Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia Hankook K125

16. 3. 2021 Aktualizované

Hankook K125

Kórejský výrobca Hankook sa dostal do povedomia motoristov vďaka pneumatikám s výborným pomerom ceny a kvality, ktoré ponúka. Hankook K125 sú skvelou voľbou, ak hľadáte spoľahlivé a vyvážené letné pneumatiky na každodenné použitie.

Hodnotenie Hankook K125

8

Perfektné

Pneumatiky Hankook K125 zaujmú výbornými vlastnosťami na suchej aj mokrej vozovke. Trieda priľnavosti A svedčí o ich nadštandardne dobrej trakcii. Hankook K125 odporúčame majiteľom áut strednej triedy, ktorí hľadajú čo najlepší pomer ceny a kvality.

Jazdné vlastnosti na suchej vozovke
9
Jazdné vlastnosti na mokrej vozovke
9
Úspora paliva
7
Životnosť
8
Užívateľské recenzie
7

Novinka z Ázie

Letné pneumatiky Hankook K125 sú vylepšením predchádzajúcej série veľmi obľúbených pneumatík Hankook Ventus. Táto novinka z Ázie je výbornou voľbou pre rôzne automobily nielen strednej triedy, ale tiež luxusnejšie modely. V porovnaní so svojim predchodcom dosahuje Hankook K125 ešte lepšie kvality. Pneumatiky dosahujú až 8% redukciu brzdnej dráhy na mokrej vozovke, čo je skvelý úspech. Dosiahlo sa to rozšírením plochy, ktorú zaberá asymetrický dezén. Okrem toho sa výrobca trošku pohral aj so zložením gumeného kompozitu, čím sa mu podarilo dosiahnuť lepšiu priľnavosť pneumatík.

Aj pre športovo založených vodičov

Na rozdiel od mnohých konkurenčných pneumatík, dokáže Hankook K125 urobiť dojem aj na športovejšie založených motoristov. Kostra pneumatiky je tuhá a zároveň ľahká. To sa odráža na veľmi dobrých vlastnostiach pneumatík aj pri vyšších rýchlostiach a pri agresívnejšej jazde. Index rýchlosti pneumatík je dostatočne vysoký, keďže V = 240 km/h.

Pokročilé funkčné prvky

Pneumatika Hankook K125 sa môže pochváliť hneď niekoľkými funkčnými prvkami, ktoré sa podpisujú na vyššej bezpečnosti aj v horších podmienkach. Spomenieme napríklad tri široké rebrá z dezénu, ktoré sa vyznačujú vynikajúcim kontaktom s vozovkou. Štyri drážky v dezéne sa postarajú o efektívne odvádzanie vody a zároveň prispievajú k účinnému chladeniu pneumatík. Používateľ určite ocení aj indikátory opotrebovania.

Vlastnosť Hodnota
Šírka 205
Profil 55
Vnútorný priemer 16
Index nosnosti 91
Index rýchlosti V
Úspornosť paliva C
Priľnavosť za mokra A
Hlučnosť 71 dB
Náš tip

Ďalšie zaujímavé tipy na letné obutie nájdete v našom teste najlepších letných pneumatík.

Najpredávanejšie letné pneumatiky podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár