Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia kĺbovej výživy Flextor

Najlepšia kĺbová výživa v tabletách

Kĺbová výživa Flextor je zaujíma najmä zložením a formou užívania. Na rozdiel od väčšiny podobných prípravkov sa neprodukuje formou rozpustných práškov ale pomocou tabletiek.

Ak chcete vedieť ako skončili ďalšie produkty na podporu pohybového aparátu v našom porovnaní, prečítajte si článok Test kĺbovej výživy.

Hodnotenie kĺbovej výživy Flextor

8.5

Perfektná

Test kĺbovej výživy Flextor skončil veľmi dobre. Na produkte sa nám páči okrem pohodlného používania vo forme tabliet aj zloženie obohatené o prírodné extrakty. No a v neposlednom rade má tento výživový doplnok aj skvelú cenu.

Účinné látky a liečivý efekt
8.5
Chuť a dávkovanie
9
Cena vs. kvalita
8
Klady
  • 7 aktívnych látok na pohybový aparát
  • Prírodné extrakty
  • Pohodlné užívanie
  • Výborná cena
Zápory
  • Nižšie zastúpenie kolagénu
  • Účinný skôr u mladších ročníkov
  • Väčšie tablety sa ťažšie prehĺtajú

Účinné látky a liečivý efekt

Zloženie Flextor v 2 tabletách
Kolagén hydrolyzát – 40 mg Chondroitin sulfát 300 mg
Kolagén typ II. – 2000 µg Boswellia serrata – 100 mg
Vitamín C 40 mg Bromelaín 1200 GDU/g – 100 mg
MSM (methylsulfonymethan) 200 mg
Glukozamin sulfát 700 mg

 

Výnimočnosť kĺbovej výživy Flextor je postavená na jej siedmych účinných látkach. Okrem klasicky a ľahko vstrebateľného kolagénu typu I a III je to najmä prírodná zložka Boswellia serrata. V jej prípade ide o strom pochádzajúci z Ázie, ktorý u nás poznáme ako Kadidlovník Pílovitý. Na liečivé účely sa už stáročia používa živica, ktorá má blahodárne účinky na zdravie pohybového aparátu.

Potom sa vo Flextore nachádzajú ďalšie štandardné zložky používané na podporu kĺbového systému. Patrí sem MSM, glukozamín sulfát a chondroitin sulfát. Výnimočným je však z nášho pohľadu okrem Boswellie aj Bromelaín. V jeho prípade ide o rastlinný enzým, ktorý sa získava zo stoniek ananásu. Oceníte ho najmä v prípade, ak vaše svaly a spojivové tkanivá už dlhšie čelia napätiu a zápalovým procesom. Bromelaín má taktiež skvelé výsledky pri liečbe artritídy.

No a poslednou zložkou vo Flextore je kyselina L-askorbová teda vitamín C. Jej podiel vo výživovom doplnku predstavuje len polovicu denného odporúčaného referenčného príjmu. Preto ak sa rozhodnete pre tento výživový doplnok, podporte ho i ďalším C-čkom navyše.

Flextor - komplexná kĺbová výživa v tabletách

Chuť a dávkovanie

Užívanie Flextor tabliet nie je spojené so žiadnou špecifickou chuťou, nakoľko je kĺbová výživa produkovaná v kapsulovej forme. Na jednej strane je tento moment výhodou, najmä ak denne nemáte čas na prípravu práškových doplnkov stravy, na strane druhej vám táto forma nemusí vyhovovať. Niekoľko užívateľov sa totiž sťažovalo na veľkosť tablety, ktorá sa následne komplikovane prehĺta.

Flextor pritom výrobca odporúča užívať na dennej báze v dvoch tabletách, ktoré zapijete dostatočným množstvom vody. Kĺbová výživa Flextor nie je určená pre deti a tehotné či dojčiace ženy.

Cena vs. kvalita

Jedno balenie Flextor obsahuje 120 tabliet  a jeho cena sa pohybuje od 17,99 eur vyššie. Pri prepočte podľa odporúčaného dávkovania vám toto balenie vydrží asi dva mesiace. Čo predstavuje pomerne dobrý výkon z pohľadu ceny a kvality, ktorú svojím používateľom ponúka.

Náš názor

Flextor je zaujímavý prípravok na kĺbovú výživu. No keďže sa zameriava na mix až siedmych účinných látok, pomerné zastúpenie najdôležitejšej z nich – kolagénu je nižšie. Preto ho skôr odporúčame mladším ročníkom na celkovú preventívnu podporu pohybového aparátu ako starším seniorom. U nich je už tvorba kolagénu minimálna, preto by ho mali v rámci kĺbovej výživy pravidelne dopĺňať v dostatočnom množstve.

Forma kĺbovej výživy Tablety
Balenie 120 ks
Odporúčaná denná dávka 2 tablety
Cena Od 17,99 €

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 1.1 (28 hlasov)

Autor

Katarína Kmeťová
Katarína Kmeťová

Som mama dvoch malých detí, ktorá sa už viac ako 15 rokov pohybuje v oblasti PR, marketingu a obchodu. Počas rodičovskej dovolenky je písanie nástroj, vďaka ktorému mám kontakt so svetom. Okrem toho spravujem vlastný blog a zaujímam sa o zdravý životný štýl, motivačnú literatúru, módu a smart technológie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár
Uživatel
(16. 2. 2024 11:02)

Prepáčte, ale niekde nastala chyba. Kĺbová výživa Flextor je ohodnotená ako najlepšia pre seniorov a zároveň ho kvôli nižšiemu zastúpeniu kolagénu odporúčate mladším ročníkom.

Odpovědět
Uživatel
Petra Kvapilová (16. 2. 2024 14:02)

Vďaka za upozornenie, posielame informáciu autorovi článku na revíziu.

Odpovědět

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár