Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Sencor SHA 8400WH – Recenzia a test

22. 1. 2021 Aktualizované

Sencor SHA 8400WH recenzia

Čistička Sencor SHA 8400WH si taktiež našla miesto v našom rebríčku. Jej vlastnosti postačia pre menej náročných požívateľov v menších priestoroch.

Hodnotenie čističky vzduchu Sencor SHA 8400WH

6.8

Dobrá

Táto čistička disponuje hlavne nízkou cenou. Jej prednosťou je UV-C lampa, ktorá účinne eliminuje mikroorganizmy v miestnosti. Avšak poskytuje slabší výkon a trochu vyššiu hlučnosť.

Funkcie a ovládanie
7
Výkon
6
Dizajn, rozmery, hlučnosť
7.5
Klady
  • Súčasťou je UV-C lampa
  • Nízka cena
  • Pekný dizajn
  • Menšie rozmery
  • Jednoduchá výmena filtrov
Zápory
  • Vzhľadom na slabší výkon má vyššiu hlučnosť

Funkcie a ovládanie

Čistička vzduchu Sencor SHA 8400WH patrí k tým lacnejším na trhu. Nižšia cena sa samozrejme podpísala na niektorých vlastnostiach. Čo musíme spomenúť je UV-C lampa, ktorá je súčasťou tejto čističky. UV-C lampy dokážu zneškodniť takmer 100 % mikroorganizmov a bežne sa používajú pre dezinfekciu priestorov. Táto lampa má však obmedzenú životnosť a to 20 000 hodín prevádzky. Teda pri bežnom používaní by mala vydržať až 5 rokov

Čističke nechýba ani HEPA filter, ktorý je štandardom u mnohých iných modeloch. Ten zachytáva väčšie častice ako prach, roztoče alebo peľ. Pri používaní si môžete zvoliť z troch stupňoch čistenia. Nechýba jej ani časovač, ktorý je možné nastaviť na 2,4 a 8 hodín. Jej súčasťou je aj ionizačný modul, ktorý zabezpečuje lepšiu sviežosť vzduchu. Ovládať ju môžete pomocou ovládacieho panelu pričom nie je možné ju ovládať na diaľku.

Vzhľadom na cenu nemá táto čistička LED displej ako to býva u drahších modelov. Nad tlačidlami sa nachádzajú ikony zapnutia, časovača, stupňa filtrácie a UV-C lampy. Pri zapnutí alebo zvolení niektorej z týchto funkcii sa pod danou ikonou rozsvieti svetelný indikátor. Takže budete mať prehľad na akom režime alebo funkcii práve čistička beží.

Výkon

Výkon je o niečo nižší ako bežne pri týchto zariadeniach býva. Konkrétne je to 178 m3/h čo vystačí pre priestory od 20 do 40 m2. Samozrejme použiť ho môžete aj vo väčších priestoroch, avšak neočakávajte taký účinok.

Dizajn, rozmery, hlučnosť

Čistička má vežovitý tvar a moderný dizajn v bielom prevedení. Rozmery sú o trochu menšie preto by nemal byť problém s jej umiestnením. Menším negatívom je trochu vyššia hlučnosť (30 – 50 dB) pri porovnaní s jej výkonom. Niektoré čističky s vyšším výkonom majú menšiu hlučnosť ako táto.

Vlastnosti Hodnoty
Odporúčaná rozloha priestoru 20 – 40 m2
Hlučnosť 30 – 50 dB
Počet rýchlostí 3
Výkon 178 m3/h
Displej nie
Diaľkové ovládanie nie
Rozmery (š × v × h) 32,4 × 40,9 × 16,2 cm
Hmotnosť 3,27 kg
Náš tip

Potrebujete výkonnejšiu čističku? V našom teste čističiek vzduchu nájdete ďalšie výkonnejšie modely.

Najpredávanejšie čističky vzduchu

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár