Najlepšie výrobníky ľadu – tipy pre rok 2018

Horúce letné dni, keď teploty atakujú štyridsiatku vedia byť poriadne úmorné a ľudia hľadajú spôsob, ako sa ochladiť. Jedným z najlepších spôsobov je dať si chladný osviežujúci nápoj. Práve výrobníky ľadu sa starajú o to, aby váš nápoj bol vždy pripravený vás poriadne osviežiť.

Vzhľadom k tomu, že sa jedná o veľmi dynamicky sa rozvíjajúci segment trhu, ktorý je v poslednom čase doslova zaplavovaný všemožnými novinkami, pripravili sme pre vás nasledujúci článok. Chceme vám v ňom poradiť s výberom toho správneho výrobníka ľadu a zároveň predstavíme tie najlepšie produkty, ktoré sú v súčasnej dobe na trhu k dispozícii.

Najlepšie výrobníky ľadu

Guzzanti GZ 120

Guzzanti GZ 122

Guzzanti GZ 123

Guzzanti GZ 120

Guzzanti GZ 122

Guzzanti GZ 123

Lacný základ

Zlatá stredná cesta

Pre náročných

Klady

Nízka miera hluku

Jednoduchá obsluha

Vydarený dizajn

Jednoduché ovládanie

Na výber z dvoch veľkostí kociek

Relatívne kompaktné rozmery

Možnosť určenia veľkostí kociek ľadu

Objemná nádoba

Vysoká rýchlosť práce

Vysoká úroveň kvalitatívneho prevedenia

Zápory

Pomalý rozbeh

Ľad sa po vypnutí roztápa

Mierne vyššia hlučnosť

Vyššia cena

Hlučnosť

ZhrnutieVýborná voľba pre tých, ktorí chcú od svojho výrobníka predovšetkým tichý chod a schopnosť produkovať veľké množstvo ľadu.Relatívne kompaktný výrobník ľadu, s ktorým budete mať dostatok ľadových kociek do každého nápoja.Konštrukčne aj využitím najkvalitnejší produkt, ktorý ponúka používateľovi široké možnosti prípravy ľadového osvieženia.

Zobraziť na Heureka.sk

Zobraziť na Heureka.sk

Zobraziť na Heureka.sk

Recenzia: Guzzanti GZ 120

Typ chladenia: vodné |Objem nádoby na vodu: 2,1 l | Kociek za 10 minút: 9 | Úsporný režim: áno | Možnosť vizuálnej kontroly: áno | Príkon: 150 W

KLADY:
 • Nízka miera hluku
 • Jednoduchá obsluha
 • Vydarený dizajn

ZÁPORY:
 • Pomalý rozbeh
 • Ľad sa po vypnutí roztápa

Guzzanti GZ 120 ihneď zaujme nízkou mierou produkovaného hluku. Preto je možné prístroj používať intenzívne aj v uzatvorených priestoroch bez toho, aby jeho hluk nepríjemne rušil.

Používateľa zaiste poteší aj jednoduchá obsluha zariadenia prostredníctvom ovládacieho panelu, ktorý umožňuje nastavenie veľkosti ľadovej kocky. Svojim dizajnovým prevedením spotrebič výborne zapadne do akejkoľvek domácnosti a ani na prípadnej veľkej oslave vám neurobí hanbu. Vysoko odolné nerezové prevedenie zaručuje, že nedôjde k deformácii ani pri častom používaní zariadenia.

Zásadným záporom je vcelku pomalý rozbeh, kedy na začiatku prevádzky prístroj produkuje iba veľmi malé kocky a až druhá várka nadobúda štandardné rozmery. Nádoba je tiež nedostatočne chránená pred vonkajšou teplotou a preto dochádza k pomerne rýchlemu roztápaniu vyrobeného ľadu.

Na zhrnutie, tento produkt od spoločnosti Guzzanti je vynikajúcim pomocníkom pre všetky príležitosti, kedy je treba vyrobiť ľad. Svoje využitie nájde nielen v domácom prostredí ale aj tam, kde je potreba ľadu vo väčšom množstve.

Zobraziť na Heureka.sk >>

Recenzia: Guzzanti GZ 122

Typ chladenia: vodné | Objem nádoby na vodu: 2,2 l | Kociek za 10 minút: 9 | Úsporný režim: nie | Možnosť vizuálnej kontroly: áno | Príkon: 100 W

KLADY:
 • Jednoduché ovládanie
 • Na výber z dvoch veľkostí kociek
 • Relatívne kompaktné rozmery

ZÁPORY:
 • Mierne vyššia hlučnosť

Guzzanti GZ 122 patrí k šikovným výrobníkom ľadu. Nádoba na vodu disponuje kapacitou 2,2 litra a do nádoby na ľad sa zmestí 0,7 kg ľadových kociek. Nádoba na hotový ľad sa dá z prístroja pohodlne vybrať. Podľa výrobcu dokáže tento model vyrobiť za 24 hodín 12 kg ľadových kociek, vo dvoch veľkostiach. Vďaka priehľadnému veku budete mať celý proces výroby vždy pod kontrolou.

Ovládanie výrobníka ľadu je skutočne jednoduché. Slúžia naň dve tlačidlá na prednej strane prístroja. Jedným výrobník zapnete a druhým zvolíte veľkosť ľadových kociek. O prevádzke a stave prístroja informuje päť svetelných kontroliek (zapnutie, plná nádoba na ľad, nedostatok vody, zvolená veľkosť ľadových kociek).

Model sa môže pochváliť celkom slušným rozbehom, takže ľad sa tvorí hneď po zapnutí. Jeho menšou nevýhodou je snáď iba mierne vyššia hlučnosť. Výrobník si môžete zakúpiť v čiernom farebnom prevedení.

Ak by sme chceli tento výrobník ľadu zhrnúť v skratke, ide o praktický model, s ktorým pripravíte dostatočné množstvo ľadových kociek na každú rodinnú oslavu alebo párty.

Zobraziť na Heureka.sk >>

Recenzia: Guzzanti GZ 123

Typ chladenia: vodní |Objem nádoby na vodu: 3,2 l | Kociek za 10 minút: 9 | Úsporný režim: áno | Možnosť vizuálnej kontroly: áno | Príkon: 120 W

KLADY:
 • Možnosť určenia veľkostí kociek ľadu
 • Objemná nádoba
 • Vysoká rýchlosť práce
 • Vysoká úroveň kvalitatívneho prevedenia

ZÁPORY:
 • Vyššia cena
 • Hlučnosť

Spoločnosť Guzzanti má v našom výbere aj druhé miesto v podobe modelu Guzzanti GZ 123. Ten predstavuje svojimi parametrami vrchol medzi výrobníkmi ľadu určenými pre domácnosti aj profesionálne použitie.

Významným pozitívom je predovšetkým možnosť voliť si veľkosť ľadových kociek. K dispozícii sú až tri rôzne veľkosti. Voľbu je tak možné úplne prispôsobiť osobným preferenciám, či druhu nápoja. Nádoba s kapacitou 3,2 l je dostatočne veľká a nie je tak nutné ju často dopĺňať. Samozrejmosťou je vysoká rýchlosť práce a vynikajúca kvalita konštrukcie vyrobenej z odolnej nerezovej ocele.

Najväčším nedostatkom je vysoká cena, za ktorú sa prístroj na trhu ponúka. Nepríjemná môže byť taktiež vysoká miera hluku, ktorú prístroj pri prevádzke produkuje.

Spoločnosť Guzzanti ponúka v podobe tohto modelu technologicky a konštrukčne precízne vyrobený výrobník ľadu, ktorý na trhu len ťažko môže hľadať konkurenciu. Aj najnáročnejší používatelia v ňom nájdu všetko, po čom ich srdcia túžia.

Zobraziť na Heureka.cz >>

späť na obsah ↑

Najpredávanejšie výrobníky ľadu podľa Heureky

späť na obsah ↑

Ako si správne vybrať výrobník ľadu

Základným rozlíšením vo svete výrobníkov na ľad je spôsob chladenia. Poznáme dva druhy chladenia, ide o chladenie vzduchom a vodou. Ako to už v živote býva, každý z nich má svoje výhody a nevýhody.

Ďalšími podstatnými kritériami sú rozmery zariadenia, objem nádoby, spotreba elektrickej energiemožnosť napojenia na vodovod. Vhodné je brať pri výbere do úvahy aj použitý materiál použitý na výrobu konštrukcie. V neposlednom rade hrá závažnú úlohu aj dizajn, ktorý by mal zaručiť, že výrobok skvele zapadne do domácnosti.

Chladenie vodou alebo vzduchom?

V súčasnej dobe sa na trhu môžeme stretnúť s prístrojmi, ktoré využívajú na svoju činnosť dva chladiace aspekty – vzduch a vodu. Každý z nich je vhodný na inú príležitosť a každý z nich má značné pozitíva, ale i negatíva určujúce ich využitie:

Chladenie vodou

KLADY:
 • Menšia náročnosť na čistenie a údržbu
 • Teplota okolia neovplyvňuje činnosť
 • Nižšia miera hluku

ZÁPORY:
 • Výraznejšie náklady na prevádzku

Chladenie vzduchom

KLADY:
 • Nižšie náklady na prevádzku
 • Výrazne nižšia cena

ZÁPORY:
 • Náročnejšia údržba
 • Vyžaduje dostatok miesta na umiestnenie

Kritéria výberu

Rozmery a objem

Azda najdôležitejšou otázkou, ktorú je nutné si pred nákupom položiť je, aké veľké množstvo ľadu vlastne potrebujeme. Pre štandardné rodinné využitie úplne postačia menšie prístroje s objemom nádoby na 2,2 l vody, ktoré zvládnu vyrobiť 9 kociek ľadu za 10 minút. Táto frekvencia je úplne dostačujúca k príprave chladných nápojov v rodinnom prostredí.

V prípade, že je nutné „schladiť“ väčšiu skupinu ľudí, je vhodné siahnuť po prístroji s väčším objemom nádoby. Ideálne v takomto prípade sú zariadenia s nádobou s objemom 4,5 l. Pri ich použití je možné počítať až s 15 kg ľadu za 24 hodín. Sú teda schopné zásobovať ľadom naozaj veľké skupiny ľudí.

Spotreba elektrickej energie a vody

Výrobníky ľadu patria medzi najúspornejšie domáce spotrebiče. Ich príkon sa pohybuje okolo hodnoty 150 W. Nie je preto nutné sa obávať zvýšených nákladov na ich prevádzku. Dobré je sa porozhliadnuť po prístrojoch vybavených automatickým vypínačom, ktoré sa po skončení výroby ľadu sami vypnú.

Predovšetkým bary a reštaurácie, v ktorých je potrebné vyrobiť niekoľko desiatok kilogramov ľadu za deň ocenia možnosť pripojiť prístroj k vodovodu. Tým je zaistený neustály prísun vody do zariadenia. Menším domácnostiam postačia prístroje s manuálnou výmenou nádobky.

Materiál

Podstatným atribútom každého spotrebiča je materiál, z ktorého je vyrobený. Na trhu existuje veľké množstvo výrobníkov ľadu v rôznych materiálových prevedeniach – od plastov až po vysoko kvalitnú nerezovú oceľ.

Pri nákupe je preto vhodné počítať aj s prirodzenými vlastnosťami vody, ktorá má v ľadovom skupenstve tendenciu zväčšovať svoj objem. Tým môže dôjsť k poškodeniu konštrukčne slabších výrobkov.

Je preto vhodné zainvestovať do prístroja vyrobeného z nerezovej ocele. Prístroje vyrobené z kvalitnejších materiálov disponujú omnoho dlhšou životnosťou.

Ideálne je zaoberať sa aj kvalitatívnym prevedením zásobníka na ľad. V nasledujúcej tabuľke je možné nájsť prehľadné zhodnotenie dvoch, v súčasnej dobe najpoužívanejších, zásobníkov.

Druh nádoby Výhody Nevýhody
Zásuvka na ľad Rýchlejšia výroba s možnosťou odoberať priamo zo zásobníka Nižšia produkcia – 7 až 8 dávok za 24 hodín
Nádoba na ľad Výraznejšia produkcia – 12 až 14 dávok za 24 hodín. Tiež disponuje možnosťou výroby triešte. Pomalšia výroba, pri ktorej je nutné počkať minimálne jednu noc pri výrobe prvej dávky.

Dizajnové prevedenie

Výrobníky ľadu sú prístroje, ktoré sa hojne používajú v situáciách, kde sú ľuďom na očiach. Dizajn je preto veľmi dôležitým atribútom týchto zariadení. Podľa možností by mal byť čo najelegantnejší, no zároveň je potrebné, aby si zachovával funkčnosť. Ovládacie prvky by mali byť dobre prístupné a ovládanie čo najjednoduchšie. Poteší tiež okienko umožňujúce okamžitú kontrolu činnosti.

Najpredávanejšie výrobníky ľadu podľa Heureky

Najlepšie výrobníky ľadu – tipy pre rok 2018
4.8 (95.38%) 13 votes

Tomáš Hajduk

Fascinácia modernými technológiami v kombinácii s láskou k písaniu ma priviedli sem, na túto stránku, kde sa snažím svojimi radami a postrehmi pomôcť ľuďom vybrať si ten správny produkt. Neustále sa učím nové veci, takže sa rád o svoje vedomosti podelím.

Podeľte sa s nami o váš názor

Okomentujte