Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Xiaomi Mi Air Purifier Pro EU – Recenzia a test

22. 1. 2021 Aktualizované

Xiaomi Mi Air Purifier Pro EU recenzia

Ďalší model čističky vzduchu od výrobcu Xiaomi v našom teste. Xiaomi Mi Air Purifier Pro EU ponúka možnosť ovládania na diaľku a taktiež má štýlový dizajn.

Hodnotenie čističky vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier 3H

7.5

Výborná

Vysoký výkon 500 m3/h a ovládanie na diaľku mobilným telefónom potešia aj náročnejších používateľov. Negatívom je hlučnosť 69 dB pri jej maximálnom výkone.

Funkcie a ovládanie
8
Výkon
8
Dizajn, rozmery, hlučnosť
6.5
Klady
  • Ovládanie mobilom
  • Pekné moderné prevedenie
  • Kvalitný OLED displej
  • Automatický režim
  • Prijateľná cena
Zápory
  • Maximálna hlučnosť 69 dB
  • Vyššia hmotnosť a väčšia výška

Funkcie a ovládanie

Čistička vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier Pro EU ponúka niekoľko funkcii, medzi ktorými sa nájdu aj také, ktoré potešia náročnejších používateľov. Výhodou je možnosť ovládania na diaľku pomocou mobilného telefónu. Stačí si stiahnuť aplikáciu Mi Home. Následne môžete nastavovať režimy a zobrazí vám aj všetky dôležité informácie o aktuálnej kvalite vzduchu alebo o stave filtra. Ovládať ju môžete aj pomocou tlačidiel vedľa displeja.

Na kvalitu vzduchu vás upozorní farebný okraj OLED displeja. Zelená farba označuje dobrú kvalitu, oranžová mierne zlú a červená zlú kvalitu. Ďalšou praktickou vychytávkou je automatické nastavovanie jasu obrazovky podľa aktuálnych svetelných podmienok priestoru.

Čističku je možné nastaviť na automatický režim. Počas neho inteligentný senzor vyhodnocuje aktuálnu kvalitu vzduchu a prispôsobuje tým výkon čističky. Okrem automatického režimu si môžete zvoliť manuálny alebo nočný režim, počas ktorého je znížená úroveň hluku.

Výkon

Prednosťou čističky  jXiaomi Mi Air Purifier Pro EUe aj jej výkon a to hlavne pri porovnaní s cenou. Dokáže vyčistiť 500 m3 vzduchu za hodinu. Niektoré aj dva krát drahšie modely majú oproti tejto nižší výkon. Odporúčané je používať ju v priestoroch s rozlohou 35 až 60 m2.

Dizajn, rozmery, hlučnosť

Ako prvé poznamenáme nevýhodu tohto zariadenia. Tou je hlučnosť, ktorá je na hodnote 69 dB (pri max. výkone), čo je pomerne dosť. Samozrejme v noci si môžete nataviť nočný režim, počas ktorého sa úroveň hluku zníži. Rozmerovo sa od iných modelov odlišuje väčšou výškou. Dizajn je klasicky v modernom a štýlovom prevedení. V každej modernej miestnosti poslúži aj ako dizajnový doplnok.

Vlastnosti Hodnoty
Odporúčaná rozloha priestoru 35 – 60 m2
Hlučnosť max 69 dB
Počet rýchlostí 3
Výkon 500 m3/h
Displej áno
Diaľkové ovládanie áno
Rozmery (š × v × h) 26 × 73,5 × 26 cm
Hmotnosť 9,7 kg
Náš tip

Hľadáte čističku vzduchu, ktorá bude oproti tejto menej hlučná? V článku najlepšie čističky vzduchu nájdete ďalšie modely, ktoré sú aj o 20 dB tichšie.

Najpredávanejšie čističky vzduchu

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár