Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia Stiga Estate 3084 H

9. 7. 2021 Aktualizované

STIGA Estate 3084 H zahradny traktor

Záhradný traktor Stiga Estate 3084 H ponúka skvelý pomer medzi cenou a výkonom i celkovou kvalitou. Nadštandardne silným motorom si získa aj náročnejších používateľov. Ako však bližšie uvádzame v recenzii, poteší aj viacerými ďalšími silnými stránkami.

Hodnotenie Stiga Estate 3084 H

8.8

Skvelý

Stiga Estate 3084 H je vynikajúca traktorová kosačka, ktorá za dobrú cenu ponúka dlhý rad pozitív. Výkonný motor, kvalitnú prevodovku, dobrý záber kosenia i veľký zberný kôš na trávu. Poteší taktiež pohodlné sedenie aj riadenie, bonusom k tomu je moderný dizajn. Nedisponuje pritom žiadnymi významnými negatívami.

Konštrukcia
9
Výkon motora a prevodovka
9
Kvalita kosenia
8.5
Klady
  • Výborný pomer kvalita/cena
  • Silný výkon
  • Vysoká kvalita spracovania
  • Hydrostatická prevodovka
  • Veľký zberný kôš na trávu
  • LED svetlomety
  • Moderný dizajn
Zápory
  • Záber kosenia by mohol byť o čosi väčší
  • Vyššia hlučnosť

Konštrukcia

Záhradný traktor Stiga Estate 3084 H sa vyznačuje vysokou kvalitou spracovania. Jeho konštrukcia zaujme už na prvý pohľad. Vylepšený dizajn kapoty totiž traktorovej kosačke dodáva moderný a atraktívny dizajn, ktorý rozhodne upúta pozornosť. Pri pohľade na miesto vodiča vidieť volant s mäkkým poťahom a nastaviteľnú polstrovanú sedačku. Tento komfort používateľ rozhodne ocení najmä v prípade dlhšej práce.

Zberná nádoba na trávu má objem až 240 litrov, čím by mala uspokojiť nároky väčšiny používateľov. Nechýba pritom funkcia signalizácie naplnenia koša. V dolnej časti nachádzame žacie ústrojenstvo, ktoré je vybavené dvomi nožmi.

Praktickým prvkom záhradného traktora sú LED svetlomety, ktoré zabezpečujú lepšiu viditeľnosť aj pri zlých svetelných podmienkach. Vďaka tomu môžete kosiť aj vo večerných hodinách. Dobrý kontakt s povrchom trávnika zabezpečujú 15-palcové predné a 18-palcové zadné kolesá. Hmotnosť záhradného traktora dosahuje približne 180 kg.

Výkon motora a prevodovka

V útrobách záhradného traktora sa nachádza jednovalcový benzínový štvortaktný motor s objemom 344 cm³. Pozornosť upriamujeme na jeho nadštandardne silný výkon. Disponuje totiž až 13,5 konskými silami. Motor je vybavený AVS (antivibračný systém), medzi ktorého prednosti patrí aj to, že predlžuje životnosť motora. Pozitívom je taktiež hydrostatická prevodovka. Používatelia záhradný traktor chvália aj za pohodlné ovládanie.

Kvalita kosenia

O spoľahlivú kvalitu kosenia sa stará žacie ústrojenstvo s dvoma nožmi.  Záhradný traktor je vhodný na starostlivosť o stredne veľké trávnaté plochy. Zohľadniť pri tom treba šírku záberu kosenia 84 cm. Preto v prípade, že hľadáte kosačku na veľmi rozľahlé pozemky, stojí za zváženie obzrieť sa po traktore so širším záberom kosenia.

Výšku kosenia je možné regulovať v 7 rôznych polohách, a to v rozmedzí už od 25 až do 80 mm. Záhradný traktor Stiga Estate 3084 H ponúka nielen zber trávy do zadného zberného koša, ale aj mulčovanie. Stačí použiť mulčovaciu záslepku, ktorá je súčasťou príslušenstva. Dodajme, že v balení záhradného traktora nájdete taktiež nabíjačku akumulátora a ťažné zariadenie.

Technické parametre:

Vlastnosť Hodnota
Typ kosačky záhradný traktor
Výkon motora 13,5 HP
Pracovná šírka 84 cm
Výška kosenia 25 – 80 mm
Zberný kôš na trávu 240 litrov
Prevodovka hydrostatická
Počet valcov 1
Hmotnosť 181 kg
Náš tip

Recenzie ďalších TOP modelov za nižšiu cenu, ale aj pre náročných používateľov nájdete v článku Najlepšie záhradné traktory.

Najpredávanejšie záhradné traktory podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár