Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia Generali poisťovne

recenzia generali

Generali poisťovňa patrí k trojici najsilnejších poisťovní na slovenskom trhu. U nás pôsobí od roku 1996 a svojim klientom poskytuje široké služby v oblasti životného aj neživotného poistenia.

V rámci nasledujúcej recenzie sa podrobnejšie pozrieme na ponuku produktov Generali Poisťovne. Zhodnotíme ich cestovné poistenie, poistenie vozidiel, poistenie majetku, života ako aj ďalšie produkty vrátane poistiek pre podnikateľov.

Hodnotenie Generali Poisťovne

8.9

Skvelá

Generali Poisťovňa v našom hodnotení skončila výborne. Môže za to jej silné zázemie podporené zahraničnou matkou ako aj široké portfólio poistených produktov. Vďaka tomu dokáže poisťovňa poskytovať zaujímavé benefity v rámci životného i neživotného poistenia.

Životné poistenie
9
Cestovné poistenie
9
Poistenie majetku
8
Poistenie auta
9
Poistenie zodpovednosti za škodu
8
Fondy, Dôchodky a Hypotéky
8
Produkty pre podnikateľov
10
Zákaznícka podpora
10
Klady
 • Široká ponuka produktov
 • Zázemie silnej nadnárodnej spoločnosti
 • Možnosť uzatvoriť poistenie online
 • Dôchodcovská správcovská spoločnosť
 • Poistky za zaujímavé ceny s benefitmi
 • Mobilná aplikácia v slovenčine
Zápory
 • Infolinka len vo vyhradených časoch

Základné informácie o Generali Poisťovni

Recenzia poisťovňa generali

Korene skupiny Generali poisťovne siahajú až do roku 1831 do talianskeho Terste, kde bola založená spoločnosť Assucurazioni Generali. Tá je dnes matkou slovenskej poisťovne Generali, ktorá na našom finančnom trhu pôsobí už viac ako 25 rokov. Slovenská pobočka Generali je súčasťou Generali CEE Holding a do jej portfólia od roku 2015 patrí aj poisťovňa Genertel či Európska cestovná poisťovňa.

Životné poistenie 9/10

Životné poistenie Generali

V rámci produktov životného poistenia ponúka poisťovňa Generali  až deväť balíkov pod súborným názvom La Vita:

 • La Vita – životné poistenie už od 15mesačne. Kryje nielen úrazy či choroby, ale ponúka aj možnosť investičného životného poistenia.
 • La Vita Start – ide o dostupné životné poistenie s tromi výškami poistného plnenia, ktoré začína na 11 mesačne.
 • La Vita pre vybrané povolania – tento produkt predstavuje jedinečné životné poistenie pre rizikové povolania, ku ktorým patria ochrancovia zdravia, energickí manažéri či profesionálni vodiči.
 • La Vita pre ženy – výborný produkt pre ženy, ktorý ich chráni počas tehotenstva, pôrodu i v prípade narodenia bábätka s vrodenou chybou.
 • La Vita pre deti – životné poistenie pre dieťa, ktoré kryje nielen choroby, ale aj bolestné v prípade zlomenín. Toto sporenie je vhodné i pre mladých športovcov do 18 rokov a môžete si k nemu pripoistiť aj investičné životné poistenie.
 • Dobrodružný študent – zaujímavý produkt, ktorý uvítajú predovšetkým študenti, ktorí radi kupujú lacné letenky a cestujú do exotických krajín. Okrem poistenia ochorení či príspevku na vybrané očkovania v ňom nájdete aj voliteľné ročné cestovné poistenie PLUS s 15% zľavou.
 • La Vita pre aktívnych seniorov – životné poistenie pre seniorov od 55 do 70 rokov. Ide o poistenie pre prípad smrti či zabezpečenie pohrebných nákladov až do 4000€.
 • La Vita pre verných klientov – stáli klienti dostanú automaticky výhodné podmienky ako noví, pretože požiadavky na poistnú ochranu sa počas rokov menia.
 • Asistencie pre Vás – ide o asistenčné služby v rámci životného poistenia, ktoré fungujú nonstop.

 Cestovné poistenie  9/10

cestovné poistenie generali

Generali poisťovňa má silné zázemie aj v cestovnom poistení. Bez pochýb za to môže i fakt, že súčasťou jeho skupiny je Európska cestovná poisťovňa. V prípade cestovného poistenia tak v ponuke nájdete opäť niekoľko balíkov, ktoré sa delia do ďalších kategórií.

Klasické trio tu pritom tvorí krátkodobé cestovné poistenie, dlhodobé cestovné poistenie poistenie do hôr. Bez výhradným benefitom všetkých balíkov krátkodobého i dlhodobého cestovného poistenia je krytie ochorenia Covid 19. Dlhodobú cestovnú poistku však Generali ponúka len na 45 dní. Poistenie do slovenských hôr zas v základe okrem štandardnej turistiky aj najbežnejšie zimné športy na vyznačených tratiach.

V rámci cestovného poistenia však Generali ponúka aj skupinové cestovné poistenie, poistenie vodičov dopravy či nonstop asistenčné služby. Výnimočný je v tomto prípade tiež produkt poistenia pre študentov – Au-pair. Vďaka nemu vám poisťovňa počas práce v zahraničí uhradí liečebné náklady.

Poistenie majetku  8/10

V poistení majetku Generali stavilo na komplexnú ochranu, ktorú rozdelilo do niekoľkých balíčkov s názvom Domino. Cieľom poisťovne je, aby si klienti vyskladali toto poistenie podľa svojich preferencií.

Konkrétne ide o:

 • Domino – ponúka tri balíky poistenia, ktoré si viete upraviť podľa vašich predstáv. Poisťuje v ňom stavbu i zariadenie domácnosti a nastavujete si krytie podľa vlastného výberu z troch cenových balíkov.
 • Domino Triokomplexné poistenie nehnuteľnosti i majetku. To ponúka najrozšírenejšie poistné riziká. Aj v tomto prípade si vyberáte z troch balíkov. Tie sa rozlišujú len zvolenou výškou krytia.
 • Domino Extra – takisto tu poisťujete majetok domácnosti aj nehnuteľnosť s voliteľnými pripoisteniami, pričom Generali v tomto prípade ponúka aj atraktívny zľavový systém.
 • Hodnota Domácnosti – slúži na výpočet hodnoty domácnosti
 • Poistenie bicykla – chráni váš bicykel i elektrobicykel v prípade ukradnutia.
 • Poistenie elektroniky – ponúka poistenie novej a cenovo náročnej elektroniky pred poškodením, krádežou či lúpežou.

Poistenie vozidla 9/10

poistenie auta generali

Ani v Generali nechýba v rámci neživotného poistenia štandardný produkt v podobe poistenia auta. Ponuka poisťovne je v tomto prípade rozdelená na povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie.

V prípade PZP si môžete vybrať z troch balíčkov M, L a XL. Tie postupne rozširujú základné poistné limity o rozšírené pripoistenia i vyššie poistné krytia. Havarijne poistenie na rozdiel od PZP ponúka až štyri balíčky – Basic, Plus, Komfort a Extra. Generali v tomto prípade láka klientov na uzatvorenie poistky aj časovo ohraničenými výnimočnými ponukami. V čase písania našej recenzie napríklad majitelia nových vozidiel po uzatvorení havarijného poistenia dostali GAP pripoistenie na 2 roky gratis.

Poistenie zodpovednosti za škodu  8/10

Osobitnú kategóriu v produktoch pre súkromné osoby tvorí poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú zamestnávateľovi. To sa odporúča najmä zamestnancom, ktorí v pracovnom styku prichádzajú do kontaktu s drahou technikou či firemným vozidlom. Generali v tomto prípade ponúka poistku na mieru s rôznym rozsahom krytia.

Fondy, Dôchodky a Hypotéky 8/10

V rámci investičného životného poistenia Generali pracuje i s fondami. No jeho špeciálny produkt sú dôchodky. Na nich spolupracuje s VÚB bankou, spolu s ktorou vytvorili VÚB Generali dôchodkovú správcovskú spoločnosť, a.s. V tomto prípade Generali klientom ponúka možnosť sporenia na dôchodok v rámci II. piliera.

Generali spolupracuje aj piatimi slovenskými bankami na vybavení hypoték. Na základe vašich vstupných informácií, zmapuje situáciu na trhu a ponúkne vám najlepšie alternatívy. Samozrejme pri čerpaní finančných prostriedkov budete musieť byť poistený s Generali poisťovňou.

Produkty pre podnikateľov 10/10

generali pre podnikateľov

Poslednú kategóriu produktov poisťovne Generali tvoria poistky pre podnikateľov. Firmy a platitelia sa tak u nich môžu zabezpečiť komplexnú ochranu podnikania s týmito produktmi:

 • ProFi Extra – ide o jedinečné poistenie pre podnikateľov, ktorý si môžu poistné krytie vyskladať na mieru podľa vlastných predstáv.
 • Poistenie majetku majetku a prerušenia prevádzky – v tomto prípade Generali poisťuje stavy aj hnuteľné veci proti základným rizikám ako je požiar, výbuch či úder blesku. No ku každému produktu máte možnosť pripoistiť širokú škálu ďalších rizík.
 • Zodpovednosť za škodu tretím osobám – chráni vaše podnikanie, ak niekomu neúmyselne spôsobíte škodu. Základný rozsah poistného krytia sa vzťahuje na život, majetok, zdravie, ale aj ušlý zisk či škody spôsobené výrobným procesom.
 • Stroje a elektronika – poistenie pre podnikateľov, ktorých činnosť závisí sa strojoch a elektronike. Generali im v tomto prípade ponúka komplexnú ochranu.
 • Stavené a montážne poistenie – ochrana proti rizikám spojených s montážnymi prácami a proti živelným rizikám.
 • Dopravca – predstavuje poistenie prepravy tovaru a zásielok pre prípad poškodenia, zničenia alebo straty.
 • Vozidlá – ide o flotilové poistenie vozidiel vrátane PZP či havarijnej poistky v prípade, že v rámci vášho podnikania ich vlastníte viac ako 5.
 • Lietadlá – podobne ako pri vozidlách, v tomto prípade zaisťujete komplexnú ochranu pre lietadlá.
 • Plavidlá – komplexné havarijné poistenie plavidiel ako aj poistenie za škodu z prevádzky plavidiel.
 • Poľnohospodárske poistenie – poisťuje plodiny pred živelnými rizikami ako je krupobitie či požiar alebo povodeň. Poistiť tiež môžete pred chorobami i poľnohospodárske zvieratá.
 • Skupinové poistenia – predstavuje poistenie pre školy, na hromadné podujatia či rizikové poistenie pre zamestnancov.

Zákaznícka podpora 10/10

generali zakaznici

V rámci zákazníckej podpory funguje NON-STOP asistenčná služba v prípade poistenia vozidiel aj cestovného poistenia. Tá vám v rámci vami zvoleného produktu pomôže pri rôznych nepríjemných situáciách na cestách.

Generali poisťovňa tiež prevádzkuje infolinku vo vyhradených časoch počas pracovného týždňa. Veľmi príjemne sú tiež na webovej stránke spracované online služby. Špecialitou poisťovne je i hovoriaca SMS správa. Na webe tiež môžete uzavrieť poistenie online či sledovať vaše poistné udalosti.

Okrem toho môžete  kontaktovať poisťovňu telefonicky, prostredníctvom on-line formulára alebo osobne v širokej sieti pobočiek po celom Slovensku. Navyše Generali funguje aj cez mobilnú aplikáciu  v slovenčine.

Skúsenosti zákazníkov

Skúsenosti zákazníkov s Generali poisťovňou sú dobré. Poistenci si ju vyberajú najmä kvôli stabilite a istote, ktorú ponúka. Poistné udalosti sa v nej vybavujú relatívne rýchlo a plnenie je po dodaní všetkých dokumentov o pár dni na účte. Výška likvidnej čiastky však závisí od toho, koľko ste do poistenia pravidelne investovali.

No pri našom mini prieskume sme narazili aj na pár negatívnych zážitkov klientov tejto poisťovne. Buď poistencom vyplatili veľmi nízke krytie najmä pri úrazoch a životnej poistke, alebo ho nevyplatili vôbec. Čo sa týka havarijného poistenia dajte si pozor na výpovedné lehoty a výluky z poistenia. I v tomto prípade môžete ostať nepríjemne prekvapení.

Na záver však pripomíname, že všetky skúsenosti sú individuálne a záležia od poistných zmlúv a limitov krytia jednotlivcov.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.9 (73 hlasov)

Autor

Katarína Kmeťová
Katarína Kmeťová

Som mama dvoch malých detí, ktorá sa už viac ako 15 rokov pohybuje v oblasti PR, marketingu a obchodu. Počas rodičovskej dovolenky je písanie nástroj, vďaka ktorému mám kontakt so svetom. Okrem toho spravujem vlastný blog a zaujímam sa o zdravý životný štýl, motivačnú literatúru, módu a smart technológie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár
Uživatel
Maria Nouira (22. 11. 2023 12:11)

Veľmi zaujímavú ponuku ma poisťovňa generali v cestovnom poistení do Kanady Ktoré zahŕňa aj pátraciu službu v Slovenských horách

Odpovědět

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár