Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
 • Veľa inšpirácie pre váš výber.
Menu
Testado.sk » Ostatné

Najlepšie rybárske lehátka 2024

21. 9. 2022 Aktualizované

Každý rybár chce mať počas viacdňovej výpravy určitú mieru pohodlia. Rybárske lehátko je skvelým doplnkom, vďaka ktorému sa v noci vyspite skoro ako doma. Vybrali sme pre vás tri najlepšie rybárske lehátka z troch cenových kategórii. V druhej časti článku nájdete informácie, ktoré vám pomôžu s výberom.

Najlepšie celkovo

Stabilné a robustné lehátko ponúkajúce najlepšie pohodlie.

Najlepší pomer cena/kvalita

Ľahké lehátko s pohodlným matracom za nie veľmi vysokú cenu.

Najlepšie lacné

Lehátko za nízku cenu, ktoré poskytne skvelé pohodlie.

Najlepšie rybárske lehátka

Recenzia rybárskeho lehátka Mivardi Camo Code Air8

Mivardi Lehátko Camo Code Air8 recenzia Pre náročných

Nosnosť: 160 kg | Hmotnosť: 13,5 kg | Výrobca: Mivardi | Dĺžka: 220 cm | Šírka: 90 cm | Počet nôh: 8 | Približná cena: 309 €

Klady
 • Upínací systém v stredovej časti
 • Dvojitý matrac
 • Skvelá tepelná izolácia
 • 8 nôh – výborná stabilita
Zápory
 • Vyššia cena
 • Nie je možné ho sklopiť

Chcete sa na viacdňovej rybačke vyspať tak ako doma? Mivardi Camo Code Air8 vám poskytne skvelý komfort, ktorý je pri spánku neoceniteľný. Má dvojitý matrac, ktorý je tvorený vonkajšou a vnútornou časťou. Vnútorná časť je samonafukovacia. Stačí otvoriť ventil a v krátkej chvíli sa zväčší objem matraca.

Prednosťou je taktiež skvelá tepelná izolácia. Pri ležaní ste niekoľko desiatok centimetrov nad zemou a k tomu máte hrubý matrac. To znamená, že od zeme nebudete pociťovať žiadny chlad. Vrchná stredová časť je potiahnutá fleecom. Ten je veľmi príjemný na dotyk. Navyše miesto kde budete mať hlavu je vyvýšené, čo je taktiež skvelá vec. Na spodnej časti sa nachádza upínací systém, ktorý nájdete len u drahších modelov. Po jeho maximálnom dotiahnutí bude matrac pevný a neurobí sa vám tzv. vaňa.

Ďalšou super vlastnosťou je 8 nôh. Vďaka nim má skvelú stabilitu. Môžete si sadnúť na akúkoľvek časť lehátka a ani s ním nepohne. Do negatívnej stránky sme zaradili to, že sa nedá sklopiť. Avšak môžete si k nemu zaobstarať prídavnú stoličku, ktorá vás bude niečo stáť. Ďalším negatívom je vysoká cena. No pri tejto kvalite a vlastnostiach s ňou musíte rátať.

Recenzia rybárskeho lehátka Mivardi CamoCode Flat 6

Mivardi CamoCode Flat 6 recenzia Zlatý stred

Nosnosť: 140 kg | Hmotnosť: 8,6 kg | Výrobca: Mivardi | Dĺžka: 210 cm | Šírka: 86 cm | Počet nôh: 6 | Približná cena: 160 €

Klady
 • Nízka hmotnosť
 • Kvalitný matrac
 • Všitý vankúš
Zápory
 • 6 nôh = slabšia stabilita

Rybárske lehátko Mivardi CamoCode Flat 6 patrí do strednej triedy. Ako prvé spomenieme matrac. Je o niečo hrubší ako pri lacnejších modeloch. Po bokoch sa nachádza vodeodolný a pevný materiál. Obvodová tyčka konštrukcie je ním prekrytá, takže pri ležaní vás nebude tlačiť. Stredná časť matraca má fleecový povrch, čo je štandardom. Vrchná časť je vyvýšená a dá sa označiť ako vankúš. Z tohto dôvodu nemusíte nosiť vankúš zvlášť. Avšak samozrejme to je individuálne a nie každému to môže vyhovovať.

Skvelou vlastnosťou je spodná upínacia časť. Vďaka nej si viete matrac upevniť tak, že aj po celej noci ležania sa jeho tvar nezmení. Jeho nosnosť je 140 kg. To je bežná hodnota a v podstate je dostačujúca pre väčšinu rybárov. Keďže má 6 nôh, tak sme ako nevýhodu označili horšiu stabilitu. Pri sadnutí na kraj spodnej časti sa lehátko prevráti. V horšom prípade ohne. Preto ak je vašim hlavným kritériom dokonalá stabilita tak zvoľte radšej 8-nohé lehátko.

Recenzia rybárskeho lehátka Zfish Deluxe RCL Bedchair

Zfish Deluxe RCL Bedchair recenzia Lacný základ

Nosnosť: 150 kg | Hmotnosť: 10 kg | Výrobca: ZFISH | Dĺžka: 210 cm | Šírka: 85 cm | Počet nôh: 3 | Približná cena: 120 €

Klady
 • Nízka cena
 • Hrubšie polstrovanie
 • Veľký vankúš
 • Vysoká nosnosť
Zápory
 • Vzhľadom na cenu nič zásadné

Rybárske lehátko Zfish Deluxe RCL Bedchair patrí k jedným z najlacnejších lehátok na trhu. Aj napriek celkom nízkej cene dokáže ponúknuť skvelé pohodlie pri viacdňovej rybačke. Jeho stabilitu zabezpečuje 6 nôh. Tie disponujú širokými pätkami, aby lehátko pevne držalo na zemi. K tomu ich môžete nastaviť na výšku od 36 až 56 cm. Výšková nastaviteľnosť 20 cm je výborná pre nerovný povrch kedy si viete každú nohu nastaviť podľa terénu. Vďaka tomu budete mať lehátko v dokonalej rovine.

Lehátko určite poteší aj vyšších rybárov keďže jeho dĺžka je 210 cm. Ďalšou výhodou je aj nosnosť 150 kg, čo je dostatok pre väčšinu ľudí. Oporou pre hlavu pri ležaní bude veľký vankúš a celkové pohodlie zaistí aj hrubšie polstrovanie.

Pri prenášaní počítajte s hmotnosťou 10 kg. Na trhu nájdete lehátka s o pár kg menšou hmotnosťou, no táto hmotnosť by nemala predstavovať pre bežného dospelého človeka problém. Pri hľadaní negatív tohto lehátka sme prizerali hlavne na jeho cenu. Preto mu nemáme čo vytknúť.

Porovnanie rybárskych lehátok

Mivardi Camo Code Air8 Mivardi CamoCode Flat 6 Zfish Deluxe RCL Bedchair Giants Fishing Bedchair Fleece Camo Fox Duralite Bed Nash Tackle Bedchair
Mivardi Lehátko Camo Code Air8 recenzia Pre náročných Mivardi CamoCode Flat 6 recenzia Zlatý stred Zfish Deluxe RCL Bedchair recenzia Lacný základ Giants Fishing Lehátko Bedchair Fleece Camo 6Leg recenzia Fox Lehátko Duralite Bed recenzia Nash Tackle Bedchair recenzia
Výrobca Mivardi Mivardi ZFISH Giants Fishing Fox Nash
Nosnosť 160 kg 140 kg 150 kg 130 kg 150 kg
Približná cena 309 € 160 € 120 € 114 € 330 € 190 €
Hmotnosť 13,5 kg 8,6 kg 10 kg 8,5 kg 8,6 kg 9,2 kg
Dĺžka 220 cm 210 cm 210 cm 202 cm 202 cm 198 cm
Šírka 90 cm 86 cm 85 cm 82 cm 78 cm 75 cm
Počet nôh 8 6 6 6 6 6
Do obchodu Do obchodu Do obchodu Do obchodu Do obchodu Do obchodu

Najpredávanejšie rybárske lehátka podľa Heureky

Ako vybrať rybárske lehátko

Rybárske lehátko je skvelým doplnkom na rybačku, vďaka ktorému sa môžete pohodlne vyspať. Na trhu nájdete mnoho lehátok rôznych prevedení od viacerých výrobcov. Preto môže byť výber trochu komplikovaný. V nasledujúcich riadkoch nájdete tipy, ktoré vám s výberom pomôžu.

Ako často budete chodiť na ryby?

Prvé čo musíte zvážiť je ako často a na aké dlhé rybačky chodíte. V prípade, že chodíte na ryby tri krát do roka na 2 – 3 noci bude vám stačiť aj lacnejší model. Ak ale chodíte na ryby a hlavne na viac nocí často, zvoľte radšej drahší a kvalitnejší model.

To z dôvodu, že cena dosť odzrkadľuje komfort a robustnosť lehátka. Práve drahé a kvalitné modely ponúkajú komfort porovnateľný s posteľou u vás doma. Každý rybár, ktorý bol na viacdňovej rybačke potvrdí, že komfort je veľmi dôležitý. Zlý alebo krátky spánok spôsobuje nervozitu, čo žiadny rybár nechce.

Náš tip

K vyššej miere pohodlia prispieva aj rybársky bivak. Vďaka nemu budete aj počas daždivých dní v suchu.

Hmotnosť rybára / nosnosť lehátka

Ďalším dôležitým kritériom výberu je hmotnosť rybára, ktorý bude lahátko využívať. Je potrebné sa pozerať na nosnosť, ktorá je v rozmedzí zhruba 120 až do 170 kg. Ak je vaša hmotnosť do 100 kg, tak nemáte čo riešiť. Avšak ak je hmotnosť väčšia tak odporúčame siahnuť po lehátku s vyššou nosnosťou ako 120 kg.

Matrac

Matrac má niekoľko špecifikácii, ktoré je potrebné pri výbere zohľadniť. Tie najdôležitejšie sú:

Hrúbka matraca

Hrúbka matraca súvisí s vyššie spomenutou hmotnosťou rybára a dĺžky pobytu pri vode. Lacnejšie modely majú hrúbku matraca menšiu a to približne 1 – 2 cm. Ak si na takéto lehátko ľahne 100 kg rybár tak po krátkom čase sa vytvorí tzv. vaňa. To je pre dlhodobejšie ležanie nepohodlné. Ak chcete mať vysoký komfort, tak zvoľte lehátko s matracom o hrúbke 3 – 5 cm. Takéto lehátko predstavuje ideálne riešenie pre najpohodlnejší spánok.

Testado radí

Hmotnosť rybára je veľmi dôležitý faktor pri výbere. Platí tu pravidlo, že čím vyššia hmotnosť, tým väčšiu hrúbku matraca, robustnosť a celkovú nosnosť je potrebné zvoliť.

Šírka matraca

Matrac na lehátku je široký ako bežná posteľ, ktorú máte doma. Rozmedzie je od 80 do 110 cm. Tu zase platí, že lacnejšie modely nízkej triedy majú matrac široký 80 cm. Naopak matrac na drahých lehátkach je široký viac ako 100 cm. Pre čo najväčšie pohodlie je jednoznačne lepšie zvoliť širší matrac.

Uchytenie

Matrac môže byť o konštrukciu uchytený lanami. Tie môžu byť klasické alebo z gumy. Kvalitnejšie modely majú aj prídavné podšitie. Tým si môžete matrac vystužiť na maximálnu pevnosť.

Materiál matraca

V súčasnosti nájdete v obchodoch lehátka, ktoré majú matrac z flísu. Ten je príjemný na dotyk, pohodlný a hrejivý. Po okrajoch sa zase nachádza pevný a vodeodolný materiál.

Rozmery

Šírka lehátka závisí od šírky matraca, ktorú sme už vyššie spomenuli. Dĺžka je v rozmedzí od 190 až po viac ako 200 cm. Výber dĺžky je individuálny, keďže závisí od výšky rybára. Výška lehátka je v mnohých prípadoch nastaviteľná. Je to zhruba 35 – 45 cm.

Počet nôh

Lehátka majú 6 alebo 8 nôh. Samozrejme lepšiu stabilitu poskytuje 8 nôh, preto odporúčame zvoliť práve tento typ. V prípade šiestich nôh je stabilita o niečo horšia. Okrem toho je riziko poškodenia o niečo väčšie. Avšak na kratšie a menej časté rybačky postačí.

Kombinované lehátko s kreslom

Pri prehliadaní obchodov natrafíte aj na kombinované lehátka s kreslom. Tie predstavujú skvelú voľbu pre krátkodobé rybačky. Avšak na spánok počas viacerých nocí nie sú vhodné. Ich konštrukcia pozostáva z klasického kresla, ku ktorému je možné namontovať dodatočnú časť.

Príslušenstvo

K lehátku si môžete dokúpiť ďalšie doplnky, ktoré zvýšia komfort. Ide o spací vak, ktorý je určený špeciálne pre rybárske lehátka. Je možné ho k lehátku pripevniť. Takže spodná časť bude pripevnená k matracu. Horná časť sa odzipsuje a následne sa ňou môžete prikryť. Môžete použiť aj klasický rybársky spacák. Avšak ten sa vám bude po lehátku kĺzať, čo nebude až také pohodlné.

Pre lepšiu prepravu si môžete zaobstarať prenosný vak. Ten vám poskytne komfortnejšiu prepravu a to prostredníctvom popruhu.

Ďalším praktickým doplnkom je kapsička. Tú pripevnite o konštrukciu. Má niekoľko rôznych vreciek, do ktorých si môžete uložiť mobil, povolenie na rybolov, atď. Vďaka tomu budete mať tieto veci stále po ruke.

Medzi príslušenstvo patrí aj vankúšik, ktorý má najčastejšie poťah z flísu. Okrem toho je možné dokúpiť aj náhradné nohy. Pre rybárov, ktorý si potrpia na čo najväčší komfort obchody ponúkajú aj držiak na tablet či prídavný stolček.

Kde kúpiť

Lehátko na ryby je špecifický produkt, ktorý je dostupný viac menej v rybárskych obchodoch. Jedným z nich je Parys.sk. Ten patrí na Slovensku k veľmi obľúbeným eshopom. V ich ponuke nájdete desiatky lehátok z každej cenovej triedy. Ponúkajú k nim aj rôzne príslušenstvo.

Ďalšou možnosťou je známy eshop Alza.sk. Lehátka nájdete aj na porovnávacom portáli Heureka.sk. Tam sú navyše uvedené ceny, za ktoré ich ponúkajú jednotlivé eshopy. K tomu sú pri niektorých modeloch aj recenzie od ľudí, ktorí si ich zakúpili.

Najobľúbenejšie značky

Na slovenskom trhu nájdete lehátka od zahraničných aj domácich výrobcov. Medzi najobľúbenejšie patria:

Mivardi

Na vývoji produktov značky Mivardi sa podieľajú český športový rybári. Preto je ich rybárske príslušenstvo vyrábané na základe požiadaviek z praxe. V ich ponuke nájdete lacnejšie aj drahšie modely so šiestimi alebo ôsmimi nohami. Okrem toho tento výrobca ponúka aj príslušenstvo k lehátkam.

mivardi logo

Nash

Značka Nash je známa hlavne u kaprárov. Rybárske príslušenstvo tejto značky je neustále inovované. Lehátka tejto značky sú o niečo drahšie, avšak ich kvalita je na vysokej úrovni. Majú odolné a komfortné materiály, čo zaručuje skvelý spánok a relax.

nash logo

Delphin

Rybárske lehátka nájdete aj pod slovenskou značkou Delphin. Konkrétne model EF8 EasyFlat patrí k najobľúbenejším. Lehátka tejto značky patria viac menej do nižšej triedy. Preto majú aj nižšie ceny, no úplne postačia rybárom, ktorý si občas vyrazia na niekoľko nocí k vode.

delphin logo

Ceny rybárskych lehátok

Ceny najlacnejších modelov začínajú na 100 €. Najdrahšie presahujú sumu 500 €. Cena závisí od viacerých faktorov. Jednotlivé cenové kategórie si priblížime v riadkoch nižšie.

Cena do 150 €

V tejto cenovej kategórii nájdete základné modely. Vo väčšine prípadov majú 6 nôh, čo predstavuje menšiu stabilitu. Hrúbka matracov je taktiež oproti drahším modelom menšia. Sú vhodnou voľbou pre kratšie rybačky.

Cena od 150 do 250 €

Lehátka, ktoré majú na cenovke sumu v tomto rozmedzí patria do strednej triedy. Ich matrace sú v niektorých prípadoch zo spodnej strany vystužené. Taktiež ako v predošlej kategórii, tu nájdete viac menej šesťnohé modely.

Cena nad 250 €

Pri cene nad 250 € môžete očakávať vysokú kvalitu prevedeniaveľmi odolnú konštrukciu. Najdrahšie lehátka majú na celej spodnej časti vystuženie. Matrace majú hrúbku aj 5 cm a sú o niečo širšie, čím ponúkajú skvelý komfort. Nájdete tú aj sety – rybárske lehátko so spacákom. Ak chodíte na dlhé rybačky a potrpíte si na pohodlie, tak odporúčame siahnuť po lehátku tejto kategórie.

Najpredávanejšie rybárske lehátka podľa Heureky

Zdieľajte článok

Ohodnoťte článok

Zatial nikto nehodnotil, buďte prvý.

Autor

Tomáš Kolesár
Tomáš Kolesár

Baví ma písať a sledovať novinky v moderných technológiách. Nakupovanie cez internet je čoraz viac populárne a z vlastnej skúsenosti viem, že niekedy je ťažké nájsť ten správny produkt. Preto som tu, aby som vám pomohol s výberom toho najlepšieho produktu za najlepšiu cenu.

Podobné články

Diskusia u článku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pridať komentár