Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Vibro Shaper Deluxe – Recenzia a test

10. 12. 2020 Aktualizované

Vibro Shaper Deluxe recenzia

Gymbit Vibro Shaper predstavuje jednu z najzaujímavejších volieb pre každého, kto by chcel začleniť vibračný tréning do svojho života. Ponúka totiž fantastický pomer kvality a ceny. Pridajte si k tomu jednoduchosť používania, bohaté príslušenstvo a celkovo pozitívne skúsenosti používateľov a máte jasného favorita medzi vibračnými plošinami.

Hodnotenie vibračnej plošiny Gymbit Vibro Shaper

8

Výborná

Kvalitná vibračná plošina Gymbit Vibro Shaper Deluxe je vynikajúcou voľbou pre každého, kto chce pocítiť efekt vibračného tréningu na vlastnej koži. Používa sa jednoducho a prinesie výsledky v zdravotnej rovine.

Kvalita prevedenia
7
Výkon a účinnosť
8
Použitie
8
Funkcie
9
Klady
 • Fantastický pomer ceny a kvality
 • Takmer 100 nastavení rýchlosti
 • Účinné cvičenie
 • Jednoduché používanie
 • Diaľkové ovládanie
 • Príslušenstvo
 • Ľahké prenášanie (integrované kolieska)
 • Kompaktné rozmery
Zápory
 • Nosnosť len 100 kg
 • Menšia plocha vibračnej plošiny

Vibračná plošina Gymbit Vibroshaper

V tejto mini recenzie vám chceme predstaviť Vibro Shaper Gymbit. Ide o pomôcku, ktorá je vhodná na cvičenie celého tela. Funguje na princípe oscilačných vibrácií, ktoré dokážu pôsobiť na telo.

Ide o veľmi obľúbený produkt, ktorý ste mali možnosť vidieť dokonca aj v reklamách v televízii. Medzi používateľmi sa teší vynikajúcej reputácii. Predstavuje totiž jednoduchý, účinný a rýchly spôsob, akým si viete vytvarovať telo, spáliť prebytočný tuk a posilniť svalstvo.

Tento produkt je vhodný takmer pre každého. Určite si ale pozrite kontraindikácie vibračného tréningu, ktorým sme sa venovali v závere nášho článku o vibračných plošinách. Vo všeobecnosti však je možné povedať, že na ňom môžu cvičiť všetky zdravé osoby všetkých vekových kategórií. U detí musí byť správne vyvinutá motorika. Preto neodporúčame cvičenie detí na tomto prístroji, ak sú mladšie, ako 8 rokov.

Ak sa chcete dozvedieť o vibračnej plošine Vibro Shaper Deluxe viac, čítajte ďalej. Dopodrobna sa pozrieme na všetky silné i slabé stránky tohto zariadenia.

Kvalita prevedenia

Produkty Gymbit sa tešia medzi tunajšími používateľmi veľmi vysokej popularite. Nie je to len marketing. Vibračné plošiny Vibro Shaper, totiž ponúkajú skvelý pomer kvality a ceny.

Pri modeli Vibro Shaper je očividné, že sa výrobca rozhodol použiť kvalitné materiály. Celkové spracovanie tejto vibračnej plošiny preto hodnotíme veľmi pozitívne.

Nedosahuje síce kvality top profesionálnych modelov, no bežnému používateľovi zaručí pozitívny zážitok pri používaní tohto zariadenia.

Páči sa nám aj dizajnové spracovanie plošiny. Kombinácia oranžovej a šedej farby prístroju sekne a vyzerá veľmi dobre. Možno až tak dobre, že vás bude lákať, aby ste na ňom cvičili.

Výkon a účinnosť

Ľudia si kupujú vibračné plošiny kvôli tomu, že chcú zlepšiť svoj zdravotný stav, vyzerať lepšie a spevniť svoje telo. Dokáže tieto prísľuby naplniť aj Vibroshaper?

Táto vibračná plošina značky Gymbit disponuje výkonom 200 W. Niektoré drahšie vibračné plošiny sú schopné vyprodukovať vyšší výkon, no v strednej triede, kam zaraďujeme aj Vibroshaper, je 200 W dobrá hodnota.

S takýmto výkonom je zariadenie schopné vytvoriť viacrozmerné oscilačné vibrácie. Ich pôsobenie na telo vytvára efekt, pri ktorom sa jednotlivé svalové partie napínajú. Takto sa dosahuje zlepšenie svalového tonusu.

O tom, že je Vibroshaper účinným prístrojom na zlepšenie zdravia a vylepšenie postavy, hovoria aj početné recenzie. K tým sa vrátime na konci článku.

Použitie

Používanie vibračnej plošiny Vibro Shaper je užívateľsky veľmi prívetivé. Ak si zakúpite verziu Deluxe, dostanete nielen fitness prístroj Vibro Shaper, no aj držadlo. V rámci príslušenstva je potom v balení tiež súprava gumených lán a diaľkové ovládanie. Informatívnu hodnotu potom nesie výživový poradca.

Vibračnú plošinu Vibro Shaper je možné používať na viacero spôsobov. V základe sa delia na dve základné kategórie: pasívne a aktívne používanie.

Pasívny tréning

Pasívne používanie spočíva v tom, že sa na vibračnú plošinu jednoducho postavíte a zapnete ju. Efekt takéhoto cvičenia je menej citeľný. Samozrejme, aj pri pasívnom používaní pôsobí vibračná plošina na telo pozitívne. Má však skôr masážny charakter. Pamätajte na to, že ak chcete svoje svaly posilňovať a schudnúť aj nejaké tie kilá, budete potrebovať aktívnejší prístup.

Aj pasívne použitie Vibro Shaper so sebou nesie určitú dávku variability. Môžete si totiž vybrať to, ako na plošine stojíte. Tým sa zmení aj pôsobenie a celkový efekt cvičenia.

Ak chcete dosiahnuť simuláciu chodenia, stačí sa postaviť do stredu vibračnej plošiny s nohami pri sebe.

Ak vás viacej láka simulácia behu, v takomto prípade sa postavte na plošinu s chodidlami približne na šírku ramien od seba.

Simulácia šprintu sa dá dosiahnuť postavením sa na okraje vibračnej plošiny. V tomto postoji dostane najviac zabrať vnútorná strana stehien.

Aktívny tréning

Teraz prejdime k aktívnemu použitiu. Vibro Shaper dokáže premeniť jednoduché cviky na efektívne nástroje na budovanie svalstva, spevňovanie problémových partií a vyhladenie tela. S dostatočnou intenzitou aktívneho tréningu na vibračnej plošiny nie je problém dosiahnuť významný úbytok telesného tuku. Vibračná povaha tréningu navyše pomáha dosiahnuť lepšie natiahnutie svalov a šliach. Vďaka tomu získate pravidelným používaním Gymbit Vibro Shaper-u lepšiu flexibilitu a ohybnosť.

Ak si chcete vyskúšať aktívny tréning, jednoducho skúste robiť bežné cviky s pomocou vibračnej plošiny. Veľmi efektívne je zotrvanie v náročnej polohe nejakého cviku. Tu je niekoľko príkladov:

Posilnenie stehien a nôh môžete dosiahnuť tak, že skúsite drepy. Môžete tiež vyskúšať vydržať v nízkom drepe a nechať vibračnú plošinu pôsobiť. Čím širšie sa na plošinu postavíte, tým výraznejší bude mať cvičenie efekt na vnútornú časť stehenných svalov.

Vyskúšať môžete aj cvičenie výpadov. V tomto prípade potrebujete položiť nohu, ktorú cvičíte (teda tú, ktorú budete ohýbať) na vibračnú plošinu. Efekty sú podobné, ako pri drepoch.

Posilnenie prsného svalstvahornej polovice tela vo všeobecnosti sa dá dosiahnuť cvičením klikov na vibračnej plošine. Oprite si o ňu roky a choďte na to. Skúste tiež zotrvať v najnáročnejšej pozícii cviku.

Na vibračnej plošine je možné cvičiť aj brušné svaly. Dá sa to robiť formou planku, alebo klasických brušákov. Ak sa rozhodnete pre druhé menované, ľahnite si na vibračnú plošinu tak, aby ste o ňu mali opretý zadok.

Ďalšie cviky

Zdá sa vám táto paleta cvikov nedostačujúca? Pravdou je, že fantázii sa medze nekladú a vy môžete za pomoci fitlopty, alebo gumových expandérov rozšíriť možnosti cvikov ohromným spôsobom.

Ak vás zaujíma posilňovanie svalov, budú to práve gumové expandéry, ktoré vám umožnia dosiahnuť želané výsledky. Môžete ich totiž pripevniť priamo k vibračnej plošine a napnúť rôzne svalové partie. Následne na nich bude pôsobiť aj vibrácia. Tým sa dosiahne väčší odpor, z čoho logicky vyplýva aj lepší efekt cvičenia.

Funkcie

Jedným z dôvodov, prečo je Vibro Shaper takým obľúbeným fitness produktom, je jeho všestrannosť. Tú mu prepožičiavajú funkcie. Plošina sa pripája do klasickej 230 V zásuvky. Disponuje dvomi displejmi, na ktorých môže používateľ vidieť čas, ktorý strávil cvičením a tiež rýchlosť vibrácií.

Veľkou výhodou tejto vibračnej plošiny je fakt, že sa dá nastaviť až v 99 rôznych rýchlostiach. Samozrejmosťou je tiež možnosť zvoliť si jeden z 3 prednastavených programov.

Ovládanie plošiny je možné uskutočňovať tlačidlami, ktoré sú osadené neďaleko displejov. Veľmi pohodlné je tiež použitie diaľkového ovládača. Vďaka nemu môžete zmeny v nastaveniach robiť bez toho, aby ste sa museli zhýnať dole k plošine.

Skúsenosti používateľov

Ako sme už spomenuli, Vibro Shaper je jeden z najobľúbenejších produktov svojej kategórie. Drvivá väčšina používateľských recenzií je veľmi pozitívna a ľudia si túto vibračnú plošinu pochvaľujú.

Na základe užívateľských recenzií máme pre vás niekoľko odporúčaní. V prvom rade nepoužívajte plošinu bezprostredne po ťažkom jedle. Vyvarujte sa tiež náhlemu prenášaniu hmotnosti z jednej strany na druhú.

Určite vás zaujíma, či sa používateľom darí za pomoci vibračnej plošiny aj schudnúť. Na rôznych weboch sme našli hneď niekoľko recenzií, ktoré hovorili o účinnom chudnutí. Treba však poznamenať, že na to je potrebná aj zmena životosprávy. Používatelia, ktorí boli úspešní v chudnutí totiž zmenili aj svoje stravovacie návyky. Mnoho z nich však poznamenalo, že ich k tomu motivovali práve pozitívne pocity z používania vibračnej plošiny.

Funkcie a vlastnosti

Vlastnosti Hodnoty
Výrobca Gymbit
Typ vibrácií Oscilačné
Výkon 200 W
Nosnosť 100 kg
Počet programov 3
Displej Áno (2)
Približná cena 250 €
Náš tip

Ďalšie vibračné plošiny spolu s užitočnými informáciami o tom, ako si takéto zariadenie vybrať, nájdete v našom výbere najlepších vibračných plošín.

Najlepšie vibračné plošiny podľa Heuréky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár