Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Rebríček Smart hodiniek

Xiaomi Amazfit GTR – Recenzia a test

21. 10. 2020 Aktualizované

inteligentné hodinky Xiaomi Amazfit GTR recenzia

Smart hodinky Xiaomi Amazfit GTR sa vyznačujú predovšetkým výhodnou cenou. Aj napriek nej majú pekný štýlový dizajn, množstvo užitočných funkcii a hlavne dlhú výdrž batérie.

Hodnotenie inteligentných hodiniek Xiaomi Amazfit GTR

8.3

Perfektné

Výborná voľba pre ľudí, ktorí hľadajú výborný pomer cena/výkon. Ich prednosťou je 12-dňová výdrž batérie.

Hardware a funkcie
6
Výdrž batérie
10
Ovládanie
9
Dizajn
8
Klady
  • Výnimočne dlhá výdrž
  • Klasický dizajn
  • Skvelé na šport aj bežné nosenie
  • Dobrý AMOLED displej
Zápory
  • Problémy s presnosťou GPS

Funkcie

Prednosťou týchto inteligentných hodiniek je vzhľadom na cenu slušný počet funkcii. Jednou z nich je meranie športových aktivít. Na výber máte z 12 rôznych športov ako napríklad cyklistika, chôdza, beh alebo fitness. Hodinkám nechýba aj senzor pre meranie tepovej frekvencie, čo je však štandardom väčšiny smart hodiniek. Ďalšou funkciou je meranie nie len dĺžky, ale aj kvality spánku.

V rámci bežného používania hodinky disponujú funkciou zobrazovania notifikácii. Tu však prichádza ich nevýhoda, a to že nepodporujú slovenský jazyk. Preto sa namiesto písmen s mäkčeňom či dĺžňom zobrazujú len otázniky.

Hodinky disponujú aj NFC technológiou avšak ak by ste chceli nimi niečo zaplatiť, tak vás sklameme. V našej krajine sa pomocou týchto hodiniek platiť nedá. V rámci telefonovania vám hodinky zobrazia prichádzajúci hovor, ktorý môžete odmietnuť alebo stíšiť. Môžete pomocou nich taktiež ovládať hudobný prehrávač.

Batéria

Batéria má kapacitu, ktorá poskytne hodinkám energiu pre ich fungovanie na neuveriteľných 288 hodín, čo je 12 dní. Samozrejme je potrebné rátať s tým, že hodinky pri častom využívaní funkcii budú mať kratšiu výdrž. No keď to porovnáme s oveľa drahšími smart hodinkami napríklad od firmy Apple alebo Samsung, tak je to niekoľko násobne väčšia výdrž. Ak je teda výdrž batérie dôležitým prvkom, ktorý ovplyvní váš výber, tak Xiaomi Amazfit GTR vrelo odporúčame.

Dizajn

Dizajnovo hodinky pripomínajú klasické hodinky s guľatým ciferníkom. Ten má priemer 4,26 cm a maximálna dĺžka remienka je 19,7 cm. Tieto údaje sú viac-menej štandardné. Hodinky majú viaceré farebné prevedenia, medzi ktorými sa nachádzajú aj farby vhodné pre nežné pohlavie. Jednoducho povedané hodinky majú elegantný dizajn, ktorý sa hodí na spoločenské udalosti aj športové aktivity.

Odolnosť

Hodinky majú odolnú konštrukciu, no ak chcete mať väčšiu istotu, tak odporúčame ochranné sklíčko. Výrobca udáva, že sú vodotesné (5 ATM, 50 m).

Vlastnosti Hodnoty
Výdrž batérie 288 hodín – 12 dní (max)
Priemer ciferníku 42,6 mm
Konektivita Bluetooth
Uhlopriečka displeja 1,2″
Maximálna dĺžka remienku 197 mm
Odolnosť voči vode 50 m, 5 ATM
Hmotnosť 25,5 g
Kompatibilita iOS, Android
Kľúčové funkcie Prehrávanie hudby, Meranie športových aktivít, monitoring spánku

 

Náš tip

Recenzie desiatich smart hodiniek nájdete v našom článku. Okrem toho sa v ňom nachádza aj časť ako vybrať inteligentné hodinky, v ktorej sú aj ďalší zaujímavé tipy.

Najpredávanejšie inteligentné hodinky podľa heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár