Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
  • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Recenzie » Ostatné recenzie

Recenzia kĺbovej výživy ALAVIS Maxima triple blend extra silný

kĺbová výživa Alavis - víťaz porovnania

Bolesť kĺbov sa ani zďaleka netýka iba seniorov. Pohybový aparát trpí i pri každej športovej aktivite či zvýšenej fyzickej námahe. Takže ak chcete, aby vaše nohy a kĺby ešte pár rokov poslúžili bez bolesti je na čase zaradiť do dennej rutiny kĺbovú výživu.

Kĺbová výživa ALAVIS Maxima triple blend extra silný si v našom porovnaní vyslúžila prvé miesto. Ak chcete vedieť ako skončili ďalšie produkty prečítajte si náš článok najsilnějšia kĺbová výživa.

Hodnotenie kĺbovej výživy ALAVIS Maxima triple blend extra silný

8.7

TOP

Test kĺbovej výživy ALAVIS Maxima triple blend extra silný skončil výborne. Na produkte oceňujeme jeho prvotriedne zloženie a vysokú mieru účinku. Svedčí o tom aj spokojnosť zo širokých radov verejnosti. Jediný menší nedostatok vidíme len v mierne rozpačitej chuti.

Účinné látky a liečivý efekt
10
Chuť a dávkovanie
8
Cena vs. kvalita
8
Klady
  • Účinný výživový doplnok
  • Vysoký podiel prospešných látok
  • Vrátane vitamínu C
  • Vhodný aj pre vegetariánov
Zápory
  • Horšia rozpustnosť
  • Rozpačitá chuť

Účinné látky a zdravie podporujúci efekt

Zloženie ALAVIS Maxima triple blend extra silný
Kolagén I. typu Collys® (z rýb)
Chondroitin sulfát
Kolagén II. typu Cartidyss® (z rýb)
Jablkový pektin
Vitamín C
Sladidlo z rastliny Stévie
MSM (methylsulfonymethan)
Aróma a kyselina citrónová
Glukozamin sulfát 2KCI (z kôrovcov)

ALAVIS Maxima triple blend nesie prívlastok extra silný nie nadarmo. V práškovej kĺbovej výžive sa totiž nachádza vysoký pomer účinných látok. Tie tvoria dva typy rybieho kolagénneho hydrolyzátu. To znamená, že kolagénové peptidy sú vo výživovom doplnku bohato zastúpené a veľmi dobre rozpustné vo vode.

Ďalšími účinnými látkami v ALAVIS Maxima triple blend extra silný sú chondroitín sulfát a glukozamín sulfát. Obe tieto zložky sú polysacharidy, ktoré sú bohato zastúpené v medzibunkovej hmote chrupaviek kostí. Okrem toho sa vo výživovom doplnku nachádza aj MSM. Úlohou metylsulfonylmetánu je látka, ktorá obsahuje síru. Tá zmierňuje bolesť svalov a má pozitívny vplyv na celý pohybový aparát.  No a nakoniec sa v kĺbovej výžive nachádza aj vitamín C. Ten je nenahraditeľný preto, aby v tele kolagén pracoval správne.

Vďaka premyslenému zloženiu a dvojakej forme kolagénu, ktorý takpovediac drží kosti pohromade má tento výživový doplnok maximálny účinok na ľudské zdravie.

Chuť a dávkovanie

Alavis Kolagén je rozpustný prášok vo vode

Chuť ALAVIS Maxima triple blend extra silný je asi jediným kameňom úrazu, na ktorý v prípade tejto kĺbovej výživy poukazujú mnohí používatelia. Napriek tomu, že výrobca do neho pridáva arómu a sladidlo, budete si na jeho príchuť musieť zvyknúť.

V 700g balení nájdete odmerku, ktorej zodpovedá odporúčaná denná dávka. Výrobca tiež odporúča kĺbovú výživu rozmiešať v 200 ml vody a vypiť. Kvôli nie veľmi príjemnej chuti si ju niektorí používatelia začali primiešavať do iných nápojov respektíve jogurtu. V dávkovaní sa o ničom podobnom nepíše, takže nevieme, či sa tým nezníži účinok produktu.

Cena vs. kvalita

ALAVIS Maxima triple blend extra silný sa predáva v 700 g balení a jeho cena sa pohybuje od 43 eur vyššie. Pri prepočte podľa odporúčaného dávkovania vám vydrží asi desať mesiacov. Čo predstavuje pomerne dobrý výkon z pohľadu ceny a kvality, ktorú svojím používateľom ponúka.

Náš názor na Alavis

V prípade ALAVIS Maxima triple blend extra silný ide o komplexnú kĺbovú výživu, ktorá je zameraná na zdravie pohybového aparátu. Oceňujeme na nej bohatý podiel rybieho kolagénu ako aj ďalšie podporné látky. Výživový doplnok je tak vhodnou voľbou nielen pre športovcov a seniorov, ale splní požiadavky i vegetariánov.

Forma kĺbovej výživy Prášok
Balenie 700 g
Odporúčaná denná dávka 2,25 g
Cena Od 43 €

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 1.3 (35 hlasov)

Autor

Katarína Kmeťová
Katarína Kmeťová

Som mama dvoch malých detí, ktorá sa už viac ako 15 rokov pohybuje v oblasti PR, marketingu a obchodu. Počas rodičovskej dovolenky je písanie nástroj, vďaka ktorému mám kontakt so svetom. Okrem toho spravujem vlastný blog a zaujímam sa o zdravý životný štýl, motivačnú literatúru, módu a smart technológie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár