Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia trekking elektrobicykla Crussis e-Gordo 7.7

23. 4. 2022 Aktualizované

Recenzia trekking elektrobicykla Crussis e-Gordo 7.7

Páni, nasadnite na trekkingový elektrobicykel Crussis e-Gordo 7.7. Že ho ešte nemáte? Na čo čakáte? Vari vás to neláka von? V tejto recenzii sa dozviete, čo je také úžasné na krosovom ebajku, že sme ho zaradili medzi top cross elektrobicykle na trhu. Nezabudnite si prečítať ďalšie zaujímavé tipy na elektrobicykle.

Hodnotenie trekking elektrobicykla Crussis e-Gordo 7.7

9

Perfektný

Trekkingový elektrobicykel Crussis e-Gordu 7.7 s odpruženou vidlicou, silnou batériou a výkonným motorom je stroj, ktorý patrí do mestských ulíc aj ľahších terénov. Informácie o jazde a prejdených kilometroch môžete sledovať na LCD displeji, ktorý je navyše vybavený USB konektorom na nabíjanie mobilných zariadení.

Technické špecifikácie
9
Dojazd a batéria
9
Dizajn a konštrukcia
9
Klady
  • Kvalitné spracovanie
  • Atraktívny dizajn
  • Dojazd až 130 km
  • LCD displej s USB konektorom
Zápory
  • Stále dosť vysoká cena

Jazdné vlastnosti Crussis e-Gordo 7.7 9/10

Trekingový elektrobicykel Crussis e-Gordo 7.7 si našiel svojich fanúšikov medzi staršími aj mladšími ročníkmi. Vyhráva v súboji s konkurenčnými modelmi, a to vďaka svojej výbave a inovatívnym technológiám.

Motor Bafang MAX drive M400 vyniká tichým a plynulým chodom. Má vysoký krútiaci moment až 80 nm. Disponuje nominálnym výkonom 250W. Tu hovoríme o výkone pri priemernej jazde, maximálny výkon tohto motora dosahuje až 500W, čo je dobré z hľadiska krátkodobého zvýšenia motoru. Z dlhodobého hľadiska je dobré poobzerať sa po ebajku so silnejším motorom. Motor je vybavený snímačom šliapania, ktorý sleduje a reaguje na energiu, ktorú vložíte do šliapania. Tým, ako krútite pedálmi, vysielate impulzy do riadiacej jednotky, ktoré potom spúšťajú elektromotor. Čím viac sa obujete do vlastnej aktivity na bicykli, tým vyšší výkon motora dosiahnete.

Odpružená vidlica s pružinovým tlmením funguje systémom úpravy prepätia pružiny v závislosti od hmotnosti jazdca a štýlu jazdy. Vidlica sa uzamyká z korunky. Výhodou kotúčových bŕzd je zas vysoká účinnosť brzdenia a skvelé brzdné vlastnosti v akomkoľvek počasí a teréne. Hydraulické kotúčové brzdy nevyžadujú veľké úsilie na zabrzdenie bicykla, keď im dáte pokyn, v podstate to urobia za vás, a to plynule a bezpečne. Prehadzovačka Shimano Acera alebo SRAM X4 ponúka 8 rýchlostí.

Dojazd a batéria 9/10

Li-Ionová batéria s článkami Samsung s napätím 36V a kapacitou 522 Wh (14,5 Ah) je integrovaná priamo v ráme. Užite si v sedle niekoľko hodín. S týmto krosovým elektrobicyklom prejdete na jedno nabitie 100 km, pri správnej regulácii spôsobu jazdy a rýchlosti dokonca až 130 km. Slušné, čo poviete?

Stav batérie sa vám zobrazí na LCD displeji, ktorý dostal čestné miesto na riadidlách. Radi počas jazdy sledujete svoju rýchlosť? Chceli by ste mať prehľad o prejazdených kilometroch? Toto všetko a oveľa viac môžete čítať priamo z displeja. Displej funguje aj ako nabíjačka mobilných zariadení, či už je to mobilný telefón, GPS alebo tablet, vybavený je totiž USB konektorom.

Dizajn a konštrukcia 9/10

Model Crussis e-Gordo 7.7 má vo svojom rodnom liste zapísaný rok 2022. Ide teda o novinku medzi elektrobicyklami, čo sa odzrkadlilo aj na jeho atraktívnom dizajne. Patrí medzi obľúbené výrobky českého výrobcu, svojím vybavením a funkciami sa celkom vyrovná konkurenčným bicyklom v danom segmente.

Dizajn je prispôsobený pánskym potrebám. Hliníková konštrukcia je postavená na 28″ kolesách, sedlo je pohodlné, čo zistíte po niekoľkých hodinách jazdy. Bicykel je dodávaný s nosičom a blatníkmi.

Vlastnosť Hodnota
Výrobca Crussis
Typ trekking/cross
Dojazd 130 km
Nosnosť 120 kg
Batéria rámová
Umiestnenie motora v strede
Odpruženie áno
Približná cena 1 880 €

Najpredávanejšie trekking/cross elektrobicykle podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.6 (10 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár