Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Šport

Najlepšie snowboardy – porovnanie a recenzie 2024

15. 1. 2021 Aktualizované

Ste milovníkom zimných športov a radi by ste si túto sezónu užili zábavu na snowboarde? Pripravili sme pre vás tipy na najlepšie snowboardy v rôznych cenových kategóriách. Aby ste boli s kúpou dosky maximálne spokojní, ponúkame vám aj návod a praktické rady, ako vybrať ideálny snowboard.

Najlepší celkovo

Špičkový snowboard pre skúsených. Vynikajúce vlastnosti pre agresívnejšie a rýchle jazdenie.

Najlepší pomer cena/kvalita

Vynikajúci snowboard stvorený pre začiatočníkov. Výborná kvalita za priaznivú cenu.

Najlepší lacný

Snowboard za nízku cenu od osvedčenej značky. Ideálny pre začiatočníkov a menej náročných jazdcov.

Najlepšie snowboardy

Recenzia: Burton Custom X – celkovo najlepší

Burton Custom X Camber M recenzia Pre náročných

Typ:  Allmountain, Freeride | Prehnutie: Camber | Jadro:  drevené  | Skĺznica: sintrovaná | Približná cena: 600 €

Klady
 • Vysoká kvalita spracovania
 • Vhodný pre agresívnejšiu jazdu
 • Rýchla skĺznica
 • Karbónom vystužená päta a špička
Zápory
 • Vyššia cena

Snowboard Burton Custom X z dielne popredného výrobcu je prvotriedna doska, stvorená pre pokročilých snowboardistov i expertov. Určená je pre allmountain, freeride, poslúži aj pre jazdenie v snowparku.

Kombinácia profilu camber a rýchlej sintrovanej skĺznice znamená ideálne vybavenie pre priaznivcov agresívnejšieho jazdenia, ktorí sa môžu spoľahnúť na stabilitu.

Prednosťou je vynikajúce spracovanie dreveného jadra, ktoré pozostáva z vyše 500 individuálne orientovaných nezávislých vrstiev. Navyše, päta a špička je vystužená karbónom.

Snowboard rozhodne nie je určený pre začiatočníkov, ale skúsených jazdcov, ktorí majú záujem o top kvalitu po všetkých stránkach. Tomu však zodpovedá aj nadpriemerne vysoká cena.

Recenzia: Burton Ripcord 20/21 – najlepší pomer cena vs. kvalita

Burton Ripcord 20-21 recenzia Zlatý stred

Typ: All mountain | Prehnutie: Flat | Jadro: drevené  |  Skĺznica: extrudovaná | Inserty: Channel | Približná cena: 265 €

Klady
 • Výhodný pomer cena vs. kvalita
 • Ideálny pre začiatočníkov
 • Umožňuje rýchly progres
 • Stabilita a jednoduché ovládanie
Zápory
 • Nevhodný pre pokročilejších jazdcov

Snowboard Burton Ripcord 20/21 je vynikajúca voľba pre začiatočníkov. Doska je navrhnutá špeciálne tak, že odpúšťa mnohé začiatočnícke chyby. Vďaka tomu si možno nielen užiť kopec zábavy na snehu, ale predovšetkým dosiahnuť rýchly progres na vyššiu úroveň.

Snowboard s prehnutím flat zaručuje dobrú stabilitu, balans aj kontrolu nad jazdou po hrane. Špička a pätka, ktoré sú mierne zdvihnuté, prinášajú hladkú jazdu bez zasekávania hrán.

Kladnou stránkou snowboardu je taktiež kvalitné drevené jadro, na ktoré sa možno spoľahnúť. K vynikajúcej kontrole nad postojom na doske prispieva upevnenie viazania typu Channel. Výhodou je zúžená hrúbka špičky a pätky, čo znižuje hmotnosť a ponúka lepšie jazdné vlastnosti.

Začínajúci jazdci budú s doskou od obľúbeného výrobcu nepochybne spokojní. Po všetkých stránkach ide o vydarený snowboard, ktorý nesklame ani cenovkou. Veď práve výhodný pomer medzi cenou a kvalitou patrí medzi jeho silné stránky.

Recenzia: Gravity Adventure 20/21 – najlepší lacný

Gravity Adventure 20-21 recenzia Lacný základ

Typ: All mountain | Prehnutie: Camber | Jadro:  drevené | Inserty: 4 x 2 cm | Približná cena: 160 €

Klady
 • Nízka cena
 • Pre začiatočníkov aj menej pokročilých
 • Na zjazdovky aj občasný freeride
 • Kvalitné drevené jadro
 • Pekný dizajn
Zápory
 • Pre skúsenejších jazdcov nemusí stačiť

Snowboard Gravity Adventure 20/21 je určený pre začiatočníkov a menej pokročilých jazdcov. Doska je ideálna nielen na jazdu po upravených zjazdovkách, ale hodí sa aj pre občasný a menej náročný freeride.

Snowboard má klasické prehnutie Camber, čo prináša dobrú stabilitu, presnosť i pružnosť pri odraze do skoku. Špička dosky je o niečo dlhšia než pätka (Directional Shape), čo prináša vyšší výkon pri jazde v smere dopredu a lepšie kĺzanie v prašane.

Ako je už pre snowboardy značky Gravity typické, spoľahnúť sa môžete na kvalitné drevené jadro. Vyrobené je z topoľového dreva a doplnené o panely z tvrdého, exotického dreva. Snowboard je už z výroby navoskovaný, a teda okamžite pripravený na použitie.

Snowboard navyše už na prvý pohľad zaujme pekným dizajnom a v neposlednom rade poteší nízkou cenou. Ak to všetko spočítame dohromady, výsledkom je náš víťazný snowboard v nižšej cenovej kategórii.

Porovnanie najlepších snowboardov​

Burton Custom X Burton Ripcord 20/21 Gravity Adventure 20/21 Nitro Prime screen 19/20 Jones Frontier 20/21 Gravity Silent 20/21
Burton Custom X Camber M recenzia Pre náročných Burton Ripcord 20-21 recenzia Zlatý stred Gravity Adventure 20-21 recenzia Lacný základ Nitro Prime screen 19-20 Jones Frontier 20-21 Nitro Prime screen 19-20
Približná cena 600 € 265 € 160 € 250 € 390 € 170 €
Typ All mountain All mountain All Mountain All Mountain Freeride, Freestyle All Mountain
Prehnutie Camber Flat Camber Hybrid Hybrid Hybrid
Jadro drevené drevené drevené drevené drevené drevené
Skĺznica sintrovaná extrudovaná extrudovaná sintrovaná
Inserty Channel 4 x 2 cm 4 x 2 cm 4 × 2 cm
Do obchodu Porovnať ceny  Porovnať ceny  Porovnať ceny  Porovnať ceny  Porovnať ceny

Najpredávanejšie snowboardy podľa Heureky

Ako vybrať snowboard

Hoci pokusy o surfovanie na snehu sa objavili už v prvej polovici 20. storočia, zlomovým bol rok 1965. Vtedy Sherman Poppen spojil dve detské lyže a tak vznikla prvá doska, ktorá dostala pomenovanie „snurfer“. Prvé snowboardy sa však na dnešné veľmi nepodobali. Chýbalo im viazanie a na špičke dosky bola šnúrka, ktorou ju jazdec ovládal. Odvtedy však snowboardovanie prešlo veľkým progresom. Stalo sa obľúbeným zimným športom a od roku 1998 je súčasťou zimných olympijských hier.

Toľko na úvod kúsok histórie. Poďme sa však už pozrieť na to, čo je kľúčové pri výbere snowboardu? Zamerať sa je potrebné najmä na to, aby snowboard zodpovedal štýlu jazdenia a skúsenostiam jazdca, a taktiež jeho postave. Správny výber snowboardu v žiadnom prípade nesmiete podceňovať. Zlá voľba ľahko spôsobí mnoho nepríjemností. Naopak, s ideálnym snowboardom si zimný šport nielen viac užijete, ale aj ľahšie dosiahnete vyššiu úroveň.

V nasledujúcej časti článku vám predstavíme všetky dôležité kritéria nákupu snowboardu, od typu cez rozmery až po výbavu a cenu.

Snowboardovanie vs. lyžovanie

Skôr než si kúpite svoj prvý snowboard, mali by ste si premyslieť, či je to pre vás to pravé. Alebo radšej ostanete verný klasike – zjazdovým lyžiam. Snowboardovanie a lyžovanie totiž síce patria medzi obdobné zimné športy, ale v mnohých aspektoch sú odlišné.

Snowboardovanie je vo všeobecnosti vnímané ako šport mladých ľudí, pretože je viac náročné na fyzickú kondíciu. Zároveň má ale v porovnaní s lyžovaním viacero výhod.

Ako číslo jeden uvádzame to, že si jednoducho môžete kedykoľvek sadnúť na zem a odpočinúť si, zatiaľ čo s lyžami na nohách to nejde. V tejto súvislosti nemôžeme nespomenúť ani to, že ak prípadne so snowboardom spadnete, následne sa ľahšie postavíte. Pozitívom je taktiež menšia záťaž pre kolená.

Snowboarding prináša množstvo zábavy a nespútanosti, treba však počítať s tým, že lyžiari sú rýchlejší ako snowboardisti. Pre tých, ktorí si chcú užívať nádhernú zimnú prírodu pri pomalšom tempe, sú určené bežecké lyže.

Dámske, pánske a detské snowboardy

Podobne, ako pri výbere mnohých iných športových potrieb platí, že je potrebné brať ohľad na to, pre aké pohlavie bude snowboard určený. Konštrukcia a geometria dámskych snowboardov je navrhnutá prihliadajúc na špecifické vlastnosti ženskej postavy.

Ide predovšetkým o odlišné postavenie ťažiska tela, nižšiu výšku a hmotnosť a menšie chodidlá. Dámske snowboardy sú preto o niečo užšie a mäkšie a inserty majú osadené bližšie k sebe.

Špeciálnu kategóriu predstavujú detské snowboardy. Oproti dospeláckym bývajú väčšinou o čosi mäkšie, čo deťom uľahčuje učenie jazdiť. Pri ich výbere  môžete postupovať obdobne ako pri snowboardoch pre dospelých.

Typy snowboardov

Existujú rôzne typy snowboardov. Je veľmi dôležité si z nich vybrať pre seba ten správny, a to podľa toho, aký štýl jazdy preferujete. Jednotlivé druhy snowboardov sa od seba líšia spracovaním aj parametrami. Pozrime sa na základné typy snowboardov:

All mountain snowboardy

Univerzálny typ snowboardu, najvhodnejšia voľba pre začiatočníkov. Ako už napovedá slovíčko „all“ v názve, konštrukcia snowboardu je navrhnutá pre všestranné použitie. Jazdiť s ním môžete na zjazdovke aj vo voľnom teréne. Ideálny druh pre každého, kto ešte nemá vyhranený svoj obľúbený štýl jazdy.

Freeride snowboardy

Snowboardy tejto kategórie sú určené pre záujemcov o jazdenie vo voľnom teréne. Pre Freeride snowboardy je charakteristická tvrdosť, dlhšia a širšia špička než pätka a konštrukcia, ktorá ťažisko jazda posúva mierne dozadu. To umožňuje jednoduchšie ovládanie snowboardu. Zdôrazňujeme, že tento typ by si mali zaobstarať iba jazdci, ktorým nechýba dostatok skúseností.

Freestyle snowboardy

Tretí druh snowboardov je určený pre jazdcov obľubujúcich zábavu v snowboardových parkoch. Ide o kratší a širší typ dosky, pričom jej špička a pätka majú identický tvar aj dĺžku. Táto špecifická konštrukcia je ideálna pre predvádzanie rôznych trikov, skokov či otočiek.

Alpine snowboardy

Posledná kategória snowboardov je stvorená pre jazdcov preferujúcich zjazdovky. Tomu je prispôsobená konštrukcia, ktorá je dlhšia a tvrdšia. Ide o optimálne parametre pre rýchlu jazdu alebo slalom. Avšak pokiaľ máte záujem o skoky či triky, tento typ pre vás nie je vhodný.

Dĺžka

Aký dlhý snowboard si mám vybrať? Práve odpoveď na túto otázku patrí medzi najdôležitejšie. Tento parameter má totiž zásadný vplyv na pohodlie pri jazde a umožňuje predchádzať rôznym problémom. Dĺžka snowboardu musí zodpovedať výške jazdca.

Najzákladnejšie pravidlo znie: snowboard má siahať niekam medzi bradu a nos. V praxi to znamená, že keď dosku postavíte vedľa seba, snowboard by mal byť približne o 15 až 20 centimetrov kratší než vy.

Ideálna dĺžka snowboardu závisí aj od skúseností jazda a štýlu jazdy. Začiatočníkom sa odporúča uprednostniť kratší snowboard, po bradu jazdca, ktorý sa bude ľahšie ovládať. Kratší snowboard je vhodnejší pre jazdcov obľubujúcich snowparky a freestyle, dlhší pre zjazdovky a freeride.

Pozor

Dĺžka detského snowboardu musí taktiež zodpovedať výške osoby. Určite zámerne nevyberajte pre dieťa dlhší snowboard, aby vystačil na viac sezón. Ušetrené financie spôsobia na svahu viac starostí než radosti z jazdenia.

Svoju úlohu pri výbere zohráva aj hmotnosť jazdca. Každý snowboard má stanovené rozpätie minimálnej a maximálnej váhy. Ak je jazdec pre dosku príliš ľahký, nemôže dostatočne efektívne využiť jej vlastnosti. Naopak, ak váhový limit prekročí, hrozí poškodenie snowboardu.

Šírka

Správna šírka snowboardu je rovnako dôležitá ako dĺžka. Optimálna šírka sa odvíja od veľkosti nohy, resp. obuvi. Ideálne by špička ani päta topánky nemali presahovať hranu dosky o viac ako 1 až 2 centimetre. V prípade, že si kúpite príliš úzky snowboard, ľahko sa vám stane, že pri jazde v oblúku sa topánka zavadí o sneh a spadnete.

Pozor si treba dať na to, že jazdcom, ktorí majú veľkosť topánok 45 EUR a viac, doska so štandardnou veľkosťou nestačí. Zvoliť musia širšie snowboardy, ktoré sú označované ako „Wide“.

Tvrdosť

Tvrdosť dosky ovplyvňuje jazdné vlastnosti a predurčuje to, pre aký štýl je snowboard vhodný. Čo je ideálne pre vás?

Mäkké snowboardy by mali uprednostniť začiatočníci. Dôvod je zreteľný – tento typ dosky sa ľahšie ovláda a zároveň jazdcovi odpustí viac chýb, avšak nie je vhodný na rýchlu jazdu.

Tvrdé snowboardy sú stvorené pre pokročilých jazdcov a agresívnejší štýl jazdy. Vyznačujú sa lepšou priľnavosťou, ideálne sú pre jazdu vo vysokých rýchlostiach. Avšak sú náročnejšie na ovládateľnosť.

Skĺznica

Pojmom skĺznica označujeme spodnú časť dosky, ktorá sa dotýka snehu. Jej úprava má preto vplyv na rýchlosť jazdy a od jej kvality závisí taktiež odolnosť. Vyberať si môžete z viacerých druhov:

 • Extrudovaná skĺznica – hlavnou výhodou je cenová dostupnosť, poteší taktiež jednoduchou údržbou. Avšak ide o najpomalší typ.
 • Sintrovaná skĺznica – oproti prvému variantu je prepracovanejšia a odolnejšia. Umožňuje rýchlejšiu jazdu. Vyžaduje však väčšie nároky na starostlivosť, teda pravidelné voskovanie.
 • Grafitová skĺznica – najrýchlejší typ, ktorý sa vyznačuje vysokou odolnosťou. Negatívom je však najvyššia cena a náročnejšia údržba.

Jadro

To, na čo by ste rozhodne mali upriamiť pozornosť, je materiál, z ktorého je vyrobené jadro snowboardu. Práve od neho sa odvíja celková kvalita a odolnosti dosky, a samozrejme aj cenovka. Výrobcovia používajú niekoľko odlišných materiálov.

Najvhodnejší materiál pre výrobu snowboardov je drevo. Vyznačuje sa celým radom pozitívnych vlastností, predovšetkým pevnosťou, odolnosťou, pružnosťou a tvarovou pamäťou. Silnou stránkou je aj dlhá životnosť snowboardu.

Najlacnejšie a najľahšie sú snowboardy s penovým jadrom, kvalitou však ide  najhorší materiál. Počítať treba so slabou odolnosť, a teda aj najkratšou životnosťou. Vhodné to môže byť pre detský snowboard, pri ktorom sa nevyžaduje, aby vydržal veľa zimných sezón.

Na trhu sa stretnete aj s rôznymi kombináciami materiálov. Vrchol predstavuje použitie materiálov, akými sú karbón či kevlar, pre dosiahnutie nižšej hmotnosti a lepšej pevnosti snowboardov.

Prehnutie snowboardu

Dôležitú úlohu pri jazdných vlastnostiach zohráva aj tvar snowboardu. Dosky totiž nie sú iba rovné, ale aj rôzne prehnuté.  Typ prehnutia spoznáte, keď sa na dosku položenú na podlahe pozriete z profilu. Uvidíte jej tvar a to, v ktorých častiach je v kontakte so zemou.

Rozoznávame viacero typov prehnutí:

 • Rocker – špička a pätka dosky sú zdvihnuté, tvar pripomína banán. Je to vhodný typ pre začiatočníkov. Jednoduchšie sa ovláda, nezasekáva sa a odpúšťa chyby.
 • Camber – opak predošlého typu, doska je teda mierne prehnutá dohora uprostred. Zvoliť by ho mali pokročilejší jazdci, ktorí dobre zvládajú jazdu po hranách.
 • Flat– rovný snowboard s takmer nulovým prehnutím, má iba minimálne zdvihnutie špičky a pätky. Charakterizuje ho dobrá stabilita v každom teréne.
 • Hybrid– predstavuje kombináciu Camberu a Rockeru. Ide o univerzálny typ, ktorého vlastnosti vyhovujú väčšine jazdcov, s rôznymi štýlmi jazdenia.

Viazanie

Výber správneho viazania na snowboard je mimoriadne dôležitý. Práve ono totiž predstavuje pomyselný volant, prostredníctvom ktorého ovládate snowboard.

Pri výbere vhodného viazania by ste mali zamerať na jeho tvrdosť, čo súvisí so štýlom jazdy. Najpoužívanejšie je mäkké viazanie. Umožňuje lepšie ovládanie, snowboard s ním budete mať ľahšie pod kontrolou. Vhodné je pre väčšinu jazdcov, vrátane začiatočníkov. Pevné viazanie na snowboard je určené pre tvrdé topánky, ideálne pre carving a alpine snowboarding. Používať by ho mali skúsení snowboardisti, obľubujúci agresívny charakter jazdy.

Testado radí

Stupeň tvrdosti viazania a topánok majú byť identické. Skombinovanie napr. mäkkého viazania a tuhých topánok bude neefektívna voľba.

Inserty

Pri kúpe snowboardu sa môžete stretnúť s pojmom „inserty“. Ide o otvory na pripevnenie viazania, ktoré sú už vyvŕtané. Výrobcovia používajú niekoľko typov. Klasikou sú Inserty 4 × 4. Presnejšie nastavenie polohy viazania umožňujú Inserty 4 × 2. Špeciálnymi typmi sú Inserty 3DChannel.

Dizajn

Snowboardisti zvyknú klásť na dizajnové prevedenia dosky veľký dôraz. Výrobcovia preto každú sezónu prichádzajú s rozmanitou ponukou, aby nielen kvalitou snowboardu, ale aj jeho dizajnom oslovili čo najviac zákazníkov. Vďaka tomu máte na výber kopec krásnych kúskov. Od farebne neutrálnych až výnimočné prevedenia, ktorými rozhodne upútate pozornosť ostatných jazdcov. Nechýbajú ani snowboardy s fotografiami, či dizajnom navrhnutým pre ženy a deti.

Príslušenstvo  a ďalšie vybavenie pre snowboardistov

Výberom snowboardu a viazania sa nákup nekončí. Snowboard totiž vyžaduje celý rad nevyhnutnej výbavy. V nasledujúcich odsekoch vám stručne predstavíme všetky komponenty, na ktoré nesmiete zabudnúť. Pri ich výbere by ste mali pristupovať rovnako zodpovedne, ako pri kúpe snowboardu. Závisí od nich váš komfort a ochrana zdravia.

Testado radí

Pri výbere komponentov myslite na to, aby jednotlivé časti výbavy dohromady vytvárali vyvážený celok. To znamená, že ak investujete do špičkového snowboardu z vyššej cenovej, rovnakú úroveň má mať aj viazanie a obuv. Výrobcovia zvyknú v katalógoch a na internetových stránkach uvádzať odporúčané kombinácie komponentov.

 • Snowboardové topánky – základný prvok výbavy, ktorý má veľký vplyv na pohodlnosť. Kľúčové je zvoliť správnu veľkosť, vyberať treba podľa vnútornej vložky. V ideálnom prípade by nám topánka po obutí mala byť o približne 0,5 cm väčšia.
 • Prilba – bezpečnostný prvok, na ktorom sa rozhodne neoplatí šetriť. Aby plnohodnotne plnila svoj účel, musí na hlave sedieť ako uliata. Nemala by vás nikde tlačiť, ale ani padať z hlavy. Najlepšia cesta, ako to dosiahnuť, je helmu si pred nákupom vyskúšať.
 • Okuliare – chránia oči pred snehom, oslepením slnkom, UV žiarením aj vetrom. Pri výbere je potrebné zamerať sa predovšetkým na kvalitu skla. Dobré okuliare majú dvojité sklo proti zahmlievaniu a široké zorné pole. Prehliadať by ste nemali ani rám okuliarov. Najlepšie rámy sú vyrobené z ľahkých materiálov, ktoré odolávajú aj veľmi nízkym teplotám. Okuliare budú dobre držať vďaka širokému a nastaviteľnému pásku.
 • Rukavice – materiály rukavíc sa vyznačujú odolnosťou voči oderu, vodoodolnosťou a priedušnosťou. Na výber máte palcové alebo prstové S palcovými dosiahnete väčšie teplo, prstové vám dajú viac voľnosti pri manipulácii s viazaním a pod.
 • Chrániče – spolu s prilbou predstavujú hlavné bezpečnostné prvky výbavy, ktoré vás chránia pred zraneniami pri pádoch. Konkrétne ide o chrániče chrbtice, bokov a kostrče, kolien a zápästí.
 • Obal na snowboard – slúži na bezpečný transport Preprava snowboardu je s ním komfortnejšia a predovšetkým predchádza poškodeniu. Obal by mal byť o približne 10 cm dlhší a 5 cm širší ako snowboard.
 • Oblečenie – aby ste si užili jazdu na doske pri čo najväčšom komforte, oplatí sa investovať aj snowboardového oblečenia z kvalitných materiálov. Ide najmä o termobielizeň, kombinézu alebo bundu a snowboard nohavice.
Testado radí

Vybrať snowboard, viazanie a topánky tak, aby k sebe ideálne pasovali, je náročnejšia úloha najmä pre úplných začiatočníkov. Jednoduchším riešením pre nich sú snowboard komplety, ktoré sú optimálne zložené a ušetria tak zložité rozhodovanie.

Slovník snowboardistov

Pri kúpe snowboardu a vôbec vo svete snowboardingu sa stretnete s mnohými anglickými názvami. Aby sme vám to zjednodušili, vysvetlíme vám aspoň niektoré nich:

 • Extruded Base – extrudovaná skĺznica
 • Flex– tuhosť dosky
 • FR – skratka pre freeride
 • FS– skratka pre freestyle
 • Goofy – postoj, keď má jazdec vpredu pravú nohu
 • Length – dĺžka snowboardu v centimetroch
 • Regular– postoj, keď má jazdec vpredu ľavú nohu
 • Sintered Base – sintrovaná skĺznica
 • SNB –skratka pre snowboard
 • Switch – postoj, keď má jazdec vpredu inú nohu, ako je zvyknutý
 • Width – šírka snowboardu v centimetroch

Správanie na zjazdovke

Pri jazde na snowboarde treba v prvom rade myslieť na bezpečnosť. A to nielen na svoju, ale aj všetkých navôkol. Aby si všetci užili športovú zábavu v zdraví,  odporúčame dodržiavať 10 pravidiel správania sa na svahu (Biely kódex):

 1. Správajte sa ohľaduplne, aby ste neohrozili seba ani nikoho iného.
 2. Prispôsobte rýchlosť a štýl jazdy svojim schopnostiam a podmienkam na svahu.
 3. Jazdec prichádzajúci zhora je zodpovedný za všetkých, ktorí sa nachádzajú pod ním, čomu musí prispôsobiť svoj smer jazdy.
 4. Pri predbiehaní dodržujte dostatočný odstup, aby ste nikoho neohrozili.
 5. Pri vchádzaní na zjazdovku je nevyhnutné obzrieť sa, aby ste neohrozili prichádzajúcich jazdcov.
 6. Zakázané je bezdôvodne zastavovať, najmä v neprehľadných miestach.
 7. Pri prechádzaní po zjazdovke musí chodecpoužiť okraje.
 8. Povinnosťou je dodržiavanie pravidiel a značiek na trati.
 9. Každý musí poskytnúť prvú pomoc zranenému a privolať pomoc.
 10. Všetci účastníci nehody sú povinní preukázať svoju totožnosť.

Údržba

Aby vám snowboard spoľahlivo slúžil čo najviac zimných sezón, potrebné je myslieť na správnu starostlivosť. Snowboard nevyžaduje náročnú údržbu, avšak je vhodné dodržiavať niekoľko odporúčaní.

V prvom rade je nevyhnutné snowboard dôsledne očistiť po každom použití a skladovať ho na suchom mieste. Dôsledne sa vyhýbajte vlhkému prostrediu. V záujme vždy hladkej jazdy by ste nemali zabúdať na pravidelné voskovanie skĺznice. A v závere zimnej sezóny, alebo podľa potreby, je vhodné so snowboardom navštíviť odborný servis, kde vám zbrúsia plochu skĺznice a priostria hrany.

Kde kúpiť snowboard

Snowboardy ponúkajú mnohé obchody so športovými potrebami a špecializované e-shopy. Najjednoduchší spôsob, ako zistiť, kde nakúpite najvýhodnejšie, je navštíviť najväčší porovnávač cien e-shopov Heureka. Pokope tam nájdete kvantá snowboardov od rôznych značiek. Ak preferujte nákupy u rokmi osvedčených predajcov, odporúčame vám Sportisimo. Čaká vás tam rozmanitá ponuka snowboardov v rôznych cenových hladinách. Snowboardy nechýbajú ani na stránkach ďalšieho známeho predajcu Decathlon. V oboch e-shopoch si môžete do košíka pridať aj príslušenstvo a oblečenie. Pokiaľ sú ceny nových snowboardov a výbavy pre vás privysoké, riešením môže byť nákup z druhej ruky. Stačí si prezrieť inzeráty na Bazári či Bazoši.

Najobľúbenejšie značky snowboardov

Burton Snowboards 

Značka Burton Snowboards vznikla už v roku 1977, kedy išlo o prvú továreň snowboardov na svete. Dodnes patrí medzi celosvetovo najobľúbenejšie a najlepšie značky snowboardov. V jej ponuke nájdete širokú škálu snowboardov pre jazdcov všetkých úrovní a milovníkov každého štýlu. Značka vyniká v neustálom zvyšovaní kvality, čo platí aj o dizajne snowboardov. Firma sa venuje výrobe nielen snowboardov, ale aj  príslušenstva. Do jej sortimentu patria viazania, topánky, oblečenie a iné doplnky.

burton snowboards logo

Gravity Snowboards

V našich končinách dobre známa a obľúbená značka. Výrobca snowboardov a príslušenstva každoročne zlepšuje svoju ponuku, pričom používa moderné materiály. Na trh tak neustále prináša pohodlnejšie a funkčnejšie vybavenie.  Na výber máte viacero rôznych typy snowboardov. Značka vyniká taktiež po dizajnovej stránke a fanúšikov teší atraktívnymi doskami.

gravity snowboards logo

Nitro Snowboards

Známa značka Snowboardov, ktorá vznikla v americkom meste Seattle už v roku 1990. Na jej počiatku stáli dvaja jazdci, ktorí chceli vyrábať kvalitné produkty, pretože vtedajšiu ponuku na trhu nepovažovali dostatočnú. Firme nadšenie pre snowboardy zostalo až do súčasnosti. Spája sa s ňou cieľ vytvárať inovácie a posúvať hranice vo svete výroby snowboardov.

nitro snowboards logo

Ceny snowboardov

Cenovky nových snowboardov predstavujú pomerne široké rozpätie. To, ako hlboko budete musieť siahnuť do vrecka, závisí predovšetkým od kvality, ktorú vyžadujete. Aby ste získali  orientačnú predstavu, čo môžete očakávať za rôzne sumy, rozdelili sme snowboardy do niekoľkých cenových kategórií.

Ceny do 200 eur

Najnižšia cenová kategória patrí detským snowboardom, ale aj modelom pre dospelých. Vhodné sú najmä pre začiatočníkov a menej náročných rekreačných jazdcov.

Ceny od 200 do 400 eur

Práve v tomto cenovom rozsahu sa nachádza najširšia ponuka snowboardov, ktorá uspokojí väčšinu záujemcov. Nájdete medzi nimi snowboardy pre rôzne štýly jazdy. Potešením je vyššia kvalita materiálov snowboardov od popredných značiek, väčšia odolnosť a dlhšia životnosť dosky, ako aj atraktívny dizajn.

Ceny nad 400 eur

Približne od tejto cenovej hladiny predajcovia ponúkajú najlepšie snowboardy od TOP výrobcov. Určené sú pre skúsených jazdcov a profesionálov, ktorí vyžadujú perfektné jazdné vlastnosti a špičkovú úroveň použitých materiálov.

Najpredávanejšie snowboardy podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Kornel Kubík
Kornel Kubík

Aktívne sledujem technologický vývoj. Obzvlášť ma baví všetko, čo súvisí s bývaním – od nových typov vykurovania cez inteligentnú domácnosť až po malé spotrebiče. Zároveň je mojou vášňou písanie, preto tvorím a radím aj na tomto webe.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár