Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

StadlerForm ROGER – Recenzia a test

22. 1. 2021 Aktualizované

StadlerForm ROGER recenzia

Do nášho testu sme zaradili aj StadlerForm ROGER. Táto čistička má luxusný dizajn, vysoký výkon a kvalitné prevedenie.

Hodnotenie čističky vzduchu StadlerForm ROGER

8.7

Perfektná

StadlerForm ROGER je vhodná pre priestory s maximálnou rozlohou 185 m2. Súčasťou filtračného systému je kvalitný dvojitý filter, ktorý skonštruoval sám výrobca. Nechýba jej automatický režim.

Funkcie a ovládanie
8.5
Výkon
9
Dizajn, rozmery, hlučnosť
8.5
Klady
  • Luxusný dizajn
  • Kvalitné prevedenie
  • Vysoko účinný filtračný systém
  • Jednoduché ovládanie
  • Vysoký výkon
Zápory
  • Vyššia cena
  • Nemá diaľkové ovládanie
  • Absencia displeja

Funkcie a ovládanie

Čistička vzduchu StadlerForm ROGER má filtračný systém, ktorého súčasťou je originálny dvojitý filter. Ten navrhol sám výrobca a je vyrábaný v Nemecku. Jeho účinnosť čistenia je na vysokej úrovni. Pred nim sa ešte nachádza predfilter, ktorý zachytáva hrubé častice ako napríklad prach. Vďaka tomu je efektivita čistenia dvojitého filtra ešte vyššia.

Jej konštrukcia obsahuje dva senzory ovzdušia. Jeden monitoruje množstvo a druhý mieru znečistenia vzduchu neviditeľnými časticami. Vďaka tomu ponúka automatický režim, ktorý na základe nameraných údajov reguluje výkon čistenia. Kvalitu vzduchu zobrazuje LED pás, ktorý sa nachádza v strede zariadenia a je dobre viditeľný. Farba tohto pásu znázorňuje mieru znečistenia (červená = najväčšie znečistenie, oranžová = mierne znečistenie, modrá = najčistejší vzduch).

Ďalšou štandardnou funkciou je časovač. Nechýba jej ani nočný režim, kedy upraví výkon tak, aby bol hluk čo najmenší. Filter je potrebné meniť v intervale 8 až 12 mesiacov, pričom vás na to zariadenie upozorní.

Čistička nemá displej ani možnosť diaľkového ovládania, čo je pri jej cene nevýhodou. Avšak nie každý si na to potrpí. Ovládať ju môžete pomocou dotykového panela v hornej časti.

Výkon

Jednou z predností tohto zariadenia je určite výkon. Ten má hodnotu 527 m3/h, vďaka čomu je vhodný aj pre priestory s rozlohou 74 až 185 m2.

Dizajn, rozmery, hlučnosť

Ako ďalšiu prednosť môžeme označiť jej skvostný dizajn, ktorý vnesie do miestnosti veľkú dávku moderného štýlu. Má aj menšie rozmery čím sa dá uložiť aj na stolík či menšiu skrinku. Hlučnosť pri najvyššom výkone je 65 dB. Keď zohľadníme výkon, tak hlučnosť je štandardná.

Vlastnosti Hodnoty
Odporúčaná rozloha priestoru 74 – 185 m2
Hlučnosť 30 – 65 dB
Počet rýchlostí 5
Výkon 527 m3/h
Displej nie
Diaľkové ovládanie nie
Rozmery (š × v × h) 42 × 52 × 20 cm
Hmotnosť 7,9 kg
Náš tip

Nezaujala vás táto čistička? Nahliadnite na náš rebríček zrecenzovaných čističiek vzduchu.

Najpredávanejšie čističky vzduchu

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár