Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » TIPY&TRIKY 

Ako vybrať chladničku

Chladničku vyberáme najmä podľa úžitku a často volíme aj spomedzi ceny. Výrobcovia aj naďalej inovujú tieto produkty a snažia sa hrať na trhu chladničiek výrazný prím. Značka Bosch toto poňala naozaj svojsky a stavila aj na estetickosť. Je u chladničky však kľúčový jej dizajn?

Koncept dnešnej chladničky stavia najmä na technológiách. Pri kúpe tohto zariadenia to bude jedna z prvých vecí, ktorú budeme o danom výrobku počuť a s takmer istotou môžeme povedať, že niečo o technických pokrokoch si vypočujeme aj v samotnom závere. Niet sa ale čomu diviť, pokrokové technológie sú v rámci dopytu spotrebiteľov jednoznačným trhákom a technicky lepšie vybavené chladničky sa tak stávajú čoraz viac akýmsi zaužívaným stereotypom domácností.

Potom tu máme ale výrobcu, ktorý sa rozhodne prísť s niečím atypickým so snahou nabúrať tento ideál a spraviť v revolúcii chladničiek absolútny rozruch. Výrobca Bosch taktiež nepozabudol na technológie, no viac stavil na estetický dojem. Do akej miery je ale takáto originalita vítaná?

Farebná chladnička

Farebná chladnička dodá kuchyni nový nádych.

Stávka na jedinečnosť

Značka Bosch patrí medzi popredných výrobcov chladničiek a v snahe nepoľaviť a neklesnúť z vysokej priečky prichádza s modelmi, ktoré majú prevýšiť očakávania zákazníkov. Príkladom sú aj vyššie triedy chladničiek, pričom sme mali možnosť sa s týmito konkrétnymi prevedeniami prvýkrát zoznámiť len pár rokov dozadu a ešte aj teraz nájdeme jej niektoré modely aj v súčasnej ponuke, no sú ale už značne limitované.

Kombinované Bosch chladničky s označením Vario Style sú stelesnením nevšednosti. Len máloktorú značku totiž napadlo v súboji technológií staviť pomimo toho aj na jedinečnosť. A práve v tom je značka Bosch pri svojich chladničkách typická, jej snahou je totiž sa výraznejšie odlíšiť.

Farebná vzbura

Všeobecne platí, že ak sa už pre chladničku rozhodneme, zostáva s nami až pokým neprestane fungovať. Či sa nám po čase jej vizuál znechutí alebo nie, jej náhradu volíme až v prípade nefunkčnosti. Často sa sťažujeme na mohutné rozmery chladničky s tým, že spomedzi ostatných zariadení výrazne vytŕča a narúša farebný súlad a celkovú symetriu kuchyne. Tento model však ponúka inováciu a skutočne jednoduchú zmenu, ktorá osvieži.

Viete si predstaviť chladničku vo farbe limetky alebo mäty? Ak je to pre vás náročná predstava, určite vás prekvapí možnosť výberu z rozmanitých farebných prevedení. Výrobca totiž priniesol hneď trinásť variabilných štýlov a v súčasnosti nájdeme niektoré modely aj naďalej v predaji.

Táto farebná škála ponúka chladničkám svojskú jedinečnosť a zákazníkom umožňuje možnosť sa v dizajne kuchyne naplno realizovať. Pokiaľ ste nadšencom pastelových farieb a podľa toho si chcete zariadiť aj priestory kuchyne, nič vám nebráni v tom, aby chladnička tvorila jej farebnú dominantu. Táto farebná adaptabilita výrazne uľahčuje samotný priebeh zariaďovania a povyšuje túto farebnosť ešte o úroveň vyššie.

Vzdialená inšpirácia

Značka Bosch stavila pri svojich modeloch na unikátnosť a chcela vzbudiť dôraz na estetický dojem. Nemusíme ísť však úplne ďaleko do minulosti a nájdeme chladničky, ktoré ich v čase s touto farebnosťou predbehli.

Výrazný vplyv retro mánie spôsobil, že do domácností sa dostáva čoraz viac retro prevedení. Chladničky, malé spotrebiče, nábytok či rôzne drobné predmety, všetko v retro dizajne s výrazným sfarbením. Kto vie, či sa výrobca inšpiroval nedávnymi rokmi a stavil na obľúbenosť farieb retra. Istá inšpirácia je tu ale viditeľná.

Farebná retro chladnička

S výrazným farebným odlíšením sme sa stretli aj pri retro chladničkách.

Nádych moderna

Stávka na farebné prevedenia síce priniesla úspech napríklad aj retro chladničkám, značka Bosch sa okrem farebnosti zamerala aj na inovatívne prvky a moderný vizuál. Ak by sa vám totiž po čase zunovala Chladnička v tyrkysovom odtieni, asi ťažko by ste riešili jej náhradu. Výrobca však dopredu predvídal, že niečo podobné môže nastať a stavil na jednoduchú výmenu.

V podstate ide o bežný model chladničky, len má navyše farebne odlíšený kryt predných dverí. Tie sa ale dajú kedykoľvek vybrať a vymeniť za iný farebný odtieň. Ak vás teda po čase modré prevedenie chladničky omrzí, možnosť nahradiť ho tým žltým je pomerne ľahko realizovateľná. Nenechajte sa odradiť z montáže, všetko hravo zvládnete sami.

Jednoduchá manipulácia

Moderné prevedenie chladničky s výraznou dávkou originality jednoznačne upúta, zaujímavé je ale aj samotné spracovanie. V prípade, že sa rozhodnete zmeniť farbu, k výmene dôjde naozaj jednoducho. Celé to spočíva najmä na systéme držiakov a magnetov, na ktoré sa táto farebná časť zavádza a farebný kryt dverí naozaj ľahko do chladničky zapadá.

Kedykoľvek sa pre farebnú zmenu rozhodnete, stačí vybrať jeden kryt dverí a nahradiť ho tým druhým. Lákavá je aj možnosť farebného rozlíšenia dverí. Kým vrchná časť môže byť napríklad jemne žltá, spodný kryt môže byť v odtieni modrej.

Flexibilnosť umiestnenia

Dôkaz, že značka Bosch sa snaží vypočuť požiadavky spotrebiteľov a prísť zároveň aj s niečím odlišným, potvrdzuje aj technológia Perfect Fit v jej novších modeloch. Tá ponúka chladničke flexibilnosť umiestnenia, čím umožňuje spotrebič uložiť priamo k bočnej stene alebo rovno k nábytku. Dispozícia kuchyne vás nemusí viac obmedzovať, chladničku môžete jednoducho umiestniť aj do rohu. Ak sa však obávate praktickej stránky, kondenzátor odvádza teplo po stranách a nie je dokonca ani problém si zvoliť tú vstavanú a umiestniť ju priamo do kuchynskej zostavy. Prístup k potravinám nie je taktiež obmedzujúci, uhol otvorenia dverí predstavuje 90 stupňov.

Je táto originalita v súlade s dopytom?

Kým pri kuchynských linkách existuje množstvo farebných variantov od výberu materiálu, povrchov až po celkové prevedenia, pri chladničkách si väčšinou vyberáme podľa typu a úžitkovosti. Farebná škála týchto zariadení predstavuje najčastejšie výber medzi bielou, šedou alebo čiernou, možnosť výberu rôznych odtieňov je tak vítaná. Na slovenskom trhu je ich súčasná ponuka už značne obmedzená a väčšinou sa orientuje len na konkrétny typ sfarbenia bez možnosti kúpy náhradného krytu dverí.

Chladnička nerez

Pri výbere chladničky často jej vizuál nerozhoduje a prednosť sa dáva najmä technológiám.

Značka Bosch vsadila najmä na unikátnosť svojich produktov, čo potvrdzuje aj samotná flexibilnosť umiestnenia. Nijako ale nepoľavuje ani vo svojich technológiách a v rámci súčasného výberu ponúka funkcie, ktoré nájdete bežne aj pri iných výrobcoch. Často sa odlišujú v názve, no natrafíte aj na niečo navyše. Napriek tomu, sú v súčasnosti vyhľadávané najmä technológie chladničiek a je preto viac ako pravdepodobné, že možnosť odlišného farebného prevedenia každého neosloví. V súčasnosti si však z rady chladničiek Bosch môžete vybrať predovšetkým technicky pokročilé a moderné prevedenia už zaužívaného štandardu a práve ten je prispôsobený súčasnému dopytu používateľov.

Dlhším úsilím značky je ale staviť na originalitu, vyzdvihnúť každý detail a prísť s niečím nečakaným. Veď len nedávno predstavila farebný rad chladničiek a povýšila ich ešte o level vyššie. Pri novších modeloch tak zatiaľ značka ešte neurobila a kto vie, či to vôbec výrobca aj plánuje. Do akej miery si ale dokáže takouto originalitou získať aj v budúcnosti priazeň spotrebiteľov, je ale aj naďalej otázne. Ten, kto sa však pre značku Bosch rozhodne, získa modernú kuchyňu s novým nádychom aj pri štandardnej verzii.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Petra Kvapilová
Petra Kvapilová

Petra sa živí online marketingom a písaním mnoho rokov a pevne dúfa, že ani tu sa nestratí a pomôže ľuďom so správnou voľbou. Je trochu marketingový chameleón a nebojí sa púšťať aj do neprebádaných tém zákutí internetu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár