Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Online kurz angličtiny EasyLingo – Recenzia

5. 9. 2021 Aktualizované

Štúdium anglického jazyka odkiaľkoľvek a kedykoľvek? Kurz EasyLingo vám presne to ponúka. V slovenskej verzii má k dispozícii 10 kurzov. Tie sú rozdelené do 6-tich jazykových úrovní. Aký dojem na nás tento kurz urobil sa dozviete v tejto recenzii.

Rozsah výuky a obťažnosť 10/10

EasyLingo ponúka široký výber nielen kurzov anglického jazyka. Avšak priamo zo slovenského jazyka máte k dispozícii len kurzy angličtiny. Tie sú určené pre absolútnych začiatočníkov (A1-) aj pre expertov (C2). Celkovo ich je 10, z toho sú 4 určené iba pre začiatočníkov. Podľa tohto môžeme usúdiť, že tento online kurz je vhodný najmä pre začiatočníkov. Každá úroveň je rozdelená do niekoľkých kapitol podľa rôznych tém každodenného života. Každá kapitola má desiatky cvičení.

Ak sa do EasyLingo zaregistrujete tak vám pri pohľade na kurzy možno príde niečo povedomé. To z dôvodu, že kurzy sú od OnlineJazyky, pod ktoré patrí aj EasyLingo. Nemáte problém s českým jazykom? K dispozícii máte ďalších 5 jazykov. Predpokladáme, že v budúcnosti bude EasyLingo v slovenskej verzii taktiež rozširovať ponuku ďalších jazykov.

easylingo - prva lekcia

Cena 7,5/10

Tento online kurz je možné zakúpiť pravidelnými mesačnými platbami alebo predplatným na pol roka alebo rok dopredu. Pri mesačných platbách vás to vyjde skoro dva krát toľko ako pri predplatnom na rok. Cena za jeden mesiac je 14,90 €. V prípade predplatného je to 8,70 €. Cena všetkých jazykových úrovní je rovnaká.

Za výhodu považujeme možnosť vyskúšania kurzu zdarma. Na základe toho sa môžete rozhodnúť či zaplatíte a budete pokračovať ďalej alebo nie. Sprístupnenú budete mať jednu lekciu.

Kompatibilita 9/10

Cestujete každý deň do školy či práce hromadnou dopravou? Tento čas môžete využiť študovaním angličtiny so svojho mobilu. EasyLingo má totižto k dispozícii mobilnú aplikáciu (Android aj iOS). Samozrejmosťou je aj verzia pre stolný počítač alebo notebook. Takže z tohto pohľadu táto služba ide s dobou a ničím nezaostáva.

Verzia
Pre počítač/notebook Áno
Mobilná aplikácia Áno
Mobilná aplikácia – Android Áno
Mobilná aplikácia – iOS Áno
Offline štúdium Nie

Metódy výuky 9/10

Po zakúpení alebo zaobstaraní verzie zdarma budete mať k dispozícii desiatky rôznych cvičení. Tie nie sú nejak zdĺhavé. Nájdete tam napríklad precvičovanie výslovnosti, kedy si najprv prehráte ako sa slovíčko má vyslovovať. Následne slovíčko vyslovíte do mikrofónu vy a môžete si tak výslovnosť porovnať.

easylingo vyslovnost

Taktiež máte cvičenia na dopĺňanie a precvičovanie slovíčok. Začiatok každej kapitoly obsahuje slovíčka k danej téme. V našom prípade to bola téma nakupovanie, ktorá je v demo verzii. Celkovo hodnotíme postupnosť a metódy učenia za prehľadné a logicky zoradené.

Podľa tvorcov tohto kurzu je najlepším riešením ak si vytvoríte pravidelný návyk štúdia angličtiny. To znamená, že sa každý deň budete cvičeniam venovať aspoň 20 minút. Asi vám v tomto momente prišlo na um, že 20 minút je pomerne krátka doba. No z dlhodobého hľadiska je lepšie aj kratšia doba štúdia, avšak musí byť pravidelná. Pri vytváraní pravidelného opakovania vychádzali z Ebbinghausovej krivky zabúdania.

Aby ste na pravidelne štúdium nezanevreli máte možnosť si pridať priateľov. S nimi následne môžete súťažiť v zbieraní bodov za štúdium, keďže za každý deň kedy sa angličtine budete venovať dostanete určitý počet bodov. Okrem toho vám pridajú na motivácii nevzdať sa štatistiky, podľa ktorých uvidíte aký pokrok ste urobili.

Nástenka a menu

Po prihlásení sa vám ako prvá zobrazí nástenka. Tú musíme určite pochváliť. Je prehľadná a na základe informácii, ktoré zobrazuje viete čo sa máte ísť učiť a v akom štádiu je váš pokrok. Menu sa nachádza na ľavej strane a tiež je v ňom všetko podstatné.

easylingo nastenka

Jednoduchosť ovládania a design 9/10

Ako sme už v riadkoch vyššie spomínali, tento kurz má skvelú prehľadnosť. Preto je jeho používanie jednoduché a intuitívne. Počas prechádzania demo verzie sa nestalo, aby som bol z niečoho zmetený a nevedel som čo mám robiť. Design celej aplikácie je moderný a má príjemné modro biele prevedenie. Taktiež chválime rýchlosť načítavania stránok, s ktorou nebol taktiež žiadny problém.

Negatívom je, že nefunguje v režime offline. Takže ak ste niekde, kde nemáte pripojenie na internet, tak bohužiaľ plniť jednotlivé lekcie nebude možné.

Podpora

V pravom dolnom rohu sa nachádza ikona s názvom Zákaznícka podpora. Po kliknutí vám vyskočí okno na chat s niektorým členom EasyLingo tímu. Na neho sa môžete obrátiť s akýmikoľvek otázkami ohľadom kurzu.

Certifikát

Po ukončení kurzu máte k dispozícii certifikát. Ten je však dostupný iba v prípade, že budete mať kurz hotový minimálne na 66%. Tento certifikát môžete následne predložiť aj pri pohovore do novej práce, čím si môžete zvýšiť šancu na prijatie. Kurz však nenahradí štátnu skúšku, je len predprípravou.

Recenzie a skúsenosti používateľov

Pátrali sme po názoroch a skúsenostiach ľudí, ktorí sú v tomto kurze (slovenská verzia) dlhší čas. Bohužiaľ neúspešne. To bude spôsobené pravdepodobne tým, že slovenská verzia kurzu je v tomto čase pomerne nová. Avšak po prejdení demo verzie na nás EasyLingo urobilo pozitívny dojem.

Hodnotenie online kurzu EasyLingo

8.9

Perfektný

V slovenskej verzii ponúka EasyLingo kurz angličtiny v rozsahu 6 úrovní (A1 – C2). Prehľadnosť a jednoduchosť užívateľského prostredia je na skvelej úrovni. Kurz je konštruovaný tak, aby neustále motivoval k pravidelnému štúdiu. Tvorcovia sa zamerali na metódy, vďaka ktorým si človek dokáže lepšie zapamätať jednotlivé slovíčka, gramatiku a výslovnosť. Kurz hodnotíme pozitívne a je určite vhodný pre začiatočníkov aj pokročilých. Nevýhodou je že v režime offline je nedostupný. Taktiež jeho cena môže byť pre niekoho vysoká.

Rozsah výuky a obťažnosť
10
Cena
7.5
Kompatibilita
9
Metódy výuky
9
Jednoduchosť ovládania a design
9
Klady
 • Účinné metódy učenia
 • Prehľadné a intuitívne prostredie
 • Zobrazuje štatistiky vášho štúdia
 • Kurz vás motivuje nevzdať sa
 • Po ukončení je k dispozícii certifikát
 • Demo verzia zdarma
 • Všetky jazykové úrovne
Zápory
 • Vysoká cena
 • Bez internetu sa do aplikácie neprihlásite
 • Nemáte k dispozícii rozhovory

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár