Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia investičnej platformy Fumbi

Výnosná investičná platforma na kryptomeny

Ak ste skutočný investor, tak si dokonalo uvedomujete diverzifikáciu investičného portfólia. Okrem ETF či zlata je zaujímavou možnosťou pre investovanie aj Fumbi. To sa zameriava do kryptomien, ktoré sú možno mennou budúcnosti. My sa teraz pozrieme na investičnú platformu Fumbi z pohľadu investičných možností. Priblížime vám tak jej portfólio, vstupné poplatky, výnosy i riziká.

Akým spôsobom tieto online investičné platformy fungujú a ako je možné sa v nich orientovať si môžete prečítať v článku najlepši investičné platformy.

Hodnotenie investičnej platformy Fumbi

7.9

Dobré

Fumbi je zaujímavý slovenský start-up, ktorý ponúka investičné možnosti do kryptomien. Obchoduje pritom s 20 najznámejšími kryptomenami.

Používateľské rozhranie
10
Investičné portfólio
7.5
Výnosnosť vs. riziká
7
Poplatky a zákaznícky servis
7
Klady
 • Výnosné obchodovanie
 • Registrácia bez overenia
 • Vysoká klientska podpora
 • Zvýšená ochrana financií
 • Transparentný cenník
 • Mobilná aplikácia
Zápory
 • Vyššia minimálna investícia
 • Bez krytia NBS
 • Viaceré poplatky

Registrácia

Na to, aby ste mohli investovať do kryptomien nepotrebujete žiadne potvrdenie ani povolenie. Fumbi totiž nepodlieha kontrole Národnej banky Slovenska, takže k registrácií nepotrebujete občiansky. Investujete tak na vlastnú päsť, no platforma svojich investorov ubezpečuje, že ich financie sú v bezpečí v zabezpečenej krypto peňaženke Ledger Vault.

Registrácia je tak veľmi jednoduchá a navyše zadarmo. Nečaká vás pri nej žiadny dotazník o tom, aký ste investor. Stačí len zadať mailovú adresu a heslo. Následne vaše konto verifikujete prostredníctvom zaslaného e-mailu a môžete začať investovať.  Pri registrácii si navyše môžete zvoliť z dvoch účtov – osobného a biznis. Biznis je určený pre firemné korporácie, ktorých minimálny vklad musí byť vyšší.

Fumbi registrácia

Investičné portfólio na Fumbi

Svojím investorom ponúka päť produktov:

 • Fumbi Index Portfólio – sleduje trhovú kapitalizáciu kryptomien pomocou špeciálneho algoritmu. Zaoberá sa pritom tromi najčastejšími hodnotami použitia kryptomien vo svete – Platby, Web 3.0 a Decentralizované Financie. Navyše si pri tomto produkte môžete zvoliť, či budete investovať jednorázovo alebo dlhodobo formou sporiaceho plánu.
 • Fumbi Vlastná voľba – v tomto produkte si sami volíte kryptomeny, do ktorých chcete investovať. Odporúčame vám však diverzifikovať investície a dobrým návodom pre vás môže byť Fumbi Index Portfólio.
 • Fumbi Bitcoin a Zlato – v tomto prípade rozdelí Fumbi pomocou prednastaveného algoritmu vložené peniaze medzi bitcoin a pax gold. Pax Gold je pritom digitálne aktívum z Ethereum blockchaine a ide o kryptomenu krytú reálnym zlatom.

Investování do kryptoměn

 • Fumbi biznis – tento produkt je ušitý na mieru firmám. Ich minimálna výška vkladu je 1000 eur, Fumbi im pridelí poradcu. Okrem Bitcoin môžete v tomto prípade investovať do Ethereum, Cardano a PolkaDot.
 • Fumbi úschova – úschova je produkt podobný sporiacemu účtu. Podmienkou je nakúpiť kryptomeny za viac ako 10 tisíc eur, ktoré potom môžete vo Fumbi uschovať. Ročný poplatok za túto službu sa pohybuje od 0,89 % do 1,29 %.

Výnosnosť a riziká

Investovanie na Fumbi nie je kryté a kontrolované žiadnou finančnou inštitúciou. Preto ak sa rozhodnete zhodnocovať váš majetok, musíte od začiatku rátať s určitou mierou rizika. Napriek tomu sa platforma snaží eliminovať riziká nielen zabezpečenou peňaženkou Ledger Vault, ale aj auditom z tretích strán. Navyše kryptomeny sú zabezpečené aj voči inflácií.

Pozor

Máme pre vás špeciálny promo kód. Pri jeho zadaní dostanete do začiatku bonus 4 € a predovšetkým 7% zľavu na poplatky. Tak nezabudnite zadať TESTADO.

V posledných rokoch, najmä s príchodom pandémie sa investovanie do kryptomien veľmi oplatilo. Ich trhová hodnota je stanovená dopytom a ponukou. Preto v prípade kryptomien ide o najzaujímavejšiu tzv. blockchainovú technológiu investovania. Samotné Fumbi na svojej stránke uvádza, že investícia do Fumbi Index Portfólia priniesla v roku 2021 výnos neuveriteľných 146,23 %.

Fumbi index

Rok 2022 sa však ukázal ako prelomový a prepad sa nedotkol len akcií, ale aj kryptomien. Po každom páde, ale prichádza opätovný rast, takže s podobnými rizikami treba rátať pri každom investovaní.

Poplatky a zákaznícky servis

Tu môžete investovať od 50 eur. I keď registrácia je bez poplatkov pri ostatných transakciách s nimi už musíte rátať. Tie sa navyše líšia od toho, aký produkt si vyberiete. Páči sa nám však, že Fumbi má prístupný cenník, kde si môžete pozrieť ich výšku.

Fumbi v zásade vyberá štyri poplatky. Poplatok pri vklade, teda výmenný poplatok, ročný portfóliový poplatok a neminie vás ani poplatok zo zisku pri výbere. V prípade akýchkoľvek otázok však môžete kontaktovať celkom rýchly zákaznícky servis a taktiež funguje aj v rámci mobilných aplikácií pre Android i Apple.

Služba Popis
Počet portfólií 5
Minimálny vklad 50 eur
Ročný poplatok V závislosti od produktu a výnosu
Priemerný ročný výnos Do 146,23%
Mobilná aplikácia áno

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.5 (34 hlasov)

Autor

Katarína Kmeťová
Katarína Kmeťová

Som mama dvoch malých detí, ktorá sa už viac ako 15 rokov pohybuje v oblasti PR, marketingu a obchodu. Počas rodičovskej dovolenky je písanie nástroj, vďaka ktorému mám kontakt so svetom. Okrem toho spravujem vlastný blog a zaujímam sa o zdravý životný štýl, motivačnú literatúru, módu a smart technológie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár