Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia aku záhradných nožníc Bosch Pro Pruner Professional

Recenzie aku záhradných nožníc Bosch Pro Pruner ProfessionalNáš tipTestado

Bosch Pro Pruner Professional predstavujú špičkové záhradné akumulátorové nožnice, ktoré nás ohromili vysokou kvalitou spracovania, dlhou výdržou batérie a výkonom. Tento nástroj si hravo poradí s vetvami do priemeru 25 mm. Ideálne pre bežné hobby použitie, ale aj do poľnohospodárstva (ovocinárstvo, vinice atď.). Naše skúsenosti si prečítate v aktuálnej recenzii.

Obsah balenia

V škatuli nájdeme akumulátorové záhradné nožnice Bosch Pro Pruner Professional, dva akumulátory 12 V (3,0 Ah), nabíjačku (2 A), skrutkovač s dvoma nástavcami a prehľadný návod na použitie, údržbu nožníc a bezpečnosť pri práci. Obsahu balenia teda nie je čo vytknúť.

Aku záhradné nožnice Bosch Pro Pruner Professional, balenie

Dizajn a spracovanie

Už pri prvom uchopení do ruky je poznať, že testované nožnice Bosch sú vyrobené z veľmi kvalitných materiálov. Telo zakrývajúce hnací motor a ovládacie prvky je z pevného a tvrdého plastu, strihacie nože boli vyrobené z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele.

Aku záhradné nožnice Bosch na akumulátor

Výrobca Bosch si dal očividne záležať na ergonomickom tvare nástroja. Nožnice prirodzene padnú do ruky. Dotyková plocha rukoväte je pogumovaná, aby sa zabránilo kĺzaniu. Spínacie tlačidlo automaticky padne na prst. Veľmi som ocenil štíhly tvar nožníc (110 × 311 × 56 mm). Dodáva pocit „predĺženia ruky“, zakončené pevnými, ostrými nožmi. Vďaka tomu sa dajú ľahko prestrihovať aj hustejšie kríky, kde by som sa s obyčajnými ručnými nožnicami sotva dostal vzhľadom na potrebu roztvorenia rukovätí.

Hmotnosť Bosch Pro Pruner Professional vrátane akumulátora je iba 1 kg. Túto hmotnosť považujem za nízku, čo dokazuje skutočnosť, že ani po dlhotrvajúcej práci sa nedostavila únava.

Hlavné technické parametre

Parameter Informácie
Hmotnosť vrátane akumulátora 1 kg
Rozmery (d × š × v) 110 × 311 × 56 mm
Akumulátor Li-ion 12V
Počet strihov na jedno nabitie 4 500
Maximálny priemer vetvy 25 mm

Bezpečnosť

Kvalitné pevné oceľové nože dokážu odstrihnúť vetvu do priemeru 25 mm. Vzhľadom na ich veľkú silu myslel výrobca Bosch aj na bezpečnosť pri používaní. Po vložení akumulátora sa musí najskôr zapnúť stlačením tlačidla na puzdre akumulátora, kde sa zároveň rozsvieti indikátor stavu nabitia.

Teraz sú aku záhradné nožnice v takzvanom spiacom stave, teda pripravené na prácu, ale pri náhodnom stlačení spúšte zostávajú nože stále zovreté a nehrozí žiadne zranenie. Až po stlačení spúšte dvakrát rýchlo za sebou sa ozve zvukové výstražné znamenie a na vrchnej strane rukoväte sa rozsvieti zelená kontrolka, ktorá do tohto okamihu blikala, a nože sa roztvoria.

Recenzované nožnice Bosch majú dvojitú ochranu pred náhodným spustením. (Hlavný spínač pri batérii a dvojité stlačenie spúšťacieho tlačidla.)

Ak chcete nožnice odložiť a zabrániť nechcenému strihaniu, stačí podržať spínacie tlačidlo 4 sekundy, potom sa ozve zvukové znamenie a nože sa zatvoria do bezpečnej polohy.

Kvalita strihu

Práca s nožnicami Bosch Pro Pruner Professional je veľmi príjemná a nenáročná. Výborne padnú do ruky, ľahko sa ovládajú a pri odložení som ich nemusel hľadať zapadnuté v tráve. Vzhľadom na kvalitné spracovanie odolajú aj bežnej vlhkosti spôsobenej napríklad rannou rosou a pod.

Recenzie aku záhradných nožníc Bosch Pro Pruner Professional

Nože sa vďaka veľkej sile bezuhlíkového motora ľahko zarezávajú do dreva a zanechajú vždy čistý rovný strih, a to bez akýchkoľvek otrasov či hrotov. Výrobca zaručuje strih do priemeru 25 mm. Keď som neodhadol hrúbku vetvy a chcel použiť nože na hrubší konár, dali mi to nožnice najavo blikaním červenej kontrolky na chrbte. Aj napriek tomu som bez problémov odstrihol silnejší kus.

Samozrejme, záleží aj na tvrdosti dreva, ale pre bežné zastrihovanie stromčekov na záhrade alebo údržbu živého plotu sú nožnice vynikajúce.

Výdrž batérie

Výrobca udáva na jedno nabitie akumulátora až 4 500 strihov. Osobne som pri testovaní počet strihov nepočítal, ale ani pri takmer celodennom používaní pri údržbe záhrady sa mi akumulátor nepodarilo úplne vybiť. Myslím, že vďaka tomu si záhradné nožnice Bosch Pro Pruner Professional obľúbia aj profesionálni záhradníci či záhradníčky. V balení sú navyše dva akumulátory.

Nabitie takmer vybitého akumulátora do plnej kapacity trvalo asi 1,5 hodiny. Za tú dobu sa aktívny druhý akumulátor v nožniciach nestačí vybiť; je teda zaistená prakticky nonstop energia po celý deň.

Musím spomenúť, že samotný akumulátor bol vyrobený tak, že jeho životnosť neobmedzuje prerušované nabíjanie ani nabíjanie napríklad pri polovičnej kapacite. (Ako u dnešných smart telefónov.)

Veľké plus udeľujem za možnosť použitia jedného akumulátora v celom rade 12V nástrojov Bosch. Čiže, ak už máte doma nejaké aku zariadenie od Boscha s 12V batériou, môžete si nožnice zakúpiť lacnejšie – bez akumulátorov a bez nabíjačky.

Údržba

Počas používania Bosch Pro Pruner Professional nie je potrebná žiadna špeciálna alebo náročná údržba. Po skončení práce je vhodné oceľové nože očistiť, osušiť a občas do otvoru z druhej strany nastavovacej matice streknúť trochu oleja, aby nože po sebe stále ľahko kĺzali a neodierali sa.

V balení nájdeme šikovný skrutkovač s dvoma nástavcami, pomocou ktorého sa jednoducho povolí istiaca skrutka. Tá zabraňuje pootočeniu matice, ktorou sa vymedzuje vôľa medzi nožmi. Aj táto údržba je dostatočne popísaná v návode na použitie a ľahko ju zvládne aj menej zručný človek.

Záverečné hodnotenie

Testované akumulátorové nožnice Bosch Pro Pruner Profesional predstavujú vynikajúci záhradný nástroj, s ktorým sa skutočne jednoducho pracuje. Oceňujem vysokú kvalitu, pevnosť konštrukcie, bezpečnosť a celkovo užívateľskú prívetivosť. Kapacita batérie nebude limitovať ani najnáročnejších užívateľov. Jasný TIP redakcie Testado.sk!

Klady
  • Špičkové spracovanie
  • Vynikajúca ergonómia (krásne padnú do ruky)
  • Jednoduchá manipulácia
  • Ostrý a čistý strih
  • Dlhá výdrž akumulátora
  • Vysoká bezpečnosť (dvojitá ochrana)
  • Identický akumulátor do celého 12V radu Bosch
Zápory
  • Bez zásadných nedostatkov

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Odborná redakcia
Odborná redakcia

Testado.sk je recenzný online magazín. Na jednej strane vlastnoručne testujeme vybrané produkty, na strane druhej zhromažďujeme odborné a používateľské recenzie z celého sveta. Našim cieľom je pomôcť vám nájsť tie najlepšie produkty. Viac informácií >>

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár