Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia nástennej klimatizácie Daikin Eco Comfort FTXB35C+RXB35C

21. 6. 2021 Aktualizované

Daikin Eco Comfort FTXB35C+RXB35C recenzia

Daikin Eco Comfort patrí k úsporným nástenným klimatizáciám. Vzhľadom na jej cenu ponúka mnoho užitočných funkcii. Nechýba jej možnosť vykurovania alebo odvlhčovania.

Hodnotenie Daikin Eco Comfort FTXB35C+RXB35C

8

Perfektná

Táto nástenná klimatizácia patrí k cenovo výhodným riešeniam. Veľkou výhodou je aj možnosť vykurovania. Má klasický dizajn, ktorý ničím nevyniká. Hlučnosť vnútornej jednotky je pri najvyššom výkone 41 dB. Je vhodnou voľbou pre trochu náročnejších používateľov, ktorý ale nechcú do tohto zariadenia investovať veľa peňazí.

Výkon
8
Energetická trieda a účinnosť
8
Funkcie
8.5
Design, hlučnosť
7.5
Klady
  • Dobrý pomer cena/výkon
  • Množstvo praktických funkcii
  • Možnosť vykurovania a odvlhčovania
  • Invertorová technológia
Zápory
  • Starší typ chladiva – R410A

Výkon 8/10

Výkon nástennej klimatizácie je jeden z najdôležitejších parametrov tohto zariadenia. Od neho závisí to do akej veľkej miestnosti môžete klimatizáciu vložiť. Daikin Eco Comfort má výkon chladenia 3,3 kW čo je štandardom pre menšie zariadenia. Tento výkon bude dostačujúci pre miestnosť s rozlohou 26 – 40 m2, takže pre menšiu kanceláriu alebo bežnú miestnosť v domácnosti môže byť vhodnou voľbou. Vykurovací výkon je o niečo vyšší, konkrétne 3,5 kW.

Daikin Eco Comfort FTXB35C+RXB35C nastenna klimatizacia

Energetická trieda a účinnosť 8/10

Sezónna energetická účinnosť chladenia má hodnotu EER 6,05 a účinnosť vykurovania COP dosahuje hodnotu 4,06. Tieto hodnoty sú vzhľadom na cenu štandardom. Zariadenie patrí do skupiny A+ v rámci vykurovania aj chladenia. O šetrnosť pri prevádzke sa stará aj invertorová technológia, ktorá znižuje spotrebu o 30 %.

Do negatívnej stránky sme zaradili typ chladiva, ktorý používa daikin klimatizácia. Konkrétne ide o R410A, čo je starší typ chladiva a o niekoľko rokov sa už nebude používať.

Funkcie 8,5/10

Nástenná klimatizácia Daikin Eco Comfort disponuje mnohými praktickými funkciami. Jednou z nich je odvlhčovanie alebo aj kúrenie. Čo ocenia mnohí používatelia je určite režim zvýšeného výkonu. Vďaka tomu je možné miestnosť ochladiť alebo vykúriť za veľmi krátky čas. Pri dosiahnutí vami požadovanej teploty sa automaticky prepne do normálneho režimu, takže sa nemusíte báť vysokej spotreby energie.

Ďalšou skvelou vychytávkou je komfortný režim, ktorý sa pri iných klimatizáciách nazýva aj inteligentné oko. V prípade, že sa v miestnosti nachádzajú osoby ich vie detekovať a nasmerovať prúdenie vzduchu iným smerom. Prúdenie vzduchu klimatizácie priamo na osobu môže byť nepríjemné a dokonca môže spôsobiť aj nádchu.

Samozrejmosťou je diaľkové ovládanie. Ak požadujete ovládanie cez mobil, tak bohužiaľ táto klimatizácia nemá Wi-Fi. V prípade, že sa vám ju nechce stále zapínať a vypínať, môžete si to nastaviť automaticky a to presne v aké časy bude chcieť. Praktické využitie si časovač nájde aj v situácii kedy nebudete celý deň doma. Večer po príchode domov si môžete užívať v domácnosti príjemný chládok alebo teplo. Po výpadku elektrickej energie sa klimatizácia znova spustí pričom bude nastavená tak ako pred ním.

Design, hlučnosť 7,5/10

Design tejto klimatizácie nie je ničím výnimočný, má klasický tvar a biele prevedenie. Jeho súčasťou je titan apatitový fotokatalytický filter, ktorý zachytí až 97 % alergénov. Pochváliť musíme hlučnosť vnútornej jednotky. Výrobca udáva rozpätie 23 až 41 dB podľa nastaveného režimu. Teda pri najnižšom výkone má len 23 dB.

Vlastnosti Hodnoty
Chladiaci výkon 3,3 kW
Vykurovací výkon 3,5 kW
Pre miestnosť s rozlohou 26 – 40 m2
Hlučnosť – vnútorná jednotka 23/41 dB
Hlučnosť – vonkajšia jednotka 62 dB
Energetická trieda A+
Účinnosť SEER/SCOP 6,05 W/4,06 W
Výrobca Daikin
Wi-Fi nie
Náš tip

Ďalšie zaujímavé modely nájdete v článku najlepšie nástenné klimatizácie.


Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár