Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia Inca Collagen

Najlepší čistý kolagén na trhu

Inca Collagen je pomerne známy výživový doplnok na slovenskom trhu. V rámci kĺbovej výživy ide o zaujímavý kolagénový produkt na podporu pohybového aparátu.

Ak chcete vedieť ako skončili ďalšie produkty zamerané na kĺbovú výživu v našom porovnaní, prečítajte si článok Najlepšia výživa na kĺby.

Hodnotenie Inca Collagen

8.3

Perfektný

Recenzenti si na Inca Collagen pochvaľujú najmä príjemnú chuť a pohodlné užívanie. Nám sa na ňom páči zloženie pozostávajúce z troch typov čistého prírodného kolagénu. Na druhej strane má tento výživový doplnok (kĺbová výživa) vysokú cenu a chýba v nej napríklad vitamín C, ktorý prirodzenú tvorbu kolagénu v tele podporuje.

Účinné látky a liečivý efekt
8
Chuť a dávkovanie
9
Cena vs. kvalita
8
Klady
 • 100% prírodný kolagén
 • Príjemná chuť
 • Pohodlné užívanie nielen vo vode
 • Vhodný aj pre vegetariánov
Zápory
 • Len čistý kolagén
 • Mierny zápach rybaciny
 • Vyššia cena

Účinné látky a liečivý efekt

Súčasťou balenia Inca Collagen je aj vitamín C v tabletách

Zloženie Inca Collagen – 1 vrecúško:

 • Kolagénový hydrolyzát typ I.
 • Kolagénový hydrolyzát typ II.
 • Kolagénový hydrolyzát typ III.

Kolagén patrí k základným stavebným látkam v ľudskom tele. V súčasnosti odborníci rozoznávajú 27 typov kolagénu, pričom pre nás majú najväčší význam práve prvé tri z nich, ktoré sú zastúpené v Inca Collagene.

Kolagén typ I. má pre organizmus najväčší význam. Skladá sa z hustých vlákien, ktoré tvoria základné štruktúry kože, kostí, šliach a chrupaviek. Kolagén typ II. posilňuje vlákna a elasticitu chrupaviekKolagén III. typ zas tvorí štruktúru svalov a tepien. Bohato je zastúpený v mladom rastúcom tele a postupne ho v dospelosti nahrádza Kolagén typu I.

V dennej dávke sa tak nachádza až 3000 miligramov čistého morského kolagénu bez prísad. Ten je navyše bioaktívny, teda organizmus ho dokáže využiť tak, ako keby si ho vyrobil sám. Jeho liečivý efekt by sa mal prejaviť po prvých mesiacoch užívania nielen na bezbolestnom pohybovom aparáte, ale aj mladšom vzhľade pokožky. Kolagén si podľa výrobcu poradí i polámanými vlasmi a nezdravými nechtami. No a jeho účinok sa prejaví i na zmiernení celulitídy.

Chuť a dávkovanie

Inca Collagen sa predáva v práškovej forme. Denne sa pritom odporúča užiť jedno vrecúško, ktoré je rozpustné vo vode, ale aj iných tekutinách. Je tomu tak vďaka hydrolyzovanej forme spracovania morského kolagénu. Takže si ho v pohode môžete primiešať do čaju alebo kávy, čo považujeme za veľký benefit navyše.

Niektorým používateľom však na ňom vadí jemná rybacia pachuť, aj keď výrobca udáva, že kolagén je bez príchute a nepríjemnej arómy. No a my vidíme aj mierny nedostatok v absencii vitamínu C v kĺbovej výžive, čo si naplno uvedomuje i jeho producent. Preto je súčasťou balenia C-čko vo forme darčeka. To však musíte užívať vo forme tabliet zvlášť, čo môže spôsobiť mierny diskomfort.

Cena vs. kvalita

Jedno balenie Inca Collagen obsahuje 30 vrecúšok. Jeho cena je 54 eur a súčasťou balenia je i spomínaný vitamín C ako darček. Jedno balenie vám tak vydrží jeden mesiac. Aby sa účinok kĺbovej výživy naplno prejavil je nutné ju užívať niekoľko mesiacov. Aj preto je Inca Collagen drahá forma kolagénu a môžeme ho prirovnať k prémiovým, no na druhej strane i kvalitným doplnkom.

Náš názor

Inca Collagen ponúka zaujímavú alternatívu na pravidelné dopĺňanie kolagénu pre zdravie pohybového aparátu no aj pre zlepšenie kvality vlasov a pleti. Kĺbová výživa obsahuje kvalitný morský kolagén spolu s vitamínom C ako darček, no na druhej strane pri ňom musíte rátať s vyššou cenou. Z nášho pohľadu je tak Inca Collagen vhodnejšou voľbou pre ľudí, ktorí od neho očakávajú estetické benefity eliminujúce starnutie pokožky. Ako kĺbová výživa by sa však hodila iná alternatíva s vyšším obsahom i ďalších látok podporujúcich zdravie kostí a kĺbov, nielen kolagénu.

Forma výživy Prášok
Balenie 30 ks
Odporúčaná denná dávka 1 vrecúško
Cena Od 54,00 €

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 5.0 (25 hlasov)

Autor

Katarína Kmeťová
Katarína Kmeťová

Som mama dvoch malých detí, ktorá sa už viac ako 15 rokov pohybuje v oblasti PR, marketingu a obchodu. Počas rodičovskej dovolenky je písanie nástroj, vďaka ktorému mám kontakt so svetom. Okrem toho spravujem vlastný blog a zaujímam sa o zdravý životný štýl, motivačnú literatúru, módu a smart technológie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár