Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia Kumho HS51

17. 3. 2021 Aktualizované

Kumho HS51

Veľmi lákavý pomer výkonu, kvality a ceny ponúkajú letné pneumatiky Kumho HS51. Tieto pneumatiky ponúkajú výbornú odolnosť voči aquaplaningu, dobre sa správajú na mokrej vozovke a všeobecne ide o veľmi solídnu voľbu.

Hodnotenie Kumho HS51

7.6

Výborné

Silných stránok majú letné pneumatiky Kumho HS51 hneď niekoľko. Disponujú slušnou priľnavosťou aj za mokra, disponujú výbornou ovládateľnosťou a sú odolné voči aquaplaningu. Slabšou stránkou je trochu dlhšia brzdná dráha na suchu a taktiež tento model pneumatík nepatrí medzi najúspornejšie.

Jazdné vlastnosti na suchej vozovke
8
Jazdné vlastnosti na mokrej vozovke
8
Úspora paliva
7
Životnosť
7
Užívateľské recenzie
8

Jazdné vlastnosti

Letné gumy Kumho HS51 sa vyznačujú solídnymi vlastnosťami. Platí to pre suchú aj pre mokrú vozovku. V rôznych odborných testoch sa ukázali ako nadpriemerné v mokrých podmienkach. Vyzdvihnúť musíme dobrú ovládateľnosť pneumatík na mokrej vozovke a tiež schopnosť efektívne vzdorovať aquaplaningu. Pneumatiky sú zaradené do triedy priľnavosti C.

Na druhej strane trošku podpriemerne sa správajú na suchu. Hlavne brzdná dráha sa ukazuje dlhšia, než u mnohých konkurentov.

Ďalšie charakteristiky

Tieto pneumatiky značky Kumho disponujú rýchlostným indexom W. To znamená, že poskytujú konštantne dobré vlastnosti pri jazde až do rýchlosti 270 km/h. To z nich robí dobrú voľbu aj pre vodičov, ktorí radi jazdia rýchlejšie. Index nosnosti 101 znamená, že je možné za špecifických podmienok zaťažiť pneumatiku hmotnosťou až 670 kg.

Životnosť a úspora paliva

Tieto dva parametre sú pre spotrebiteľov veľmi dôležité. Ako sú na tom Kumho HS51 z hľadiska životnosti a úspory paliva? Dobre navrhnutý dezén pneumatík sa zasluhuje o rovnomernejšie zaťažovanie gúm. Pri šetrnom jazdení tak najazdia veľké množstvo kilometrov bez toho, aby stratili svoje pozitívne vlastnosti. Na základe testov sme zistili, že životnosť týchto pneumatík je na úrovni priemeru.

Pod touto úrovňou je ale schopnosť šetriť palivo. Kumho HS51 sa nesprávajú ekologicky a ak je vašou ambíciou zaobstarať si pneumatiky, ktoré prispejú k nižšej spotrebe, máte na trhu lepšie možnosti.

Vlastnosť Hodnota
Šírka 225
Profil 45
Vnútorný priemer 17
Index nosnosti 94
Index rýchlosti W
Úspornosť paliva B
Priľnavosť za mokra D
Hlučnosť 69 dB
Náš tip

Vyberte si tie najvhodnejšie letné gumy s pomocou nášho testu najlepších letných pneumatík.

Najpredávanejšie letné pneumatiky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár