Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia Nexen N’Blue HD Plus

21. 3. 2023 Aktualizované

Nexen N'Blue HD Plus 205-55 R16 91V letné pneumatiky recenzia

Nexen N’Blue HD Plus patria medzi najlepšie letné pneumatiky. Zoženiete ich s dobrou cenovkou, no v mnohých parametroch môžu konkurovať drahším modelom. Bližšie informácie o jazdných vlastnostiach, hlučnosti aj vplyve na spotrebu paliva rozoberáme v recenzii.

Hodnotenie Nexen N’Blue HD Plus

8.5

Perfektné

Letné pneumatiky Nexen N’Blue HD Plus 205/55 R16 91V presvedčia výbornými jazdnými vlastnosťami na suchej aj mokrej vozovke, a to za priaznivú sumu, do ktorej výrobca vtesnal aj malú spotrebu paliva a nízku hlučnosť. Bežní vodiči osobných áut nemajú veľmi nad čím váhať.

Jazdné vlastnosti na suchej vozovke
9
Jazdné vlastnosti na mokrej vozovke
8
Úspora paliva
8
Životnosť
8.5
Používateľské recenzie
9

Stabilita za sucha aj za mokra

Recenzované pneumatiky Nexen N’Blue HD Plus 205/55 R16 91V držia veľmi dobre nielen na suchej vozovke, ale spoľahnúť sa na nich možno aj v daždi. Vtedy zohráva kľúčovú úlohu priľnavosť za mokra. Podľa štítku ich v tejto disciplíne radíme do druhej najlepšej kategórie z piatich. Riziko aquaplaningu, pri ktorom sa auto na mokrej vozovke stáva v podstate neovládateľným, znižujú 4 široké pozdĺžne drážky. Tie zabezpečujú dostatočný odvod vody a tak aktívne bránia vzniku aquaplaningu.

Nexen N'Blue HD Plus letné pneumatiky dezén

Výborná ovládateľnosť a tichá jazda

Pri výrobe pneumatík bol použitý tuhý materiál dezénových blokov v ramennej časti. Vďaka trojici rebier v behúne zostáva pneumatika stabilná aj pri vyšších teplotách a zlepšuje ovládateľnosť hlavne v zákrutách. Očakávať možno aj tichú jazdu. Používatelia pneumatík vyzdvihujú, popri priaznivom pomere medzi cenou a kvalitou, práve nízku hlučnosť, čo potvrdzujú aj výsledky meraní.

Peniaze šetria hneď dvakrát

Na záver sa vráťme k otázke financií. Motoristi, ktorí by radi nakúpili čo najvýhodnejšie, by nemali sledovať len obstarávaciu cenu. Zaváži aj vplyv obutia auta na spotrebu paliva. V tomto smere si recenzované pneumatiky vedú slušne, patria do kategórie B, čo je druhá najvyššia z piatich.

Vlastnosť Hodnota
Šírka 205
Profil 55
Vnútorný priemer 16
Index nosnosti 91 (do 615 kg)
Index rýchlosti V (do 240 km/h)
Úspornosť paliva B
Priľnavosť za mokra B
Hlučnosť 70 dB
Náš tip

Ktoré pneumatiky obstáli v hodnotení najlepšie? Pozrite si víťazov porovnávania letných pneumatík.

Najpredávanejšie letné pneumatiky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár