Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia trekking elektrobicykla Crussis e-Cross Lady 9.7. S

23. 4. 2022 Aktualizované

Recenzia trekking elektrobicykla Crussis e-Cross Lady 9.7. S

Víťazom nášho testu sa právom stal elegantný dámsky elektrobicykel Crussis e-Cross Lady 9.7 S. Tento krosový e-bike vám veru má čo ponúknuť. V čom je taký výnimočný? Zisťovali sme za vás. Prečítajte si našu recenziu, v ktorej sa dočítate, za čo sme mu pridelili také štedré body. Ďalšie zaujímavé elektrobicykle nájdete v našom veľkom porovnaní elektrobicyklov.

Hodnotenie trekking elektrobicykla Crussis e-Cross Lady 9.7. S

9.3

Perfektný

Trekkingový elektrobicykel Crussis e-Cross Lady 9.7 S je vybavený niekoľkými funkciami, vďaka čomu je každá jazda na ňom hotovým zážitkom. S dojazdom až 150 km si môžete naplánovať aj celodenný výlet. Perfektný výkon majú na svedomí rámová batéria a stredový motor.

Jazdné vlastnosti
10
Dojazd a batéria
9
Dizajn a konštrukcia
9
Klady
  • Špičkové materiály
  • Inovatívne technológie
  • Výborný dojazd
  • Odpružená vidlica
Zápory
  • Vyššia cena
  • Dodávaný bez výbavy

Jazdné vlastnosti Crussis e-Cross Lady 9.7. S 10/10

Ak ste vášniví cyklista a väčšinu svojho voľného času trávite v prírode, trekkingový elektrobicykel Crussis e-Cross Lady 9.7 S vám rád bude robiť spoločníka. Rýchlo a bezpečne sa ním prepravíte kdekoľvek v rámci mesta či okresu, parádne funguje na cestnej vozovke, no vďaka niektorým výnimočným vlastnostiam si poradí aj s dynamickejšou jazdou v ľahšom teréne.

Ako sa hovorí: za silným výkonom hľadaj silnú batériu. Platí to aj v prípade tohto dámskeho krosového eletrobicykla, no je tu ďalších zopár vecí, ktoré vám spríjemnia jazdu. Za presné a citlivé dávkovanie výkonu bicykla môže stredový motor Bafang M500. Je vybavený torzným (tlakovým) snímačom. Ten vyhodnocuje silu, akou šliapete do pedálov, podľa toho určuje mieru pomoci elektromotora.

Odpružená vidlica ROCKSHOX FS Paragon Gold RL R Solo Air 700c vám umožňuje zvoliť správny tlak vzduchu. Na čo je to dobré? Pri vzduchom tlmených vidliciach ide o tzv. predpätie, teda statický ponor. Stlačenie vidlice je spôsobené hmotnosťou jazdcu v okamihu, keď nasadne na bicykel. Štýl a forma jazdy toto stlačenie nijako neovplyvňuje. Vidlica klesne viac alebo menej v závislosti od hmotnosti jazdca, tlmí nárazy pri jazde v teréne, na rovnom povrchu zbytočne nepruží. Vidlica je tiež vybavená systémom uzamknutia.

Radenie funguje presnejšie a precíznejšie ako na čomkoľvek, na čom ste jazdili doteraz, a to vďaka 12-rýchlostnej súprave SRAM Eagle. Spomenieme tiež hydraulické kotúčové brzdy SHIMANO Deore BR-MT410.

Dojazd a batéria 9/10

Srdcom krosového elektrobicykla Crussis e-Cross Lady 9.7 S je Panasonic batéria 36V / 630 Wh (17,5 Ah), ktorá je integrovaná priamo v ráme bicykla. Je to výhodné aj z dizajnového hľadiska, batériu nie je vidieť, bicykel je vyvážený a ľahšie drží stabilitu. Súčasťou batérie je BMS doska, ktorá ju chráni pred prehriatím, skratom a prebitím. Maximálny dojazd je deklarovaný na 150 km. Koľko to v skutočnosti bude, závisí od terénu, spôsobu jazdy a miery asistencie.

Mieru asistencie si viete zvoliť a nastaviť na prehľadom LCD displeji, ktorý je umiestnený na riadidlách. Z displeja dokážete odčítať aj ďalšie informácie, napríklad rýchlosť, prejdenú vzdialenosť, stav batérie a pod. K vysokému hodnoteniu tohto produktu prispieva aj USB konektor na displeji, pomocou ktorého môžete dobíjať mobilné zariadenia.

Dizajn a konštrukcia 9/10

Cross elektrobicykel má zvodný elegantný dizajn charakteristický pre elektrobicykle Crussis. Dámsky e-bicykel je dostupný v niekoľkých výškach rámu, 28“ kolesá sú oblečené do kvalitných plášťov Schwalbe Energizer Active. Znížená stredová rúrka umožňuje jednoduchšie nasadanie a zosadanie z bicykla. Vďaka odľahčenému hliníkovému rámu bicykel nie je bremenom ani vtedy, ak ho časť cesty musíte tlačiť.

E-bike je dodávaný bez blatníkov, osvetlenia a stojanu. Tie sa však dajú k bicyklu dokúpiť a následne namontovať, tu však treba počítať už s vyššími nákladmi na bicykel.

Vlastnosť Hodnota
Výrobca Crussis
Typ trekking/cross
Dojazd 150 km
Nosnosť 120 kg
Batéria rámová
Umiestnenie motora v strede
Odpruženie áno
Približná cena 2 500 €

Najpredávanejšie trekking/cross elektrobicykle podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.3 (15 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár