky a rôzne príslušenstvo k nim za veľmi nízke ceny.

Na Aliexpresse nájdete veľa zaujímavých drobností, módnych doplnkov a pod., ktoré nielen zaujmú pozornosť, no sú aj veľmi, naozaj veľmi, lacné. Čo sa týka ponuky produktov, mohli by sme zapísať celé strany, no aj tak by sme nepokryli všetko, čo Aliexpress ponúka. Ponuka tovaru na tomto obchode je totiž nesmierne veľká. Prezrite si ju na vlastné oči!

Nakupovanie

Internetový obchod Aliexpress si právom získal veľmi dobrú reputáciu. Je tak dobrý, že sa ho veľa ostatných predajcov snaží kopírovať. Aj to je dôvodom, prečo je vzhľad stránky dôverne známy. Podobá sa totiž na ďalšie čínske obchody.

Nakupovanie na tomto webe je veľmi jednoduché. Budete sa však musieť zaregistrovať. Registrácia je veľmi jednoduchá a môžete na ňu využiť aj Gmail alebo Facebook účet. Po vytvorení konta už ste plnohodnotným zákazníkom a môžete veselo nakupovať.

Ak používate na nákupy telefón, bude sa vám nakupovať ešte veselšie pomocou už spomínanej aplikácie. Tá je k dispozícii na Google Play a rovnako tak aj na AppStore.

Aliexpress síce nie je profesionálne preložený do slovenčiny, no anglicky nehovoriacim ľuďom značne pomôže prítomnosť strojového slovenského prekladu.

Platenie

Nakupovanie bez platenia si, žiaľ, nevieme predstaviť. V prípade Aliexpressu je po zaregistrovaní sa možné platiť viacerými spôsobmi.

Väčšina zákazníkov preferuje použitie kreditnej karty. Aj keď platenie kreditkou môže so sebou niesť svoje riziká, v prípade Aliexpressu sa nemáte čoho obávať, keďže tento obchod je veľmi bezpečný.

Ak chcete mať čisté svedomie, zaobstarajte si účet PayPal. Nakupovanie pomocou tejto internetovej peňaženky je totiž anonymnejšie a bezpečnejšie.

Doručenie

Jedným z dôvodov, prečo si zákazníci po celom svete tak zamilovali Aliexpress, je možnosť dodania tovaru zdarma. Vďaka kombinácii nízkych cien a dopravy zdarma je tak nakupovanie na tejto stránke veľmi výhodné.

Okrem doručenia zdarma si môžete priplatiť aj za expresnejšie dodanie objednávky. Klasická doba dodania môže byť kdekoľvek od 14 do 27 dní.

Aliexpress má niekoľko skladov v Európe, vďaka čomu je možné dostať objednaný tovar omnoho skôr. V takomto prípade by ste mohli mať objednaný tovar doma už za 7 dní.

Skúsenosti používateľov

Aliexpress sa teší veľmi dobrým recenziám zákazníkov po celom svete. Tí si pochvaľujú nekompromisne nízke ceny, obrovský výber produktov a výborný zákaznícky servis.

Samozrejme, nájdu sa aj negatívne recenzie, ktoré hovoria o zlých skúsenostiach s obchodom. Vo väčšine prípadov však ide len o nespokojnosť s dlhou dobou dodania.

Náš tip

Stručný prehľad viacerých eshopov, ktorých sme hodnotili, si možte prečítať v článku nejlepšie čínské eshopy.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 3.0 (2 hlasy)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár