Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

De Gusto AF 105 – recenzia a test

2. 10. 2020 Aktualizované

Recenzia teplovzdušnej fritézy De Gusto AF 105

Sympatickou teplovzdušnou fritézou za dobrú cenu je model De Gusto AF 105. Ide o základný model fritézy, ktorý priblíži zdravú prípravu jedla aj ľuďom, ktorí majú značne obmedzený rozpočet.

Hodnotenie teplovzdušnej fritézy De Gusto AF 105

7.8

Výborná

Poctivá teplovzdušná fritéza De Gusto AF 105 zaujme v prvom rade nízkou cenou. Okrem nej ale ponúka aj rýchle nahriatie a dostatočne veľký objem 2,6 litra.

Kvalita prevedenia
7
Výkon
8
Použitie (ovládanie a funkcie)
9
Údržba
7
Klady
  • Vyberateľný nepriľnavý kôš
  • Možnosť umytia fritovacieho koša v umývačke riadu
  • Objem 2,6 litra
  • Rýchle nahriatie spotrebiča
  • Nízka cena
Zápory
  • Nemá displej

Kvalita prevedenia

V nižšej cenovej kategórii nás teplovzdušné fritézy nijako neohúrili svojim vzhľadom ani dielenským spracovaním. De Gusto AF 105 nie je výnimkou. Nechápte to však zle, ide o solídnu a poctivú teplovzdušnú fritézu, ktorá splní očakávania menej náročného používateľa.

Kvalita materiálov a prevedenia zodpovedá cene. Plastová konštrukcia má oblé tvary a skvele zapadne do akejkoľvek kuchyne. Farebne sa výrobca rozhodol o kombináciu čiernej a striebornej.

Výkon

Zdravé vyprážanie zvládne fritéza De Gusto AF 105 aj s príkonom 1 300 W. To je dostatok „šťavy“ na rýchle zahriatie vnútra fritézy.

Z hľadiska výkonu tak fritéze nemáme čo vytknúť. Po zapnutí sa naozaj rýchlo nahreje a vy sa môžete tešiť na výborný a zdravý pokrm.

Samozrejmosťou pri tejto teplovzdušnej fritéze je kvalitná cirkulácia vzduchu. Vďaka nej sa jedlo vo vnútri prístroja rovnomerne pripečie a bude veľmi chutné. Táto teplovzdušná fritéza je schopná zahriať vzduch až na teplotu 200 °C.

Množstvo potravín

Model kuchynskej teplovzdušnej fritézy De Gusto AF 105 je určený pre bežne veľké domácnosti. Nádoba na potraviny totiž disponuje objemom 2,6 litra.

Aby sme vám udali lepšiu predstavu o tom, koľko jedla sa do nej vlastne zmestí, tak ide o niečo málo nad 700 gramov hranolčekov alebo 500 gramov kuracieho (alebo iného) mäsa.

Aj keď bežnému používateľovi bude takýto objem dostačujúci, do veľkých domácností a na použitie pre väčší počet ľudí odporúčame fritézy s vyššou kapacitou.

Použitie

Čo sa použitia týka, ide o klasickú teplovzdušnú fritézu nižšej cenovej kategórie. V praxi to znamená rýchle ohriatie vzduchu, minimum potrebného oleja a jednoduché použitie.

Fritéza disponuje časovačom, ktorý môže používateľ nastaviť v rozmedzí 1 až 30 minút. Možnosť nastavenia teploty je taktiež prítomná a pohybuje sa v intervale od 80 °C do 200 °C.

Fritéza De Gusto AF 105 je vybavená praktickou rukoväťou, ktorá sa nemá tendenciu nahrievať pri jej používaní. Manipulácia so spotrebičom je preto veľmi jednoduchá a používateľ sa pri nej nemusí obávať popálenín.

Ovládanie je jednoduché a pohodlné. Na vrchnej časti fritézy sú otočné voliče. Nastavenie potrebných atribútov prípravy jedla tak nie je žiadna veda.

V dnešnej dobe je prítomnosť displeja u rôznych kuchynských spotrebičov už akýmsi štandardom. De Gusto AF 105 displej nemá, čo je škoda. Avšak vzhľadom k nízkej cene a solídnym vlastnostiam môžeme zariadeniu tento fakt s čistým svedomím odpustiť.

Údržba

De Gusto AF 105 vyniká v jednoduchosti údržby. Fritovací kôš je ošetrený nepriľnavou vrstvou, vďaka čomu je jeho čistenie veľmi jednoduché. Navyše je možné ho vybrať a vložiť do umývačky riadu. Tá sa následne postará o jeho úplné vyčistenie.

Funkcie a vlastnosti

Vlastnosti Hodnoty
Príkon 1 4300 W
Maximálne množstvo potravín 2,6 l
Možnosť umývania v umývačke riadu áno
Vyberateľný kôš áno
Nepriľnavý povrch áno
Časovač áno
Displej nie
Náš tip

Okrem tejto teplovzdušnej fritézy máme v našom teste aj ďalšie zaujímavé modely, ktoré si určite pozrite.

Najlepšie teplovzdušné fritézy podľa Heuréky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Hajduk
Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár