Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

DOMO DO513FR – recenzia a test

2. 10. 2020 Aktualizované

Domo DO513FR Recenzia teplovzdušnej fritézy

Do testu najlepších teplovzdušných fritéz sme zaradili aj model Domo DO513FR. Toto zariadenie ponúka výborný výkon, veľkú nádobu na potraviny a mnoho ďalších funkcií.

Hodnotenie teplovzdušnej fritézy DOMO DO513FR

8.3

Výborná

Táto teplovzdušná fritéza je vynikajúcou voľbou pre ľudí, ktorí hľadajú vysoký výkon a dostatočne veľkú nádobu na jedlo. Navyše tiež ponúka viacero funkcií a programov.

Kvalita prevedenia
8
Výkon
8
Použitie (ovládanie a funkcie)
9
Údržba
8
Klady
  • Rýchla príprava pokrmov
  • Užitočné automatické programy
  • Jednoduchosť údržby
  • Dostatočne veľká nádoba na smaženie
  • Kniha s receptami v cene
  • Moderný dizajn
Zápory
  • Pomerne hlučná prevádzka

Kvalita prevedenia

Teplovzdušná fritéza DOMO DO513FR vyzerá skvele. Moderný dizajn, oblé tvary a lesklé prvky dodávajú tomuto spotrebiču ten správny nádych prémiového výrobku. Táto teplovzdušná fritéza tak bude nielen užitočným, no aj dobre vyzerajúcim pomocníkom do vašej kuchyne. Kvalita prevedenia a remeselné spracovanie tohto prístroja sú na vynikajúcej úrovni. Konštrukcia je silná a robustná, čo hodnotíme pozitívne. Výhodou fritézy je aj fakt, že pri používaní sa rukoväť nenahrieva.

Výkon

Všetky teplovzdušné fritézy pracujú na rovnakom princípe. Je ním cirkulácia teplého vzduchu. Na to, aby bola fritéza schopná vzduch ohriať, potrebuje mať dostatočne vysoký výkon. V prípade DOMO DO513FR je tento predpoklad zabezpečený. Fritéza má totiž výkon 1 800 W, čo je viac ako dostačujúce.

Príprava jedla je tak expresne rýchla. Tento fakt je aj jedným z hlavných kladov, ktoré používatelia tejto fritézy spomínajú vo svojich online recenziách.

Množstvo potravín

Keď si kupujete novú teplovzdušnú fritézu, určite vás zaujíma, aký veľký má objem nádoby na potraviny. DOMO DO513FR má miesta na jedlo dostatok. Fritovací kôš disponuje objemom 5,5 litra. Používateľ si pomocou tohto spotrebiča môže pripraviť až 1,5 kg surovín súčasne.

Takýto objem nádoby predurčuje DOMO DO513FR na použitie pre viacero ľudí. Svoje miesto si tak nájde vo viacčlenných domácnostiach alebo v prípade, že používateľ rád pripravuje pokrmy pre širší okruh ľudí.

Použitie

Ako sa tento spotrebič používa? Používateľský zážitok je tu naozaj zážitkom. Moderne vyzerajúca teplovzdušná fritéza DOMO DO513FR totiž disponuje prehľadným LCD displejom. Pomôže vám navoliť si všetky potrebné parametre prípravy jedla, ako je teplota, čas a pod. Používateľa určite poteší aj množstvo predvolených programov, vďaka ktorým sa urýchli a zefektívni práca s týmto spotrebičom. Spomenieme aj pár týchto programov, pre lepšiu ilustráciu. Samozrejmosťou je program na prípravu hranoliek, rezňov, rýb a hamburgerov. Použiť toto zariadenie môžete ale aj na vajcia, zeleninu, koláče alebo muffiny.

Vo všeobecnosti hodnotíme používanie a používateľský zážitok pri príprave jedla s touto teplovzdušnou fritézou ako vynikajúci. Treba poznamenať, že pri práci vie byť teplovzdušná fritéza DOMO DO513FR pomerne hlučná. Nejde o nijak závažnú chybu, no aj napriek tomu sme sa rozhodli tento fakt v recenzii spomenúť.

Údržba

Nikto nemá rád čas strávený umývaním a čistením kuchynských spotrebičov. Firma DOMO to veľmi dobre vie a vybavila preto teplovzdušnú fritézu DO513FR vyberateľným fritovacím košom. Po vybratí tohto koša ho je možné umiestniť do umývačky riadu a takpovediac bezbolestne ho nechať vyčistiť.

Ako vidíte, toto zariadenie vám dopraje výborný zážitok z prípravy pokrmov a nebude vás týrať zložitým a namáhavým čistením ani umývaním.

Funkcie a vlastnosti

Náš TIP:Chcete sa lepšie zorientovať medzi teplovzdušnými fritézami? Prezrite si recenzie tých najlepších.

Funkcie a vlastnosti

Vlastnosti Hodnoty
Príkon 1 800 W
Maximálne množstvo potravín 5,5 l
Možnosť umývania v umývačke riadu áno
Vyberateľný kôš áno
Nepriľnavý povrch áno
Časovač áno
Displej áno
Náš tip

Chcete sa lepšie zorientovať medzi teplovzdušnými fritézami? Prezrite si recenzie tých najlepších v článku Test teplovzdušných fritéz.

Najlepšie teplovzdušné fritézy podľa Heuréky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár