Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia trekking elektrobicykla Ratikon eTK 8.1

23. 4. 2022 Aktualizované

Recenzia trekking elektrobicykla Ratikon eTK 8.1

Univerzálny krosový elektrobicykel Ratikon eTK 8.1 je určený tak pre dámy, ako aj pre pánov. Patrí do základnej cenovej skupiny, je to ideálna voľba pre začiatočníkov. V nasledujúcom článku sme zhrnuli jeho klady a zápory. Ďalšie zaujímavé modely nájdete v článku o najlepších elektrobicykloch.

Hodnotenie trekking elektrobicykla Ratikon eTK 8.1

7.7

Skvelý

Ak s jazdou na elektrobicykli iba začínate, odporúčame elektrobike Ratikon eTK 8.1. Z bicykela s dojazdom 80 km vyťažíte maximum, ak na ňom budete jazdiť na mestských cestách. Hoci má niekoľko nedostatkov, jeho priaznivá cena mu v našom hodnotení nahnala body.

Technické špecifikácie
8
Dojazd a batéria
8
Dizajn a konštrukcia
7
Klady
  • Unisex
  • Ľahká hliníková konštrukcia
  • LCD displej
  • Dodávané s blatníkom a nosičom
Zápory
  • Pre nižších ľudí
  • Kratší dojazd

Jazdné vlastnosti Ratikon eTK 8.1 8/10

Ak sa už nejaký čas pohrávate s myšlienkou, že začnete s cyklistikou, no odrádza vás od toho slabá kondícia, elektrobicykel je pre vás ako stvorený. Odporúčame trekkingový. Trekový e-bike je niečo medzi mestským a terénnym bicyklom, vhodný pre jazdu v meste či na ľahkú cykloturistiku. Krosový elektrobicykel Ratikon Etk 8.1 je tá najlepšia voľba pre začiatočníkov.

Ebajk poháňa motor Vinka 38T, v ktorom sa snúbia skúsenosti a precíznosť japonského výrobcu. Motor je osadený v zadnom náboji, čo je dnes už trošku zastaraný spôsob, na druhej strane sa to odráža na priaznivej cene bicykla. Motor s výkonom 250W reaguje na štýl vašej jazdy. Keď šliapnete do pedálov, senzory motora to zaznamenajú a elektronika vydá pokyn, aby sa motor začal otáčať. Počas celej jazdy pomáha rovnakou silou bez ohľadu na rýchlosť a zvolený prevod.

Elektrobicykel Ratikon disponuje ďalšími kvalitnými prvkami, ako je napríklad odpružená vidlica, mechanické kotúčové brzdy TEKTRO mech disc, 8-rýchlostná prehadzovačka Shimano Altus 8 s, ráfiky Rodi DW a pod.

Dojazd a batéria 8/10

Predtým, ako vyrazíte na cesty, skontrolujte, či je batéria dostatočne nabitá. Výrobca udáva dojazd 80 km, nechcete predsa, aby vás elektrobicykel zradil v polovici cesty. Výhodou však je, že tento ebajk sa dá ľahko používať ako klasický bicykel. Batéria je umiestnená v rámovej rúrke, ľahko prístupná na nabíjanie. Má kapacitu 14,5 Ah a napätie 36 V.

Informácie o stave batérie, prejdených kilometrov, rýchlosti a iné sa vám zobrazia na tenkom displeji, ktorý je umiestnený na riadidlách.

Dizajn a konštrukcia 7/10

Najväčšie plus vidíme v tom, že krosový elektrobicykel Ratikon eTK 8.1 je unisex, vhodný pre dámy a pánov, vo vašej rodine bude teda maximálne využívaný. Rám má výšku 43,2 cm. Jazdci vyšší ako 170 cm, alebo naopak nižší ako 160 cm, si jazdu na ňom priveľmi neužijú. Preto je potrebné položiť si pred kúpou bicykla niekoľko otázok. Kto bude ebajk používať? Ako často? Na aký účel?

Čierno-biela kombinácia je neutrálna, bicykel dizajnom nijako nevyčnieva medzi inými elektrobicyklami. Na druhej strane, toho, kto má rád jednoduchosť bez zbytočných ozdôb, si Ratikon získa na prvý pohľad.

28″ kolesá sú oblečené do pevného a odolného plášťa CST 700*38C. O pohodlie počas jazdy sa postará aj ergonomické sedlo Vader. Bicykel je dodávaný s blatníkmi a nosičom, čo určite poteší.

Vlastnosť Hodnota
Výrobca Ratikon
Typ trekking/cross
Dojazd 80 km
Nosnosť 120 kg
Batéria rámová
Umiestnenie motora v zadnom náboji
Odpruženie áno
Približná cena 1 179 €

Najpredávanejšie trekking/cross elektrobicykle podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.8 (12 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár