Najlepšie samozavlažovacie kvetináče – tipy pre rok 2018

Každý z nás si rád vyzdobí svoj byt alebo záhradu krásnymi kvetmi. Často sa však stáva, že zabudneme rastlinky z rôznych dôvodov zaliať a problém je na svete. V tom najlepšom prípade to znamená pomalší rast a zoschnutie niekoľkých listov, avšak v tom najhoršom musíme celý obsah truhlíka vyhodiť. Práve tomuto dokážu zabrániť samozavlažovacie kvetináče.

Vzhľadom k tomu, že ide o doteraz nie úplne preskúmaný segment trhu, rozhodli sme sa pre vás pripraviť nasledujúci článok. Poradíme vám v ňom, ako takýto produkt správne vybrať a predstavíme trojicu najlepších výrobkov, ktoré môžete v súčasnosti na trhu zakúpiť.

Najlepšie samozavlažovacie kvetináče

G21 Cube

G21 Combi

G21 Wood Cube

Samozavlažovací kvetináč G21 Combi mini zelený 40 cm

Kvetináč G21 Wood Cube 44x44x41cm

Lacný základ

Zlatá stredná cesta

Pre náročných

Klady

Pekný dizajn

Možnosť využitia v interiéri, ale i v exteriéri

Odolnosť materiálu

Možnosť využitia v interiéri, ale i v exteriéri

Odolnosť materiálu

Výrazné rozmery

Vyrobený z laminátu

Možnosť využitia v exteriéri aj interiéri

Výrazné rozmery

Odolnosť materiálu

Zápory

Plastový materiál

Vyššia cena

Plastový materiál

Vyššia hmotnosť

Vysoká obstarávacia cena

ZhrnutieLacný variant pre vnútorné použitie, ktorý aj dosť vydrží, ale neurobí doma príliš veľkú parádu.Skvelo zhotovený výrobok pre všetkých, ktorí chcú kvetináč dovnútra i navonok.Výrobok najvyššej kvality, ktorý poteší aj náročnejších zákazníkov.

POROVNAJTE CENY

POROVNAJTE CENY

POROVNAJTE CENY

Recenzia: Samozavlažovací kvetináč G21 Cube

Materiál: plast | Dĺžka: 22 cm | Šírka: 22 cm | Výška: 20 cm | Hmotnosť: 1 kg

KLADY:
 • Pekný dizajn
 • Možnosť využitia v interiéri, ale i v exteriéri
 • Odolnosť materiálu

ZÁPORY:
 •  Plastový materiál

Pestujte kvety jednoducho – Samozavlažovací kvetináč G21 Cube s priemerom 22 cm je nielen dizajnovým doplnkom, ale tiež veľmi praktickým pomocníkom pri pestovaní rastlín. Za danú cenu ponúka vynikajúce vlastnosti, ktoré zaručujú jeho univerzálne použitie. Má pekný dizajn a jednoducho sa používa.

Použitý plastový materiál je veľmi odolný proti dažďu, mrazu aj UV žiareniu, takže je možné kvetináč používať ako v interiéri, tak aj v exteriéri. Avšak fakt, že je kvetináč vyrobený z plastu je zároveň aj jeho veľkou nevýhodou.

Tento typ kvetináča nepotrebuje podmisky, pretože rastlina sa vsádza priamo do kvetináča, a tak prijíma vodu rovnako ako vo voľnej prírode zospodu od koreňov. Preliatie kvetín je tak vylúčené. Tieto kvetináče sú v širokej miere používané nielen v domácnostiach a kanceláriách, ale aj v hoteloch, wellness kluboch a nákupných centrách.

Porovnajte ceny >>

Recenzia: Samozavlažovací kvetináč G21 Combi

Materiál: plast | Dĺžka: 40 cm | Šírka: 18 cm | Výška: 18 cm | Hmotnosť: 1 kg

KLADY:
 • Možnosť využitia v interiéri, ale i v exteriéri
 • Výrazné rozmery
 • Odolnosť materiálu

ZÁPORY:
 • Vyššia cena
 • Plastový materiál

Samozavlažovací kvetináč G21 Combi s priemerom 40 cm sa radí do zlatého priemeru. Za danú cenu ponúka vynikajúce vlastnosti, ktoré zaručujú jeho univerzálne použitie. Je praktickým pomocníkom pri pestovaní rastlín. Má pekný dizajn a jednoducho sa používa.

Najväčšími výhodami kvetináča sú jeho rozmery, ktoré umožňujú umiestnenie aj väčších rastlín. Použitý plastový materiál je veľmi odolný proti dažďu, mrazu aj UV žiareniu, takže je možné kvetináč používať ako v interiéri, tak aj v exteriéri. Môžete zladiť vzhľad obalov rastlín umiestnených vnútri aj vonku.

Avšak fakt, že je kvetináč vyrobený z plastu je zároveň aj jeho veľkou nevýhodou. Taktiež sa mnohým nemusí pozdávať cena kvetináča, pretože v prípade, že je kvetín v domácnosti viac, môže byť nákup viacerých kvetináčov nepríjemne predražený.

V konečnom dôsledku je G21 Samozavlažovací kvetináč Combi vrcholom medzi plastovými kvetináčmi, ale bohužiaľ stále je to „iba“ ten plast. Aj keď kvalitný a použiteľný prakticky kdekoľvek.

Porovnajte ceny >>

Recenzia: Kvetináč G21 Wood Cube

Materiál: laminát | Dĺžka: 44 cm | Šírka: 44 cm | Výška: 41 cm | Hmotnosť: 13,255 kg

KLADY:
 • Vyrobený z laminátu
 • Možnosť využitia v exteriéri aj interiéri
 • Výrazné rozmery
 • Odolnosť materiálu

ZÁPORY:
 • Vyššia hmotnosť
 • Vysoká obstarávacia cena

Dekoratívny Kvetináč G21 Wood Cube s priemerom 44 cm je dizajnovým doplnkom pre vaše záhrady, terasy, ale aj interiér. Za danú cenu ponúka vynikajúce vlastnosti, ktoré zaručujú jeho univerzálne použitie. Má pekný dizajn a jednoducho sa používa. Rastlinu je možné zasadiť priamo do kvetináča, alebo ho využiť len ako dekoračný obal.

Najväčšími výhodami kvetináča sú jeho rozmery, ktoré umožňujú umiestnenie aj väčších rastlín. Kvetináč je vyrobený z vysoko kvalitného laminátu, ktorý je odolný voči nárazom a poveternostným podmienkam ako je UV žiarenie alebo mráz. Takže je možné ho používať ako v interiéri, tak aj exteriéri. Pri interiérovom použití požaduje podmisky, pretože v črepníku sú vytvorené otvory pre odtok vody.

Kvetináče G21 sú v širokej miere používané nielen v domácnostiach a v kanceláriách, ale aj v hoteloch, wellness kluboch a v nákupných centrách. Kvetináče G21 Wood Cube sú vyrobené v dekoru dreva.

Porovnajte ceny >>

späť na obsah ↑

Najpredávanejšie samozavlažovacie kvetináče podľa Heureky

späť na obsah ↑

Ako správne vybrať samozavlažovacie kvetináče?

Pri nákupe je vhodné brať ohľad hlavne na použitý materiál a dizajnové prevedenie kvetináča. Taktiež je dobré sa zamerať na rozmer aj tvar kvetináča.

Prečo kupovať samozavlažovací kvetináč?

Na otázku, prečo vlastne takýto samozavlažovací kvetináč kupovať, by si mali odpovedať všetci záujemcovia. Dôležitou výhodou oproti klasickým kvetináčom je prítomnosť nádoby na vodu, ktorá sa stará o pravidelné zavlažovanie rastliny. Predstavuje dobrú voľbu pre zákazníkov, ktorí často cestujú a nemôžu svojim rastlinkám venovať pravidelnú a intenzívnu starostlivosť.

Druhým podstatným benefitom je aj fakt, že rastlina prijíma vodu podľa potreby podobne ako v prírode. Prirodzenejší proces zavlažovania samozrejme prispieva rastu flóry a zásadným spôsobom znižuje riziká hnitia vplyvom sucha alebo naopak príliš výdatného zavlažovania.

Použitý materiál

V súčasnej dobe sa na trhu vyskytuje celá rada materiálových prevedení kvetináčov. Tými najbežnejšími sú plast, keramika, porcelán a nerez. Nasledujúca tabuľka poskytuje prehľad najdôležitejších materiálov a zoznam ich výhod a nevýhod:

Materiál kvetináča KLADY ZÁPORY
Plast Nízka cena, rôzne farebné prevedenia Nižšia životnosť a odolnosť
Keramika Zaujímavý dizajn, vyššia odolnosť Vyššia cena
Nerez Luxusný a elegantný dizajn, veľká odolnosť Vysoká cena, vhodný skôr len do moderne zariadených domácností
Ratan Moderný a elegantný vzhľad, univerzálne použitie Vysoká cena, nižšia odolnosť proti poveternostným vplyvom

Okrem výrobkov uvedených v tabuľke sa ešte môžeme stretnúť s drevenými kvetináčmi. Tie sú však vhodné skôr do exteriéru, kde nie je funkcia samozavlažovania potrebná. Menej časté a veľmi nákladné sú aj výrobky zo zinku, ktoré sa radia medzi absolútnu špičku.

Dizajnové prevedenie

Vzhľadom k tomu, že kvety sú zásadným doplnkom každej domácnosti, je potrebné sa orientovať aj podľa ich dizajnového prevedenia. V súčasnej dobe je ponuka natoľko široká, že uspokojí požiadavky prakticky každého zákazníka. Štíhle moderné línie, imitácia dreva, ale aj keramická klasika, to všetko si môžete zakúpiť.

To isté platí aj o farbe. Predovšetkým plastové a keramické modely umožňujú voľbu zo širokej palety farieb a odtieňov. Bez problémov si tak môžete všetko prispôsobiť prevedeniu svojej domácnosti.

Rozmer a tvar

Pri nákupe kvetináča je dobré v prvom rade zvážiť, aké veľké rastliny v nich budú vysadené a tomu prispôsobiť voľbu rozmerov a tvaru. Zvyčajne sa môžeme stretnúť s niekoľkými štandardnými rozmermi, s ktorými vás bližšie oboznámi nasledujúca tabuľka:

Priemer Výška Použitie
10-15 cm 10-15 cm Výsev osív a pestovanie drobných izbových rastlín
15-20 cm 25 cm Pre rastliny s priestorovo výraznými koreňmi
30-40 cm 25 cm Pre stredne veľké izbové rastliny (lopatkovec)
Nad 40 cm 25 cm Pre rastliny veľkých rozmerov či stromčeky (dracena, fikus)

V niektorých prípadoch môže dôležitú úlohu zohrať aj tvar. Klasickými štvorcami alebo obdĺžnikmi neurazíte nikdy, kruhové kvetináče sú potom zaujímavejšie a vynikajú lepšie využitým vnútorným priestorom bez rohov.

Najpredávanejšie samozavlažovacie kvetináče podľa Heureky

Najlepšie samozavlažovacie kvetináče – tipy pre rok 2018
5 (100%) 5 votes

Matej Brundza

Veľmi rád sa učí nové veci, najmä v ekonomickom smere, pretože miluje čísla. Milovník prírody. Slobodne mysliaci človek, ktorý musí mať na všetko svoj názor. Motto: Všetko sa dá docieliť, len sa o to človek musí snažiť; Človek sa má stále čo učiť a preto by sa mal neustále vzdelávať a rozvíjať svoju inteligenciu.

Podeľte sa s nami o váš názor

Okomentujte