Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Klarstein AeroVital Deluxe – recenzia a test

2. 10. 2020 Aktualizované

Recenzia teplovzdusnej fritezy Klarstein AeroVital Deluxe

Do testu najlepších teplovzdušných fritéz sme zaradili aj model Klarstein AeroVital Deluxe. Toto zariadenie ponúka výborný výkon, veľkú nádobu na potraviny a mnoho ďalších funkcií. Pozrite si tiež, ako obstála teplovzdušná fritéza Klarstein v našom teste veľkých fritéz.

Hodnotenie teplovzdušnej fritézy Klarstein AeroVital Deluxe

8.5

Výborná

Táto teplovzdušná fritéza je vynikajúcou voľbou pre ľudí, ktorí hľadajú vysoký výkon a dostatočne veľkú nádobu na jedlo. Navyše tiež ponúka viacero funkcií a programov.

Kvalita prevedenia
9
Výkon
8
Použitie (ovládanie a funkcie)
9
Údržba
8
Klady
  • Rýchla príprava pokrmov
  • Vysoký výkon
  • Skvelá kvalita prevedenia
  • Dostatočne veľká nádoba na jedlo
  • Viacero programov
  • Jednoduché ovládanie
Zápory
  • Absencia návodu v slovenskom jazyku

Kvalita prevedenia

Táto unikátna teplovzdušná fritéza Klarstein AeroVital Deluxe, je vynikajúcou voľbou predovšetkým z hľadiska kvality použitých materiálov a spracovania.

Táto fritéze je totiž vyrobená z kvalitných materiálov a pôsobí prémiovým dojmom. Nejde o žiaden lacno pôsobiaci kus, pri ktorom by ste mali pochybnosti o jeho životnosti. Práve naopak, toto zariadenie pôsobí robustným a odolným dojmom. Pri bežnom používaní sa preto dá predpokladať jeho vytrvalosť a dlhá životnosť. O kvalite zariadenia napovedá aj fakt, že na neho výrobca dáva záruku 36 mesiacov.

Klarstein AeroVital Deluxe navyše skvele vyzerá. Strieborné prevedenie v kombinácii s čiernymi prvkami ju jednoducho svedčí. Fritéza disponuje aj tzv. cool touch housingom. To znamená, že pri používaní a nahriatí fritézy ostáva jej kryt a rukoväť chladná.

Výkon

Zariadenie Klarstein AeroVital disponuje technológiou horúceho vzduchu s názvom Highspeed-convection vďaka čomu je ohrievanie pokrmov a ich následná príprava veľmi rýchla. Tento fakt si najviac cenia aj spotrebitelia, ktorých recenzie si môžete pozrieť na porovnávacom portáli Heuréka.sk.

Výkon zariadenia je 1 700 W. Vzduch sa v ňom tak ohrieva veľmi rýchlo. Pri teplovzdušných fritézach nie je dôležitá len rýchlosť nahrievania, no aj rovnomerná cirkulácia nahriateho vzduchu. Tú má Klarstein AeroVital Deluxe zvládnutú na jednotku. Vo výsledku tak s týmto prístrojom pripravíte pokrm už za krátky okamih a budete potrebovať o viac než 80% oleja menej, než v prípade, že by ste používali klasickú fritézu.

Množstvo potravín

Pri hodnotení teplovzdušných fritéz je pre nás dôležitým parametrom objem nádoby na potraviny. Tento parameter má totiž obrovský dopad na použitie a určenie fritézy. Fritézy s malým obsahom nádoby na jedlo sa totiž nehodia do väčších domácností.

Ako je to v prípade modelu teplovzdušnej fritézy Klarstein AeroVital Deluxe? Výrobca dal fritovaciemu košu Klarstein AeroVital Deluxe označenie XXL. Toto označenie je celkom veľavravné aj samo o sebe. Aby sme vám však poskytli konkrétne čísla, firtovacia nádoba tohto modelu má objem 5,4 litra. To je dostatok aj pre väčšiu domácnosť, rodiny s deťmi alebo ak často pripravujete jedlo aj pre priateľov a známych.

Klarstein AeroVital Deluxe obrázok jedlá

Použitie

V rámci hodnotenia teplovzdušných fritéz je pre nás dôležitým hodnotiacim faktorom aj jednoduchosť použitia. Pri fritéze Klarstein AeroVital Deluxe chválime prítomnosť LCD displeja. Ten je navyše dotykový a jeho ovládanie je veľmi jednoduché a intuitívne. Ovládať túto teplovzdušnú fritézu dokáže naozaj ktokoľvek.

Údržba

Čo sa údržby týka, je v prípade tohto modelu jednoduchá. Povrch nádoby na fritovanie je z nepriľnavého materiálu a ľahko sa čistí. Fritéza navyše podporuje možnosť čistenia v umývačke riadu.

Funkcie a vlastnosti

Vlastnosti Hodnoty
Príkon 1 700 W
Maximálne množstvo potravín 5,4 l
Možnosť umývania v umývačke riadu áno
Vyberateľný kôš áno
Nepriľnavý povrch áno
Časovač áno
Displej áno
Náš tip

Nenechajte si ujsť naše recenzie a testy teplovzdušných fritéz, ktoré sme pre vás pripravili v článku Test teplovzdušných fritéz 2020.

Najlepšie teplovzdušné fritézy podľa Heuréky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár