Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
>

Recenzia UNION poisťovne

Union poisťovňa recenzia

Union Poisťovňa je v našej krajine známa najmä vďaka jej sestre Union Zdravotnej poisťovni, ktorá má dlhodobo priaznivé výsledky v poskytovaní zdravotnej starostlivosti na Slovensku.

V rámci nasledujúcej recenzie sa však pozrieme na ponuku produktov Union Poisťovne. Zhodnotíme ich poistenie vozidiel, cestovné poistenie, poistenie majetku, úrazu, životné poistenie či poistenie úverov a financií.

Hodnotenie Union Poisťovne

9.1

Skvelé

Union Poisťovňa v našom hodnotení skončila s veľmi dobrými výsledkami. Môže za to jej silné zázemie podporené obľúbenou zdravotnou poisťovňou. Vďaka tomu dokáže poisťovňa poskytovať benefity pre držiteľov zdravotného poistenia aj v rámci ďalších poistných produktov.

Poistenie vozidla
9
Cestovné poistenie
9
Poistenie majetku
9
Poistenie zdravia a úrazu
10
Životné poistenie
8.5
Poistenie úverov a financií
8
Produkty pre podnikateľov
9
Zákaznícka podpora
10
Klady
 • Široká ponuka produktov
 • Cenové výhodné poistky pre zdravotných poistencov UNION
 • Možnosť uzatvoriť poistenie online
 • Samostatné mobilné aplikácie na cestovanie a auto
 • Poistenie v prípade onkologickej choroby
 • Zľavy pri uzatváraní poistenia online
Zápory
 • Vzhľadom na uvedené bez výraznejších nedostatkov

Základné informácie o Union Poisťovni

Základné informácie o UNION

Union poisťovňa vznikla v roku 1992 ako komerčná poisťovňa. Od roku 1997 patrí do najväčšej holandskej poisťovacej skupiny Achmea, ktorej súčasťou je dodnes. Má tak za sebou silné know how medzinárodnej skupiny pôsobiacej vo viacerých štátoch Európy, Turecku a Rusku. Za svoje produkty bola Union Poisťovňa viackrát ocenená v renomovaných súťažiach, ku ktorým patrí aj Zlatá minca.

Poistenie vozidla Union

Poistenie auta Union

V rámci produktov vozidlo poníka Poisťovňa Union štyri možnosti poistenia:

 • Poistenie vozidla
 • Poistenie motocykla, trojkolky a štvorkolky
 • Poistenie prívesného vozíka
 • Flotilové poistenie vozidiel

Každý produkt zároveň obsahuje samostatné podporudukty. Pri poistení vozidla tak môžete okrem klasického PZP uzatvoriť aj havarijné poistenie a pripoistiť sa proti vandalizmu, živlom či krádeži.

Poistenie motocykla, štvorkolky či vozíka zas okrem PZP ponúka aj ďalšie pripoistenia s vyššími limitmi krytia. My však oceňujeme flotilové poistenie vozidiel, v rámci ktorých môžu firmy poistiť naraz 5 a viac svojich motorových vozidiel. Pri uzatváraní klasického povinného zmluvného poistenia môžete dostať zľavu 15 %, ak vytvoríte objednávku online. Na a ďalšiu zľavu vám poisťovňa pripočíta, ak vlastníte zdravotný preukaz poisťovne Union.

Navyše v rámci poistenia vozidla existuje aj mobilná aplikácia na uzatvorenie havarijného poistenia. Vďaka nej urobíte obhliadku auta bez technika, vďaka čomu ušetríte čas. Tento benefit sa však týka len motorových vozidiel do 3,5 t s poistnou sumou do 85 000 €.

Cestovné poistenie Union

Cestovné poistenie Union

Aj v rámci cestovného poistenia na vás v Union Poisťovni čaká viac produktov. Patrí k nim:

 • Krátkodobé cestovné poistenie na dovolenku
 • Celoročné cestovné poistenie
 • Cestovné poistenie na hory
 • Cestovné poistenie k študentským kartám
 • Poistenie účastníkov zájazdu
 • Poistenie cez SMS

V rámci produktov krátkodobého cestovného poistenia si môžu zľavu až 50% uplatniť držitelia kartičky poistenca Union a študenti s preukazom ISIC zas 30%. My tiež oceňujeme možnosť uzatvoriť cestovné poistenie i formou SMS. Čo je skvelá vec ak sa vyberiete nečakane na výlet do zahraničia alebo na hory.

Dlhodobé cestovné poistenie zas ponúka možnosť 4 balíkov poistenia a cena poistného pri nich začína od 16,95 €. No a skvelým produktom pre podnikateľov v cestovnom ruchu je poistenie účastníkov zájazdu už od 0,30 €/ osoba/ deň. Navyše má Union Poisťovňa aj v tomto prípade vytvorenú mobilnú aplikáciu Union cestovné SMS Poistenie. Vďaka nej rýchlo uzatvoríte cestovnú poistku ako aj získate potrebné kontakty v prípade nehody.

Poistenie majetku Union

Poistenie majetku Union

Široké spektrum poisťovacích produktov sa nachádza aj v poistení majetku. To ponúka:

 • Poistenie nehnuteľnosti – poistenie obvodových múrov vašej nehnuteľnosti. Union v tomto prípade ponúka viac ako 30 rizík ohrozujúcich majetok.
 • Poistenie domácnosti – poisťuje domácnosti v prípade vytopenia či požiaru. V tomto prípade poisťovňa ponúka zľavy pre nových aj verných klientov.
 • Poistenie chaty a záhrady – v tomto prípade sa poisťujú chaty a záhrady vrátane úrod, rastlín a stromov. Takisto si produktom môžete pripoistiť dielňu, bazén či altánok.
 • Stavebno-montážne poistenie – týka sa rozostavaných nehnuteľností ale aj rekonštrukcií už stojacích obytných domov a bytov.
 • Poistenie bývania PostDom – ide o finančnú injekciu pri odstraňovaní škôd, ktoré vznikli vplyvom povodne, požiaru alebo vandalizmom. V tomto prípade môžete poistiť dom, byt, ale aj chatu alebo rozostavanú nehnuteľnosť.
 • Poistenie domácnosti pre držiteľov Poštovej karty – ide v podstate o poistenie domácnosti cez SIPO doklad uhrádzaný prostredníctvom Slovenskej pošty.

Poistenie zdravia a úrazu Union

Veľmi zaujímavý produkt v rámci ponuky Union poisťovne je Zdravie. V ňom si môžete zajednať poistenie onkologických chorôb. Toto poistenie poisťovňa ponúka ako jediná na slovenskom trhu a v rámci neho vám pomôže finančne zvládnuť obdobie liečby. Taktiež prehodnotí správnosť vašej diagnózy a navrhne liečbu u špecialistov v zahraničí.

No a úrazové poistenie si v poisťovni môžete dohodnúť v rámci štyroch balíkov – krátkodobé úrazové poistenie, dlhodobé úrazové poistenie, hromadné úrazové poistenie a Plus úrazové poistenie. V rámci krátkodobého pritom ide o krytie počas cestovania a vykonávania extrémnych športov, no a dlhodobé sa týka zas úrazov s následkami. Uzatvára sa na 5 až 70 rokov.

Životné poistenie Union

Poisťovňa Union v oblasti životného poistenia ponúka celkom tri produkty zo šiestich. Tri ďalšie ako dôchodok z II. piliera či Investičné životné poistenie už ukončila. Momentálne si tak v nej môžete online i v kamenej pobočke dojednať:

 • Životné poistenie Mozaika – v tomto prípade si sami volíte, aké druhy krytia chcete mať v rámci životného poistenia. V rámci tohto produkty môžete poistiť seba i vaše deti.
 • Životné poistenie Užitočná poistka – dostupné životné poistenie pre dospelých do 65 rokov pre prípad úmrtia.
 • Detské poistenie pre Nezbedníkov – úrazové poistenie pre deti so sporiacou zložkou

Poistenie úverov a financií Union

V tomto prípade Union Poisťovňa spolupracuje s viacerými finančnými subjektmi ako 365.bank, Poštová banka, Silverside či Zinc Euro. Vo všeobecnosti si v rámci týchto produktov môžete poistiť splácať úver na bývanie, či pôžičku. Navyše si môžete vybaviť aj poistku na nečakané životné situácie ako je práceneschopnosť, nezamestnanosť či smrť následkom úrazu.

Produkty pre podnikateľov Union

Poslednú kategóriu produktov poisťovne Union tvoria poistky pre podnikateľov. Firmy a platitelia sa tak môžu dohodnúť na:

 • Poistení zamestnanca.
 • Hromadnom cestovnom poistení do zahraničia.
 • Flotilovom poistení motorových vozidiel.
 • Poistení zodpovednosti a poistení prepravy zásielok.
 • Poistení špeciálnych rizík.
 • Poistení pre cestovné kancelárie.

Korporátnej klientele sa venujú špeciálni obchodní poradcovia, ktorí im pripravujú ponuky na mieru.

Zákaznícka podpora

V rámci zákazníckej podpory funguje NON-STOP asistenčná služba v prípade poistenia vozidiel aj cestovného poistenia. Tá vám v rámci vami zvoleného produktu pomôže pri rôznych nepríjemných situáciách na cestách.

V prípade zákazníckej podpory oceňujeme aj mobilné aplikácie Union na uzavretie havarijného poistenia a Union cestovné SMS poistenie. Vďaka nim uzavretie poistenie a v prípade poistnej udalosti máte na dosah všetky potrebné informácie. Veľmi príjemne sú tiež na webovej stránke spracované FAQ odpovede, ktoré jednoducho vysvetľujú všetky okolnosti poistenia.

Okrem toho môžete kontaktovať poisťovňu telefonicky, prostredníctvom on-line formulára alebo osobne v širokej sieti pobočiek po celom Slovensku. Navyše pri otváraní online kalkulačiek alebo doplňujúcich informácií o jednotlivých poistkách na webe vás bude neustále „otravovať“ on-line chat.

Skúsenosti zákazníkov

Skúsenosti zákazníkov s Union poisťovňou sú výborné. Poistenci si ju vyberajú najmä kvôli spokojnosti so zdravotným poistením. To im navyše zaručuje výhody aj pri uzatváraní ostatných poistiek.

Poistné plnenie sa však mení od prípadu k prípadu. Niektorí poistníci sú s vyplácaním a likviditou spokojní. A to najmä v prípade PZP. Iné sú však reakcie na havarijne poistenie. Tam sme zaznamenali viac negatívnych ohlasov, nielen na cenu, ale aj prístup poisťovne.

My len pripomíname, že všetko závisí na limitoch a podmienkach, ktoré si s poisťovňou dojednáte. Pretože markantná časť poistencov poisťovne Union ju považuje za seriózneho partnera v plnení poistných udalostí.

Zdieľajte článok

Ohodnoťte recenziu

Celkové hodnotenie: 4.9 (78 hlasov)

Autor

Katarína Kmeťová
Katarína Kmeťová

Som mama dvoch malých detí, ktorá sa už viac ako 15 rokov pohybuje v oblasti PR, marketingu a obchodu. Počas rodičovskej dovolenky je písanie nástroj, vďaka ktorému mám kontakt so svetom. Okrem toho spravujem vlastný blog a zaujímam sa o zdravý životný štýl, motivačnú literatúru, módu a smart technológie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár