Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Ostatné

Najlepšie cashback portály roku 2024 – recenzie a porovnanie

24. 8. 2022 Aktualizované

Doslovný preklad pojmu cashback by znamenal “peniaze späť”. V praxi to funguje tak, že po zakúpení tovaru sa vám na účet pripíše určitá suma. Na základe starostlivej analýzy sme pre vás vybrali štyri najlepšie cashbacky na slovenskom trhu, s ktorých výberom finančnú chybu určite neurobíte. A ak potrebujete celú problematiku viac vysvetliť, nižšie sa dočítate ďalšie užitočné informácie a cenné rady.

 • Na prvom mieste skončil cashback Tipli, ktorý má v ponuke až 1 400 e-shopov.

Tri najlepšie cashback portály súčasnosti

Tipli PlnáPeňaženka Refundo NávratnéPeniaze
Tipli.sk PlnáPeňaženka.sk refundo logo navratnepeniaze logo
Počet e-shopov 1 400 700 700 199
Bonus za registráciu 10 €

3 €

(za prvé tri nákupy)

2 € 2 €
Bonus za odporúčanie 5 € 10 € 4,2 € 8 €
Bonus za pridanie do prehliadača 0,50 € 0,50 € 0,50 € 1 €
Min. čiastka na vyplatenie 0,01 € 0,10 € 1 € 0,01 €
Doba vyplatenia 2-3 dni 3 dni  cca 3 dni 4 dni
Max. odmena 25 % 25 % 20 % 20 %
Počet kategórií 11 9 16 8
Pre začiatočíikov
Jednoduchá registrácia
Online podpora
Vyskúšať Vyskúšať  Vyskúšať Vyskúšať 

Cashback (alebo tiež cash back) je už po mnoho rokov veľmi obľúbená služba v zahraničí. Obľúbilo si ju už nespočetné množstvo zákazníkov. Len prednedávnom zakotvila táto služba aj v našich končinách. Internet je dnes miestom, ktoré využívame na svoje vzdelanie, komunikáciu so známymi a priateľmi a v neposlednom rade tiež na nákup a predaj vecí. Niet sa čomu diviť, veď ide o pohodlný, rýchly a najmä lacný spôsob, ako si nakúpiť potrebný tovar. S pomocou cashbacku sa dá navyše ušetriť nejaké to euro navyše. Niektoré stránky sú ochotné vám za niektoré nákupy vrátiť pokojne až 25% z celkovej pôvodnej ceny. To dokáže byť najmä v prípade nákupu drahej elektroniky poriadne významná čiastka.

Tipli.sk – najobľúbenejši cashback portál

Tipli.sk cashback

Klady
 • Jednoduchá a rýchla registrácia
 • Veľké množstvo e-shopov
 • Vysoké provízie
 • Vysoké bonusy
 • Veľké množstvo rôznych akcií a súťaží
 • Vypláca od jedného centa
Zápory
 • Nič zásadné

Tipli.sk je medzi slovenskými cashback portálmi stávkou na istotu. Aj napriek tomu, že ide o pomerne mladý cashbackový portál, v súčasnosti sa zaraďuje medzi tie najobľúbenejšie. Hneď na začiatku vyzdvihneme fakt, že ponúka až takmer 1 400 internetových obchodov, kde môžete pohodlne nakupovať a tešiť sa z niekedy aj značných finančných provízií.

Medzi e-shopmi nechýbajú veľmi obľúbené obchody akými sú napr. Dr.Max.sk, Hej.sk, Notino.sk, BonPrix.sk, Booking.com. Svoje pevné zastúpenie tu má aj čoraz viac populárny čínsky megaobchod AliExpress.com. Výhodou tohto portálu je tiež veľké množstvo rôznych akcií a výpredajov, ktoré pre svojich zákazníkov a používateľov pravidelne chystá. Nie je teda potrebné listovať medzi jednotlivými obchodmi zvlášť, pretože sa všetky informácie dozviete v prehľadnej forme na titulnej stránke. Medzi dostupnými kategóriami nájdete napríklad aj módu, dovolenky, rôzne druhy elektroniky a počítačov, jedlo, produkty pre krásu a nechýba ani detský tovar.

Tipli provízie vypláca už od jedného centu spravidla do 48 hodín, pričom registrovaným užívateľom poskytuje rôzne finančné odmeny. Portál napríklad disponuje prídavkom do vášho internetového prehliadača. Po jeho nainštalovaní tak budete upozornený na každý dostupný cashback. Za jeho inštaláciu vám dokonca bude na účet pripísaná určitá finančná odmena. Ďalšie bonusové odmeny na viac dostanete za registráciu či za odporúčanie tipli známym, ktorí sa zaregistrujú a uskutočnia prvý nákup.

Cashbackový portál tipli na svojej stránke ponúka len overené e-shopy a všetky otázky riešia do 24 hodín. Tipli je možné nainštalovať do telefónu vo forme aplikácie. Ide o veľmi užitočné a výhodné rozšírenie možností tohto cashbackového portálu. Úvodná stránka sa nám zdá tiež trošku chaotická a na začínajúcich užívateľov by mohla pôsobiť až priveľmi zmätočne. Tak či onak, prvá registrácia je úplne jednoduchá a rýchla. Stačí zadať e-mail a môžete sa tešiť zo všetkých dostupných zliav a bonusov.

PlnáPeňaženka.sk – cashback portál s dlhou históriou

PlnáPeňaženka.sk cashback

Klady
 • Jednoduchá a rýchla registrácia
 • Veľké množstvo e-shopov
 • Vysoké provízie
 • Vysoké bonusy
 • Akcia, súťaže, letáky
Zápory
 • Absencia mobilnej aplikácie

Plnapenazenka.sk je jedným s najobľúbenejších cashbackových portálov. Zaujímavosťou je, že je na trhu už dlho. Patrí totiž medzi najstaršie cashbackové portály u nás. Spokojnosť zákazníkov je zaručený veľkým počtom internetových predajcov, ktorí spolupracujú s týmto cashbackom. Aby sme boli špecifickí, dokopy plnapenazenka ponúka cash back v 700 obchodoch. Neustále pribúdajú nové a nové, čím sa zaručuje aj neustály nárast počtu používateľov tohto cashbackového portálu.

Medzi obchodmi, kde si môžete uplatniť zľavu nechýbajú obľúbené e-shopy ako Hej.sk, Notino.sk, BonprixShop.eu, Pilulka.sk, PreZdravie.sk, Booking.com, GymBeam.sk, Deichmann.sk a mnohé ďalšie. Milovníkov priaznivých cien a čínskych výrobkov určite poteší medzi týmito obchodmi aj prítomnosť  AliExpressu, a to až s 7,5 % províziou.

Svoj tovar nájdete medzi mnohými kategóriami, medzi ktorými nechýba cestovanie, elektronika, domácnosť, jedlo, drogéria či financie a služby. Každý novo registrovaný užívateľ získa rovné 3 ako vstupný bonus. Odmien má však Plná peňaženka pripravených oveľa viac.

Výhodné je napríklad odporúčanie portálu známym a kamarátom, pretože za každého z nich dostanete 10 €. Dokopy tak môžete za odporúčania získať až 200 €.

Za pridanie do internetového prehliadača vám na účte pristane 0,50 €. Portál vypláca už od desiatich centov a maximálna odmena za zrealizovaný nákup sa mení v závislosti od konkrétneho obchodu, v ktorom ste nakupovali a zároveň aj od prebiehajúcich akcií. Tieto udalosti sa oplatí sledovať, pretože dokážu zvýšiť celkovú výšku cashbacku o značnú sumu.

Na stránkach pravidelne prebiehajú rôzne takéto akcie, pričom všetka podpora prebieha prostredníctvom vyplnenia online formulára. Podobne ako väčšina konkurenčných cashbackových portálov ani Plná peňaženka nedisponuje mobilnou aplikáciou. Aj tu sa však môžete tešiť z rýchlej registrácie, ktorú zvládne aj úplný počítačový začiatočník.

Refundo.sk – zaujímavý variant cashback portálu

refundo cashback

Klady
 • Cez 700 e-shopov
 • Rôzne akcie
 • Vernostný program
 • Magazín so zaujímavými informáciami
 • Jednoduchá a rýchla registrácia
Zápory
 • Výplatenie na účet možné „až“ od 1 €
 • Menšia odmena za odporúčanie

Refundo je cashbackový portál, ktorý šetrí ľuďom peniaze už 10 rokov. Ponuka e-shopov presahuje počet 700, čo nie je v rámci cashbackov najviac ale ani najmenej. Pri niektorých e-shopoch siaha výška odmeny na 20 %. Internetové obchody, z ktorých je možné si uplatniť caschback sú z 16 kategórii. Nájdete tam napríklad šport, hobby, auto-moto alebo nábytok.

Pri kategórii nábytok sa na chvíľu zastavíme. V ponuke máte mnoho veľkých a známych obchodov ako napríklad Siko kúpelne, Moebelix či Sconto. Máte v pláne kupiť nový gauč, jedálenský stôl alebo obývaciu stenu? Tieto veci väčšinou stoja stovky až tisíce €. Eshopy s nábytkom majú zväčša 1 – 2 % odmenu. Teda môžete ušetriť na jednom nákupe aj pár desiatok eúr. Samozrejmosťou sú aj čínske obchody AliExpress, Banggood, Wish a ďalšie.

Registrácia je veľmi jednoduchá, stačí zadať email a heslo (to si môžete nechať vygenerovať). Následne vám príde mail, v ktorom registráciu potvrdíte. Celý proces prebehne do 20 sekúnd. Cashback Refundo ponúka aj vernostný program. V rámci neho zbierate body, ktoré viete nakoniec zmeniť na finančnú odmenu. Za návštevu refundo dostane 1 bod/deň. Plus ak niekto koho ste odkázali na refundo spraví návštevu taktiež dostane 1 bod/návšteva.

Odmenu 8 € si môžete uplatniť pri počte bodov 2 000, 20 € za 4 000 bodov a 40 € za 7 000 bodov. Takže určite sa oplatí odkazovať na viac ľudí, pretože bez toho získate prvú odmenu 8 € až po vyše piatich rokoch dennodenného navštevovania čo je viac-menej nereálne.

Pri odporúčaní priateľa získate okamžite odmenu 0,20 € a ďalšie 4 € ak uskutoční nejaké nákupy. Celkovo je to 4,2 € čo je oproti iným cashbackom málo. Na portáli refundo sa nachádza magazín kde si môžete prečítať aj články so zaujímavými informáciami.

Vyplatenie odmien na váš účet by nemalo trvať viac ako 3 dni. Avšak minimálne musíte mať nazbierané 1 €. Refundo ponúka aj mobilnú aplikáciu, vďaka ktorej môžete využívať zľavy aj pri nákupe cez smartfón.

NávratnéPeniaze.sk – cashback portál

navratnepeniaze logo

Klady
 • Jednoduchá a rýchla registrácia
 • Vysoké provízie
 • Dobré bonusy
 • Akcia, súťaže, letáky
Zápory
 • Oproti konkurencii menej e-shopov

Portál NávratnéPeniaze.sk si za relatívne krátke obdobie vybudoval poriadnu fanúšikovskú základňu. Jedná sa o výborný a spoľahlivý cashbackový portál, ktorý v tejto chvíli ponúka cca 199 e-shopov. Z pohodlia svojho domova si tak môžete nakupovať výhodnejšie a využívať výhody cashbacku prostredníctvom tohto portálu. Hoci sa oproti konkurencii jedná o značne menší počet obchodov, stále je z čoho si vyberať.

Medzi najobľúbenejšími e-shopmi je Hej.sk, Booking.cz, Pilulka.sk, Notino.sk, Deichmann.com, 4home.sk a mnohé iné. Okrem domácich obchodov môžete zavítať aj do ďalekej Číny a využívať cashback vo výške až 5 % aj na AliExpresse.

Všetky e-shopy boli zaradené do rôznych kategórií, medzi ktorými nájdete módu, najrôznejšiu elektroniku, športové potreby, cestovanie, produkty pre krásu a domácnosť. Za svoju registrácii získate na účet 2 €, pričom po pridaní portálu do prehliadača získate automaticky ďalšiu finančnú odmenu. Pokiaľ tento cashbackový portál odporučíte nejakému známemu, a ten uskutoční nákup, budete za svoju snahu odmenený sumou 4 .

Samozrejmosťou sú aj pri tomto cashbackovom portáli rôzne akcie a výpredaje, ktoré na stránke môžete sledovať. Aj keď ide o menšiu stránku na cashback, jej používanie sa určite vyplatí a do budúcna je možné očakávať progresívny rast webu a aj obchodov, z ktorých si môžete vyberať.

Maximálna odmena z nákupu je vo výške 20%, pričom vyplácanie začína už od 0,01 . Registrácia je veľmi rýchla a úplne jednoduchá, pričom internetové stránky portálu sú veľmi zrozumiteľné a prehľadné. V prípade akýchkoľvek problémov máte k dispozícii online formulár, ktorý je potrebné vyplniť. Následne sa vám bude venovať podpora a pracovať na vyriešení vášho problému.

Ako cashback funguje?

Aj keď to tak nemusí hneď vyzerať, cashback je jednoduchý systém. Celý proces cashbacku podlieha veľmi jednoduchej logike. Celú procedúru je možné zrozumiteľne vysvetliť pomocou troch strán, ktoré v procese figurujú. Prvou je zákazník, druhou cashbackový portál a treťou samotný e-shop, kde zákazník nakupuje. Registráciou na vybranom cashbackovom portáli sa používateľovi sprístupní prehľad predajcov, u ktorých je možné si uplatniť cashback. Keď si zákazník v takomto obchode zakúpi tovar, pripíše sa mu stanovený cashback na jeho konto.

Zákazník tak získa nejaké percentá zo zaplatenej sumy späť. Čo z toho ale má predajca a cashbackový portál. Predajca celým procesom získava nového zákazníka a zároveň peniaze za predaný tovar. Určitú časť odošle ako poďakovanie cashbackovému portálu, skrze ktorý získal e-shop zákazku. Cashbackový portál si určitú sumu nechá a určitú sumu, ktorej výška je dopredu vždy známa, pošle späť na účet registrovanému zákazníkovi – teda vám.

Ako vidíte, jedná sa o logický systém bez akéhokoľvek podvodu alebo otáznika. Vždy dopredu viete, aká suma vám bude na účet pripísaná, čo je skvelé a najmä prehľadné.

Pre koho je cashback vhodný?

Tento systém odmien a bonusov je vhodný úplne pre každého, kto rozmýšľa šetrne a rád využije možnosť ušetriť nejaké financie navyše. Nie je potrebné rozumieť programovaniu alebo reklame, stačí si prečítať jednotlivé pravidlá daného cashbackového portálu a začať veselo nakupovať. Samotná registrácia je jednoduchá, rýchla a nie sú potrebné nijako výrazné úrovne počítačovej gramotnosti ani technickej zdatnosti. Všetko je užívateľsky prívetivé.

Vo väčšine prípadov stačí vyplniť e-mailovú adresu, potvrdiť registračnú správu a je hotovo. Nákupu skrze túto službu sa teda nemusíte vôbec obávať. Ak by ste si predsa len nevedeli dať rady, tak nezúfajte. K dispozícii máte online podporu alebo stránku časté otázky a odpovede (FAQ).

Náš tip

Financie sú zaujímavé témy. Pokiaľ vás to baví, určite si prečítajte aj naše články o investičných platformách alebo brokeroch.

Ako začať nakupovať a zarábať

Ako sme už naznačili a spomenuli, celý proces využívania cashbacku je veľmi jednoduchý. Prvým krokom je vybrať si cashbackový portál. Vyberajte pozorne, no ak si vyberiete ktorýkoľvek s nami uvedených cashbackov, tak chybu nespravíte. Všetky sú kvalitné a osvedčené a majú tisíce spokojných používateľov. Po tom, ako si vyberiete cashback, ktorý vám je najviac sympatický, potrebujete sa registrovať. Registrácia je na väčšine stránok veľmi jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. V prípade akéhokoľvek problému s registráciou sa môžete obrátiť na zákaznícku podporu.

Keď už máte profil na cashbacku, môžete nerušene nakupovať, bez toho, aby ste boli nútení vypĺňať citlivé osobné údaje alebo číslo platobnej karty. Takýto úkon bude po vás požadovaný až v prípade, keď budete žiadať o vyplatenie bonusov. (Takýto postup garantujeme len u nami vybraných cashbackových portálov).

Pred samotným uskutočnením nákupu je ale potrebné sa na stránku obchodu prekliknúť cez vami vybraný cashbackový portál. Nákup je nutné uskutočniť čo najskôr. Ideálne je do jednej hodiny. Ak by ste tak neučinili, tak vám hrozí, že vám bonus nebude započítaný.

Aký cashbackový portál si vybrať?

Prehľad najlepších cashbackových portálov na Slovensku si nájdete vyššie. Rovnako sa dozviete aj najdôležitejšie informácie o každom z nich. Každý z nich je dobrou voľbou. Rozdiely medzi jednotlivými cashbackovými portálmi nie sú nijako zásadné. Väčšinou ide o rozdiely vo výške vyplatenej provízie a množstve obchodov. Mierne rozdiely sú aj vo výškach vstupných bonusov a tiež dodatočných bonusov, ktoré môžete získať odporúčaním známych.

Cashbackové portály, ktoré odporúčame v texte vyššie ponúkajú svojim používateľom známe obchody ako napríklad Hej.sk, DrMax.sk či Pilulka. Avšak k výberu sú tiež zahraničné e-shopy ako AliExpress alebo Booking. Hoci sa cashbacku stále nezúčastňujú všetky slovenské e-shopy, výber je aj tak dosť pestrý. Dobrou správou je, že počet dostupných obchodov neustále rastie a do budúcna sa preto dá počítať s ešte pestrejším výberom obchodov.

Cashback a platobné karty

Cashbackové bonusy možno využívať tiež skrze platobnú kartu. Podmienkou však je, aby vaša banka takúto službu podporovala. Nie všetky banky sú totiž s cashbackom kompatibilné. Ak banka túto službu umožňuje, ako jej klient a majiteľ platobnej karty môžete vyberať hotovosť priamo na pobočke vašej banky, z bankomatu a za splnenia určitých podmienok priamo u obchodníka s logom Cashback.

cashback a platebni karty

Prečo to obchodníci robia?

Odpoveď je veľmi jednoduchá. E-shopy zúčastňujúce sa cashbacku nemusia vynakladať zbytočné náklady na reklamy, v ktorých prípade vlastne ani nevedia, či sa im investovaná čiastka vôbec vyplatila. V prípade cashbacku ale vyplácajú (formou provízie cashbackovému portálu) za už uskutočnený nákup. Pre mnohé e-shopy je takáto forma reklamy omnoho výhodnejšia ako klasické formy reklamy. Nesmiernou výhodou je tiež vysoká pravdepodobnosť, že sa spokojní zákazníci vracajú a nakupujú opakovane.

Spokojné sú teda všetky strany: obchod z predaného tovaru, cashbackový portál z provízií a zákazník (teda vy) za príjemné finančné bonusy a zľavy. Všetko z pohodlia domova, bez vypisovania dokladov a podpisovania nezmyslov. Neváhajte preto a skúste si cashback aj vy.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.8 (37 hlasov)

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár