Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Záhrada

Najlepšie samozavlažovacie kvetináče – recenzie 2024

Zabúdate zalievať kvety? Riešením sú samozavlažovacie kvetináče pre zdravý rast bez vyschnutia. Náš sprievodca vám poradí, ako vybrať a predstaví vám 3 skvelé produkty na trhu, vrátane esteticky príťažlivého Keter Urban Bloomer. Ideálne pre byt aj záhradu, uľahčujú starostlivosť o rastliny a zabezpečujú ich krásu a vitalitu dlhodobo, čím prispievajú k vašej spokojnosti.

Najlepší celkovo

Prepracovaný samozavlažovací kvetináč pre ambicióznych pestovateľov.

Najlepší pomer cena/kvalita

Kvetináč so samozavlažovacím systémom s výborným pomerom kvality a ceny.

Najlepší lacný

Jednoduchý, praktický a odolný samozavlažovací kvetináč za dobrú cenu.

Najlepšie samozavlažovacie kvetináče

Recenzia: Keter Urban Bloomer – samozavlažovací kvetináš s oddelenými priehradkami

Keter Urban Bloomer recenzia Pre náročných

Materiál: plast | Dĺžka: 82 cm | Výška: 78 cm | Šírka: 37 cm | Približná cena: 72 €

Klady
 • Pekný dizajn
 • Rozdelenie na 6 častí
 • Praktická polica
 • Indikátor úrovne hladiny vody
 • Všestranné použitie
 • Jednoduchá montáž
Zápory
 • Vyššia cena

Všestranný samozavlažovací kvetináč Keter Urban Bloomer bude skvelým miestom na pestovanie rastlín do každej domácnosti, kancelárie, či záhrady. Tento model je ideálny na pestovanie menších rôznych druhov rastlín súčasne. Je totiž veľmi dômyselne rozdelený na 6 menších oblastí, kde môžete realizovať svoje pestovateľské sny.

Rastliny sa vsádzajú priamo do kvetináča. K tomuto modelu nebudete potrebovať žiadnu podmisku a rastliny vodu nasávajú priamo cez korene z nádoby na vodu, ktorá je ukrytá vo vnútri kvetináča. S týmto kvetináčom sa vám tak nestane, že by boli rastliny suché alebo naopak preliate. Indikátor hladiny vody vám vždy presne ukáže, kedy je potrebné vodu doliať a zároveň zabráni preliatiu rastlín.

Kvetináč je vyrobený z odolných materiálov, takže aj niečo vydrží. Každý pestovateľ určite ocení aj policu, ktorá je situovaná pod kvetináčom. Dá sa tu odložiť často používané náradie. Jedinou nevýhodou tohto samozavlažovacieho kvetináča je jeho vyššia cena.

Recenzia: Prosperplast Rato Square – veľmi príjemný dizajn pre samozavlažovací kvetináč

Prosperplast Rato Square recenzia Zlatý stred

Materiál: plast | Dĺžka: 26,5 cm | Šírka: 26,5 cm | Výška: 50 cm | Približná cena: 11,60 €

Klady
 • Odolný plast
 • Pekný imitácia ratanu
 • Dostatočné rozmery
 • Skvelý pomer kvality a ceny
Zápory
 • Nie je čo vytknúť

Samozavlažovací Prosperplast Rato Square ponúka dostatok priestoru a vynikajúcu kvalitu za rozumnú cenu. Zaujme už na prvý pohľad svojou imitáciou ratanu. Môže tak plniť aj funkciu vkusného dizajnového prvku.

Plusom kvetináča sú aj jeho rozmery. Výška kvetináča je 50 cm a jeho šírka 26,5 cm. V takomto kvetináči je možné pestovať rastliny všetkého druhu. Zvoliť môžete aj rozmernejšie exempláre. Použitý plastový materiál je veľmi odolný voči vyčíňaniu počasia, takže je možné kvetináč používať ako v interiéri, tak aj exteriéri. Vzhľadom k cene a vlastnostiam, ktoré tento samozavlažovací kvetináč ponúka, mu nemáme čo vytknúť.

Prosperplast Rato Square odporúčame všetkým pestovateľom, ktorí hľadajú pekný kvetináč, ktorý udrží substrát rastlín v optimálnej vlhkosti.

Recenzia: Prosperplast IS6CAN – jednoduchý a účelný samozavlažovací kvetináč

Prosperplast IS6CAN recenzia Lacný základ

Materiál: plast | Dĺžka: 60 cm | Šírka: 18 cm | Výška: 14 cm | Približná cena: 3,60 €

Klady
 • Kompaktné rozmery
 • Odolný plast
 • Neutrálny dizajn
Zápory
 • Menšia veľkosť

Na pestovanie menších rastlín, ako sú napríklad bylinky do kuchyne, skvele poslúži Prosperplast IS6CAN. Ide o samozavlažovací kvetináč kompaktných rozmerov, ktorý šetrí priestor a zároveň zabráni vyschnutiu rastlín.

Dĺžka kvetináča je 60 cm a jeho šírka 18 cm. Skvele sa tak vmestí na parapet, alebo balkón. Je síce vyrobený z plastu, no ide o odolný typ. Dokáže tak úspešne vzdorovať nepriazni počasia aj mechanickému poškodeniu.

Prosperplast IS6CAN je dizajnovo konzervatívny. Tento fakt vnímame ako pozitívnu vlastnosť, keďže sa vďaka neutrálnemu vzhľadu hodí do akéhokoľvek interiéru alebo exteriéru.

Za slabšiu stránku tohto samozavlažovacieho kvetináča označíme jeho menší objem – 11 litrov. Predurčuje ho len na pestovanie malých druhov rastlín.

Najpredávanejšie kvetináče podľa Heureky

Ako správne vybrať samozavlažovacie kvetináče?

Pri nákupe je vhodné brať ohľad hlavne na použitý materiál a dizajnové prevedenie kvetináča. Taktiež je dobré sa zamerať na rozmer aj tvar kvetináča.

Prečo kupovať samozavlažovací kvetináč?

Na otázku, prečo vlastne takýto samozavlažovací kvetináč kupovať, by si mali odpovedať všetci záujemcovia. Dôležitou výhodou oproti klasickým kvetináčom je prítomnosť nádoby na vodu, ktorá sa stará o pravidelné zavlažovanie rastliny. Predstavuje dobrú voľbu pre zákazníkov, ktorí často cestujú a nemôžu svojim rastlinkám venovať pravidelnú a intenzívnu starostlivosť.

Druhým podstatným benefitom je aj fakt, že rastlina prijíma vodu podľa potreby podobne ako v prírode. Prirodzenejší proces zavlažovania samozrejme prispieva rastu flóry a zásadným spôsobom znižuje riziká hnitia vplyvom sucha alebo naopak príliš výdatného zavlažovania.

Použitý materiál

V súčasnej dobe sa na trhu vyskytuje celá rada materiálových prevedení kvetináčov. Tými najbežnejšími sú plast, keramika, porcelán a nerez. Nasledujúca tabuľka poskytuje prehľad najdôležitejších materiálov a zoznam ich výhod a nevýhod:

Materiál KLADY ZÁPORY
Plast Nízka cena, rôzne farebné prevedenia Nižšia životnosť a odolnosť
Keramika Zaujímavý dizajn, vyššia odolnosť Vyššia cena
Nerez Luxusný a elegantný dizajn, veľká odolnosť Vysoká cena, vhodný skôr len do moderne zariadených domácností
Ratan Moderný a elegantný vzhľad, univerzálne použitie Vysoká cena, nižšia odolnosť proti poveternostným vplyvom

Okrem výrobkov uvedených v tabuľke sa ešte môžeme stretnúť s drevenými kvetináčmi. Tie sú však vhodné skôr do exteriéru, kde nie je funkcia samozavlažovania potrebná. Menej časté a veľmi nákladné sú aj výrobky zo zinku, ktoré sa radia medzi absolútnu špičku.

Náš tip

Užite si pohľad na kvety z pohodlia závesného kresla. Ideálny spôsob, ako si dopriať relax.

Dizajnové prevedenie

Vzhľadom k tomu, že kvety sú zásadným doplnkom každej domácnosti, je potrebné sa orientovať aj podľa ich dizajnového prevedenia. V súčasnej dobe je ponuka natoľko široká, že uspokojí požiadavky prakticky každého zákazníka. Štíhle moderné línie, imitácia dreva, ale aj keramická klasika, to všetko si môžete zakúpiť.

To isté platí aj o farbe. Predovšetkým plastové a keramické modely umožňujú voľbu zo širokej palety farieb a odtieňov. Bez problémov si tak môžete všetko prispôsobiť prevedeniu svojej domácnosti.

Najlepšie samozavlažovacie kvetináče

Rozmer a tvar

Pri nákupe kvetináča je dobré v prvom rade zvážiť, aké veľké rastliny v nich budú vysadené a tomu prispôsobiť voľbu rozmerov a tvaru. Zvyčajne sa môžeme stretnúť s niekoľkými štandardnými rozmermi, s ktorými vás bližšie oboznámi nasledujúca tabuľka:

Priemer Výška Použitie
10-15 cm 10-15 cm Výsev osív a pestovanie drobných izbových rastlín
15-20 cm 25 cm Pre rastliny s priestorovo výraznými koreňmi
30-40 cm 25 cm Pre stredne veľké izbové rastliny (lopatkovec)
Nad 40 cm 25 cm Pre rastliny veľkých rozmerov či stromčeky (dracena, fikus)

V niektorých prípadoch môže dôležitú úlohu zohrať aj tvar. Klasickými štvorcami alebo obdĺžnikmi neurazíte nikdy, kruhové kvetináče sú potom zaujímavejšie a vynikajú lepšie využitým vnútorným priestorom bez rohov.

Náš tip

Trápia vaše izbovky mušky? Prečítajte si, ako bojovať proti muškám v kvetináči.

Najpredávanejšie kvetináče podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Celkové hodnotenie: 4.6 (84 hlasov)

Autor

Eva Dedinská
Eva Dedinská

Svet okolo nás sa vyvíja. Dnes už neplatí to, čo včera. Fascinuje ma sledovať zmeny, snažím sa ich pochopiť a vyťažiť z nich to najlepšie. Aj preto píšem na túto stránku, porovnávam a analyzujem. Venujem sa tiež písaniu románov pre ženy. Navyše som hrdá Oravčanka, milujem hory, preto mojou najväčšou záľubou okrem písania je chalupárčenie.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár