Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia – nástenná klimatizácia Toshiba Shorai Premium

23. 6. 2021 Aktualizované

Toshiba Shorai Premium RAS-B10J2KVRG-E recenzia

Splitová klimatizácia Toshiba Shorai Premium slúži k ochladeniu aj vykurovaniu miestnosti. Jej cena je trochu vyššia a poskytuje výkon dostačujúci pre miestnosť s rozlohou 30 m2.

Hodnotenie Toshiba Shorai Premium

7.9

Výborná

Táto nástenná klimatizácia disponuje výkonom chladenia 2,5 kW a vykurovania 3,2 kW. Je vhodná pre menšie kancelárie či jednotlivé miestnosti v domácnosti. Disponuje modernými funkciami a za príplatok môžete mať aj technológiu Wi-Fi, vďaka ktorej ju budete môcť ovládať cez smartfón. Vašu peňaženku poteší energetická trieda A++.

Výkon
7
Energetická trieda a účinnosť
8.5
Funkcie
7
Design, hlučnosť
9
Klady
  • Možnosť vykurovania
  • Energetická trieda A++
  • Hlučnosť 22 až 38 dB
  • Ionizátor vzduchu
Zápory
  • Slabší výkon vzhľadom na cenu
  • Wi-Fi za príplatok

Výkon 7/10

Nástenná klimatizácia Toshiba Shorai Premium patrí medzi trochu drahšie modely. Okrem chladenia ponúka možnosť vykurovania. V prípade chladenia poskytuje výkon 2,5 kW a pri vykurovaní je to 3,2 kW. Hodnoty výkonu sú viac-menej štandardom a postačia pre miestnosť s rozlohou do 30 m2. Ak porovnáme túto klimatizáciu s modelom Daikin Eco Comfort, tak výkon nie je silnou stránkou. Spomínaný model je skoro o polovicu lacnejší a poskytuje o niečo vyšší výkon.

Toshiba Shorai Premium RAS-B10J2KVRG-E

 

Energetická trieda a účinnosť 8,5/10

Táto klíma patrí do energetickej triedy A++, čo určite považujeme za pozitívum. Ak k tomu prirátate skutočnosť, že nemá ani nejak extra vysoký výkon, tak za prevádzku nebudete mať vysoké účty. V rámci sezónnej účinnosti je na tom štandardne. Hodnota SEER je 6,9 a SCOP 4,6. Tieto hodnoty nájdete aj u lacnejších modelov, teda z tohto pohľadu to nepovažujeme za výhodu tohto zariadenia.

Funkcie 7/10

Splitová klimatizácia Toshiba Shorai Premium má niekoľko štandardných funkcii. Napríklad disponuje technológiou Wi-Fi, ktorá je však iba za príplatok. Vďaka nej ju budete môcť ovládať aj cez váš mobilný telefón. V prípade vášho podozrenia, že klimatizácia nefunguje ako má, môžete zvoliť funkciu autodiagnostiky, ktorá vám zobrazí aký problém nastal. Nechýba ani eco režim, kedy na prevádzku využíva minimum elektrickej energie.

Taktiež je jej súčasťou ionizátor vzduchu, ktorý sa postará o odstránenie prachových a peľových častíc a taktiež dymu. Vďaka tomu budete v miestnosti dýchať krásne čistý a chladný vzduch. Ďalšou praktickou funkciou je HI POWER. Po jej zapnutí sa výkon nastaví na maximum a vy tak budete mať miestnosť za krátku chvíľu vychladenú alebo naopak vykúrenú.

Taktiež štandardnými funkciami sú automatický reštart, tichý režim alebo časovač. Takže vzhľadom na cenu má bežné funkcie, ktoré nájdete aj pri lacnejších modeloch.

Design, hlučnosť 9/10

Design tejto splitovej klimatizácie je taktiež štandardom. Pri jej montáži rátajte s rozmermi vnútornej jednotky 293 × 798 × 230 mm a vonkajšej 550 × 780 × 290 mm. Hlučnosť je na pomerne nízkej úrovni. Vnútorná jednotka dosahuje pri maximálnom výkone 38 dB a naopak pri minimálnom alebo v tichom móde 22 dB. Vonkajšia jednotka má len 46 dB čo je pozitívum hlavne pre vašich susedov. Iné modely majú hlučnosť aj o 20 dB viac.

Nasávaný vzduch prechádza niekoľkými filtrami. Prachový filter zachytí hrubé nečistoty a plazmový spolu s IAQ filtrom zachytia jemné čiastočky.

Vlastnosti Hodnoty
Chladiaci výkon 2,5 kW
Vykurovací výkon 3,2 kW
Pre miestnosť s rozlohou do 30 m2
Hlučnosť – vnútorná jednotka 22/38 dB
Hlučnosť – vonkajšia jednotka 46 dB
Energetická trieda A++
Účinnosť SEER/SCOP 6,9 W/4,6 W
Výrobca Toshiba
Wi-Fi áno
Náš tip

V článku o najlepších nástenných klimatizáciách nájdete ďalšie zaujímavé tipy.


Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár