Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Záhradný traktor AL-KO Solo Rider R 7-65.8 HD

6. 6. 2023 Aktualizované

AL-KO Solo Rider R 7-65.8 HD záhradný traktor recenzia

Traktorová kosačka AL-KO Solo Rider R 7-65,8 HD od AL-KO na prvý pohľad zaujme hlavne cenou, a po prvotnom zoznámení si rýchlo získa hlavne majiteľov menších záhrad s členitejším pôdorysom. Nielen o jej obratnosti a jednoduchom ovládaní, ale aj nevýhodách píšeme v recenzii. Ak hľadáte silnejší stroj na rozsiahlejšie plochy, pozrite si naše porovnanie najlepších záhradných traktorov.

Celkové hodnotenie AL-KO Solo Rider R 7-65.8 HD

7.8

Veľmi dobrý

Záhradný traktor AL-KO Solo Rider R 7-65.8 HD je obratný a ľahko ovládateľný, čo z neho robí ideálneho pomocníka na menšie a členité záhrady. Vďaka bezstupňovej prevodovke a kompaktným rozmerom s ním komfortne pokosíte aj úzke pasáže. Slabší výkon motora, ktorý ho predurčuje na rovinaté pozemky, kompenzuje priaznivá cenovka. 

Konštrukcia
8.5
Výkon motora a prevodovka
7.5
Kvalita kosenia
7.5
Klady
  • Priaznivá cena
  • Kompaktný
  • Obratný
  • Jednoduché ovládanie
  • Nízka hmotnosť
Zápory
  • Len na menšie a rovinaté plochy
  • Slabší výkon
  • Menší záber kosenia
  • Malý objem koša

Konštrukcia 

Ako už názov i pohľad na konštrukciu prezrádza, dočinenia máme so špecifickým typom záhradných traktorov – riderom. Ako je pre nich typické, ide o veľmi kompaktné zariadenie, ktorých hlavným prednosťami sú obratnosť a ľahká ovládateľnosť. Celková šírka stroja činí iba 80 cm. Vďaka tomu je optimálny na menšie a členité pozemky, kde sa treba vyhýbať prekážkam, kosiť v okolí stromov, alebo v úzkych pasážach medzi chodníkmi a budovami.

AL-KO Solo Rider R 7-65.8 HD záhradný traktor recenzia

Útle rozmery oceníte aj po vypnutí motora, keďže pri parkovaní nezaberá veľa miesta. Plusom je taktiež nízka hmotnosť iba 120 kg, čo je oproti robustnejšej konkurencii významne menej. Rozmery sa však odrazili na objeme zberného koša na trávu, ktorý ma kapacitu 130 litrov. V prípade menších záhrad, pre ktoré je záhradný traktor predurčený, to však nie je zásadné negatívum. Cenovka a typ záhradného traktora sa prejavili aj na absentujúcich svetlách, čo limituje čas kosenia

Výkon motora a prevodovka 

O tom, že záhradný traktor Al-ko Solo Rider R patrí do nenáročného terénu, svedčí menej výkonný pohon. Rider je poháňa benzínovým motor s výkonom 4 KW, čím je určený primárne na rovinaté pozemky. Maximálne vyvinie rýchlosť 6,2 km/h pri jazde dopredu a 3,8 km/h na spätný chod

Aj tu vidieť, že čo záhradný traktor uberá na sile, o to lepší je pri manipulácii. Plynulú jazdu zaisťuje hydrostatická prevodovka s nožným ovládaním, čo príde vhod práve v členitých záhradách, kde musíte často spomaľovať, zastavovať a cúvať. 

Kvalita kosenia AL-KO Solo Rider R 7-65.8 HD

Recenzovaný záhradný traktor je ideálny na kosenie záhrad rodinných domov alebo menších areálov firiem či obcí. Podčiarkuje to záber kosenia 60 cm, ako aj centrálne nastaviteľná výška kosenia v 4 polohách od 25 do 75 mm. Poteší pritom jednoduché ovládanie s prehľadne usporiadanými ovládacími prvkami, vrátane ľahkého nastavenia výšky kosenia pomocou páky

AL-KO Solo Rider R 7-65.8 HD záhradný traktor recenzia

Plusom je jednoduché vyprázdnenie koša pomocou teleskopickej tyče. O tom, kedy je najvyšší čas na tento úkon, upozorňuje akustická signalizácia naplnenia. 

Technické parametre 

Vlastnosť Hodnota
Typ kosačky  záhradný traktor 
Výkon motora  4 kW 
Plocha kosenia   
Pracovná šírka  62 cm 
Výška kosenia  25 – 75 mm 
Zberný kôš na trávu  130 litrov 
Prevodovka  bezstupňová hydrostatická 
Počet rýchlosti vpred/vzad   
Počet valcov   
Objem palivovej nádrže   
Hmotnosť  120 kg 

Najpredávanejšie záhradné traktory podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.5 (2 hlasy)

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár